Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT250-16

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Danas me uvati kisa  :o  prvi put  ::)  sve je bilo u redu dok nisam pipnuo kocnicu. Ma nisam je jos ni pipnuo, kad ono qq lele , ko na sankama... usro sam se ziv.Nije mi jasno kako nisam pao, posto nisam pustio kocnicu kad je proklizao , vec u panici je stiso jos vise. Isao sam oko 40/h. Ebem ti i kisu i ove gume  ;D

 

Znaci sledeca stavka GUME .

 

Ko ima neki predlog tipa koja guma, gde, koliko kesa ili slicno neka se slobodno javi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Evo ja vec trecu sezonu guram te kineske gume... Imao sam jednom istu situaciju i sada cim padne kisa ja vozim ko po jajima.

Ali mogu one jos dosta da predju,ali cim bude malo vise kesa...dolaze i nove gume :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I sraf i lanac imas u Louisu. Ne znam koji je kod tebe tip lanca. Mozda se hvata od jave, njih imas za po 1400 dinara koliko se secam. Ja sam uzeo reginu iz louisa i za sada sam zadovoljan, mada se fino i otegao za ovih 13000 ali ima dosta mesta za dotezanje. U odnosu na fabricki dosta je bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Otisli mi zadnju amortizeri :o  imam osecaj kao da se ljuljam na samim oprugama. Jel zna neko nekog ko sredjuje amorizere posto ne bi da kupujem iste nove.

 

Isti problem i sa prednjima, kako pipnem kocnicu viljuska propada do kraja , strasno.  Jel dovoljno da promenim ulje u viljusci  ili treba nesto drugo da uradim?

 

Svi saveti dobro dosli  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Zadnje bi bilo najbolje kada bi nasao od QM250, oni odlicno funkcionisu, ali su delovi za njih i najskuplji i pitanje da li ih ima.

Mozda od Keeway Superlight-a da vidis isto, cini mi se da su oni OK. Od princa nemoj nikako. Previse su spori. Osetis svaku rupu, a ako ih opteretis guli blatobran o tocak, pa jos moras da stvrdnes.

 

To sve vazi u slucaju da nadjes povoljno, pa da se ne zezas previse sa njima, ali pre svega bih probao majstorisanje i zamenu ulja, posto po mom utisku deluju hidraulicno promaseno pre svega.

U ovoj temi imas objasnjeno i kako, ako bi sam to radio.

:http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22507.0

 

Vezano za prednje - isti slucaj sa uljem +  dodavanje odstojnika kako bi dodatno sabio oprugu i time umanjio poniranje. Ali to je vec stvar procene, ne bih ti mogao tacno napisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ljudi kupio sam kinrod 250cc,ako moze pomoc oko nekih stvari? Odvrcu mi se srfovi standardno ;D,pa me zanima da li da ih menjam i sa kojim? ili da li da stavljam feder sajbne ili samo matice sa gumenom podloskom ili lepak(samo bi voleo da znam kakav i gde da ga uzmem) ili sve zajedno da stavim ;D?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Otisli mi zadnju amortizeri :o  imam osecaj kao da se ljuljam na samim oprugama. Jel zna neko nekog ko sredjuje amorizere posto ne bi da kupujem iste nove.

 

Isti problem i sa prednjima, kako pipnem kocnicu viljuska propada do kraja , strasno.  Jel dovoljno da promenim ulje u viljusci  ili treba nesto drugo da uradim?

 

Svi saveti dobro dosli  ;)

 

A vidis, ja kupio od kinroada za moju yamahu! Zadnje amortizere. Bili su 5200 din par. Od kiwija supershadou su odgovarajuci, dok sam tragao za amortizerima jedan je kostao 4850 dinara. Mislim da ce ti se gadjati i precnici onih caura za srafove, ali to nije problem, meni ih je metalostrugar dosredio za yamahu za 400 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Za tu cifru ipak bi prvo probao grunf kombinaciju.  :D

 

Fabricki se nisu pokazali dobro, pa je rizik da bi i sa novima naleteo na slicne primerke, a sa druge strana 100e nije bas mala kinta gledajuci na vrednost motora kada bi stavio od Keeway-a.

 

@nikol

 

Zavisi gde i koji srafovi. Generalno plavi lepak je srednje jacine i trebalo bi da je otporan na vibracije. Mislim da je uz odgovarajucu podlosku(takvu kakva je) sasvim dovoljno.

 

Crveni je najjaci, ali on lepi za sva vremena, pa kasnije moze da nastane problem prilikom skidanja, tako da njega nemoj da uzimas.

 

Srafove mozes da zamenis, ako zelis i ako primetis da su neki od njih losi, gledaj da su u kvalitetu 8.8 ili vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

gde mogu da kupim taj lepak i sta znaci to 8.8 (duduk sam za te stvari ,pa bi voleo da mi objasnis ;D).. i jos jedna stvar kako da smanjim vibracije da li na motoru ,sta god treba uradicu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

kupio sam feder sajbne a lepak cu da narucim ;D,nego kad narucujem iz luisa da li bi ovo pasaovalo na motor:

Menjac

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=430&wgr=305&list_total=50&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10046026

 

ili ovo

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=430&wgr=305&list_total=50&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10046032

 

nogostup

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=430&wgr=305&list_total=50&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10046566

 

ili

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=430&wgr=305&list_total=50&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10046032

 

rucice

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=342&list_total=52&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10019504

 

ili

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=342&list_total=52&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10019504

 

zmigavci(da li u njih moze led?)

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=409&list_total=48&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10033503

 

ili

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=409&list_total=48&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10033338

 

ili

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=411&list_total=4&anzeige=0&artnr_gr=10033650

 

ili

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=411&list_total=4&anzeige=0&artnr_gr=10033650

 

prednje svetlo(ad li ima mogucnost za kratko i poziciono svetlo?)

 

http://www.louis.de/_2028ddff28d803fb38c08223d9fdddf97b/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=413&list_total=21&anzeige=0&artnr_gr=10033820

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

čitah dosta ovu temu al ne nabasah,

koja bi normalna potrošnja benzina bila za ovaj bajk???

molim samo one koji ga voze ili su ga vozili,hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Натоварни на море и назад - кад кажем натоварени мислим пуне ствари + сувозачица- око 3 л

Возили Џакх и ја..... поторшња је била идентична у ГРАМ .

после пређених 380 километара оба мотора су сипана са по 11,22 литре .... па израчунај...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Meni je motor uvek trosio pola litre manje sa suvozacicom i stvarima. Tada pristojnije vozim nego kad sam sam, i ne motam se po BG.

 

Gotovo isti agregat, ali u Qingqi-ju, umeo je da trosi od nesto ispod 3.5l, do 4.5l, ali je oko 4l bila normala. Doduse, meni je sat pokazivao oko 10% manju kilometrazu, pa moze biti da je i nesto niza.

 

Inace, karburatori na modelu, tj. seriji koju ima Ivan1979 su nesto drugaciji nego na tvom i Dzaksovom.

 

Imaju bolje mogucnosti podesavanja performansi, mogli bi da guraju motor do jedno 400ccm takve konstrukcije, ali su zato i malcice zedniji.

 

Vezano za voznju na more, vecina km je predjena van grada, van autoputa i bez hladnih startova i saug-a, mnogo vise motoru to olaksava, u odnosu na to koliko natovarenost otezava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

imam lufta u prednjoj viljusci, verujem da je jos neko imao ovaj problem pa me zanima kako se resava

 

nesto kao da mi stapovi nisu stegnuti.. prvo sam mislio da je guma ali ipak je viljuska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

imam lufta u prednjoj viljusci, verujem da je jos neko imao ovaj problem pa me zanima kako se resava

 

nesto kao da mi stapovi nisu stegnuti.. prvo sam mislio da je guma ali ipak je viljuska

Proveri prvo da nema lufta u lezaju na osovini trougla.

To resavas tako sto na gornjem trouglu odvrnes srafove koji drze stapove, pa onda onaj sraf koji se nalazi tik uspod gornjeg trougla stegnes (cekicem i nekim kirnerom,ili iskoristi neki srafciger ako nemas kirner...) dotegnes ta dva srafa i to je to.

Ako mislimo na isti luft :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

sigurno da mislimo na isti luft jer je ovo nemoguce voziti..

 

primetio sam da je matica na gornjem trouglu popustena, zatezao sam je kirnerom ali brate treba da lupam do zore a i pao marak pa sam odustao, reko bolje da pitam da ne sjebem nesto..

 

dakle, koliko sam razumeo:

- skinem dva srafa od stapova amortizera, izvadim ih i one caurice sa njima

-odsrafim srednji sraf na gornjem trouglu

-podignem gornji trougao i pritegnem maticu koja se lupa cekicem? jel zatezem do kraja?

 

sve vratim na mesto..

 

nisam ja komplikovan i retko kad trazim pomoc po forumima ali ovo nikada nisam radio, cisto da ne rasturam nesto sto ne bi trebalo..

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

sigurno da mislimo na isti luft jer je ovo nemoguce voziti..

 

primetio sam da je matica na gornjem trouglu popustena, zatezao sam je kirnerom ali brate treba da lupam do zore a i pao marak pa sam odustao, reko bolje da pitam da ne sjebem nesto..

 

dakle, koliko sam razumeo:

- skinem dva srafa od stapova amortizera, izvadim ih i one caurice sa njima

-odsrafim srednji sraf na gornjem trouglu

-podignem gornji trougao i pritegnem maticu koja se lupa cekicem? jel zatezem do kraja?

 

sve vratim na mesto..

 

nisam ja komplikovan i retko kad trazim pomoc po forumima ali ovo nikada nisam radio, cisto da ne rasturam nesto sto ne bi trebalo..

 

hvala

 

Posto si stezao a nisi uspeo da sredis, onda su se verovatno kuglice rasule pa bi bilo najbolje da se sve skine. Tako je meni bilo jednom...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17536.0

 

Prvo stavi motor na centralni pa stavi neki teret na mesto suvozaca da bi ti se prednji tocak digao.

Zatim skini stapove, mada ne moras, ali dosta je lakse kada ih skines i ostanu ti samo trouglovi.

Ako neces da ih skidas skini samo gornji trougao, znaci centralni sraf sto drzi osovinu i ona dva sa strane mala srafa koja su pod uglom od 90stepeni prema stapovima, ne cepove stapova, njih ne moras da diras.Skines trougao tj svuces sa stapova. Zatim kada odvrnes skroz taj sraf koji si cekicem dotezao videces kuglice ako nisu sve tu neke su upale u osovinu ali nisu ispale jer im ne da donji lezaj. Nadje sve kuglice, moze da ti fali  koja nije problem, zatim stavi tovatnu mast i ubaci kuglice pa sve vrati, ne moras da stezes krvnicki, ali stegni lepo. i sve vratis kako je bilo. Jbg ima tu da se zezas... Ako hoces cimni me na mob bicu danas u gradu oko podne, najlakse je da ti to pokazem na licu mesta, imas pp.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Drugari, da li neko zna gde bi mogao da nadjem kompletno grlo

za sijalicu u shtop-svetlu. Znachi meni treba samo onaj metalni deo u koji ide sijalica.

Ovi u top shop motorsu nemaju to kao pojedinachni deo , nego samo celo stop-svetlo

koje btw koshta 1900 din .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja