Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT250-16

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

U Ponedeljak sam konacno isao da preuzmem kupljen nov Kinroad 250, u Novoj Pazovi.

Naravno Darko je ok lik, sve je covek objasnio sta treba.

Krenuo sam prema BG, i posle 10 km, primetim da aparat za migavce ludi. U levo nekad svetle i prednji i zadnji bez prekida a desni rade normalno.

Posto sam stigao predvece, nisam nista ni uspeo da vidim, pa sam ga parkirao u garazu odmah.

Obaveze mi nisu dozvoljavale da ga vozim, sve do juce popodne.

Tada primetim da na prednjoj desnoj viljuski, ostecenje na plastici. Pod tim ne smatram ogrebotinu, vec duboko ulubljenje i skinuta boja.

To je velicine 2cm tako da prilikom preuzimanja to i nisam primetio.

Kad sam seo da ga vozim, primetim da sat pokazuje brzinu ali da se kilometri ne pomicu, stoji ukoceno na brojkama kad sam ga parkirao.

 

I sad ja vas pitam, da li ce prihvatiti reklamaciju posle 4 dana?

 

Sta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Lepo si pazario  ;)

Moguce da ti prihvati reklamaciju a ako ti ne prihvati mozes dobiti moju plastiku koja je kod Dzaxsa tako da , OPUSTENO i bez neuroze.

Sto se tice km-sata na mom motoru su dva promenjena. Ni ovaj ne redi besprekorno ali bar obrce kilometre  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Lepo si pazario  ;)

Moguce da ti prihvati reklamaciju a ako ti ne prihvati mozes dobiti moju plastiku koja je kod Dzaxsa tako da , OPUSTENO i bez neuroze.

Sto se tice km-sata na mom motoru su dva promenjena. Ni ovaj ne redi besprekorno ali bar obrce kilometre  ;D

 

Jel to "lepo si pazario" malo sarkasticno :) ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Nimalo, jel vidis koji motor ja vozim?

A sto se tice gasenja, jel kad stoji ili kad mu das gas? i jel ti se to desava u kretanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Nimalo, jel vidis koji motor ja vozim?

A sto se tice gasenja, jel kad stoji ili kad mu das gas? i jel ti se to desava u kretanju?

 

Vidim i da ga prodajes :)

 

Kad stoji radi normalno, cim dodam gas on se gusi, nesto slicno se desava u voznji ali se ne gasi.

Oseti se posle nizbrdice dok je pusten gas i onda dodam gas, tad se oseti da se gusi, ali nastavi dalje ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

:D :D :D :D :D :D

Ja trazim neki enduro koji mi pase zbog mojih gabarita  ;)

elem vratih se sa mora skoro sa njim tako da sam vrlo zadovoljan sa njim!

 

Jel ti radi u tom momentu na jednom klipu? i ako ti ne radi na jednom klipu potrebno je stelovanje karburatora .

medjutim da ti mozda ne ostane u velikoj brzini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Zezam se ja, iz prica sam cuo da je motor sasvim ok, zato sam se odlucio za njega.

 

Ne primetim da radi na jednom klipu, ista stvar se desava i kad je u drugoj i kad je u cetvrtoj, petoj brzini, ali samo kada sa totalno pustenog gasa krecem da dodajem lagano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Meni lici kao da je motor hladan pa se gusi. Verovatno se na nizbrdici dobro ohlada pa posle secka dok se opet ne zagreje, nisam siguran ali jedino mi to pada na pamet. Opste je poznato da se Princ uzasno sporo zagreva. Tada ga vozim pod veoma malim gasom, na svako jace dodavanje gasa se gusi ili gasi ako je na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Mozda karbovi nisu nastelovani.... meni je isto to radio, doduse blaze, pa posle stelovanja karburatora je prestao da se gusi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Meni lici kao da je motor hladan pa se gusi. Verovatno se na nizbrdici dobro ohlada pa posle secka dok se opet ne zagreje, nisam siguran ali jedino mi to pada na pamet. Opste je poznato da se Princ uzasno sporo zagreva. Tada ga vozim pod veoma malim gasom, na svako jace dodavanje gasa se gusi ili gasi ako je na leru.

I to vazi samo za sprint. Na 250-kama posle minut od prvog paljenja mozes slobodno da dodajes gas i ne gusi se.

 

Zivke, Kinroad su verovatno najlosiji kruzeri na trzistu, najtraljavije sklopljeni i sa najvecim procentom reklamacija. Ali cena to uglavnom opravdava, a nije potrebno uloziti puno da bi se doveo u red. Ono sto je najbitnije je da je mehanicki skroz OK i mala je sansa da ce te negde ostaviti na putu, ali pojedini nedostaci umeju da nerviraju. Sto se tice brzinomera, nisam za sada cuo da je nekom radio iz prve, a ni posle zamene pitanje je koliko precizno pokazuje. Ako hoces da znas koliko brzo ides, a uzeo si u sanduku bez garancije, onda uzmi brzinomer od princa. Malo je optimistican, pokazuje oko 10% vecu brzinu, ali radi, jedino bi morao da zrtvujes pokazivac stepena prenosa (sto i nije bitna stvar cim se malo naviknes na motor iako u pocetku moze da pomogne).

 

Sto se tice gusenja na dodavanje vazduha, proveri usisne lule, ili kako se vec zovu od filtera vazduha do karburatora i od karburatora do agregata. Desava se da pukne guma pa vuce visak vazduha i to ga davi. Ako nije u tome problem, onda tek gledaj karburatore, eventualno proveri svecice pre toga da ti se nije zalomio neki skart (cesto se desava nezavisno od proizvodjaca), a ako su neke kineske, sigurnije je da odmah i stavis C7HSA NGK svecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Tolko o tome kolko je Darko OK majstor. Ne bih da pljujem tek onako ali zbog njegovog sklapanja motora sam imao silnih problema, sve dok nisam zaje..o reklamaciju i otishao kod drugih ljudi. Da li chovek ima previshe motora za sklapanje ili shta vec al meni je korman ostao u ruci nezavisan od ostatka motora, pored josh gomile loshe spojenih delova chije posledice sad osecam. Mislim da je red da se zna ko fusherishe, a i ovi zastupnici bi trebalo obrate paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

 

Zivke, Kinroad su verovatno najlosiji kruzeri na trzistu, najtraljavije sklopljeni i sa najvecim procentom reklamacija. Ali cena to uglavnom opravdava, a nije potrebno uloziti puno da bi se doveo u red. Ono sto je najbitnije je da je mehanicki skroz OK i mala je sansa da ce te negde ostaviti na putu, ali pojedini nedostaci umeju da nerviraju. Sto se tice brzinomera, nisam za sada cuo da je nekom radio iz prve, a ni posle zamene pitanje je koliko precizno pokazuje. Ako hoces da znas koliko brzo ides, a uzeo si u sanduku bez garancije, onda uzmi brzinomer od princa. Malo je optimistican, pokazuje oko 10% vecu brzinu, ali radi, jedino bi morao da zrtvujes pokazivac stepena prenosa (sto i nije bitna stvar cim se malo naviknes na motor iako u pocetku moze da pomogne).

 

 

Znaci da nisam prcitao do kraja, sad bi visio na banderi. Nemoj neko da mi dira Kinroada!

 

 

Usput danas sam pocasti motorce sa novim lancem :D

Sad je skroz drugi motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Prosao sam nekih 300km od kad sam ga uzeo.

 

Posle problema sa gusenjem, javio se problem kod gasenja pri svakom zaustavljanju (stiskanje kvacila). Znaci, vozim ga 3, saltam u drugu i zaustavljam se na semafor, on se gasi. Sada bukvalno svaki put kad stisnem kvacilo ako je pusten gas, on se gasi. Srafovisu krenuli lagano da se otpustaju i odvijaju, ne smem ni da ih stegnem kako treba, plasim se da ne sjebem navoj. Verovatno ste u pravu da mu treba stelovanje, tako da cu sacekati i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Tolko o tome kolko je Darko OK majstor. Ne bih da pljujem tek onako ali zbog njegovog sklapanja motora sam imao silnih problema, sve dok nisam zaje..o reklamaciju i otishao kod drugih ljudi. Da li chovek ima previshe motora za sklapanje ili shta vec al meni je korman ostao u ruci nezavisan od ostatka motora, pored josh gomile loshe spojenih delova chije posledice sad osecam. Mislim da je red da se zna ko fusherishe, a i ovi zastupnici bi trebalo obrate paznju.

 

Moje misljenje takodje! ;)

Poceo sam sam da sredjujem, sklapam i rasklapam, menjam srafove i sajle i sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste da je moj XT150 ali satovi su isti kao i na XT250, pa me interesuje kako se menja sijalica koja osvetljava obrtomer, tj. kako se otvara obrtomer? Ja sam zagledao ali nema nikakvih srafova, te mislim da bi trebalo nekako sa prednje strane gde je staklo i kazaljka da se otvori ali da li se samo cupa napolje ili ima neku caku? Ako neko zna bio bih zahvalan za odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Zivke, dobar je to motor samo treba da se malo dotegnu, zamenn eki delovi...

Malo povecaj ler gas, kilometar sat trazi novi pa cak i one plastike, mada kod mene su Dzoksove a i moje koje nisu na motoru jer je bez njih lepsi...

 

Otash, kada skines onaj poklopac sa brzinometra imas onu gumu iz koje vire zicke, e nju iscupas i tu je sijalica, ako nadjes zameni ako ne onda nabidzi lediode...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

xexe i meni je otisla ista sijalica pre neki dan. Mada ne mora da bude ona u pitanju, mozda je nesto do struje. Kada dodam gas, far prestane da mi radi, tako da drzim non stop na dugom svetlu, ono radi bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

@Dzambo

Ma meni far radi ok, samo je pregorela sijalica iz obrtometra, jer obrtomer radi i dalje.

@dzax

A kako da skinem poklopac obrtomera, da li samo da ga povucem ili ima neku foru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Pa prvo ga skines sa nosaca, pa onda imas jedan srafic koji drzi onaj oklop, i samo ga svuces. i to sve radis ''odpozadi'' jer onaj prednji poklopac sto drzi staklo se ne skida, zapertlovan je ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja