Jump to content

Moto Zajednica

CB600F Hornet 1998 - 2002

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda Hornet 600, model CB600F2 (1998 - 2002)

 

CB600F2HORNET-2001.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

znaci ovako:Honda CB 600 f Hornet PC34 godina proizvodnje 2001

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupljen polovan decembra 2007 i dalje je kod mene,na moje veliko zadovoljstvo

 

3. Sta mi se dopada:

Prirodan polozaj za volanom,motor,kocnice

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Izuzetno jednostavna sprava pa i nema puno "opreme".Nedostaje pokazivac kolicine goriva.

 

5. Moj utisak:

To je bila ljubav na prvi pogled i kao takva te neke sitne nedostatke jednostavno nisam uzimao u obzir.Ne mogu da kazem da sam vrhunski "pilot",tako da smo moja Honda i ja savrsen par.Motor je prakticno isti kao na starijim verzijama CBR 600 (sa nesto malo manje KS),preradjen tako da ima dovoljno snage i na manjem broju obrtaja.Tek posle 7000,pokazuje svoje sportsko lice,tako da vest vozac moze da se nosi i sa mnogo jacim masinama,narocito na putu sa puno krivina.Zastita od vazduha je prakticno ne postojeca (na stranu verzija S,ona sa slike),pa izlazak na auto-put moze da bude ne prijatan (na duze).Ja sam stavio masku oko fara pa je malo bolje,ali maksimalno do 120 km/h.Sto se tice odrzavanja,zaista vodim racuna da bude sve po propisu i na vreme.Nikakvih problema nije bilo,a sat pokazuje blizu 50k.Kad bih bio u prilici zadrzao bi' "Hondicu" i uzeo jos nesto za daleke pute,ali to je trenutno ne izvodljivo.Zato,dobra oprema i pun gas protiv vetra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Honda CB 600 f Hornet godina proizvodnje 2002.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Kupljen polovan, i prvi put registrovan kod nas  23.06.2008. Kupljen od vlasnika u Italiji, na satu bilo 10900km, ne razradjen  8). Jos uvek kod mene, na satu 16500, i dalje salonsko stanje.

 

3. Sta mi se dopada:

Nabudzen izgled agregata, MAD MAX linija za razliku od ostalih naked-a, old school fazon, snaga u obrtnom momentu za tu kubikazu. Jednostavan za odrzavanje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Par sitnica koje su dodate na narednom modelu koji se pravi od 2003-2006., cist sminkeraj, ali je cool.  Na pokazivac goriva sam se navikao, tako da uvek gledam predjenu kilometrazu i znam koliko mi je ostalo. Polozaj volana, malo je nizi za moj ukus pa ima dosta oslanjanja na ruke, ali i to se resava dodatkom koji ga izdize. Ubrzanje na manjim obrtajima.

 

5. Moj utisak:

Honda koja opravdava svoj kvalitet, i po meni na 1.mestu u istoj kategoriji. Dlaku ispod Yamaha fazer, pa onda osetno svi ostali.

Obozavam je, zamenio bih je samo modelom iz 2006.

 

post-4214-12879029036682_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2000, S model (identican crn,kao na slici gore),na satu 23000km.

4 cilindra, 599cm3, 95 ks na 12000 obrtaja, 66 Nm pri 10000,tezina 180 kg,prazan.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Kupio sam je u januaru ove godine,od tada malo preko 2000km,ali sam je vozio po magli,kisi,jakom vetru,cak i mrazu.

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno lep motor,lak za upravljanje,snazan i neverovatno startan. Odlicna pozicija vozaca. Odlicno savladjuje krivine i uvek ima rezervu snage.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Nedostaje merac kolicine goriva i to katkada moze biti prava gnjavaza.Po forumima sam nasao  da je nedostaak zastite od vetra mana. Meni ne smeta (ipak je to naked bike),a imam i taj mali vizir koji mnogo znaci. Tu se sad postavlja pitanje estetike,a to je stvar ukusa.

 

 

5. Moj utisak:

Krstareca brzina 110-140 km/h,a preko toga se podvucem pod vizir i vetar ne osecam.

Agregat ispod 3000 obrtaja je mrtav i neravnomerno radi. Od 3 do 7000 je pogodan za gradsku voznju i krstarenje. Od 7-10000 odlicno ubrzava i vrlo je agilna,a preko 10000 ispali kao tane.

Potrosnja u gradu i kombinovana umerena voznja na otvorenom 4.5-5 l, zestokim tempom oko 7.

Moja ima pancir kociona creva i odlicno koci,standardi auspuf i raonik.

Gradske guzve joj ne odgovaraju,jer se mora stalno saltati,a hoce i ruke da zabole zbog polozaja.

Motor sa pouzdanim agregatom,nije veliki potrosac,a snazan...Preporuka svakom ko cenu sportsku notu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Po meni izuzetno jak agregat u nedoraslom ramu .......koci kao nevreme a isto tako i ubrzava,, medjutim povoznost i samaranje po krivinama odradjuje bez problema .......vetar jeste problem ali kupovinom najmanjeg Puig vizira iznad samoga fara zavrsava posao do 130km/hmali potrosac na ot6vorenom sa stvarima i bocnim torbama 4,5 L ne prelazi a po gradu 5,5 do 6Lnaravno normalne voznje

 

Motor koji ima dusu ! :zdravo:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Da li je stvarno moguce da taj mali vizir toliko pomaze... imaju u louisu i malo vece osim tog koji ide samo 5 cm od fara&(ne mislim na onaj ogromni turing)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Od maja do sada, presao 13 000km

 

 

3. Sta mi se dopada:

Pozicija za vozaca je odlicna ako izuzmem da se mozda malo vise nego sto treba oseca pritisak na rukama posle duze voznje.. Ja sam visok 193 i nemam problema da se smestim na ovo malo cudo. Kao sto su i prethodno rekli jeste da poteze fantasticno na nizim obrtajima a da preko 8000 obrtaja poludi kao i svi u ovoj klasi. Potrosnja mu ide na otvorenom od 4,5-5 litara normalne voznje, 6 brzinom izmedju 80-120. u gradu od 5,5 pa do 7 a moze i vise..zavisi vec od voznje.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Standardno pokazivac kolicine goriva.... Neverovatno koliko znaci ta mala stvarcica. Kao sto sam gore naveo jeste i taj pritisak na sakama zato sto je pozicija vise sport nego ostali u ovoj klasi(ali daleko od toga da je neizdrzivo)

 

 

5. Moj utisak:

Za sada nameravam da ostanem na ovoj masini, eventualno bih vozio ove novije modele...ali samo zbog estetike.. mada su i ovi modeli prelepi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx10r

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozio sam ga od 2011 do kraja 2012 godine, znaci oko sezonu ipo, preso oko 6000-7000 km

odlican motor ,to mi je bio prvi ozbiljniji motor, i za svaku je preporuku, ja sam moj bio perfektno sredio i sto se estetike tice i performansi,

ali i bez toga je odlican jer to je ipak HONDA.Sjajan za pocetnike ali i za iskusnije vrlo povozan motor vrlo elastican,za mene sto se horneta tice sve naj naj.

 

 

3. Sta mi se dopada:

Elasticnost agregata, upravljivost pogotovo po gradu, sad vozim R-a i vidm da je horent keva za gard.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Pa to sto je moglo biti bolje ja sam uglavnom sam sredio, to je malo vislji rep, uvuceno stop svetlo a sad ima i afetermarket varijanti koliko hoces.

i naravno odmah drugi izvduv sto se mene tice, onaj sulundar ga bas pravi starinskim.eventualno malo bolje kocnice ali nije ovo motor za stazu pa nije nista radikalno.

Posto sam vozio i noviji model 2006 god isto sa okruglim farom , razlika nije krucijalna osim estetike.

 

 

[5. Moj utisak:

Sjajan motor kao sto vec napomenuh, Moj jedini razlog sto sam ga prodao je sto mi je nekako mali visok sam oko 190 i knap mi je bio za dlaku.

post-14003-0-13860800-1365002638_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

godinu i nesto, oko 10 000km

 

3. Sta mi se dopada:

snaga, polozaj, agilnost kako za voznju po gradu, tako i na otvoreno...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

zastita od vjetra

5. Moj utisak:

samo redovni servisi i smrti mu nema :)

honda the power of dreams ;)

DSC03569.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

Razmisljam da kupim Horneta,pa me zanima da li neko ima iskustva o voznji ovog motora sa suvozacem tj. da li je i suvozacu udobno ili ne? Ako neko ima neka iskustva sa ovim motorom u dvoje bas bi me obradovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

evo posto ja vozim Horneta S i dosta kilometara sa presao sa suvozacem da kazem par reci, zale se na sediste da je neudobno i da se kliza to se naravno moze resiti gel sedistem i nema problema,drugih mana mu nisam nasao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

Znaci,zadovoljavajuce! Puno hvala jer i mene interesuje bas S model. Bitno mi je da se moze voziti u danu 200-300km ne vise od toga. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

Vidim da si dugo vlasnik horneta,zanima me da li ima nesto na sta treba posebno obratiti paznju prilikom kupovine. Mislim na nesto skriveno ili karakteristicno za njega. Naravno to se ne odnosi na gume,lanac,lancanike. Nego da li postoji neki karakteristican zvuk ili nesto slicno kada nesto nije u redu. Nesto sto se ne moze videti golim okomnego za sta treba sluh i iskustvo.Pozzzzzz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 600S,

  Pa nzm verovatno isto kao i kod drugih motora da se ne cuje nikakav zvuk iz masine, da perfektno radi da su  obrtaji stabilni da nije kriv ram, viljuska,po mogucstvu da nije farban posto je to znak da je padano, provozaj  pa vidi.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100

evo posto ja vozim Horneta S i dosta kilometara sa presao sa suvozacem da kazem par reci, zale se na sediste da je neudobno i da se kliza to se naravno moze resiti gel sedistem i nema problema,drugih mana mu nisam nasao

 

Zanima me da li je i fabricko sediste klizavo ? Imam preradjeno sediste mislim da je Boban radio ali je jako klizavo, pa sam mislio da vratim fabricko ali sad kad cujem da je klizavo da li uopste da kupujem fabricko, msm koliko je to klizavo ?!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2002. godiste.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Posedovao sam ga tri godine i presao oko 16000 km.

 

3. Sta mi se dopada:

Masina ima izuzetne performanse za jednog naked-a ove klase: 70 kW i 62 Nm @ 10.000 obrtaja.

Kocnice su dobre a vesanje solidno.
Neverovatno je zabavan za voznju sa izrazenim terapeutskim dejstvom tako da sam ga neretko vozio i zimi.
Potrosnja oko 6l.
Klasican izgled sa okruglim farom koji me vraca u detinjstvo.


4. Sta je moglo biti bolje:

Polozaj tela za nekog moje visine, 188 cm, je los: previse oslonjen na ruke i neudobno smesten u sedistu.
Mali je za dve vise osobe: supruga i ja smo na njemu izgledali kao da smo maznuli biciklu klincu iz komsiluka.

Nije ga, kako je bilo dogovoreno, nasledio @Skyrunner.

 

5. Moj utisak:

Zbog pomenutih mana nije idealan kao jedini motocikl za nekoga ko voli da putuje.
Trajno sam zarazen CB virusom i jasno mi je da je jedini lek CB1100 ili CB1300 :jee3:

 

33862438930_44cff5c0c5_b.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Da li preporucujete ovaj motor pocetniku? Da naglasim da pocetnik ima 34 godine

:)

dosad sam vozio samo manje skutere..zainteresovao sam se za jednu hornet 600 2001 god..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Lose sam se izrazio,dosad sam samo par puta provozao tudji skuter i 2 časa vožnje imao na polaganju A kategorije,takodje na skuteru automatiku od 200 kubika..što znaci da bukvalno voznje motora u zivotu imam 2-3 sata i to na skuteru,nikad nisam ni probao neki motor sa manuelnim mjenjacem. E sad,da li mislite da mi je hornet 600 prejak motor za učenje? Jer sam gledao jednu hondu i svidjela mi se ali se bojim da mi je to prejako ipak za početak..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja