Jump to content

Moto Zajednica

XL700V Transalp 2007 i noviji

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda XL700V Transalp 2007 i noviji

 

honda_xl700v_transalp_09_01.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2008., prva registracija 2009.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupljen krajem Januara 2009., predjeno 8,000km.

 

3. Sta mi se dopada:

Odlican polozaj sedenja, udobno sediste, dobar elastican agregat, dobre kocnice (trebala bi teflonska creva, kad se ugreju slabije koce), meni je vizuelno lep, sa manjim prednjm tockom se dobilo na voznji po asfaltu. Malo sam presao km, pa ne mogu da dam ocenu pouzdanosti.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Losa zastita od vetra, sa MRA Vario je mnogo komfornija voznja. Po meni za enduro losa zastita sa donje strane. Za neke ozbiljnije off gume mora da se menja blatobran. Fali koja KS. Po meni mali rezervoar, ako se brze vozi trosi do 8 l/100km.

 

5. Moj utisak:

Odlican motor. Imao sam i stari TA. Ovaj ima dosta bolje karakteristike. I za dvoje je ok. Skup je u startu i jos treba u njega uloziti za vizir, stender, crash bar, kofere, zastitni lim za motor, ali vredi svaku paru. Nije za voznju preko 160km/h, mada moze. Optimalno je  100-140km/h.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Jun 2010. Kupljen sa 11.300 km

Bez ikakve opreme

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

U dva navrata 200 km. od toga 50 Autoput, 100 magistrala, 50 grad

 

 

3. Sta mi se dopada:

Posto sam nov bajkerista recimo da mi se dopada sve osim prednjeg fara. Odlicno se vozi, lako se vozac cak i neiskusan uagra sa njim. Sa Metzler TOURANCE EXP pruza veliko zadovoljstvo u voznji na krivinama

Fantastican polazaj za voznju. Jako mala potrosnja u normalnim uslovima voznje (mesovito oko 4,5 l/100km).

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Za sada sam samo primetio losu zastitu od vetra sa standardnim vizirom.

 

5. Moj utisak:

 

Jos treba sacekati, ali za sada to je nesto najbolje sto sam vozio.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Evo ovako, utisak posle 400 km - sjajan!

Naravno nije bez mane, ali po meni sve te mane mogu da se poprave ugradnjom dodatne opreme. Prvo gume. Kazu obavezna zamena pri kupovini novog. Posto ga ja nisam kupio novog, vec sam dobio Metzler Tourance koje mu savrseno leze. Motor se lepo obara, za jednog pocetnika bez dozvole cak i previse...

 

Druga mana koju sam primetio jeste pretrpan levi deo upravljaca sa prekidacima. Pritom ti prekidaci nisu na dohvat prstiju bez odvajanja ruke sa kvacila... Jako nezgodno, mada mozda je to samo do mene. Pogotovu mi je problem sa prekidacem dugog svetla.

 

Treca mana, klak zvuk prilikom saltanja. Pogotovu primetan izmedju prve i druge, mada se desava i pri promeni ostalih brzina. Da li je to samo kod mene na mom motoru, ili je generalna mana kod TA 700? Ja ne znam...

 

Cetvrta mana, malo se losije ponasa kada pokusam da ga vozim drugom na niskom broju obrtaja. Oce da se malo zatrese i trazi kvacilo na pola da se drzi.

 

Peta stvar, jako uski retrovizori koji mi ne prelaze preko ramena, tj. oko ramena. Verovatno ce moci da se sredi problem promenom retrovizora?

 

 

Pozitivni utisci.

 

Prvo me je iznenadio lakocom provlacenja izmedju kolona automobila. Super je za manevrisanje!

 

Super medju ubrzanja, 3. 4. ili cak i peta brzina su super rasporedjenje. Ja jos nisam osetio da mu treba 6. mada ga nisam ni terao mnogo po autoputu.

Toliko za sada... motor sam konzervirao i ceka lepse dane (a i gazdu sa dozvolim)!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Da oživimo temu.

Nedavno sam kupio TA 700 2011. godište.

 

Vreme provedeno:

Za sada prešao oko 250km, auto puta i lokalnih puteva.

 

Šta mi se dopada!?  Za ovih 250km lakoća upravljanja! Ponašanje u krivinama,

Udobnost, sasvim lepo povlači spram svoje nominalne snage, položaj sedenja. Sa zamenskim vizirom rešava se vetar. ...

 

Šta je moglo biti bolje:

Pa definitivno 6. brzina, potrošnju još uvek nisam testirao , pa ne znam.

Neko kaže da je staromodan model, e sad mislim da je neki detalj mogao da ima malo bolje rešenje.

 

Moj utisak:

Veoma upravljiv motor, kao da nema 214 kg, sasvim dovoljno snage, udoban, super leži u krivinama, odlično koči i ako sam bio sumnjičav, možda definitivno neki moderniji detalj(dizajn) ili sam ja pao pod utisak nekih poznanika..

Za sad toliko , vreme će pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja