Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 660 Ténéré

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Yamaha XTZ 660 3YF

 

yNxPh_411882546wlvrfm.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4.Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorm napiše na šta treba obratiti pažnju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1997.

Informacije o godištu su malo nejasne, moguće je da je to godina prve registracije. 3YF je sigurno oznaka šasije.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Dve godine i teramo dalje :) Za sada oko 25 hiljada pređenih km.

 

3. Šta mi se dopada:

Visok motor, u saobraćaju odlična preglednost. Lako se vozi i vrti na malim prostorima.

Položaj sedišta i nogostupa odličan. Veoma udobno se sedi napred.

Pregledna instrument tabla, bez suvišnih detalja.

Solidne kočnice. Mislio sam da su slabe, ali u poređenju sa nekim motorima koje sam probao naknadno.... milina.

Jedan cilindar, jedna svećica, jako jednostavna elekrtična instalacija... uopšte gledano, jednostavan motor srednje veličine/kubikaže.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Zaštita od vetra - ugradio sam viši vizir, tako da vetar ne bije po sred grudi.

Zaleganje u krivini - SuperTénéré npr. se neuporedivo lakše obara.

Komfor suvozača - moglo je i bolje, ali ovo je u principu motor za jednog čoveka. Može i dvoje, ali na dužim turama suvozaču će biti relativno neudobno.

Nedostatak snage u nižim obrtajima (<2000) -  jedan cilindar, to ti je što ti je :) a tu su i vibracije, pa kome smeta...

Jednostavna el. instalacija ima i manu - slaba margina za dodavanje dodatnih potrošača, ako zahtevaju više snage. Npr. dodatni farovi za maglu ili nešto tome slično je teško izvodljivo.

Relativno slab izbor aftermarket delova.

 

5. Moj utisak:

Višestruko upotrebljiv motor, zgodan po gradu, snalazi se van asfalta, nije loš ni za duža putovanja. Potrošnja oko 5-6 litara, zavisno od režima vožnje. Relativno visok -  sa 183-5cm visine (da se ne merim sad precizno :) ) mogu da spustim obe pete na zemlju i da ostane još malo mesta da savijem noge u kolenima. U poređenju sa Tenerom, TransAlp i neke Afrike mi deluju nisko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1995

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

6 meseci

 

3. Šta mi se dopada:

Veliki (visok) motor, sasvim zadovoljavajuce snage 48 KS / 35 KW, putna brzina 110-120 Km/h, meni dosta, max. brzina 165, bar toliko pokazuje sat, opet dosta za preticanje. Tih na 5000 ortaja, sto je onih 120 Km/h, ne zamara buka na duzem putu. Izuzetno okretan, kada se malo naviknes.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Takodje je stavljen visi vetrobran, to su mogli fabricki da urade. Malo komlikovano merenje ulja, jer je u ramu, pa mora motor prvo da radi...

 

5. Moj utisak:

Odlican motor, kako za grad, tako i za put. Da ne ponavljam vec receno. Ko razmislja da li da ga pazari, toplo preporucujem. Trenutno su od 2000-2500 EUR ovo godiste u odlicnom stanju. Za te pare, to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

1997

 

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

Preko 5 godina, preko 25000 km

 

 

3. Šta mi se dopada:

 

Univerzalnost upotrebe, ako zelite jedan UNIVERZALAN motor koji ce pokriti sve vashe potrebe to je svakako XTZ-660 Tenere. Odlican motor za grad, za putovanje kao i za off-road (naravno sa odgovarajucim gumama). Lako upravljiv, dobra ciklistika, udoban polozaj vozaca, dobra preglednost. Jednostavno odrzavanje i cena istog, pouzdanost i dugotrajnost agregata. Prihvatljiva cena.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Slaba zastita od vetra. Jos nisam ugradio vishi vetrobran, ali razmisljam o tome. Mozda je mogao da bude dupli disk napred, kao i malo vishe intrumenata na tabli: ulje, rezerva goriva, senzor za temperaturu. Vibracije pri vecim brzinama se ne mogu izbeci. Na duzim putevima sediste postaje "uzano" i neudobno, kako za vozaca tako i za suvozaca (icu). Moglo je biti jednostavnije skidanje sedista (na kljuc na primer) sa nekim malo vecim prostorom za alat/stvari ispod.

 

5. Moj utisak:

 

Ako zelite siguran i pouzdan univerzalni motorcikl za relativno male pare, za koji je prihvatljiva cena registracije i odrzavanja - to je svakako XTZ-660 Tenere. Toplo preporucujem.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1996, 4BW model

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

10 punih godina i još malo... Prešao preko 170.000 km...

 

3. Šta mi se dopada:

- dobro upravljiv za vožnju van asfalta

- elastičan motor, nije velik potrošač

- kvalitetno napravljen, nema nekih velikih bolnih točaka

- nije previše težak ( moj suv oko 165 kg )

- dobra aerodinamika izuzev prednjeg premalog vjetrobrana ( stavio sam viši Givijev )

- vitalni dijelovi dobro upakirani u slučaju da padneš

- štelovanje zadnjeg amortizera i za povrat i preload

 

4. Šta je moglo biti bolje:

- prednji ovjes bi mogao biti bolji, kao i kod svih japanaca tog tipa ( stavio sam progresivne Wirth opruge, puno je bolje )

- serijski auspuh malo štopa motor ( stavio sam Arrow PD Replica )

- manjak vršne snage

- sic malo neudobno napravljen, ali je uzak, što daje odličnu poziciju pri vožnji u stojećem položaju

- bočne plastike krte, treba svakako staviti crashbar ( moj je H&B )

 

5. Moj utisak:

- pravi dual_purpose enduro starog tipa, neki kompromis cesta-teren. Sasvim zadovoljava moj način vožnje.

- evo je na 3005 mnv, najviša točka na koju sam se do sada popeo motorom:

 

b28wF_p1010090.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

1. Godište motocikla koji ste vozili:

1997.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

8 meseci ne racunajuci zimu i dalje

 

3. Šta mi se dopada:

Jedan mi je drugar rekao ,kad ga je video: oruzije spram junaka ! Po meni je jedan od najvecih motora u svojoj klasi. Visok,sirok i glomazan. Preglednost u voznji mu je na nivou. S lakocom se vozi u gradu kao i van grada. Siguran, stabilan , dobre kocnice, harmonican menjac ,sediste veoma udobno ali uglavnom za jednu osobu(pogotovo ako imate top case)

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Uglavnom se slazem s goe navedenim:

Zaštita od vetra - i ja tako mislim :)  Nedostatak lampice za ulje, malo slab na niskim obrtajima i po meni bi mogao da bude malo brzi  :)

Tesko do delova ! malo komplikovana zamena i kontrola ulja

 

5. Moj utisak:

Odnos pare-kvalitet je super . Motor za dusu i telo! toplo ga preporucujem

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Sa veeeeelikim zakasnjenjem, ali taman malo da se ozivi prica o ovoj ragi..

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:
1996. (mada je to diskutabilno, ima masku sa jednim farom pa je moguce i '93.)

2. Vreme provedeno na motorciklu:
8 meseci i traje..

3. Šta mi se dopada:
- Izuzetno lak za voznju i navikavanje, vozi se kao veliki i tezak bajs

- Izuzetno visok pa samim tim i fantasticna preglednost (visok sam 190 i legao mi je "ko dupe na nosu")

- I ako je jednocilindras pogodan je i kao prvi motor za visoke jer je veoma poslusan, nije divalj zbog kombinacije konjaze i tezine

- Veoma jednostavan za odrzavanje, bez mnogo delova i komplikovanih sistema.. Old school.. Enduro..

- Sediste dovoljno udobno i za duza putovanja, uz blagovremene pauze, a usko pa je odlican za voznju u stojecem polozaju

- Uz crashbarove dobro zasticen 

 

4. Šta je moglo biti bolje:
Sve sto su rekle kolege iznad je na mestu..

- Zastita od vetra, na 120-130 pocinjem da se osecam kao da sam padobran, ali opet, ovaj motor i nije za velike brzine

- Malo komplikovanije skidanje sedista ispod koga je bez problema moglo biti vise prostora za alat

- Malo slabija prednja kocnica, mada posle ovoga sto je napisao kolega Ceh, mozda i nije toliko slaba :)

- Komplikovanija provera ulja jer motor mora da radi prvo, ali kad je ulje u ramu, nema druge..

 

5. Moj utisak:
Apsolutna preporuka, osecanje kao u sedlu vernog ata na nepreglednim pustolovinama!

Pravi dual-purpose enduro, jeftin a pruza mnogo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja