Jump to content

Moto Zajednica

GSR 600 2008 i noviji

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSR 600 2008 i noviji

 

Suzuki_GSR600_08_blck.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jel mogu i ja rec-dve o istom tom motoru?

 

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2008

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Kratka voznja dok se Titja nije umorio od GSX-Ra.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Pozocija sedenja, ogibljenje, stabilnost, kocnice, agilnost, udobnost.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Agregat bi mogao biti ubedljiviji. Nedeostaje malo vedriji izbor boja.

 

5. Moj utisak:

 

Ceo paket pretstavlja izvenredan allround motocikl. Pozicija sedenja je odlican kompromis izmedju sportskog polozaja i udobnosti. Izuzetan motocikl bilo za grad ili otvoreni krivudav put, za touring svrhe nedostaje samo vetrobran.

Ogibljenje je nesto malo tvrdje, ali ne neudobno, dozvoljava ostru voznju i nagibe jednog R motocikala (da je moj verovatno bih svasta probao  ;D), kocnice su na visini zadatka, cak i mnogo vise od toga, prosecan vozac ih sigurno nece dovesti u krizu.

Masini nedostaje karaktera. Ima snage, ima momenta ali sve isporucuje kao elektromotor. Nema iznenadnog ispoljavanja ili eksplozije na visokim obrtajima. Sa druge strane, moze se reci da je predvidiva i nece manje iskusne vozace dovesti u nezgodan polozaj. Iz niskih obrtaja ide bez neckanja sto je pohvalno za 600ccm. Copy/Paste karakteristika FZ6. Preuzeta je sa starije generacije GSX-R, proverena sprava sa odredjenim izmenama.

Izgleda je stav ukusa, ali meni licno se dopada. Deluje orginalno za jedan japanski motocikl. Jedino razocarava to sto osim sive kombinacije koja se uklapa sa zadnjim delom i sedistem, sve ostale deluju pomalo nakaradno.

Zavrsna obrada je solidna. Pomenuti primerak je imao problema sa ler gasom za sta se ispostavilo da je fabricka greska.

 

Da li bih ga preporucio: Da

 

Da li bih ga licno posedovao: Da. Uz nijansu zivahniji agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

oko 7000 km tj. godinu dana

 

3. Sta mi se dopada:

Pozocija sedenja, ogibljenje, stabilnost, kocnice, agilnost, udobnost.

4. Sta je moglo biti bolje:

Bolji izbor guma.

5. Moj utisak:

Sve sto je Maki  rekao stoji, e sad da li je nekome slab ili ne to je stvar ukusa.

Da li bih ga menjao? Nikako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2008.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

oko 7000 km tj. 11 meseci

 

3. Šta mi se dopada:

Vanjski izgled, agregat, pozicija sedenja, ogibljenje, stabilnost, kocnice, agilnost, udobnost.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Za mene je sve na svom mestu. Naravno da se kod nakeda ne može očekivati zaštita od vetra pri većim brzinama.

 

5. Moj utisak:

Odličan motor, stvarno sam prezadovoljan u dosadašnjoj eksploataciji. Za svaku preporuku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Znam da u naslovu teme pise 2008 i noviji,ali posto se ova sprava proizvodi od 2006,bez bitnih razlika,ja cu eto da kazem koju rec o modelu K6

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Tamo negde sredinom marta,dosao sam u posed modela K6,sa "samo" 10000km na satu.Slobodnog vremena bas i nemam,a i kad ga bude vreme po pravilu bude kako ne treba,mada i pored toga uspeo sam da napravim nekih 2000 km

 

3. Sta mi se dopada:

Odma' da kazem da sam ljubitelj "golaca",pa me je privukao svojom linijom,a i lepe reci ljudi u ciji sud verujem ucinile su da je moje novo zdrebe iz ergele Suzuki.

Izuzetno poslusna sprava,u svakom smislu.Mislim da je u dobroj meri za to zasluzno i stelujuce ogibljenje.Barem meni tako deluje.Nemam trkacke ambicije,pa sam onim sto nudi fabrika prilicno zadovoljan.Lepo se zagreju gume i eto ga koleno do zemlje.

Sediste je prilicno udobno.Imao sam priliku da u danu predjem oko 500 km,znaci za nakeda +

Isto tako + za pokazivac stepena prenosa

Kocnice i motor upotpunjuju generalno pozitivan utisak.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Mislio sam u prvi mah da je ne briga predjasnjeg vlasnika dovela do pojave hrdje na lancu i nekim drugim delovima,medjutim imao sam priliku da na istim spravama (boja,godina) drugih vlasnika vidim slicne anomalije.

Plastike su iskreno pravljene ko nogama.One sto pokrivaju migavce,ne uklapaju se bas u potpunosti.Nadam se da je na novijim modelima to ispravljeno.

Retrovizori su uzasni (identicni onima na Yamahi).Rucica kvacila ima lufta kao da je motor presao 100000 km i koliko sam mogao da ukapiram na svima je to tako

 

5. Moj utisak:

Pa eto lagano se upoznajemo.Ja sam uglavnom vozio karburator,pa se jos navikavam na injection.Deluje mi da je u otvaranju malo neodlucno.Zezaju me ljudi kad im to kazem,kazu slabo ja to zavrcem  ;D.

Inace ide Suzuki za sve pare.Moze vrlo lako da se odrzi vrlo visoka prosecna brzina,koliko god da je krivudav put.I tu je u stvari najjaci.

Na otvorenom,naravno problem je dolazeca struja vazduha.Sa' ce da legne jedan vetrobrancic,pa ce biti bolje.

Sta reci,ono sto treba da valja-valja.Te neke sitnice vezane za zavrsnu obradu mogu da se rese.Uopste deluje kao da je stvoren da se dodatno opremi,ali to ce da priceka.Prvo primarna funkcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: suzuki gsr 600

gidiste 2006, vlasnik vec druga godina

 

pozicija sedenja, kocnice, upravljivost, potrosnja ++++++++ :takoje:

 

nedostatak ....mozda retrovizori...bas su uradjeni nekako niskobudzetno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pale
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2006

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Oko 4 mjeseca i predjenih 2000km

 

3. Sta mi se dopada:

Nevjerovatno povozit motor, agregat vise nego dovoljan za moje potrebe, pozicija sjedenja, a najvise od svega mi se dopao izgled.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 Retrovizori i zastita od vjetra, pri vecim brzinama se itekako osjeti nedostatak vizira, mada to i nije neki minus jer se vizir da nabaviti za 50-80e, a izmedju ostalog svjesno sam kupio naked motor.

 

5. Moj utisak:

Kao sto je i Pronto napisao davne 2010 god. to sada vazi i za mene, tek se upoznajemo.

Kao sto ranije napisah, nevjerovatna lakoca upravljanja, sad za sad sam prezadovoljan. Prvi mi je motor sto se tice vecih kubikaza, mozda je malo jak za pocetnika ali voznja sa zdravim razumom do 7-8000rpm  nece predstavljati neku veliku opasnost, a preko toga on vec pokazuje "zube" :D

 

Vjerovatno ce na red doci neki vizir i torbe, posto nemam namjeru mijenjati  ga ili prodavati u skorije vrijeme.
Svima preporuke za ovaj motor.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja