Jump to content

Moto Zajednica

GPZ 500 S 1989-1993

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki GPZ 500 S 1989-1993

 

INFAT_kawasakigpz500s87424140.jpg

By lalajko1

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1991.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

od avgusta 2006, 2 i po godine, negde oko 16 000 km

 

3. Sta mi se dopada:

Perfektan mi je za po gradu, gde provodim oko 80% voznje. Okretan, lagan za nagle promene pravca, kocnice sa duplim diskom napred i dobosem pozadi su vise nego dovoljne  za gradsku voznju, startan dovoljno.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Premekano ogibljenje i  nedostatak obrtnog momenta do 5-6 000 obrtaja su stvari koje me najvise nerviraju. Takodje, retrovizori su katastrofa.

 

5. Moj utisak:

Jedan jako korektan motor za osobe do 180cm visine, koji vam moze pruziti mnogo zadovoljstva dok ne predjete na nesto ozbiljnije. Za grad perfektan, a moze se i na put sa njim. Najdalje sam isao sa njim do Vranja, ali okolo-naokolo, tako da je to izaslo na 500 km u jednom pravcu; motor je to izdrzao bez ikakvih problema, ali vozac se umorio za medalju  ;).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

godinu dana i jos nekih 3 meseca

 

3. Sta mi se dopada:

mala potrosnja, dobar polozaj sedenja, odlicno ubrzanje do 100,solidna zastita od vetra, lak za odrzavanje, odlican za kako po gradu tako i na otvorenom.

4. Sta je moglo biti bolje:

jaako je nizak, retrovizori su jako klempavi, na modelu do 1994. se mogu nabudziti gume do 130 sto je po meni dosta usko, na vecim brzinama vibracije su dosta jake, nije bas za malo vise ili krakatije osobe.

 

5. Moj utisak:

u klasi sport tourer-a od 500 kubika definitivno najbolji  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Trenutno bez

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

u saobracajnoj je pisalo '88 ali to je taj model :D

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

malo slabije od godinu dana

 

3. Sta mi se dopada:

dosta mali potrosac,veoma startan,okretan i brz motorcic,dobar menjac,mnogi ga nevole,ali ja bi rekao da je VEOMA pouzdan,nikad mi ni najmanji problem nije napravio,dobar je i na duze staze..jednostavno nemogu da ga prezalim!

 

b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

retrovizori su mi se stalno sklapali pri vecim brzinama,i nestabilan po rupama i na vecim brzinama...stvarno se niceg drugog nemogu setiti!

 

5. Moj utisak:

mala zver..ma odlican motor!!! :) za taj obrti momenat od 5000-6000 se nebi slozio moj je vukao kao blesav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd, Cukaricka padina

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1988

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozio sam ga 2 sezone.

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican motor za grad, i kraca putovanja.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednja kocnica sa jednim diskom je slaba, retrovizori skoro pa neupotrebljivi. 

 

5. Moj utisak:

Nisam imao nikakav problem sa ovim motorom, pouzdan je i lagan za voznju. Mozete ga voziti penzionerski ali i zustro. Zbog svojih dimenzija je okretan i zivahan u gradu, dok mu za duza putovanja fali komfora i mase. Polozaj sedenja je OK, ali mi je sa 185 cm visine bio knap.

Sve u svemu motor sa kojim sam bio zadovoljan za svakodnevnu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1990

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 sezone,oko 10000 km

 

3. Sta mi se dopada:

motor nije zahtevan za odrzavanje,delovi se lako nalaze,jeftina registracija,lagan za voznju,mala potrosnja,odlican za kreni-stani gradsku voznju u vrelim letnjim mesecima zbog vodenog hladjenja(ne pregreva se),sirok rezervoar pogodan za tankbag na duzim putovanjima

 

4. Sta je moglo biti bolje:

definitivno rotor(kod modela do 93')zbog magneta koji nisu zanitovani nego zalepljeni pa se cesto desava da se odlepe i samelju,takodje bi i spaner lanaca razvoda ventila mogao biti bolji(zbog opruge koja oslabi i nema snagu da doteze lanac pa on pre vremena pocinje da zvecka),tockovi od 16 col.su mali,bilo bi dobro da su veci(bar bi se lakse nalazile gume...)

 

5. Moj utisak:

poslusan motor za svakodnevnu upotrebu kao i za dalja putovanja,zbog ne preterano udobnog sedista i malih dimenzija motocikla malo brze sam se umarao,ima dobre performanse s obzirom na svojih 500 ccm,lezanje u krivinama bi moglo biti malo bolje(ipak je to motor u sport-touring klasi),tako da nije za neka zestoka obaranja u krivinama(zahvaljujuci,izmedju ostalog i svojim tockovima od 16 cola),max.brzina od 200 km/h je sasvim dovoljna za brza putovanja na auto putevima,pruza sasvim dovoljno uzivanja u voznji,kako u laganoj dok uzivate razgledajuci okolinu na nekom na nekom planinskom putu,tako i u nekoj zustroj voznji sa naglim kocenjima i ubrzanjima i brzim promenama pravca,a dodatno zadovoljstvo uliva i zbog jako malih troskova(stedljiv motor,ne trosi mnogo,jeftin za registraciju,dobar za vozace sa plicim dzepovima),ima preglednu instrument tablu,i pored dobos kocnice pozadi,zahvaljujuci diskovima napred kocenje je sasvim dobro,autonomija kretanja je sasvim zadovoljavajuca s obzirom na relativno veliki rezervoar i malu potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1987

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1god,5000km

 

3. Sta mi se dopada:

Niski troskovi odrzavanja,registracije i goriva.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Model sa jednim diskom i dobosem koci zaista lose.

 

5. Moj utisak:

+ performanse i troskovi,zastitaod vetra - kocenje,lezanje na putu,dimenzije(izgleda kao bajs sa poluoklopom)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1993; model sa dva diska napred i dobošem pozadi.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
Vozio sam ga dva i po meseca, 3000km.

3. Sta mi se dopada:
Uprkos (relativno) maloj kubikaži, vrlo lako može da se vozi u nižim obrtajima, čak i uz strmo brdo, u šestoj. Naravno, kad treba da potegne, šalta se dve, tri brzine niže. Potrošnja do mora i nazad (plus tamo - 'vamo), natovaren, pet litara, nisam pazio koliko zavrćem ručicu gasa. Pristupačan za servisiranje. Dostupni delovi, jeftino održavanje. Menjač precizan, bez grešaka u radu. Zabavan za vožnju po gradu i do 100km/h na npr. avalskom putu. Preko toga je nestabilan u krivinama, do pomenutih 100 može da se obara do samog kraja gume. Registracija 11000 dinara sa tehničkim. Dobra, pregledna kontrolna tabla.

4. Sta je moglo biti bolje:

Hlađenje je užasno rešeno, tačnije, način na koji su creva "spojena" sa glavom motora. Previše lanaca u samom motoru = previše stvari koje mogu da čangrljaju. Po meni, previše komplikovano, verovatno je moglo bolje.

5. Moj utisak:

Ko voli heblove i da se vozi jeftino, pritom i zabavno, neka kupi GPZ-a. Jako veseo agregat za tu kubikažu, ide jako pristojno, kočnice i ogibljenje su dobri, uklapaju se uz celokupan motor. Može ići i 190km/h (ako je ikom bitna ta činjenica) što ne bih preporučio jer je na preko 140-150 već jako nestabilan, klimav. Jednostavno nije za to. Pošto ima uske gume i 16" točkove, munjevito menja pravac kada je potrebno, jako je zabavan za provlačenje po gradu, skoro pa da se vozi kao supermoto.

GPZ-a sam uzeo nakon VFRa silom prilika, VFR je za njega u svakom pogledu svemirski brod ali je GPZ dosta spretniji po gradu, agilniji, preporučio bih ga i početnicima.

Konkurenti u klasi do 500ccm mu mogu biti GS500 (koji nisam probao), ER5 i CB500. Svi imaju korman i nejkedi su pa poređenje ne bi bilo baš najpreciznije. Postoji i CB500S ali nisam imao prilike ni da ga vidim uživo. Ko može da priušti i ne smeta mu vetar, a vozio bi neki ulični twin do 500ccm, ako heblovi nisu neophodna stavka, neka gleda CB500. Kvalitetniji, meni lepši, sa boljim kočnicama itd. U konkurenciju bih mogao da ubacim i četvorocilindričnu XJ600S ali moram da dodam da je meni lično GPZ bolji motor u smislu, ima jednako konja sa dva cilindra manje (=bolje povlači u nižim obrtajima) i registracija je znatno jeftinija.

Sve u svemu, odlično mi je poslužio za turu od 1630km nakon koje sam ga prodao bez gubitka novca :)

gpz1.jpg
gpz2.jpg
gpz3.jpg
gpz4.jpg
gpz5.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Najblizi Laktasi
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1990, model sa dva diska naprijed, dobos nazad

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Godina i jos je moj

 

 

3. Sta mi se dopada:

Polozaj sjedenja, definitivno. Zelio sam endura da mogu da razgledam dok se vozim, slucajno sam upao sa GPz, tj,

jedini je pristao na trampu za skuter i sad ostajem ljubitelj sport-touringa. Udoban motoric, ne puno jak i ne puno agresivan. Mala registracija (na sest mjeseci kod nas), kocnice ok, jedino kad se dokopa nekog klizavog hladnog asfalta, treba biti oprezan. S retrovizorima nisam imao problem, naviknuo sam se na njih i to mi je sad pregledno dovoljno. Brzina je ok, do blizu 200, po potrebi, al je njljepsi oko 120, tada radi najmirnije i dosta je upravljiviji

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zadnja kocnica, volio bi da je disk. Tockovi 16", gume uske, sara kao da je DOT iz 81. Jedino moj gpz ima problem sa potrosnjom, svi ga tu hvale a ja sam siguran da mi uzme 8 litara na 100KM. Dosad nije rjeseno

 

5. Moj utisak:

Jako zanimljiv, cjenovno dostupan model. Za pocetnike vrlo dobar. Lijepo se kontrolise, nije agresivan kako ocekujemo od kawasakija, vuce linearno do nekih 6000, poslije toga ima malo provale snage na 7000 al nista znacajno, nema otimanja, propinjanja, samo mrvicu skoci adrenalin, kao ja to mogu.... Pouzdan, za duze putovanje. Od kvarova jednom mi zastekao automat alnasera, bas kad sam krenuo na more, i kilometar sajla se odvrnula i izgubio sam maticu koja je drzi pa mi to ne radi. Akumulator je jos na njemu, stoji napolju i upali svaki put. Cim malo se vrijeme umiri ide na voznju. Dvoklipac, ima lijep i zvuk, malo mrsav na leru, al kad se dokopa obrtaja jeci kao da pravi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja