Jump to content

Moto Zajednica

ER-5 1996-2006

Recommended Posts

• Teoreticar ..., 11708 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki ER-5 1996-2006

583_0_1_2_er-5_Image%20by%20Kawasaki.%20Published%20with%20permission..jpg

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 355 postova
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL-650, Suzuki Burgman 250

Godiste motora kog posedujem je 1997.

Ponosni sam vlasnik vec trecu sezonu i napravio sam 10-tak kkm

3. Sta mi se dopada:

Dopada mi se lep polozaj na motoru, kako za zujati po gradu kako za dalje puteve. Performanse su u rangu 600 iako ima samo 500 ccm. Ima fabricki centralni stender (nogaru) koja puno znaci prilikom intervencija na lancu (ciscenje - podmazivanje), zadnjem delu uopste. Potrosnja koju sam spustio ispod 4,5 litre  :o, nisam mogao da verujem... 

Zastita od vetra- sta je to? Ovo je naked bike... Kocnice su solidne, poceo mi je na malim brzinama blokirati prednji tocak pri malim brzinama - ispod 40 km koje sam resio zamenom prednje nove gume. Generalno kocnice nisu na nivou novijih motora sa sve ABS-om ali obavljaju svoj zadatak. Mada treba malo vremena i naviknuti se na njih... Moja zamerka mu je da mu je samo klirens malko visi, nikada ga ne bih menjao.

5. Moj utisak:

Motor kao sto sam gore poceo pisati, vrlo pristupacan cenom za puno uzivanja, samo da mi je malko vislji da mogu se vozati i pored puta bio bi m i idealan...

Ali, za to postoje druge vrste motora a ne naked bike gde on spada. Jos jedna dobra strana mu je proveren agregat koji se stavljao na 5 raznih motora i po vrsti i po nameni.

Ne smem vise da ga falim....

• Podržavam 1

• BJB Maxi Scooter Club, 191 postova
  • Motocikl: Piaggio X8 250ie, Honda VFR750F

1997.god

Vozio sam ga 2 godine,bio mi je to prvi veliki motor,presao sam oko 10000km sa njim.

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno lagan za voznju i okretan u gradu,odlican izbor za prvi ozbiljniji motor.

Niska potrosnja goriva koja se na otvorenom krece oko 4l/100km i u gradu oko 5,5l/100km,elastican motor

koji ne trazi visoke obrtaje za brzi polazak sa semafora.

Odlican polozaj za upravljacem kao i jako pregledni retrovizori.Jednostavan i relativno jeftin

za odrzavanje.

Nizak je i nisko se sedi sa dosta savijenim kolenima sto umara na duzim relacijama,a neudobnost sedista

se oseca vec posle nekih sat vremena voznje.Ne bi bilo lose da su kocnice malo jace pogotovo dobos na zadnjem tocku.

Prostor ispod sedista nema nikakvu zastitu od prodiranja vode,tako da ce te posle svakog pranja imati skoro

pola litre vode u istom,ne savetujem drzanje bilo cega bitnog ispod sedista.

Sto se zastite od vetra tice,nema je tako da je bilo kakav vizir topla preporuka.

5. Moj utisak:

Motor za laganu voznju,najlepse ga je voziti izmedju 90 i 100km/h na otvorenom putu,za brzine preko 100km/h

trazi da se vrti preko 6000o/min jer mu ponestaje snage.

Ne bih ga preporucio osobama visim od 180cm.Ja sam visok 190cm i osim sto sam puno savijao noge u kolenima,

motor izgleda suvise mali ali sam ga bez obzira na to slatko vozio.

post-7905-090955500 1288473049_thumb.jpg

post-7905-076155500 1288473064_thumb.jpg

post-7905-048589400 1288473075_thumb.jpg

• U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Kawasaki er5 2004

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2004

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Poslednjih 5 meseci i jos uvek ga vozim.

[b]3. Sta mi se dopada:

Lineran razvoj snage, udobnost ( uz drugi guvernal i bolje sediste jos i bolje ), pouzdanost, jednostavnost, potrosnja...

[b]4. Sta je moglo biti bolje:

Kocnice, fabricko sediste, anti-korozivna zastita,

[b]5. Moj utisak:

Hm, ovako, ukoliko ste istinski zaljubljenik u motore i sustinski razumete osecaj slobode koji vam pruzaju dvatocka bez aspiracija za obaranjem brzinskih rekorda i skupljanja pogleda gde god se pojavite ovaj mali Kawasaki ce vam uz minimum odrzavanja prirediti puno lepih trenutaka. Uz malo volje i ulaganja u after-market opremu mozete od njega napraviti veoma dobar tourer za srednje dugacke destinacije.

• U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Kawasaki Zephyr 550, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

1998 i dalje ga vozim. 

Imam ga od aprila 2016. Iz razloga jer nije jedini, nije aktivnije bio vozen do oktobra 2018. Od tad je on na tapeti i verno mi sluzi. Utukao sam u njega za sad,  mozda nekih 2000 km. 

3. Sta mi se dopada:

Manje - vise sve. Izdvojio bih centralni stender, veoma lako se cisti i podmazuje lanac uz pomoc njega. 

Bilo bi dobro da je na prednjem tocku dupli disk a ne samo ovaj jedan. Nije da lose koci ali mogao bi bolje. Znam ponekad da vozim kao manijak a bio sam navikao na dupli disk tako da, kad sam na ovog presao, bilo je u prvih nekoliko navrata povuci - potegni ali sam se navikao brzo i sve je uredu. Handlebar (guvernala ili kako se to vec kaze na srpskom) bi mogao biti siri radi bolje i lakse upravljivosti. Ali i to je stvar navike, bar u mom slucaju. A nije sve ni toliko crno sto se toga tice jer je sirok koliko i moja ramena i u situacijama gde se naglije koci prednjom, kada celo telo krene ka napred zbog sile koja deluje, ruke stoje ravno ispruzene i daju fin otpor vozacu preko ramena da ne bi u nekim extremnijim situacijama krenuo ka napred i preleteo preko motora... 

5. Moj utisak:

Kada se sve sabere i oduzme,  fantastican motocikl. Visok sam tek nesto preko 2 metra,  vozio dosta motora i na dovoljno dugacke puteve i ne mogu da se zalim ni na udobnost sedista koje je original niti na polozaj nogu. Cak sto vise mislim da im je to prednost. Vise sam voleo 4-cilindricne motore, valjda zbog zvuka. I posle 4-cilindricnog kada sam presao na ovaj,  zvuk u leru mi je bio skroz bezveze ali to je bio njegov zvuk. Veoma dobro povlaci,  startan je,  a cim mu se malo zavrne gas, ono "los zvuk" pada u vodu,  veoma fino rezi. Sem sto je startan, nisam imao osecaj da gubi snagu u obrtajima. Potrosnja je ocekivana 5-5,5 litara a ako se vozi agresivnije onda cak i 6 sto je opet ocekivano i o tome mislim da ne treba dalje polemisati. Sto se prostora ispod sedista tice,  stane prva pomoc koja je zakonski propisana i mozda nesto malo alata a tome je taj prostor i namenjen tako da, ni na to nemam primedbe. Malo je bezveze sto je na zadnjem tocku dobos kocnica ali radi posao onako kako treba. Ima kvalitetnu i pouzdanu masinu koju, iz tog razloga, nose jos 3-4 kawasakijeva modela... Ne znam sta vise da kazem. 

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja