Jump to content

Moto Zajednica

TEMA ZA VLASNIKE BMW-a

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Naletio sam na UKGSer forumu na ovu temu, a posto je prilicno ozbiljna stvar u pitanju, postovacu je ovdje, mozda neko nije upoznat sa ovom situacijom.

 

Naime, prema rijecima ljudi sa tog foruma na odredjenom broju R1100GS motora se pojavljuje problem pucanja kocionog crijeva prednje kocnice na mjestu gdje ulazi u svoj nosac na ramu. Izgleda da na tom mjestu malo struze crijevo o nosac, pa se zbog starenja samog materijala kocionog crijeva desava da crijevo popusti. Toplo preporucuju svim vlasnicima starijih 1100GS masina da provjere na svom motoru ovo mjesto, ako vec nisu uradili zamjenu kocionih crijeva.

 

Link na temu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Kikinda

Moja makina preshla 24000km.

Zimsko vreme da iskoristim za malu adaptaciju svog F800GS-a.

Pitam za vashe mishljenje u vezi zamene vetrobrana? Postojeci vetrobran je modni detalj, daleko od korisnog. Koji staviti, gde nabaviti i okvirna cena?

Takodje me zanimaju shtitnici za ruke. Na trenutak sam hteo kupiti originalne, koji su skupi a da li su zaista bash tako dobri?!

Idemo dalje. Tank torba. Originalna je takodje skupa, drugar je bash ne hvali. Kod nas se nudi Kappa, mozda neka druga?!

Gume mislim da zamenim za Mishelin Anake 2. Shta vi mislite?!

Nisam do sada saradjivao sa firmom Drinjak. Ima li neko iskustva u vezi nabavke repro materijala (Filtera, ulja i sl)?

E da, kakva su iskustva u vezi motornog ulja za pomenuti bajk?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

 

Peco koja je fora sa Djerijem ? Vidim cesto ga pominjete kada su delovi u pitanju... kako mi se cini jedini on drzi polovne delove za BMW ? Generalno nigde ne vidim da neko ima npr. F650 polovne delove a pogotovu vezane za estetiku... Kakav je sa cenama? Meni se generalno ljusti jedna dekla a videh na ebay 10 eura ... pa za te pare mi se ne isplati da smirglam i farbam... pa me cisto zanima koja je prica sa Djerijem mozda uzmem kod njega... Eto... ako te ne mrzi da odgovaras :)

 

stvarno, jel moze neka rec vise o coveku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

 

 

Peco koja je fora sa Djerijem ? Vidim cesto ga pominjete kada su delovi u pitanju... kako mi se cini jedini on drzi polovne delove za BMW ? Generalno nigde ne vidim da neko ima npr. F650 polovne delove a pogotovu vezane za estetiku... Kakav je sa cenama? Meni se generalno ljusti jedna dekla a videh na ebay 10 eura ... pa za te pare mi se ne isplati da smirglam i farbam... pa me cisto zanima koja je prica sa Djerijem mozda uzmem kod njega... Eto... ako te ne mrzi da odgovaras :)

 

 

stvarno, jel moze neka rec vise o coveku?

 

Uh ... ima vazdan da se pise ... uglavnom ima polovnih i novih delova za Boxere i ponesto za K modele .. mozes da ga zoves kad god i telefonom da obavis bilo sta....ako i nesto nema brzo nabavi ... cene su mu tu i tamo ... nesto zna da pokloni a nesto da rebne ... ja ga znam licno pa mi uvek kaze neku realnu cenu ....bas od ponedeljka moram kod njega da vozim jedan bike...

 

sta znam pitaj sta te zanima .... ja sa njim godinama saradjujem i nikad nisam imao problem ni u najavi ... ali opet je to mozda sto kad kad odem do njega pa se i licno znamo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos novih BMW-a na forumu: 1 potpuno novi R1200GS iz jubilarne serije za 30 godina GS-a, jedan potpuno nov R1200RT, jedan R1150GS kao i jedan R1150 Adventure. Ova poslednja dva su trenutno na carini :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zanimljivu stvar sam veceras procitao: na R1100GS je moguce namontirati fabricke BMW kofere od R1150GS, a na oba ova modela je moguce postaviti fabricke kofere sa R1200GS modela! Neverovatno!

 

4YGvo_billede169.jpg

 

HXch4_billede144.jpg

 

Znaci, bez ikakvih prepravki, sraf na sraf!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Jos novih BMW-a na forumu: 1 potpuno novi R1200GS iz jubilarne serije za 30 godina GS-a, jedan potpuno nov R1200RT, jedan R1150GS kao i jedan R1150 Adventure. Ova poslednja dva su trenutno na carini :)

 

Pojasni malo. Ko? Gde? :jee4::ooo::staa2::jee4::BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Jos novih BMW-a na forumu: 1 potpuno novi R1200GS iz jubilarne serije za 30 godina GS-a, jedan potpuno nov R1200RT, jedan R1150GS kao i jedan R1150 Adventure. Ova poslednja dva su trenutno na carini :)

Drugari, evo, i ja sam vam se pridružio. Ja sam jedan od ove dvojice sa carine (1150 adv).

Za sada mogu da kažem da sam zadovoljan novom kravom. Prethodni vlasnik mi je drugar, tako da dobro poznajem motor i imam na njemu već nekoliko K km. Prošle nedelje sam imao đir do HR.

Dosadašnji utisci:

težak samo dok stoji u mestu i kad treba da se digne na centralni stender

vozi se kao trotinet

hrpa obrtnog momenta

preudoban

bez ikakvih problema se tera i po gradskim guzvama

i ono najvažnije: srce na mestu i kez na licu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Bravo za Bitumena. Čestitam ti. Videćeš i sam da je serija R 1150 xx naj bolja od BMW - a ikad. :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@mungos:

druze, hvala na cestitkama. nadam se da cemo se uskoro i videti negde na picu.

 

@King Duxil:

od TA je bolji nekoliko hiljada eur! :lol:

Salu na stranu, vidim da ti vozis 650gs-a.

 

Objektivno: bolji u svakom pogledu. udobniji za put, neuporedivo jaci (obrni momenat je odlican), neverovatno upravljiv. neko ce me sigurno demantovati, ali ja nemam problem ni da ga vozim po gradu, dakle moze i za zujku po gradu, tvrdim!

Ukoliko je ovo tvoje pitanje postavljeno iz razloga sto planiras prelazak na veci bmw, mogu ti reci samo jedno: just DO IT!

 

Subjektivno: ja nemam veliko iskustvo u moto svetu, ali poznajem sebe odlicno. TA me je nervirao od prvog dana. Primerak koji sam prodao je stvarno bio odlican i nikad nisam imao nikakav problem sa njim. Ali i sam znas da ponekad to nije dovoljno da bi covek bio zadovoljan. Na njemu je sve bilo bezlicno.

ove reci o Trandzi shvati kao moje subjektivno - hirovito vidjenje stvari.

drugarski pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

@b2man

Video sam ti makinu (a i tebe) danas u Labosu. Nek ti je sa srećom, prelep primerak...:takoje:

tebi je rajko nesto cackao pod sedistem? onaj sivi f650gs?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@b2man

Video sam ti makinu (a i tebe) danas u Labosu. Nek ti je sa srećom, prelep primerak...:takoje:

tebi je rajko nesto cackao pod sedistem? onaj sivi f650gs?

 

Da, Titanijum plavi... Blago tebi, ti si se izvukao pre kiše. Ja kući dovezoh muzgu. Čika Arakis je rešio problem sa pozicionim svetlima.

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav svima,

 

ovih dana se sklapaju kockice za kupovinu iduceg motora, pa bih zamolio za savjet. Da li moze neko da mi kaze koja je trenutno realna trzisna cijena za BMW R1100GS 1998 ili 1999 godiste proizvodnje sa ABS-om i grijanim ruckama, bez ostalih dodataka ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pozz, ima li ko onaj manula na dvd za r1200 GS? Da li može to igdje da se nabavi?

 

kod mene te več čeka servisni CD.....

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Pozdrav svima,

 

ovih dana se sklapaju kockice za kupovinu iduceg motora, pa bih zamolio za savjet. Da li moze neko da mi kaze koja je trenutno realna trzisna cijena za BMW R1100GS 1998 ili 1999 godiste proizvodnje sa ABS-om i grijanim ruckama, bez ostalih dodataka ?

 

1. Potraži na netu telefon ili adresu "MOTO centar Parić" Brčko. Imaju 2-3 GS1100 na prodaju, vidi pošto su pa

od njihove cijene oduzmi 20%.

2. Potraži na BJB-u čovjeka čiji je nik 'Okin' (iz Modriče je) on je ljetos kupio GS-a i mislim da je baš u toku

sa cijenama i ponudom u BiH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Pozdrav za bmw sektase!

 

Vlasnik sam BMW F800R 2010 god, ja presao sa njim oko 800 km, prethodni vlasnik 9000 km.

 

Ceka me mijenjanje ulja i filtera, nove gume i nadam se da cemo sto prije na put... Osim ako

 

opet u februaru ne cepne 2.5 m snijega... :zbunjen:

 

 

Takodje imam i vespu px 200 1988 god, o njoj na drugom podforumu...;)

 

 

Slike cu postaviti kad naucim kako...

 

 

Svaki savjet i informacija su dobrodosli, nov sam u naked klasi.

 

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja