Jump to content

Moto Zajednica

Kinroad XT250-16

Recommended Posts

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Dragi moji kinezi, posto sad imamo svoju sobu na forumu resih da otvorim ovu temu, mozda nekome pomogne

a nadam se da ce meni najvise :)

Vlasnik sam Kinroada 250 16X kako li vec, presao sam sa njim oko 1300 km JA, prethodni vlasnik oko 3800km,

sto je ukupno oko 5100km na satu. Kad je kupljen motor je dobro radio i bez problema sam ga doterao iz BGD-a .

Problem se pojavi na samom defileu u GLOGNJU, naime motor je poceo da radi sa jednim klipom i da se gasi na leru.

Zamislite, pritisnete kvacilo u da promenite brzinu , zadrzite malo duze i on se ugasi  >:( .

Takodje i prilikom voznje oce da trza malo, samo dok se ne postigne neka brzina od npr 150-180 km/h  ;D ;D ;D sala mala, od jedno 60km/h sve preko toga radi normalno. U malim brzinama 1-2-3 oce da cima malo vise, auspuh oce da puca kad se naglo oduzme ga....

Kada sam stigao kuci, resio sam da se uhvatim u kostac sa problemom, ujedno se nadajuci da cu da upoznam svoj motor mnogo bolje i da mu

proniknem u sve tajne  ;D .

1. Sto sam uradio je da kupim silikonske kablove (za stojadina 350din 5kom ;D) i zamenim od "bobine"(valjda se tako zove ) do svecica

pomoglo je malo posto su  plasticne lule sa svecica popucale (ubacicu sliku posle)

2. Resio sam da ispraznim rezervoar i ocistim (pokazivac je bio u crvenom reko nema mnogo goriva) medjutim zakljucio sam da ima

minimum 7l jos  :o :o  :o... sto je prva tajna koju sam otkrio i koja me je obradovala mnogo  :P :P :P

Ovo je uradjeno do danas, danas svratim do drugara majistora i on mi sa nekom lampom pokaze da mi desni cilindar pomalo ne radi,

kaze on da mi skine karburator.....rekoh NE, neces me lisiti tog zadovoljstva  ;D sam cu da rasklapam svoj motor....

Sledeca stvar je skidanje karburatora i ciscene istog....postavicu slike sta budem radio....

8)

ako neko ima nesto odma nek pomaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

  pa to tebi jos ono od Glogonja?

Da, samo sto sada motor dobro radi, onda kad smo vozili od Glognja, bas je radi na jednom cilindru.

Sada samo pomalo izgubi rad drugog cilindra...

a sto ideeeeee......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Nadam se da će ti barem trunku pomoći. ;)

Nadam se da sam potrefio model.

http://www.kinroad.net/runmasterusa/down%5Cyhsc%5Cmoto%5CXT250-16.pdf

 

 

pozzz

hvala za manuel, pogodio si model.

Jes da svuda pise da treba da uradi ovlasceni servis ali nema veze, ovo su kinezi, ne japanci  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Nadam se da će ti barem trunku pomoći. ;)

Nadam se da sam potrefio model.

http://www.kinroad.net/runmasterusa/down%5Cyhsc%5Cmoto%5CXT250-16.pdf

 

 

pozzz

hvala za manuel, pogodio si model.

Jes da svuda pise da treba da uradi ovlasceni servis ali nema veze, ovo su kinezi, ne japanci  ;D

 

Nema na čemu. Uvek treba pomoći bratu kinezu. ;)

Samo majstoriši. Jeste šturo ali to je jedino na engleskom što sam iskopao.

 

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

@wllada

Izvinjavam se za off, ali da li mozes da pomognes sa kinroadom xt150-16? Pokusao sam razne nacine ali ovaj sajt trazi da se ulogujes da bi pristupio download sekciji, ako imas user name tamo daj link i za 150icu. Hvala unapred!

 

@Dzoks

Da li si proverio usisne grane izmedju filtera i cilindra, one znaju da popucaju pa da pustaju fals vazduh i da izazovu takve ili slicne probleme?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

@Dzoks

Da li si proverio usisne grane izmedju filtera i cilindra, one znaju da popucaju pa da pustaju fals vazduh i da izazovu takve ili slicne probleme?

 

Nisam siguran da sam razumeo, ako mislis ceo put od usisa vazduha do cilnidra odnosno od filtera do karburatora i od karburatora do cilindra, jesam gledao ali nisam video ostecenja. Sutra cu da skidam krburator (posto je danas svetac) pa cu da pogledam detaljnije.

I prijaviti vam naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam siguran da sam razumeo, ako mislis ceo put od usisa vazduha do cilnidra odnosno od filtera do karburatora i od karburatora do cilindra, jesam gledao ali nisam video ostecenja. Sutra cu da skidam krburator (posto je danas svetac) pa cu da pogledam detaljnije.

I prijaviti vam naravno...

 

Da, na to sam mislio,od karburatora do cilindra, ako su te gume/plastike, ili od cega je to vec, celo, onda ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

evo i obecane lulu i kabla pa vidite na sta lici...

 

vGtXL_slika004d.jpg

 

404.jpg

 

 

 

 

@ Arakis

Svecice menjao Nidza pre jedno 2000km i stavio NGK (proverio sam rade)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ili su ti svecice otisle(vrlo verovatno), ili ti karb vuce fals vazduh. meni je isto to radio na gpz-u. ja sam morao da zamenim karbove, ali valjda nije to :-\  srecno druze, pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@wllada

Izvinjavam se za off, ali da li mozes da pomognes sa kinroadom xt150-16? Pokusao sam razne nacine ali ovaj sajt trazi da se ulogujes da bi pristupio download sekciji, ako imas user name tamo daj link i za 150icu. Hvala unapred!

 

 

I nije neki veliki off.  ;D

Nema za 150 ali ima za 125. Mislim da nema sustinske razlike. ;)

http://www.kinroad.net/runmasterusa/down%5Cyhsc%5Cmoto%5CXT125-16.pdf

 

Nemam user name idem preko drugg sajta:

o

http://www.runmasterusa.com/

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

ili su ti svecice otisle(vrlo verovatno), ili ti karb vuce fals vazduh. meni je isto to radio na gpz-u. ja sam morao da zamenim karbove, ali valjda nije to :-\  srecno druze, pozzz

Nije sve tako crno.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ili su ti svecice otisle(vrlo verovatno), ili ti karb vuce fals vazduh. meni je isto to radio na gpz-u. ja sam morao da zamenim karbove, ali valjda nije to :-\  srecno druze, pozzz

Nije sve tako crno.... ;D

 

Bez zezanja proveri svecice, desavaju se skartovi i to sto ima samo 2000km nije nikakva garancija. Ako slucajno imas staru svecicu koja je ispravno radila stavi nju za probu. Proviri ispod sedista mozda je Nidza ostavio tamo za nedaj boze kad je menjao.

 

 

jedan momenat iz kinroad manuala:Set the fuel cock handle to “ON”position. - cock- petao, u zargonu muski polni organ... kojeg treba podesiti u "ON" poziciju. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Posto si konstatovao koji cilindar ne radi pre nego sto krenes u "krstaski rat" protiv karburatora promeni mesto svecicama i vidi da li se menja stanje , drugi korak da zamenis mesta bobinama jer kad krene paljenje da probija desava se takav efekat ,,i na kraju fals vazduh .. naravno ostaje varijanta da naizmenicno probas rad jednog pa drugog karba(otkacis zajednicku polugu koja povlaci gas i naravno vazno upozorenje proveri da li imas goriva u ulju tj kakav je nivo ulja i da li smrdi na benzin jer usled dugog vozenja na jednom cilindru , gorivo iz karburatora spira cilindar i pored karika ulazi u karter a to je izuzetno opasno po masinu i lezajeve na radilici prema tome vrlo ozbiljno pridji tom problemu!pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Posto si konstatovao koji cilindar ne radi pre nego sto krenes u "krstaski rat" protiv karburatora promeni mesto svecicama i vidi da li se menja stanje , drugi korak da zamenis mesta bobinama jer kad krene paljenje da probija desava se takav efekat ,,i na kraju fals vazduh .. naravno ostaje varijanta da naizmenicno probas rad jednog pa drugog karba(otkacis zajednicku polugu koja povlaci gas i naravno vazno upozorenje proveri da li imas goriva u ulju tj kakav je nivo ulja i da li smrdi na benzin jer usled dugog vozenja na jednom cilindru , gorivo iz karburatora spira cilindar i pored karika ulazi u karter a to je izuzetno opasno po masinu i lezajeve na radilici prema tome vrlo ozbiljno pridji tom problemu!pozz

Dok nisam procitao tvoj post smeo sam da se zakunem da tako mirise ulje u motoru, naime prilikom proveravanja ulja u motoru primetio

sam da se oseti na benzin, vrlo je moguce to sto si napisao u tvom postu. Znaci pored svih ovih radova predstoji mi i promena ulja  ;D ;D

Kako sam juce samo gledao motor ustanovio sam da je i kutija iliti kuciste filtera za vazduh otvoreno sa one strane koja se nalazi do agregata, zjapi na spoju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Evo ovako

danas kupio nove svecice

 

404.jpg

 

404.jpg

 

postavio samo levu, i obradovao se, motor je radio bez problema jedno 3-4 minuta, zajasim ja njega i malo ko da proverim

vozim 1 vozim 2 opet 1 lagani gas sve po propisu rkoh bili su ljudi u pravu. Stignem do semafora jedno 350m od moje kuce stanem na crveno kad se motor ugasi....ponovo ga startujem i nastavim voznju, jos par putas se ugasio ali daleko bolje nego sto je radio u onom prethodnom periodu.

 

Posle toga motor je otisao u MANGULANU iliti radionicu za motore od mangulica i pocelo se sa rasklapanjem.

 

nCHVK_slika008s.jpg

 

Skinuo sam sve redom, kada sam dosao do kutije filtera za vazduh video sam da je skroz otvorena po sklopu nekih 3-5cm i da u njoj ima ulja(jel to lose ili dobro?)

pomislih ako je karburator vukao vazduh kroz tu rupu moguce je da je povukao dosta prljavstine, a svi znamo da su benzinci vrlo osetljivi na prljavstinu.

Sledeca stvar je da se zakrpi kuciste filtera i da se ocisti a u velikom sam iskusenju da skinem i te karburatore kada sam vec stigao do ovde  ;D

Da i ulje sam kupio i kad sve ovo namontiram nazad promenicu i ulje. Uzeo sam Shelovo ulje 15w40

 

molim neki komentar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sve si odlično uradio, koliko vidim svećice su bile jedan problem, usis vazduha (falš?) drugi, a prljavi karbovi treći.

 

Sredi obatroje, promeni ulje i verujem da će sve da radi kao podmazano ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Falsh vazduh je verovatno razlog tvoje muke.Probaj ako nije prevelika rupa u kucistu ili gumi na usisu da popunis silikonom,kod mene je pomoglo a ne kosta mnogo.Bilo bi dobro ocistiti i karburatore jer je verovatno usisao prljavstinu u njih.Sretno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Skinucemo i karburatore, necemo stati.  ;D

Ima drugar neki aparat sto topi plastiku pa cu videti da time zacepim, ali nije problem verujem ni ako silikonom zalepim

posto je rupa na spoju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja