Jump to content

Moto Zajednica

CA Rebel 125

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda CA Rebel 125

 

hondarebel125.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mladenovac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1998

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Imao sam ga 4 godine, presao sam oko 15000 km.

 

3. Sta mi se dopada:

 

Pa nista posebno, mozda to sto je udoban, malo trosi...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Imao sam problema sa kocnicama, kocnice bi mogle biti bolje.

 

 

5. Moj utisak:

 

Utisak nije los, to je motor za pocetnike, ja sam se bas lepo navozao sa njim, nista nisam pipao, samo sipao benzin i gas.

Maksimalna brzina mu je oko 110, ali treba da se navlaci, ja sam ga vozio 130 nizbrdo i hteo je da prsne... Normalno mu je oko 80 km/h.

U toj klasi je medju boljima, ima dva cilindra, zvum mu je solidan, mnogo bolje ide od Suzuki Maraudera 125 i Kavasaki Eliminatora 125.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1996

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim je vec dvije godine

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican motor za tako reci pocetnike, udobnost

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Malo da je veci i duzi

 

5. Moj utisak:

Pa posto sam sa njom vec presao oko 6000KM, zadovoljan sam radom i svime jednio sam imao problem sa regulatorom ali i to je sredjeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od septembra prošle godine

 

3. Sta mi se dopada:

Udoban, lako upravljiv lagan

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Uopšteno sve je ok. Dodata su dva mala prednja svetla. Nedostaje snaga ali to je ipak 125 kubika.

 

5. Moj utisak:

Pre svega to je gradski motor. Malo troši 2.5 do 3 litre. Preticanje vozila koja se kreću 80 - 90 km/h je mučno. Prevezao sa njim 3000 km mislim da ću preći na 500 kubika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

oko godinu dana

 

3. Sta mi se dopada:

jako je udoban i nije preglasan.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zadnja kocnica je malo previse "duboka" i kontrola gasa je mogla biti malo "tecnija"

 

5. Moj utisak:

definitivno odlican za prelaz sa manjih na vece motocikle. ne trosi mnogo sto je jako dobar osecaj za novcanik. do 80 ide bez po' muke. sto kolega iznad kaze, preticanje na 80 ili vise ume biti mucno ali je sve drugo odlicno. u svakom slucaju cvrst i dobar motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

isti agregat kao u CM125 ali samo to i nista vise nemaju zajednickoga .......e sad ram mu je aj da tako kazem vise ''coper'' fazon ali izuzetno neudobno tvrdo sediste za vozaca dok suvozac moze da zaboravi na neki duzi put sem po gradu i to opet sa mukom! Noge vozaca,... neprirodan polozaj za coveka preko 170cm visine ........dok ugao prednje viljuske diktira i pomalo neprirodno skretanje to jest zbog samog ugla viljuske pri skretanju pri samom polasku(citaj recimo sa semafora) pokazuje laznu tendenciju da imate osecaj da ce motor naglo da vam padne levo ili desno ......msiljenja su vecine da je preostar ugao viljuske za tako kratak motor........kocnice pouzdane ali i samim oduzimanjem gasa motor sam naglo koci tako da 1 disk sasvim lepo zavrsava ceo posao

 

Utisak.....mali potrosac iz stare serije hondinih agregata koji pleni pogled gde god se nadjete zbog lepih linija samog motora i nikla......ali neudoban za van grada

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 meseca ( i do sada predjenih 1500km) (kupio sam ga pre 2 meseca 1moto3.gif)

 

3. Sta mi se dopada:

Lak, Udoban, lako upravljiv, mali potrosac (bar po drugima0zbunjen.gif)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Hm, mozda da je malo brzi. do 80-90km/h navlaci bez problema, 110 je max sto sam ja isao i to je stvarno maksimum. Da moze bar 120-130 da se lakse prodje neki kamion na autoputu 1lol.gif

 

5. Moj utisak:

 

Moji utisci su sledeci: Veoma udoban i lako upravljiv motor. Odlican za pocetnike i za grad. Nije preglasan i ima bar po meni lep zvuk za svojih 125ccm. Mada da napomenem da mi je ovo prvi motor i da sam odmah posle polaganja seo na njega, bukvalno pre nisam vozio ni skuter tako da uzmete moje misljenje sa rezervom.

 

E da i meni je potrosnja oko 4,5 L mada vidim da svi kazu da trosi do 3L1neznam.gif, moracu do nekog majstora mora da nesto nije u redu :)

Promenio član CrashSm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Knjazevac
  • Motocikl: Honda Rebel

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1997

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

5 sezona, oko 16000km

 

3. Sta mi se dopada:

udoban, mala potrosnja, dobar za pocetnike

 

4. Sta je moglo biti bolje:

dimenzije.. da je malo veci

 

5. Moj utisak: dobar motor, do sada ni jedan kvar nisam imao s njim. preporucujem svim pocetnicima i onima koji ne traze veliku kubikazu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda Rebel CA 125

Pozdrav svima!

Vozim CA Rebel 125 2000 godište, oko godinu dana. Uzeo sam ga za gradsku vožnju i za kraće izlete. Bez problema prelazi daljine do 50 km, nije neudoban za niže vozače. Pošto imam 181cm imam utisak da mi je sedište preblizu ostalog sklopa i da ne bih mogao preći preko 100 km bez ozbiljnijeg odmora. brzina od 90 do 100 km/h je sasvim dostupna, kao što sam i napisao u profilu, sa podešenim ventilom 0,005 na usisnom i izduvnom ventilu(čuje se samo zvuk radilice i prepoznatljivi zvuk Honde), koji propisuje i standard proizvođača. Kada se izduvni ventil podesi na veći zazor kod izduva, moguće je bez problema da se postigne brzina 110 km/h.(govorim o mom motociklu čak i više). Probaću da napravim sedišta u stilu caffe racera, da ih povučem nazad zbog veće udobnosti. ima par slika na mom profilu robertrebel, a imam i adrese nekih za nove i starije rezervne delove.

Puno sreće i suve puteve!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja