Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT250-16

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Od pre nekoliko dana sam u vlasnistvu Kinroad 250-16 i sa njim sam, za sada, izuzetno zadovoljan! Lep, stabilan, povozan... I kada budem u finansijskoj mogucnosti, pa kupim moj zivotni san, Yamaha Drag Star, siguran sam da necu prodati mog Kineza, jer stasaju mladje generacije, koje sa mnom dele ljubav prema motorima. Zahvaljujuci BJBikers-u i forumu Kineska imperija, sa kojima sam stekao izvesno znanje u odredjenim popravkama, lako sam izmenio sve sijalice koje ne rade, zategao sve srafove, nastelovao amortizere, proverio ulje za kocnice itd... Medjutim, za mene je jos enigma, iako sam procitao sve sto je moguce na BJB, gde se nalazi sraf za ispustanje motornog ulja i gde se ono dosipa. Da li na cepu za proveru nivoa ulja ili na nekom drugom mestu? Koliko sam video, postoje tri srafa koja su u uzoj konkurenciji za ispustanje ulja, ali ne bih da rizikujem, Takodje, ne zelim da to majstor odradi, jer zelim da sto vise upoznam svoj motor, jer sam do sada uspesno, uz znanje sa BJB sve sto mi je trebalo, samostalno odradio, jer mi to predstavlja pravo uzivanje. Pozdravljam vas braco po motorima i unapred se zahvljujem!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

post-30401-0-73811900-1399642731_thumb.jpgpost-30401-0-78932300-1399642727_thumb.jpgpost-30401-0-19507300-1399642723_thumb.jpgpost-30401-0-84430200-1399642716_thumb.jpg

Poslao sam i tekst, ali se negde "izgubio" 0stabre.gif! Pa da ponovim, uzivao sam citajuci o popravci tvog motora u Mangulici, radu motora na jednom cilindru i sl. Od tebe sam do sada dosta naucio0takoje.gif. Hvala!

Promenio član sumadinac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

шраф са слике један и два :) слободно одврћи и нека се лепо искапље. Што се тиче сипања, тамо где ти је поклопац за мерење ту ти се досипа. (бар колико се ја сећам) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

шраф са слике један и два :) слободно одврћи и нека се лепо искапље. Што се тиче сипања, тамо где ти је поклопац за мерење ту ти се досипа. (бар колико се ја сећам) :zdravo:

 

Hvala legendo1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

шраф са слике један и два :) слободно одврћи и нека се лепо искапље. Што се тиче сипања, тамо где ти је поклопац за мерење ту ти се досипа. (бар колико се ја сећам) :zdravo:

 

Hvala legendo1care.gif

Nemoj ti meni hvala legendo nego oivo da plats ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Xintian Kinroad xt 250-16

Dobrovece.

Vidim, dugo nije bilo obnavljanja teme, pa da se prikljucim kao ponosni vlasnik Kinroada 250-xt16..

Inace, kupljen od naseg clana pre mesec i po...

 

Presao malko vise od hiljadarke.Znam, dosta ali dosta i vozim..

Zamerke: Jake vibracije iznad 5000 o/min (ako cajger ne laze)

Pri vecim brzinama (preko 90 km/h) pocinju da se odvrcu srafovi, ali ih redovno prebrojavam i menjam, uz dodavanje feder sajbni i sigurnosnih matica.

Kratke brzine: ispucam svih pet do 60/km/h, i posle se trudim da ne dizem obrtaje..Postoji li neki zadnji lancanik sa manjim brojem zubaca? Trenutni odnos prednji/zadnji je 16/32???

 

pa, to je to..uglavnom.

 

Sve ostalo se moze svesti pod licni dozivljaj estetike.

 

Odusevljen malom potrosnjom i lepim odzivom na rucici gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Post našeg novog člana webber_kg:

 

"Pozdrav

 

Konacno sam se usaglasio sa bratom da kupimo(tj ja posto je on u ceskoj) coper/kruzer kineske proizvodnje 125 ili 250 ccm.

 

Svi bajkeri su mi preporucili kinroud xt250.

 

Nasao sam motor koji odgovara mom budzetu od 500e.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5231771/kinroad_xt25016/

 

Samo, sada imam jedan manji problem

 

Obezbedio sam auto, ali ujakova prikolica koja bi mogla da preveze motor ima pokvaren jedan lezaj. Tako da dok se to za ne znam koliko dana sredi, motor moze da se proda(a dok sam se usaglasavao sa bratom poslednjih mesec dana nekoliko motora koji su mi bili interesantni su se prodali)

 

Motor treba probati itd., samo sto ni ja ni ujak nismo strucnjaci za motore, tako da bi nas dvojica mogli samo vizuelno da ga pogledamo i eventualno malo provozamo odakle opet realno stanje motora ne mozemo da utvrdimo.

 

Pa rekoh kad je vec tako mozda bolje da ne cekam tu prikolicu nego da probam da ga prevezem brzom postom, a ovde da ga pogleda komsija koji poznaje motore.

 

Ovo isto sam napisao u poruci i komsiji koji je clan ovog foruma na sta mi je on rekao da

otvorim temu na podforumu "pomoc prijatelja" kako bi nasao nekog ko zna nesto o tom motoru ili je u blizini pa bi mogao da ga pogleda i da mi kaze da li da kupujem ili ne.

 

Problem zbog kojeg vam se obracam je taj sto ne mogu da otvorim temu na

motocikli / pomoc prijatelja.

 

Jel mozete nekako da mi pomognete, hvala unapred."

 

Ovde, u ovom podforumu možeš da pišeš postove pa izvoli, traži pomoć Forumaša :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Posle dužeg vremena, jutros sam provozao sinovljev Kinroad, jer je moja Yamahica kod majstora, zbog komšinice, koja se baš ne snalazi najbolje u prostoru, pa ima tendenciju obeležavanja teritorije, ostavljajući tragove svog automobila na bližim i udaljenijim motornim vozilima. U pravu je Mikulanac kada je (više puta) napisao da se kinezi u mnogome razlikuju od "ozbiljnijih motora". Posle dužeg perioda vožnje samo Yamahe, imao sam osećaj kao da vozim bicikl, zbog male težine motora i lakoće upravljanja, ali i dalje tvrdim da je, za tu cenu, ovo fenomenalan motor, koji ume da povuče (za svoju kategoriju), da se odlično ponaša na putu, odlično izgleda, ima lep zvuk, povozan je i malo troši. Uz to, veoma je udoban za vozača, troškovi održavanja su minimalni, a trudim se da ga održavam u perfektnom stanju, jer ga mlađi sin vozi i hoću da se potpuno obuči za vožnju, pre prelaska na višu kategoriju motora i da prilikom vožnje ovog motora ne razmišlja o mogućim kvarovima. Prešao je za sezonu oko 4000 kilometara, vozio ga je i u toku zime, bez kvara, osim povremenih odvijanja šrafova, koje sam rešio lepljenjem, drugih neugodnosti nije imao. Sve ovo pišem iz razloga da mlađe kolege i oni čija trenutna finansijska situacija ne dozvoljava kupovinu motora više klase, mnogo ne razmišljaju, a videvši da je tema oko ovog motora malo zamrla, da je ovo odličan motor, kojim mogu da otputuju gde žele, bez kvarova i da mogu apsolutno da uživaju u vožnji i stiču iskustva, pre prelaska na motore više kubikaže. Mišljenja sam da je bolje voziti sezonu - dve kineza, sticati iskustva i pri tom uživati u vožnji, nego skupljati par godina novac za skuplje motore i lišavati se u međuvremenu  lepote vožnje.   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav drugari

 

Evo bice skoro dve godine kako sam prodao Pulsera, i ovih dana mi se ukazuje prilika da povoljno uzme neki kruzer od 250ccm, u pitanju je motor marke CROWN, najvise me podseca na Kinroad XT250 boja neka siva sampanj, masina ista, obrtomer, voltmetar i brzinomer isti, nosaci kofera,auspusi ma sve isto.. E sad ima i tu ulaganja koja sam ja spazio: lanac je za zamenu definitivno, lancanici mozda i nisu, sajla kvacila,migavci nazad su za zamenu a videcemo sta jos nego gledam da ddelova za princeve ima a ovaj crown mi bas anonimus nema ga ni po oglasima..

 

Stvar koja me najvise plasi da motor malo teze ide u ler dok je u mestu nema nikakvog mlevenja zapinjanja jednostavno nece nekad,sta bi to moglo biti? Inace motor lepo radi, zdrav zvuk koliko sam cuo mada ci ga prostudirati jos jednom..

 

Hvala unapred na pomoci pa se nadam da cu se vratiti medju kineze gde mi je najlepse:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Odgovor malo kasni, jer sam tek sada video tvoj post. Ako si pazario motor, za sajlu kvačila nemaš problema, u Avalskoj ulici u KG-u će ti je napraviti za 45 minuta, po smešnoj ceni,  potrebno je da doneseš staru sajlu i bužir. Što se tiče izbacivanja brzine u ler, dovoljno je da polako pustaš kvačilo, kada je u prvoj i tada ćeš bez problema ubaciti u ler.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
...u pitanju je motor marke CROWN, najvise me podseca na Kinroad XT250...

Потражи VIN број на том "Крауну", па ћеш лако наћи из које је фабрике.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kinroad XT250

Pozdrav,

 

vlasnik sam Kinroad-a XT250-16.

Da li neko moze definitivno da mi potvrdi da li ovaj motor ima filter ulja?

I ako ima gde se tacno nalazi i kako doci do njega ;)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чек', а неки центрифугални, типа оних на ЦГ и ЦБ клоновима, који су на десној страни радилице или неки у корпи квачила, као на хоризонталцима?

 

Нема никакав?

 

Али једно сам сигуран - на једном "Кинроуду" сам видео два испуста за уље, за спајање са уљним хладњаком. Они одлично могу да послуже за уградњу филтера за уље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kinroad XT250

Hvala Sumadinac.

 

Za sada zavrsavam zamenu kompletne elektro instalacije posto je stara izgorela,

tako da korpu kvacila i radilicu ne bih dirao za sada ;)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kinroad XT250

Pozdrav ljudi,
1. el.instalacija zamenjena - radi
2. ulje zamenjeno
3. karburator procurio ???
 
Da li neko ima ideju sta se desilo i kako da resim problem pre nego ga rastavim u delove (zbog zamene dihtunga)?
Proslu sezonu je normalno radio, zimu je motor proveo u relativno toploj garazi i sada kada sam vratio rezervoar i pustio gorivo primetim da 
negde iz njega kaplje gorivo i to sasvim solidno kaplje :(
 
 

 

post-39236-0-30856200-1458938731.jpg

post-39236-0-22986300-1458938734.jpg

post-39236-0-12088100-1458938738.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ако ја  добро видим, то горе ти је црево које доводи гориво у карбове. Провери ти лепо да ли је то добро причвршћено или ти је можда црево попуцало или тако нешто. Карбови да процуре тако једноставно није да је баш могуће.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ако ја  добро видим, то горе ти је црево које доводи гориво у карбове. Провери ти лепо да ли је то добро причвршћено или ти је можда црево попуцало или тако нешто. Карбови да процуре тако једноставно није да је баш могуће.....

Moguće je, meni se to dogodilo, zbog prljavštine. Posle čišćenja karbova i ugradnje filtera, nikada više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kinroad XT250

To malo crno 100% nije za dovod goriva, nesto drugo je u pitanju.

Za sada sam ocistio, sutra cu da porucim novu diht gumicu, vec imam nov filter goriva, ugradicu nova creva za gorivo...

Javicu sta sam uradio.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja