Jump to content

Moto Zajednica

loncin cross 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova

evo ja da pokazem model loncin fabrike o kojoj bas nista neznam malo sam googlao i malo nasao,inace motorce je ok,dosta se dobro ponasa u voznji solidna zavrsna obrada sve u svemu za cijenu za koju sam ga nabavio sasvim ok.Potrebna su mi iskustva sa ovim (ili slicnim) modelom.

BTW trazim karike za njega precnika su 65mm ako neko zna dje da ih najdem neka mi javi.

A evo i slika

post-4610-12879028139912_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

evo ja da pokazem model lonin fabrike o kojoj bas nista neznam malo sam googlao i malo nasao,inace motorce je ok,dosta se dobro ponasa u voznji solidna zavrsna obrada sve u svemu za cijenu za koju sam ga nabavio sasvim ok.Potrebna su mi iskustva sa ovim (ili slicnim) modelom.

Cini mi se da si ti prvi covek na forumu sa ovim motorom tako da bi bilo lepo da ti nama kazes nesto vise.Mozda ako si u mogucnosti da okacis jos neku sliku a za pocetak nam kazi gde si ga nabavio i koliko je okvirno kostao.

Inace jako lepo deluje sa slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

I ja mislim da sam prvi covjek sa ovakvim motorom na forumu.

Motor je uvezen iz Holandije zajedno sa identicnim motorom plave boje koji je cak i ljepsi od ovog crvenog,masina je od 250 ccm,odlican se pokazao na sumskim terenima na kojima sam ga vozio a i momak koji ga je meni prodao je prezadovoljan bio,za pocetnika idealan motor.

Masina je (bar se meni cini) radjena po uzoru na hondine cross modele,mjenjac je mozda i najbolji dio cijelog motora jer je dosta precizan (ne ispada iz brzine) malo su mu spojevi losije odradjeni ali sve se to da serdit  ;D topla preporuka svim pocetnicima sa skromnijim budzetom okvirna cijena ovakvog modela je 1800E u  Holandiji i isplati se svakog centa  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ух, па ти "Лонцини" су затрпали северну Америку; тамо их поприлично возе. Само ми је цена у Холандији мало повелика. Амери мислим да плаћају мање.

 

А шта би са оном причом о карикама од "Југашина" 45? Не раде ти пос'о?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

@ Зорге  nisam jos uspio da nadjem karikr od jugica da probam onaj predlog nadam se da mogu posluziti onda bi veselje tek pocelo,em malo para za moor,em malo za odrzavanje,banja!!!!!

@  kineziolog bice slika ovih dana imas u oglasima sliku istog ali u plavoj boji prelijep je  ;)

inace motor je 4t

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

karike od yug(oslav)a ne rade posao na ovom motoru,hvala na prijedlozima ali jednostavno su debele a nema mjesta na klipu da bi se nesto sirilo

ako neko zna dje bih mogao naci karike za ovaj motor bio bih zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Онда се добро забечи у машину која је на мотору и запамти све детаље. па крени по Нету и где год по свету да нађеш неке који продају мотоцикле са том машином (а нису само "Лонцин"), а пише да имају сервис. Онда их контактираш мејлом и видиш да ти пошаљу карике. Чини ми се да сам на немачком e-bay-у видео неке који су продавали нове кросеве са тим мотором (ако судим по деклама)

 

Можда би могло да ти буде и добра варијанта да за карике питаш на "My China moto" (ту има један Шпанац који је енциклопедија) или "Chinariders" форумима. Можда се и појави алтернатива у виду карика за неки модел марке присутне код нас.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

nista mi drugo ne preostaje osim toga sto si mi ti predlozio Zorge

vjerovatno sa nekog drugog kineza odgovaraju ali kad nemam dovoljno informacija samo moram ovako da se snalazim

Hvala tebi u svakom slucaju  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Dosta tih kineskih masina se ugradjuje na razlicite motore.. Svaka masina ima svoju oznaku, npr. 163 qml (ne znam sad tacno)... Nadji negdje oznaku svog motora i po tome mozes naci..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Потражи међу четрдесетак типова машина које производи "Лонцин" који би могао да буде твој, па макар да сазнаш ознаку која би ти помогла да нађеш шта ти треба - http://www.loncinie.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Де, кажи шта си конкретно урадио, где си их нашао и уопште читаву причу.

 

А то за пиво и мене је чудо: к'о да људи знају да не пијем, па ми вазда захваљују пивом...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

E pa ovako,posto sam svima koje znam razglasio da trazim karike za motor jedan frend je nasao nekog majstora u Novom Pazaru koji popravlja motore,kosilice,motorne testere i slicne alatke i pitao ga za ove karike,cika majstor rekao da ima i narucio,sad ih ocekujem i vec mi kez sa lica ne silazi evo vec duze vrijeme  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja