Jump to content

Moto Zajednica

ER-5 1996-2006

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki ER-5 1996-2006

 

583_0_1_2_er-5_Image%20by%20Kawasaki.%20Published%20with%20permission..jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste motora kog posedujem je 1997.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Ponosni sam vlasnik vec trecu sezonu i napravio sam 10-tak kkm

 

3. Sta mi se dopada:

Dopada mi se lep polozaj na motoru, kako za zujati po gradu kako za dalje puteve. Performanse su u rangu 600 iako ima samo 500 ccm. Ima fabricki centralni stender (nogaru) koja puno znaci prilikom intervencija na lancu (ciscenje - podmazivanje), zadnjem delu uopste. Potrosnja koju sam spustio ispod 4,5 litre  :o, nisam mogao da verujem... 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zastita od vetra- sta je to? Ovo je naked bike... Kocnice su solidne, poceo mi je na malim brzinama blokirati prednji tocak pri malim brzinama - ispod 40 km koje sam resio zamenom prednje nove gume. Generalno kocnice nisu na nivou novijih motora sa sve ABS-om ali obavljaju svoj zadatak. Mada treba malo vremena i naviknuti se na njih... Moja zamerka mu je da mu je samo klirens malko visi, nikada ga ne bih menjao.

5. Moj utisak:

Motor kao sto sam gore poceo pisati, vrlo pristupacan cenom za puno uzivanja, samo da mi je malko vislji da mogu se vozati i pored puta bio bi m i idealan...

Ali, za to postoje druge vrste motora a ne naked bike gde on spada. Jos jedna dobra strana mu je proveren agregat koji se stavljao na 5 raznih motora i po vrsti i po nameni.

 

Ne smem vise da ga falim....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997.god

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozio sam ga 2 godine,bio mi je to prvi veliki motor,presao sam oko 10000km sa njim.

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno lagan za voznju i okretan u gradu,odlican izbor za prvi ozbiljniji motor.

Niska potrosnja goriva koja se na otvorenom krece oko 4l/100km i u gradu oko 5,5l/100km,elastican motor

koji ne trazi visoke obrtaje za brzi polazak sa semafora.

Odlican polozaj za upravljacem kao i jako pregledni retrovizori.Jednostavan i relativno jeftin

za odrzavanje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Nizak je i nisko se sedi sa dosta savijenim kolenima sto umara na duzim relacijama,a neudobnost sedista

se oseca vec posle nekih sat vremena voznje.Ne bi bilo lose da su kocnice malo jace pogotovo dobos na zadnjem tocku.

Prostor ispod sedista nema nikakvu zastitu od prodiranja vode,tako da ce te posle svakog pranja imati skoro

pola litre vode u istom,ne savetujem drzanje bilo cega bitnog ispod sedista.

Sto se zastite od vetra tice,nema je tako da je bilo kakav vizir topla preporuka.

 

5. Moj utisak:

Motor za laganu voznju,najlepse ga je voziti izmedju 90 i 100km/h na otvorenom putu,za brzine preko 100km/h

trazi da se vrti preko 6000o/min jer mu ponestaje snage.

Ne bih ga preporucio osobama visim od 180cm.Ja sam visok 190cm i osim sto sam puno savijao noge u kolenima,

motor izgleda suvise mali ali sam ga bez obzira na to slatko vozio.

post-7905-090955500 1288473049_thumb.jpg

post-7905-076155500 1288473064_thumb.jpg

post-7905-048589400 1288473075_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki er5 2004

 

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2004

 

 

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Poslednjih 5 meseci i jos uvek ga vozim.

 

 

[b]3. Sta mi se dopada:

 

Lineran razvoj snage, udobnost ( uz drugi guvernal i bolje sediste jos i bolje ), pouzdanost, jednostavnost, potrosnja...

 

 

[b]4. Sta je moglo biti bolje:

 

Kocnice, fabricko sediste, anti-korozivna zastita,

 

 

[b]5. Moj utisak:

 

Hm, ovako, ukoliko ste istinski zaljubljenik u motore i sustinski razumete osecaj slobode koji vam pruzaju dvatocka bez aspiracija za obaranjem brzinskih rekorda i skupljanja pogleda gde god se pojavite ovaj mali Kawasaki ce vam uz minimum odrzavanja prirediti puno lepih trenutaka. Uz malo volje i ulaganja u after-market opremu mozete od njega napraviti veoma dobar tourer za srednje dugacke destinacije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998 i dalje ga vozim. 


2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Imam ga od aprila 2016. Iz razloga jer nije jedini, nije aktivnije bio vozen do oktobra 2018. Od tad je on na tapeti i verno mi sluzi. Utukao sam u njega za sad,  mozda nekih 2000 km. 


3. Sta mi se dopada:

Manje - vise sve. Izdvojio bih centralni stender, veoma lako se cisti i podmazuje lanac uz pomoc njega. 


4. Sta je moglo biti bolje:

Bilo bi dobro da je na prednjem tocku dupli disk a ne samo ovaj jedan. Nije da lose koci ali mogao bi bolje. Znam ponekad da vozim kao manijak a bio sam navikao na dupli disk tako da, kad sam na ovog presao, bilo je u prvih nekoliko navrata povuci - potegni ali sam se navikao brzo i sve je uredu. Handlebar (guvernala ili kako se to vec kaze na srpskom) bi mogao biti siri radi bolje i lakse upravljivosti. Ali i to je stvar navike, bar u mom slucaju. A nije sve ni toliko crno sto se toga tice jer je sirok koliko i moja ramena i u situacijama gde se naglije koci prednjom, kada celo telo krene ka napred zbog sile koja deluje, ruke stoje ravno ispruzene i daju fin otpor vozacu preko ramena da ne bi u nekim extremnijim situacijama krenuo ka napred i preleteo preko motora... 


5. Moj utisak:

Kada se sve sabere i oduzme,  fantastican motocikl. Visok sam tek nesto preko 2 metra,  vozio dosta motora i na dovoljno dugacke puteve i ne mogu da se zalim ni na udobnost sedista koje je original niti na polozaj nogu. Cak sto vise mislim da im je to prednost. Vise sam voleo 4-cilindricne motore, valjda zbog zvuka. I posle 4-cilindricnog kada sam presao na ovaj,  zvuk u leru mi je bio skroz bezveze ali to je bio njegov zvuk. Veoma dobro povlaci,  startan je,  a cim mu se malo zavrne gas, ono "los zvuk" pada u vodu,  veoma fino rezi. Sem sto je startan, nisam imao osecaj da gubi snagu u obrtajima. Potrosnja je ocekivana 5-5,5 litara a ako se vozi agresivnije onda cak i 6 sto je opet ocekivano i o tome mislim da ne treba dalje polemisati. Sto se prostora ispod sedista tice,  stane prva pomoc koja je zakonski propisana i mozda nesto malo alata a tome je taj prostor i namenjen tako da, ni na to nemam primedbe. Malo je bezveze sto je na zadnjem tocku dobos kocnica ali radi posao onako kako treba. Ima kvalitetnu i pouzdanu masinu koju, iz tog razloga, nose jos 3-4 kawasakijeva modela... Ne znam sta vise da kazem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997.god verzija od 37kw

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

oko 9000 km

 

3. Sta mi se dopada:

Bukvalno ni jednu manu nisam mogao da nadjem, centralni stender, menjac mekan, motor lagan, povozit, bez problema putna brzina od 90-100km, kad se zavrti preko 6k obrtaja ispaljuje kao raketa i tad zabava pocinje, elastican, x puta mi se desavalo da iz mesta krenem iz druge bez problema, odrzavanje prejeftino, mnogo pruza i ne trazi nista za uzvrat, na njega sam presa  sa CBR-a F2 i ni jednog momenta nisam zazalio cak mi je mnogo bolje i legao pogotovu sto dosta vozim po gradu, potrosnja smesna otvoren put 3.5 po gradu 4.2l, u nekom trenutku sam promenio korman stavio od endura, mali vizir, i gripove za rezervoar i to je bilo pun pogodak. Jako lep motor u odnosu na konkurenciju tog godista.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sediste koje je moglo biti malo sire na prednjem delu, udar vetra s tim da obzirom da je naked to je sto je, dobos pozadi.

 

5. Moj utisak:

Prodao sam ga na brzinu, da bih uzeo jednog Transalpa 600 na nevidjeno i ne mogu da prezalim sto sam to uradio. Ako ikad budem u prilici da posedujem dva motora uzecu ga sigurno opet i uraditi neku ful restauraciju da ga vozim za vikend uzivanciju :)

 

Evo i par fotografija

Image_from_iOS_(25).jpg

Image_from_iOS_(24).jpg

Image_from_iOS_(23).jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

1. Godiste motocikla koji ste vozili:2005

2. Vrijeme provedeno na motorciklu: Caletov motor, uzimam ga po neki put, pogotovu dok nisam imao motor, recimo izmedju 2000-3000km sam prosao

3. Sta mi se dopada: Odlican motor za pocetnika. Ima snage ali ne previse. Prijatan za voznju. Ne trazi da ga gazis. Optimalna brzina 80-100 i tad mu se potrosnja vrti oko 4 litra sto mu dodje kao dvotaktni skuter od 50 kibika. Okretan a voli i krivine. Po meni bas lep motor. Ima pokazivac nivoa goriva. Moj cale ga je uzeo sa 20k sad ima oko 70k i nikad problem nije imao.

4. Sta je moglo biti bolje: Po meni nije za vozace preko 185cm visine.

5. Moj utisak: Odlican motor kako za pocetnika tako za nekog kome nije bitno da motor ima najvise kubika i konja. Odlican motor za grad a i za malo duze putovanje.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998. godina

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga od marta ove godine.

 

3. Sta mi se dopada:

Jednostavan, lagan, lak za održavanje, lak za vožnju, kao bicikla (u odnosu na prethodni skuter)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

-Zaštita od vetra je slaba, ali mi to ne smeta. Zaštita za kolena od vetra/kiše je nula, to mi već smeta !

-stariji model nema pokazivač goriva.

-sedište posle 400 km u danu smeta. Moja visina 173, nizak je, posle duže vožnje bolovi u kolenima... Srediće se sedište.

 

5. Moj utisak:

Posle pređenih oko 9.000 km sa ovom "igračkom", mogu samo da ga hvalim. Ja sam prezadovoljan !

U startu sam hteo druge kočnice, čak i 2 diska da stavim (drugi točak),  jer sam sumnjao na jedan prednji, i doboš pozadi. Nema potrebe ! Fabrika je to lepo skockala. U gradu dnevno pređem min 30 km do posla i nazad, kroz najveće beogradske gužve. Nema problema. Prva dalja vožnja, Bg-Ue-Višegrad-Sar-B L-Kostajnica-Novska-SB-Bg u 4 dana prošla odlično. Skoro sam vozio Bg-Sa-Bg u danu, mašina prede...

Sve u svemu, motor je odličan za svakodnevnu, normalnu vožnju. Ima i R u sebi (ER 5), pa ko voli...:moto3:

 

 

IMG_20231105_091111.jpg

IMG_20231105_091052.jpg

Screenshot_2023-11-05-09-09-26-936_com.miui.gallery.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja