Jump to content

Moto Zajednica

Transalp XL650V 2000-2007

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda Transalp XL650V 2000-2007

 

3021611687_e4a3cbd5b7.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2001.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupio ga u novembru 2007, presao 40.000 do novembra 2010, pa ga prodao.

 

 

3. Sta mi se dopada:

Dupli disk napred odlicno odradjuje posao,uspravan polozaj sedenja, lepo oblikovano sediste, jedan je od retkih endura koji mi se vizuelno svidjaju,   malo trosi (na 80-90 trosi 4.3 - 4.8, na 120-140 trosi 5.5 - 6 litara, po gradu oko 5, rezervoar je 20 litara sto mu daje autonomiju od skoro 400km), elastican agregat, poseduje merac za gorivo, jako korisna stvar. Osim redovnog, odrzavanje ne postoji. Motor ima na satu 27.000km, i jos uvek su na njemu prve plocice i napred i nazad, filter za vazduh kosta 20 eura, ulje i filter 35 eura, lanac i lancanici su i dalje u stanju kao novi (lanac ni malo dotegnut). Far je sa serijskom sijalicom vrlo jak.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Serijski vizir ne stiti uopste, vetar bije direktno u grudi. Ugradnjom povisenog sam dobio maltene drugi motor.

Dosta kratak prenos (enduro je to, razumem), ali za voznju na otvorenom, po mom ukusu, zahteva ili dosta duzu petu, ili sestu.Idealna putna brzina 90-110km/h. Fali mu i 20tak KS, mada za svoju snagu poteze vrlo lepo.

Dosta visok motor, ja sam 177, i to je otprilike donja granica visine vozaca za TA (Dohvatam s obe noge, ali s pola stopala).

Za moj ukus, vesanje napred mekse od ocekivanog.

Serijske gume lose za put, otkad sam stavio obe Metzeler Tourance, lezi kao pegla u krivinama.

Ima najruzniji auspuh koji sam ikada video na nekom motoru (zamenio sam ga Race exhaustom, Roberta iz Ade).

Komplikovano kacenje nosaca bocnih kofera na ustrb izgleda, na starijim modelima Transalpa mnogo prakticnije kacenje.

 

5. Moj utisak:

Sveukupno gledano - odlican motor. Dobar za pocetnika, moze i u dvoje, mada nije to to. Ne trosi mnogo, lepo ide i povlaci, lepo izgleda (subjektivno), moze i van puta, ali to mu nije namena, prevashodno je za put.  Skup u startu, ali se posle lako prodaje, i ne gubi se puno na njemu.  I ako se neko dvoumi - u odnosu na KLE-a, avion (vozio sam oba motora). V-stromu i Versysu ne moze da parira po snazi, pa su brzi na pravcu, ali se u krivini jako,jako lepo obara. Kvalitet je na nivou, sve je na svom mestu, nista se ne trese, ne skripi. Ni jedan jedini problem nisam s njim imao do sad, a odveo me na mnoga lepa mesta, naravno uz redovno i kvalitetno odrzavanje.

 

Preporuka.

 

TVCK1_transalp3p.th.jpg

 

Ab5tC_transalp1.th.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R1200 GS

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2001

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Kod mene 5 dana

 

3. Sta mi se dopada:

Motocikl je pravi bas po meri (mislim po mojoj).Agregat odlican,radi perfektno(26 000 km),udoban kako za vozaca tako i za suvozaca,odlicna zastita od vetra i ako ima standardni vizir.Dobar je za neku blazu off-road voznju.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Jedinji malo manji problem po meni je tezina.

 

5. Moj utisak:

U odnosu na motocikle koje sam imao do sad, to jest motocikl koji sam imao pre ovog (Suzuki xf650  freewind) motorcikl je odlican i ne moze se porediti.Preporuka sa moje strane !

post-3999-12879031553194_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

6 meseci sa tendencijom da ga vozim jos dve sezone.

 

3. Sta mi se dopada:

Polozaj za voznju fenomenalan cak i za suvozaca. Sa povisenim vizirom ima odlicnu zastitu od vetra. Vibracije su minimalne. Udoban i lagan za voznju cak i u dvoje.

Motor elastican i lepo se odziva na gas. Poteze lepo i iz niskih obrtaja. Malo trosi, oko 5 litara u kombinovanoj voznji otvoren put/grad. Kocnice odlicne (zamenio sam plocice sa originalnim NISSIN). Sa gumama Pirelli Scorpio MT90 ST lepo lezi u krivini. U odnosu na stari TA 600 ovo drugi motor, jaci, mirniji i stabilniji.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Nedostaje mu 6. brzina, a to onda i povlaci i malo vise snage. Za duze ture u dvoje opet fali malo konjica.

Merac za gorivo bi trebao da bude precizniji. Malo komplikovan pristup agregatu za servisiranje (svecice, antifriz, filteri...) mora oklop da se skida, ali srecom to se radi jednom godisnje.

 

5. Moj utisak:

Odlican motor. Pouzdan i siguran. Odrzavanje - samo redovno. Vidjao sam mnogo ovih motora sa predjenih preko 100.000 km i rade fantasticno, a cak sam video jedan sa celih 200.000 km.

Preporucujem svima koji hoce putni enduro.

U nabavci je malo skuplji, ali se lako prodaje i ne gubi na ceni.

post-7600-0-29455100-1305113660_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2002

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

8 meseci, 4000 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Pre svega položaj za vožnju, što je i ujedno bio presudan razlog da se odlučim za Transalpa. Imam povišen vizir, tako da je zaštita od vetra odlična. Takođe, ono šta mi se dopada je i izgled.

Ostavlja utisak pouzdane rage koja te ne ostavlja nigde. Motor je prešao oko 40.000 i radi fenomenalno. Iako važi kao motor kome nedostaje par konjića, za moje potrebe je dovoljno jak i nije nimalo prgav.

Neka prosečna potrošnja mi je 4 - 4.5 litara, dakle obzirom na veličinu motora - nenametljiv za kućni budžet.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Izgled auspuha (Majku mu, zstvarno nije moglo ružnije) - plan je da se sa time pozabavim. Iako (za promenu) ima merač količine goriva, to na mom motoru služi za ukras - jednostavno ne radi, a posle električara je ostao zakucan na polovini rezervoara pa se osećam kao da je kazaljka nacrtana.

Neko laičko čačkanje je otežano, imam utisak da pola motora moram da rasturim da bi npr. očistio svećice ili sl.

 

Potrošnja ukoliko imate tešku ruku na gasu - zna neprijatno da iznenadi. Kao što vas nagradi sa 4L / 100km kada ga mazite, tako ume i da kazni sa skoro 7L ako ga zavrćete.

 

Iako je veoma udoban, pouzdan i zabavan da relativno dužim turama (u mom slučaju 300-nak km) - ima nisku putnu brzinu

 

5. Moj utisak:

 

Ja sam veoma zadovoljan. Ovo mi je prvi pravi motor (posle dva skutera od 50ccm koje sam vozio sa razmacima od po par godina) i nije mi trebao nikakav period adaptacije. Dan kada sam ga kupio, seo sam da napravim prvi krug po kraju sa svojom novom mašinom i odvezao se Beograd-Smederevo-Beograd :D . I to je ujedno ono šta dominira mojim utiskom - jedna lakoća vožnje i ciklistika koja pogoduje kako iskusnima tako i početnicima.

 

Ono šta mi kvari opšti utisak - Honda je napravila fenomenalan motor, ali ih treba streljati što nisu stavili šestu brzinu. Ipak se ne radi o nekom starom motoru, pa da mu najviše prija putna brzina od 80-90km/h, a da se preko 120km/h računa u "gazim ga".

 

Ovo je motor koji ne planiram skoro da menjam. Ni za veći, ni za manji, ni za brži, ni za ekonomičniji, ni za naked, ni za R ...

post-22304-0-40695400-1358287566_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1 godina - sezona

 

3. Sta mi se dopada:

Vrlo povozan motor, iako izgleda veliko i glomazno (mada ima i glomaznijih) vrlo se lako vozi po gradu, lako je provlacenje sa njim, rupe, policajske prelaze, pukotine i ostalo ne oseca, mada je malo meksi sa vesanjem. Za kruzna, polukrzna okretanja, okretanje na semaforu, manevrisanje u mestu je izmisljen, mada ne izgleda tako. Prednja kocnica za neku normalnu voznju bez jurcanja i vise nego dovoljna, cak i sa tvrdjom gumom mi se nije desilo da prokliza, zadnja je vec nesto drugo. Sediste odlicno, siroko i vise nego udobno, jedino materijal od koga je napravljeno je gladak pa mi se desava prilikom jaceg kocenja da klizam. Mesto za suvozaca takodje vrlo udobno sa visokom i preglednom pozicijom, ima i rukohvate. Zastita kolena i vise nego solidna, cak i po hladnijem vremenu se ne smrzavaju kolena. Menjac precizan ne izbacuje iz brzine, mada je malo siroviji, nema neke prefinjenosti. Vrlo intezivno kocenje agregatom na visim obrtajima, sto je odlicno za neko "peglanje" krivina (V2). Kazu da moze i blazi off, mada ga ja nisam terao nesto van puta, livada, sljunak, makadam svakako moze. Veliki rezervoar, 20l, prelazio i 325 km kombinovane voznje sa njim, mada teoretski bi mozda mogao i 400km uz penzionersku voznju i na otvorenom.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zastita od vetra, definitivno je potreban visi vizir, jer fabricki zavisno od visinie vozaca baca ili u grudi ili u glavu. Menjac 5 brzina, mada za neku brzinu od 120-130 km/h i ne treba vise, a i motor nije za vece brzine iako moze da ide i vise od toga, ali se onda izrazava problem vizira i vetra. Malo problema oko elektrike, naime prekidac za indikator se zaprlja, pa davanje zmigavaca ne reaguje uvek, skidanje, rasturanje i ciscenje prekidaca resava problem, takodje i HISS sistem (blokada paljenja) ume da pravi problem pa ne prepoznaje uvek kljuc, neupotrebljavanjem kill switcha se ovo resava. Mekse vesanje zbog cega "propada" motor kada se vozi i suvozac i oseti se manjak snage u voznji u dvoje, ali nista dramaticno. Odnos prenosa u svih 5 stepena je mogao da bude malo kultivisaniji iako je menjac odlican, 1 i 2 brzina povlace jace u odnosu na preostalih 3, tako da je potrebno privikavanje u voznji po gradu, mada je ovo V2 masina. Prednje plastike su sklopljene zabicama pa hoce i da zaskripi i da se pucketa, mada mu ni krstenica bas ne ide u prilog, ipak je 16 godina staro motorce. Mogao je da ima siru zadnju gumu zbog stabilnosti, mada i 120 vrsi posao.

 

5. Moj utisak:

Koliko para, toliko muzike, samo sto se ovde definitvno dobija vise muzike. Motor koji je zamisljen kao all round i sve moze i radi dobro, ali ni u cemu nije najbolji. Ne voli velike brzine, ali je zato izmisljen za magistralne i sporedne puteve do nekih 100km/h. Vrlo se lako vozi iako ima 210 kg wet weight. Mozda mu fali jos koje konjce, ali je i ovako sasvim dovoljno. Kocnice i vise nego dovoljne, ume da se obara sasvim solidno uz ozbiljnu gumu. Prasta dosta gresaka, ne rita se kao mazga. Sto se tice mehanike, samo redovno odrzavanje i sluzice. Nije za nize vozace, ja sam 184cm i sasvim lepo dohvatam pod, verujem da je nekih 175cm granica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja