Jump to content

Moto Zajednica

Transalp XL600V 1987-1993

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda Transalp XL600V 1987-1993

 

129039883_pLQFy-S.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1989

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

zasad 16 meseci, i jos ga vozim

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

voznost,

upravljivost,

pozicija sedenja,

sa dobrim izborom guma odlican bez obzira na vremenske uslove

moze da sidje na ozbiljniji offroad mada je pomalo tezak za ekstremnije terene,

sasvim pristojna potrosnja do 5l/100km

posle nekoliko padova, izvrtanja, rucice kvacila i kocnice (fabricke) se ne lome vec samo krive

interval servisa od 12000km

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

sa fabrickim vizirom vetar udara u grudi i podbija pod bradu kacige

sa serijskim produzenim vizirom udari vetra u celo kacige pri cemu se stvaraju jake vibracije na kacigi i buka

pri padu ili udaru se nosaci plastika uzasno lako lome pa i pored krpljenja i namestanja dolazi do klepetanja istih

zadnja kocnica (dobos) skoro pa nicemu ne sluzi

malko mesta pod sedistem za odlaganje nekih stvari (prva pomoc, sijalice,...)

 

 

 

5. Moj utisak:

 

pravi motor za one koji voze duge relacije, koji putuju dosta, a vole da sidju na neki umereniji offroad.

sve u svemu veoma zahvalan motor koji ce pruziti maksimum  uz najosnivnije odrzavanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

'93 , radjen za Americhko trzishte, ali podpada pod evropske modele '90 , '91 godishte

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

2 godine valjda i josh uvek je kod mene

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

lako se vozi

upravljiv

dobar polozaj sedenja

mala potroshnja

dobar i za off road (ne neko izivljavanje  ;D )

ne troshi ulje (bar moj  ;D )

sjajan je za voznju po krivinama

 

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

definitivno bolji vizir, vetar udara u vozacha

kochnice su uzas, iako moj dobosh jako dobro radi i kochi...ali sve to moze mnoooogo bolje i mora mnogo bolje

sedishte se skida tako shto morash boga oca shrafova da odshrafish...nervira uzasno i nikad ga nisam ni otvarla niti ishta drzim ispod njega

manjak snage...fali mu koji konj  ;D

 

 

5. Moj utisak:

 

ja sam u principu zadovoljna, i stvarno me lepo sluzi svo ovo vreme, motor za putovanja, uzivanje u voznji, blagi off road ...

uz redovno odrzavanje osnovnih stvari motor koji te nece izdati  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1989

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Godinu dana, tj jedna sezona

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

Pouzdanost - mozete poci sa njim na kraj sveta bez brige da ce se nesto pokvariti

Potrosnja - na otvorenom putu vrlo malo trosi (4,5 lit), a ni po gradu nije mnogo vise

Svestranost - moze autoput 140 km/h, moze provlacenje kroz gradsku guzvu, a vala moze i offroad i to poprilicno zahtevan

Instrument tabla ;D

Ugladjen rad masine, bez mnogo vibracija

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Bolji vizir, fabricki baca pravo pod kacigu, pa pojacava buku tokom voznje

Kocnice

Prilkom najbezazlenijeg pada se lome bocne plastike, zato je krasbar obavezan deo dodatne opreme

Nedostatak pregrade za alat, fabricko resenje sa kutijicom koja visi pored zadnjeg blatobrana mi se ne svidja, lako se cupa i stavlja u dzep :)

Regler mu je slaba tacka, crkava cesce nego sto bi trebalo

 

 

5. Moj utisak:

 

I pored nekih mana izuzetan motor, verovatno cu mu se jednom vratiti. Sluzio me je bez problema, bilo je to lepih 7000 km. Nije za divljanje, nego za putovanja po bilo kojoj vrsti podloge i uzivanje. Prasta pocetnicke greske i ne tera vas na ludovanje, zato mi je i bio prvi veci motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1989

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Dve godine

 

3. Sta mi se dopada:

 

Sve je super. Ne bi ga menjao ni za sta!!!

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Mali vizir - al sam to resio sa  MRA Variotouringscreen-om.

 

5. Moj utisak:

Presao sam nekih 20 000km do sada. Redovan servis na 5000 (filteri, ulje, kocnice ...). Izuzetan za voznju .... Znaci sve u svemu sve je extra!!!!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

vozim: 1989.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Više od jedne godine, tj oko 6.000 km.

 

3. Sta mi se dopada:

Pouzdanost - mozete poći sa njim bilo gde, čak i gde nema puta.

Potrosnja - prosečno 5l. ali zna i 5,5 kada se zaleti.

Udobnost - položaj u vožnji odličan kao i sedište.

Vožnja - veoma lepo leže u krivinama.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Bolji vizir, fabricki baca pravo u grudi-vrat.

Kočnice

Neophodan centralni štender i bočna zaštita motora pri padu.

Naravno i koferče.

 

5. Moj utisak:

Odlličan motor, sve mane se mogu sa malo ulaganja dovesti u red.

Die Beste. ;D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

 

 

1. Godiste

1999

2. Vreme

6 meseci

 

3. Dopada

Pouzdan, siguran, mora da ima dobre gume i onda lezi lepo u krvinii koci, polozaj veoma udoban idelan za dug put.

Sa povisenim vizirom vetar samo malo udara na ramena, ostalo je sve zasticeno.

 

4. Sta bi moglo biti bolje

Zadnja kocnica bi mogla da bude malo efikasnija. Fali merac goriva, i ispod sedista nema prostora ni za pederusu. Treba da se stavi kofer i onda se resi problem.

 

5. Utisak

Fantastican motor za one koji vole da uzivaju u voznji. Lepo se vozi na 4000 o/min, a kad zatreba lako se naljuti na 8000. Nije za pocetnike nego za prave ljude koji vole motore.

 

post-7848-12879069548195_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Pancevo

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

jedna sezona

 

3. Sta mi se dopada:

motor prelepo radi, dobro vuce, imam disk nazad tako da mi je i to ok, polozaj je i meni manje vise dobar (visok sam 194cm), dobar je za dug put, samo nije za pesak, osim ako se ne stave doobri kramponi....samo mi nije jasno kako vama trose 5-5,5l ja sam negde pogledao specifikacije svih motora i transalp trosi 6,5....meni trosi 6,8 ali mu ja dusu vadim  ;D

 

4. Sta je moglo biti bolje:

samo bolji vizir, vetar udara u grudi.

 

5. Moj utisak:

extra!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1990

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Dve pune sezone plus dobra kolicina zimskih dana sa +10C i vise ;) drugim recima 20.000km

 

3. Sta mi se dopada:

 

pouzdanost - uz redovno, osnovno odrzavanje bezbrizan sam na svakom putovanju

 

kvalitet - nista u radu motora, voznji i sl. ne ukazuje da je motor star skoro 20 godina i da je presao 58000 (a mozda i vise) kilometara

 

jednostavnost - odrzavanje, zamena dotrajalih delova i popravka dostupna je u spektru od "uradi sam" preko brojnih majstora-amatera do zvanicnih servisa

 

upravljivost - lagan (i pored realne tezine), okretan (posebno dolazi do izrazaja u gradskim guzvama), stabilan (osecam se sigurnim u naleganjima), udoban (polozaj sedenja dozvoljava zamasne etape bez odmaranja), robustan (...ima ga dovoljno  i na oko a i na bocnom vetru)

 

prenos - dovoljno duga prva, dovoljno spora druga i treca, za moj stil voznje u svakoj od brzina poteze dovoljno snazno i tecno. sasvim sam zadovoljan i sa preciznoscu menjaca.

 

potrosnja - na otvorenom uz prosecnu brzinu od 90-100km/h ispod 5lit, preko 100-140km/h 5,5 - 6lit, u gradu 6,5lit mozda nesto jace.

 

all-road - za nekoga ko nije zahtevan idealno odradjuje: svakodnevno zujanje po gradu, duza putovanja lokalnim, regionalnim i magistralnim putevima gde je krstareca brzina 80 - 120km/h ali i off-road izlete u prirodu

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

zadnja kocnica (dobos) i prednja (jedan disk) - unapredjeno kod mladjih modela. ovi nedostaci u znacajnoj meri mogu se smanjiti defanzivnim nacinom voznje

 

fabricki (serijski) vizir ne pruza dovoljnu zastitu od vetra u predelu vrata i glave vozaca

 

ponekad "bucan" menjac :)

 

5. Moj utisak:

 

Za ljude sa skromnim kucnim budzetom, pa cak i ako su pocetnici a zele pristojan enduro (all-road) motor kojeg mogu relativno jeftino odrzavati, kojeg mogu pristojno natovariti (zamasna tank-torba, bocni koferi, pristojno veliki top-case), na kojem mogu bez problema povesti i na duzi put svog saputnika odnosno saputnicu i koji nisu zahtevni u pogledu maksimalne putne i krstarece brzine, snage, ekstremne off-road voznje i sl. ovo je idealan motor.

 

Maksimum uzivanja u voznji ovaj motor daje ako sa njim krstarite lokalnim, regionalnim putevima (nebitno koliko zakrpa i neravnina na njima ima), ako ga vozite na 3000-4000 obrtaja (tu prede ko mace), ako na pravcima volite da vozite 80-120km/h (minimalna potrosnja, minimalan stepen vibracija, minimalan rizik od nepredvidjenih naglih kocenja...) i naravno, ukoliko volite da skrenete sa asfalta i zadjete u sumarak, preprecite livadom, pregazite potok ili procunjate makadamom i sumskim putem.

 

Iz licnog iskustva znam da sa ovim motorom mozete kroz sred beogradskog saobracajnog kolapsa, u poslovnom odelu i sa kravatom, na vreme stici na poslovni sastanak a da vas niko pri tome ne pogleda kao da ste pali s marsa. Drugim recima, i ako je po svom konceptu enduro motor on ima dovoljno "urbanog" smeka s kojim se bez problema utapa u velegradski saobracajni kolorit.

 

I na kraju da ne bude zabune. Ovaj motor sam svakako vozio i auto-putem i ni malo se nisam osecao inferiorno. On sasvim regularno drzi 120-140km/h, kad preticete lepo potegne iz pete i na 160km/h ali to jednostavno nije drum na kojem ja uzivam a ubedjen sam da to nije ni drum na kojem HONDA Transalp XL600V uziva.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

dve sezone

 

3. Sta mi se dopada:

agregat

 

4. Sta je moglo biti bolje:

vesanje i prednje i zadnje kocnice,i jos neke sitnice

 

. Moj utisak:agregat odlican toje poznato malo nepristupacan za servis, ostalo prosecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12229 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1992. godište

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Od 23. decembra 2008. godine and counting...

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

Mirnoća, pouzdanost (nikad i nigde me nije ostavio), relativno mala potrošnja, kvalitet,

oprašta male greške vozača, idealan za dodavanje gedžeta - puno mesta na kormanu i oko instrument table.

Udoban za dvoje na dužim putovanjima, (za mene) odličan položaj vozača i ne umaram se ni posle 700 km "krivinarenja"

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Malo više snage...nedostatak se oseti kod preticanja šlepera sa potpuno natovarenim motorom.

Dosta bi značio dupli disk napred, moj TA ima samo jedan. Dobro koči ali potpuno opterećen bi mogao i bolje.

 

 

 

5. Moj utisak:

 

Odličan i zahvalan motor, prava "raga" koja se ne buni ni u gradu ni na otvorenom putu a ako vam je dovoljna

brzina od 130 km/h može i na autoput. Samo menjaj ulje na vreme i vozi...

Koristim ga svaki dan, po svim vremenskim uslovima, u beogradskoj ludnici, po

ravnoj Vojvodini, po krivinama Bosne...Oduševljava me što ne treba da se posebno spremam na neki dalji put, samo "kresni i kreni"

Ne zahteva neko veliko održavanje, stvarno je ekonomičan po tom pitanju.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

vozim: 1998.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

trenutno jedna sezona i nemam nameru da ga menjam. :D

 

3. Sta mi se dopada:

Strasno pouzdan agregat, samim tim i motor,mala potrosnja, moze dosta da se obori u krivini, lep polozaj sedenja, malo je visi motor, samim tim dobra preglednost, ne zahteva neko strasno odrzavanje, ne znam za ostale ali meni isto kad sam vozio i AT, daje neki osecaj sigurnosti...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Obavezno povisen vizir, crash bar.

 

5. Moj utisak:

Odlican motor za duzi put, odlican za putovanje u dvoje...sve u svemu za pare koliko kosta, dobijas i vise nego sto ocekujes!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:1991

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu :4 meseca

 

 

3. Sta mi se dopada:Udoban motor,pali kao mina

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:Kocnice definitivno i vizir posto je meni bio fabricki losa je zastita od vetra

 

 

5. Moj utisak:Po meni,da je imao lepsi prednji kraj(far) i bolje kocnice verujem da bih ga jos uvek vozio ali sve u svemu dobar motor

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1989. (2010. uvezen iz Švajcarske sa 40.060 km ).

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Druga sezona (prevezenih 19.600 km).

 

3. Sta mi se dopada:

Pouzdan u eksploataciji, ekonomičan (oko 5l/100 km), veoma "upravljiv" (idealan za grad), pogodan za za loše puteve i makadam, a sa dobrim gumama (i sposobnim vozačem) može i ozbiljniji teren. Udoban je (uz male zahvate na sedištu i viziru) i za duže dnevne vožnje (često i po 14-16 sati). Dovoljno prostora i za suvozača i prtljag prilikom dužih putovanja.

4. Sta je moglo biti bolje:

Fali mu par stotina "kubika" i dvadesetak "konja" (posebno prilikom preticanja sa suvozačem i prtljagom).

Prilikom agresivnije vožnje (opterećenog motora) i ram dolazi u tešku situaciju (uvija se). Fabrički vizir treba modifikovati. Kočnice nisu baš za pistu, (zaboravite na kočenje sa dva prsta), ali kada se čvrsto nagazi (ili pritisne) može prilično dobro da ukoči.

5. Moj utisak:

Da ne bih ponavljao pročitajte šta je napisao kočaMatori, uz dodaak da ja imam 55 godina, visok sam 194 cm i težak 95 kg, u mladosti sam imao dosta povreda (pa sada imam i posledica zbog toga). A motor koristim tokom cele sezone i nezavisno od vremenskih uslova. Najčešće je i supruga sa mnom. Ne verujem da bih sa drugim motorom to mogao da radim. Dakle, smatram da je za moje potrebe Transalp odličan izbor i nemam nameru da ga menjam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993. proizveden 1994. prva registacija

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 sezone i 20000 km

 

3. Sta mi se dopada:

Položaj vozača. Upravljivost. Potrošnja. Lakoća održavanja. Pouzdanost. Ove godine od 9000km sam sam izvozao oko 6500km.

Transalp nije pisnuo po Bosni, Rumuniji, Makedoniji, Crnoj Gori... Opšte poznat i popularan motor. Po User Manualu ga i mali Perica može da održava.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Za dvoje je mali. Može za dvoje po JUS-u. Ja imam 120kg, sa suprugom i stvarima oko 200kg. Potezanje i nije loše, ali uz brdo kao Dacia Logan.

 

 

5. Moj utisak:

Da se supruga nije zainteresovala za putovanja verovatno ga nikad ne bih prodao ( možda bih ga podmladio sa nekim 650 ),

ali logičan sled događaja je Varadero 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

deugari ja vozim transalpica 1989god kod mene je tri godine ja sam prezadovoljan motor koji me zadovoljava u svakom pogledu od udobnosto do izgleda potrosnje i odrzavanja. i verovatno ga necu menjati neko duze vreme jel sam prezadovoljan....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

Ahhh da... prva verzija transalpine 1moto3.gif dakle 1987 godište, Austria model (i da vam šapnem nešto, napravljen je iste godine kao i ja 1oda.gif)

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Evo već dve godine bez prestanka, nimalo pažen i mažen, vožen i u najsurovijim uslovima čak i cele zime na -15 i -25 1oda.gif . Sneg, led, kiša blato, pustinjski suvo, oštri makadam, šta god ne bira 1oda.gif

 

3. Sta mi se dopada:

 

Uff.. pa krenimo redom..

 

za razliku od svih novijih motora danas, ovaj motor, sta god da mu se desi ne zna da vas ostavi. Svidja mi se jako sto je opremljen sa dva nezavisna CDI-a (bez problema se vozi sa jednim CDI-jem 1moto3.gif), twin spark, i bre sve twin kao avionski rotax motor 1oda.gif Za razliku od novijih motora kod kojih kada se isprazni akumulator ispod odredjene mere kojima TCI ostaje mrtav zbog nedovoljnog napona, moj TA pali na prvi zub ako vec mora gurka 1oda.gif

 

Nema kataliticki konvertor, sto znaci ima 55 konja + laksi motor 1oda.gif i bas ima snagu na nizim obrtajima i nemam nikakvih problema prilikom preticanja slepera sa suvozacem i full opterecenjem. Samo spustite u malo niži stepen prenosa prilikom preticanja i katapultirace vas koliko god da ste teški 0takoje.gif

 

Veoma mirna i tiha masina, i toliko lepo prede da i da ste gluvi da ne gledate u instrument tablu znacete na koliko ste obrtaja. Oseca se svaki takt.

 

Potrosnja.. potrosnja mu je u gradskim uslovima bila oko 4.8 do 5.6 zavisi koliko ste teski na gasu. A medjugradske voznje od 4.5 do 4.8. ALIIII od kad sam nabacio HHO ili ti hidrogensku celiju, motor je jos dobio na snazi, i ne prelazi 4.5l na 100km sa FULL opterecenjem!

 

Far koji se mnogima ne svidja, meni je milina jer je ogroman i sa relativno dobrom sijalicom baca bolje svetlo nego 2 fara na nekom autu zajedno, kamoli motoru. Milina je voziti u šumi kada imate dan ispred sebe 1moto3.gif

 

Doboš kočnica. Pakne se sporije troše nego što je to slučaj sa disk kočnicama. I na kraju krajeva, jeftinije je za održavanje od sistema kočenja sa diskom. I još jedna stvar, Kočnica vam je uvek zaštićena od spoljnih uslova,i zakočiće uvek 0takoje.gif i da, koči odlično, možete blokirati točak sa vrlo malo snage kad kod hoćete.

 

Prednja kočnica 1 VEĆI DISK i jedan par pakni, jeftinije za održavanje.

 

Lepo dizajnirane maske, dosta vas čuvaju od udara vetra i zimi vam lepo greju kolena na one "škrge" 1lol.gif, i ima dosta mesta kod instrument table za raznorazne gedzete.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Prednja kočnica, ali samo da je disk malo veci..., ali nekako imam utisak da je bolja kontrola ovako dok kočnica nije toliko jaka, jer bi u iznenadnim situacijama tocak mogao da vam proklizne. Ako kočite bez kočenja motorom, teško ćete se zaustaviti, ali ako kočite i motorom i obarate brzine ukopaćete se u mestu bez proklizavanja.

 

Vizir. Od kad sam stavio povišeni vizir, vožnja motorom je postala jedan sasvim drugi doživljaj 1moto3.gif

 

Donji štitnik je od plastike, i ne pokriva ceo donji deo agregata, tako da ako letite preko bankina i stepenica kao ja, možete ga zakačiti svremena na vreme.

 

Obavezno zameniti stari tromi bi metal..flešer od žmigavaca

 

Mogao je biti bolji patent za montiranje malog pogonskog zupčanika. Mada i ovaj drži, ali ako niste dobro namontirali zadnji točak, otkazaće vam osigurač na malom pogonskom zupčaniku. Dakle pripaziti da sve bude u milimetar jednako namontirano kada stavljate zadnji točak.

 

Ćopava je mogla da se uradi bolje i sa većim proširenjem da ne tone motor na zemlji, ipak je to kravica.

 

Zabice od plastika koje se lome... da je nekako drugacije namesten patent kacenja.. npr kao kod Afrike.. ali ako imate radionicu i malo maste moze se i to srediti

 

5. Moj utisak:

 

Uz izuzetno malo ulaganja u neke sitne detalje imaćete izuzetno pouzdan i kvalitetan motor, na čije održavanje možete da zaboravite, jer se u principu ne kvari. Daj mu samo redovno novo ulje (a i ako se zaboraviš ne sekiraj se, honda je to ipak 1jee1.gif), sipaj gorivo, kresni i vozi gde pomisliš, samo ne gledaj u nebo jer još nije naučio da leti, i ne gledaj u reku kojoj se dno ne vidi, jer još nije naučio da pliva1jee1.gif

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od 2015 (tri sezone do sad) nekih 7000 km .I dalje se volimo:moto2:

 

3. Sta mi se dopada:

Motor prelepo radi, dobro vuce, polozaj je odlican (visok sam 178cm), dobar je za dug put, samo nije za pesak.Potrosnja 5,5 l odlicna za motor od 600ccm.Preglednost prelepa kao sa neke krstarice.Ne osecate umor pri daljim putovanjima.Lak za odrzavanje.Prelep dizajn motora obzirom na te godine.

 

upravljivost - lagan (i pored realne tezine), okretan (posebno dolazi do izrazaja u gradskim guzvama), stabilan (osecam se sigurnim u naleganjima), udoban (polozaj sedenja dozvoljava zamasne etape bez odmaranja), robustan.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Vislji vizir,udobnije sediste,kvalitetniji regler,bolje kocnice(na novijim modelima reseno sa dva diska napred) Ćopava je mogla da se uradi bolje i sa većim proširenjem da ne tone motor na zemlji, ipak je to 205 kg.

 

5. Moj utisak:

Kvalitetan motor,nekomlikovano odrzavanje,mala cena registracije za motor od 600 ccm,izdrzljiv,agilan,zivahan ne previse taman koliko treba,prelep zvuk,pravljeno za ljude koji uzivaju u voznji (da krstare i uzivaju ),rasterecena masina,mala potrosnja,lep dizajn i posle 25 godina.Za dobar primerak ne zaliti novce.Mozda ga prodam ali cu se uvek rado secati i voleti da ga ponovo uzjasem.:takoje:

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

1991.

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

Par meseci... 

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]

Izdrzljiv, povozan, pouzdan, za sve prilike. 

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

-Otvaranje sedista na kljuc
-Jedan umesto 2 CDI uredjaja
-Bar 15,20 konja vise

[b]5. Moj utisak:[/b]

Vrlo dobar motocikl sto je vreme i pokazalo. Svaka preporuka. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp
1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Tek kupljen1990 godiste Honda xl600v Transalp .

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vreme provedeno na tek kupljenom Transalpu je oko 3sata .

3. Sta mi se dopada:

Motor je kompaktna licnost ima sve atribute da moze da se kaze da je odlican , udoban , povozan i sve ostale epitete koje bih uputio .


4. Sta je moglo biti bolje:

Poluga nazne kocnice je suvise blizu dekliju , i odnos menjaca i motora je nesto po mom misljenju malo neadekvatan jer 5 brzina , 5000 o/min 100 km/h da je malo manji cini mi se da bi bio jos rentabilniji za voznju to je nesto sto mi se manje svidja ali ok .

5. Moj utisak:
Utisak je pozitivan maksimalno samo se nadam da cu uzeti mnogo mladji za jedno 5-7 god. 

   

20230521_125439.jpg

20230520_173126.jpg

20230520_173121.jpg

20230520_173053.jpg

20230520_152521.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

Pozdrav ponovo svim transalpinistima i sire , vec sam dao komentar o mom transalpu ali imam jedan mali problemčić oko kvačila pa bih da podelim sa vama i naravno ako neko zna resenje da se zahvalim unapred .

Naime motor odlicno radi ali kada trebam da ubacim u 1. brzinu malo se vise čuju zupcanici i to samo na pocetku u ostalih 4 brzine je sve savrseno . E sada da li treba neko stelovanje ili nesto drugo . Rucica kvacila ima lufta pocetnog oko 1cm i da kazem hvata oko polovine hoda ali se to ipak desava da se ostre zupcanici samo prilikom ubacivanja u 1. 

Ako je neko imao takav problem i zeli da pomogne jos jednom hvala . Da zelim vam lepo vreme i prelepe ture pa da se vidjamo i uživamo .

20230527_134828.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Honda XL 600 V Transalp

E drugari , sin je dosao pre pola sata sa voznje i odmah sam se dao u akciju malo sam na ručici zategao kontru bozira i izgubilo se struganje zupcanika sada prilično dobro ulazi u 1. stepen prenosa ma sta bre prenosa , u brzinu tako da je i to rešeno trenutno tako da seizvunjavam za uznemiravanje kolega transalpinista mnogo i idemo samo gas u nove doživljaje , sto je najbitnije sin je presrećan :jee1:. Pozdrav za sve i prijatno veče :46: slika je od našeg bivšeg lepotana i zasluzan je za svaki prelepi trenutak koji smo proveli na njemu a radi se o Keeway supershadow 250 koji je u rukama jednog predobrog čoveka koji će nastaviti da ga čuva i uživa bar 90% od našeg prelepog doživljaja sa ovim malim lepotanom .

20230426_153131.jpg

20230520_152521.jpg

20230520_080738.jpg

20230520_080716.jpg

20230520_080658.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja