Jump to content

Moto Zajednica

GPZ 500 S 1994 i noviji

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki GPZ 500 S 1994-i noviji

 

Kawasaki%20GPZ500S%2096%20%203.jpg

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

evo druga sezona je na pomolu

 

3. Sta mi se dopada:

Što ja volim da kažem pravi studentski motor :D. Jeftina registracija oko 8500din. , mala potrošnja oko 5l, održavanje samo ulje da se menja.

Ovako od karakteristika ima odlično ubrzanje, dosta je brz (do 180 dodje dok si reko keks), kočnice su isto super dupli disk napred, sve u svemu ja prezadovoljan

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zaštita od vetra, ali to se rešava touring vizirom i to je to

 

5. Moj utisak:

Odličan motor za nekog ko prelazi na veće motore, od semafora do semafora  je u rangu sa 600tkama tj. neće obrukati ni sebe ni vozača, lep na oko (bar mojoj devojci), udobnost odlična i ja mu nisam našao neke veće zamerke

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZRX 1200 R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1995,60ks

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1 godinu,oko 6000km

 

 

3. Sta mi se dopada:

U odnosu na motocikle iz te klase twinova,on je najkompletniji i po izgledu a i performansama.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Motor koji zahteva serviserski alat cak i kod zamene svecica jer treba poseban kljuc sa tankim zidovima,provera rashladne tecnosti i dosipanje zahteva skidanje polu oklopa,primarni lanac tandrce na malim obrtajima uglavnom kod svakog koji je presao preko 25000 km....

 

 

5. Moj utisak:

Izdrzljiv agregat koji se stavlja na vise modela,idealan za pocetnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kod mene u garazi od jan prosle godine,12000km za sad

 

3. Sta mi se dopada:

Jednostavan motor,lak za odrzavanje,napravljen za siroke narodne mase

 

4. Sta je moglo biti bolje:

vise sediste i visi spojler (ralica),precizniji menjac

 

5. Moj utisak:

Sasvim zadovoljavaja moje potrebe,pre svega zbog ceste voznje,

male potrosnje (4L) i proverenog agregata (pravi se od 86)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996. 

 

2. Vreme provedeno:

12 godina i dalje vozim.

 

3. Sta mi se dopada:

Jeftino odrzavanje, jeftinija registracija, poprilicno pouzdana masina komplet- od motora, menjaca do elektronike i karburatora.
Lako je raditi na njemu. Izgled je sasvim ok za godine, najjaci u klasi dvocilindrasa od 500 kubika. 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

E ovako , sada cu da pocnem sa tim sta bi moglo da bude bolje za nekoga ko vozi isti 12 godina, sto pocetnik i neko ko je seo sa
losijeg motora na ovaj nece zamerati, ali ovo je kategorija jeftinih motora tako da ne treba mnogo zameriti i vecina tih stvari
se moze poboljsati. A kada pocnete previse da mu zamerate onda je jednostavno vreme da predjete na nesto jace i bolje.

 

- Kocnice. Ja imam EX500D model, sa jednim diskom napred, i kocnice su fabricki jednostavno slabe. Mora se poprilicno pritisnuti
rucica. Nisam probao sa sinter plocicama ali generalno su kocnice slabe, ali ovo je budget motor. Stavio sam novi disk, plocice,
ulje, reparacija, ciscenje, nista od toga drasticno nije poboljsalo kocenje. Srecom tu je dobro motorno kocenje.
Ako se vozite sa suvozacem, drzite vece odstojanje i ranije kocite.


Zadnju izbegavajte da koristite osim u kriticnim situacijama. Poprilicno je losa i hoce lako da blokira tocak.

 

- Sediste je kao i na vecini, poprilicno neudobno, suvozac klizi a dosta je i usko. Moze se preraditi kao sto sami znate.

 

- Retrovizori su nepregledni i gledate u svoja ramena. Imate 2 opcije da ih poboljsate- da stavite retrovizore kao ja od ninje
250 2008+ godista ili jos bolje od kawasakija er6f koji su jos koji cm duzi. Problem resen.

 

- Vibracije koje se javljaju oko 5k obrtaja kao i rupa u snazi izmedju 3 i 5 hiljada obrtaja. Moze da se popravi tako sto
uradite FOG-ov mod sa busenjem rupe na airboxu.

WWW.EX-500.COM

The stock EX jetting from the factory setting is extremely lean at Idle and low speed running. Then overly rich at high RPMs. This is due to the

 

 

Motor voli da se vrti na vise obrtaje, i to je narocito osetno od 7500 do 9000 obrtaja. Dalje nema potrebe ako ne izvlacite
maksimalnu brzinu jer mu je vrh snage na 9000 obrtaja.

- Zvuk je poprilicno los na leru i nizim obrtajima, subjektivno. Previse lanaca u masini, cangrlja dosta. Imam aftermarket izduv
osim izgleda ne dodaje puno na zvuku. Na zalost kod nas nema izbora tipa Delkevic ili slicni izduvi sa americkog trzista.

 

5 Dodatno:

 

Potrosnja je oko 5l na 100km otvoren put. U zavisnosti stanja motora, karburatora kao i vaseg stila voznje. 


Polozaj sedenja je sasvim ok. Dosta je nizak motor tako da ga ne preporucujem onima sa preko 185cm. 
Preporucujem sipanje 15w ulja u prednje vile da se malo dobije na cvrstoci pri kocenju. 


Zadnji amortizer se moze podesavati , u slucaju kvara moze se menjati sa onim iz ninje 300 na primer. 

 

- Ako vremenom osetite da su se vibracije na motoru pojacale moze biti da je otisao gumeni prigusivac na levom prednjem nosacu
motora. Ima ih cetiri i UVEK ce da strada uglavnom samo prednji levi. Ako vas ovo bas toliko nervira i zelite da zamenite isti,
motor mora da ide napolje.

 

- Slavina goriva je jedina stvar koja moze da stvori problem odnosno da gumice popuste pa da pocne gorivo da curi van nje. U
najgorem slucaju da prelije u karter. Popravka je jednostavna i kit za reparaciju iznosi oko 15e. Uvek imam jedan rezervni kod
sebe.

 

- Cep rezervoara moze da stvori problem i desava se sledece: u voznji motor gubi snagu tj. ostaje bez goriva iako goriva ima.
Gumice u cepu rezervoara stvaraju problem tako sto se stvori vakuum u rezervoaru i gorivo prestaje da tece u karburatore.
Otvarate cep, ostavite 30sec i posle startujete motor. Popravka jednostavna, rastavite cep i izvadite oba gumena narandzasta
diska jer vam ne trebaju.

 

- Prelivno crevo izmedju 2 karburatora takodje skinite, ne treba vam samo moze stvoriti problem.

 

6. Zasto bi trebalo da uzmete generaciju 2, 1994+, a ne generaciju 1:

 

- Izgled, narocito kontrolne table. Subjektivno. Malo jednostavnije podesavanje svetla na faru, horizontalno.

- Resen je famozni problem sa magnetom koji se na prvoj generaciji kad tad raspadne. Lepak popusti i pitanje je vremena kada ce
se razleteti. Ovaj problem na gen 2 je resen drugacijim dizajnom.

- Reseno izbacivanje u neutral, druga brzina. Kvalitetniji materijal na menjacu.

- Bolji spaner lanca na generaciji 2. Drugaciji dizajn. Moze se prebaciti sa 2. na 1. generaciju.

- Tockovi od 17 cola na generaciji 2. 1mm deblje prednje vile. 

- Disk pozadi umesto dobosa.

- Grejanje karburatora, korisno zimi.

 

Ono sto su uspeli da sjebu na gen 2 je sistem montaze prednjeg fara. Na 1. gen, far se montirao na metalni nosac instrument
table. Logicno resenje jel. Ali za gen 2, neka budala iz kawasakija je odlucila da napravi PLASTICNE odlivke na prednjoj masci i
da se tu srafi prednji far. Rupe, pad znaci sigurno pucanje i posle necete imati gde da zasrafite far, moracete lepiti te
odlivke itd. Prednja maska preskupa, ni ne razmisljajte.

 

7. Moj utisak:

 

Odlican motor za pocetnike, devojke, nize vozace. Lagan, nizak, pouzdan, lak za raditi na njemu, zna da zabavi. 0-100km/h ispod
5.5sec, maksimalna brzina nekih 180km/h, po njegovom satu. 120-130km/h je ok za njega, sve preko toga postaje glindzav jer mu je
takav i ram. 
Kada odlucite da ga malo raspalite, zagrejte masinu, hladan ne vuce najbolje , niti je zdravo za masinu. 
Far je poprilicno ok kada se svetla podese, sto je lako. Nema pokazivac goriva ali lako je pratiti km nakon svakog sipanja. 
Na rezervi mozete izvuci nekih 40km. U rezervoar staje 18l i sa tim prebacujete 300km.

 

Spoiler

Kmge6e6.jpg


 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1998

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:Vozim ga i dalje

3. Sta mi se dopada:Za sada jedini motor sa koji se tako lako manervise kao bicikl

4. Sta je moglo biti bolje:Retrovizori uzasni su,malo su mogli poraditi na zvuku koji zvuci kao da je prolupo

5. Moj utisak:Ja ciljano kupio ovaj motor jer je jeftin a nikakve razlike nema izmedju njega i nekog od 600cc i te price pocetnicki motor su cista glupost jer ide bolje nego neki od 600cc a nije bas ni"budzet"jer ne znam sta je za njega jeftino osik registracije delovi nikako

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova

"nije bas ni"budzet"jer ne znam sta je za njega jeftino osik registracije delovi nikako"

 

1. Jedan disk, jedan par plocica. Gume jeftinije, lanac jeftiniji, 2 svecice-jeftinije i zbog broja i modela, 2 karburatora-jeftiniji servis bilo da je ciscenje ili totalna reparacija, stelovanje ventila-najjeftinija moguca varijanta.  
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
"nije bas ni"budzet"jer ne znam sta je za njega jeftino osik registracije delovi nikako"
 
1. Jedan disk, jedan par plocica. Gume jeftinije, lanac jeftiniji, 2 svecice-jeftinije i zbog broja i modela, 2 karburatora-jeftiniji servis bilo da je ciscenje ili totalna reparacija, stelovanje ventila-najjeftinija moguca varijanta.  
 
Hm...ja imam dva diska napred jedan pozadi svecice su najmanji problem ali rcm dihtung dekle je oko 3000din ako ga nadjes rcm primera radi

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja