Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin XRV 750 1993 - 2003 (model RD07)

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda Africa Twin XRV 750 1993 - 2003 (model RD07)

 

hk_2003_1024.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Tu i tamo

Jedna stvar kako primedba: ovaj motor na slici je model RD07a. Ima nekih sitnih razlika izmedju RD07 i RD07a pa bi vredelo razlikovati.

 

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Moj motor je 2001.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od prilike 1,5 godine - 12.000 km.

 

3. Sta mi se dopada:

Fnkcjonalnost, lakoca voznje u maltene svim uslovima. Neverovatno je kako tim motorom moze se vozati slobodno i udobno po asfatnim putevima a pri tom spreman je za izazove tezkih terena - blato, kamenje, pesak - nista njoj nije strasno.

Stvar koja je veoma bitna za svih vozaca koji idu na dalje puteve - maltene sve moze da se popravi usred pustinje!

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Fabricko sediste je mnogo neudobno posle nekoliko stotina kilometara. Vise predvidjeno za enduro voznju.

 

5. Moj utisak:

Neverovatno dobar, pouzdan motor. Moze se reci sedis, vozis i ne razmisljas uopste o nicemu drugom osim puta ispred tebe.

U nekom trenutku postaje tvoja druga polovina i neces hteti da se razdvajas sa njom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

12.000 km (od maja 2010)

 

3. Sta mi se dopada:

 

Motor koji je odličan za sve vrste puteva u Srbiji. Nema toliko lošeg puta na kom vam putovanje neće biti prijatno. Veoma upotrebljiv motor kako za asfalt, tako i za lakši offroad. Do najlepših predela po pravilu nema asfalta :)

Veoma pouzdan agregat, vrlo retko sklon kvarovima. Snage ima dovoljno, čak i sa suvozačicom i 3 napakovana kofera. Generalno udoban za vožnju. Sjajno se ponaša u krivinama

Velika autonomija (24 litre rezervoar)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Propust i to ogroman je konstrukcija pumpe za gorivo. Deo najskloniji kvaru. Obavezno ugraditi relej, ili je, najbolje, zameniti je FACET pumpom.

Fabrički vizir je vrlo slaba zaštita od vetra. Preporuka za vario touring vizir.

Fabričko sedište loše ukoliko se voze dvoje. Suvozač prilikom jačih kočenja obavezno klizi prema vozaču.

Regler sklon otkazu.

 

5. Moj utisak:

 

Motor kojim sam, ja lično, oduševljen. Ima neki svoj "šmek" koji vas tera da se zaljubite u njega. Prava kraljica medju dvotočkašima.

Često putujem sa suprugom, solidno napakovani i pravo je uživanje voziti ga kako sa suvozačicom, tako i solo. Veoma je udoban i čak ni posle više stotina km nema zamora kao kod nekih drugih tipova motora. Ukoliko se zameni pumpa za gorivo, koja je poznati problema na ovom motoru, gotovo da se može voziti bez ikakvog alata. Izuzetno pouzdan motor ukoliko mu se posveti bar malo pažnje i redovno menja ulje na 5000 km.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1995

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Godinu dana - 20.000 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Zastita od vetra, ciklistika, veoma solidne terenske mogucnosti ..

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Udobnost, menjacki prenos (suvise dugacke brzine za tu snagu, fali sesta brzina ili vise konja u agregatu), visina motora (mogao je biti malo vislji sto dolazi do izrazaja na terenu)

 

5. Moj utisak:

 

Probacu da budem sto je vise moguce objektivan ..

 

Konceptualno, jako solidan dual-sport motor, koji poseduje kako odlicne asfaltne tako i iznenadjujuce dobre "off-road" mogucnosti ..

 

Teren:

Iskreno do sada, bez obzira na gabarit i tezinu, nisam naisao na teren koji nije mogla sa lakocom da savlada, ni jednog trenutka ne ostavljajuci vas u razmisljanju da se radi o motoru koji je izuzetno veliki i tezak .. Sa druge strane, "klirens" je nedovoljan tako da cesto imate situaciju da kacite i cesete teren ispod vas .. Takodje, u mom slucaju, neverovatno koliko sesta brzina fali ovom motoru pogotovu na terenu, gde se cesto nadjete u situaciji da je za prvu prebrzo, a za drugu presporo .. To se jos manifestuje u nekim ekstremnijim situacijama (velikih nagiba) gde ponekad morate da koristite i "zvaku" na kvacilu u prvoj ..

 

Asfalt:

Teziste i ciklistika su glavni razlog sto ovaj motor mozete sa uzivanjem i sigurnoscu da vozite izuzetno agresivno po lokalnim krivudavim putevim .. Sasvim solidno ogibljenje koje vas u kombinaciji sa "pravim gumama" drzi kroz krivine pod zavidnim uglom (obaranja) bez greske .. Konceptualno zastareo kocioni sistem je dovoljan, ali ne i dovoljno dobar .. Sirina i udobnost sedista pravi ozbiljan problem kad su duze ture u pitanju, pogotovu sa dvoje .. Snaga je individualna stvar, ali za moj ukus, veliki minus ovog modela, sto se posebno manifestuje kad su duze ture u pitanju .. Solidna potrosnja, ali opet nedovoljno niska proporcionalno kolicini snage koju isporucuje agregat .. Veoma jeftin, prost i zahvalan motor za odrzavanje ..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2003

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

25000 mi

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

pouzdanost i lak za voznju

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

zadnje ogibljenje (natovaren i sa dvoje ljuljuska u krivinama), benzinska pumpa i regler

 

5. Moj utisak:

 

zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2001 (RD07A)

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

6 meseci - 10.000 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

- Pouzdanost, robusnost i jednostavnost agregata koji se lako servisira bilo u radionici ili na putovanju.

- Servisni intervali od 10 000km jako zgodna stvar za duga putovanja

- Sjajna ciklistika i teziste 

- Zavidne terenske mogucnosti za tako tezak motor +230kg sa starijim ogibnjem

- Rezervoar od 24l koji daje veliku autonomiju

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

- Relativno zastarelo ogibanje za dansanje standarde

- Odnos brzina u menjacu koje bi se sredilo sestom brzinom ili sa vise konja u agregatu, ovo se jako oseti na brzinama preko 120km/h

- Visina motora za teren koja se dodatno samnjuje sa centralnim stenderom za par cm

- Pupma za gorivo (desava se da rikne ali ako se zameni Facet pumpom problem je resen dozivotno) (do sad nisam imao problema sa ovim)

- Regler za struju koji je generalno boljka na svim Hondama (do sad nisam imao problema sa ovim)

- Za modele od 96 da su malo manje stedeli na debljini plastika i stelovanju zadnjeg amortizera :) 

 

5. Moj utisak:

 

Motor sa odlicnom resenim tezistem i ciklistikom koja doprinosi tome da se motor od 230kg jako lepo vozi po krivina a opet ne ostavlja ravnodusno ni po zahtevnijim terenskim voznjama (blato, pesak makadam, kolski-sumski putevi, debla sve savladava bez problema).

 

Uz nekoliko prepravki koje nisu skupe izuzev ogibanja (ogibanje, vizir, sediste, pumpa goriva, filter vazduha, auspuh) dobija se jako sposoban i izdrzlljiv motor za duga putovanja po najudaljenijim bespucima na zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Барич
  • Motocikl: Africa twin 750 RD07
[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]
1993

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]
Годину дана 10 000 км

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]
Апсолутно све

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]
+ 6. Брзина и 10-20 кс

[b]5. Moj utisak:[/b] По мени дефинитивно најбољи избор мотора у животу,неупоредив са другим моторима 
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро
1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1994
2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 6. godina
3. Sta mi se dopada: sve, motor je za svaku priliku
4. Sta je moglo biti bolje: zadnji točak 18tica
5. Moj utisak: motor sa dušom

IMG-6c76037f9d7d9d4d6ee131349b59ba2a-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja