Jump to content

Moto Zajednica

Dodajte model vašeg Dukatija na spisak!

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Ducati Diavel
On 18/12/2016 at 3:25 PM, CrveniKimi said:

Pa nesto ukratko a da ne bude previse opsirno, izuzetan motor sa svojih 1199ccm i 162ks na tocku, L-twin dvocilindricnim testastreta motorom sije. Izgleda glomazno sto i jeste napred, ali je izuzetno lagan za voznju i dosta upravljiv, zadnja guma je sirine 240, i izgleda enormno veliko. Snagu potiska koju ima, ne mogu da opisem jer na miligasu vuce kao metak, sestostepeni menjac, uljno kvacilo na njemu, u bukvalno bilo kojoj brzini dize samo na gas na tocak opusteno. Izuzetan kompjuter koji ima raznorazne senzore i podesavanja, od modova za voznju gde npr u Sport modu iskljucuje sva dodatna podesavanja i Dynamic Traction Control, i tu se oseti cista punokrvnost motora, Touringu gde pri vecim brzinama smanjuje potrosnju, i Urbanom modu gde ogranicava KS na 100ks, brda modova u njemu i brda stvari, od senzora za hladnocu pa ne znam sta sve. Naravnoo ABS uz sve to, potrosnja je 10,5l , najnize sto sam doveo bilo je na 9.4l, sto je poprilicno realno. Zard je na njemu sto se tice izduva, sam zvuk je jednak gromoglasnom KTM-u 1290R, uz sve to moram da pohvalim i dizajn istog. Naravno DB killeri su na njemu inace ne bih smeo ni da vozim. Moram i far da pohvalim, odnosno kratko i dugo svetlo koji zaista imaju tu ulogu i koji su izuzetni nocu. U krivinama je odlican, ali naravno R je R. Ne znam da li sam nesto izostavio,ako nekoga nesto jos zanima pitajte :D ubacicu sliku neku posle a mozda i video snimak :)

Ducati Diavel Strada 1198cc 2013 god,

 

Naravno zavisi od stila vožnje ali ja imam potpuno drugo iskustvo sto se tiče potrošnje. Gradska vožnja ali ono baš auto na autu 8.5 l/km. Sto se tiče otvorenog puta 6.5 km/l i to zajedno sa suprugom mada Diavel i ne oseća ekstra teret. Vožnja po krivina sa prženjem do jaja ne mogu zamisliti da predje preko 9 l/km. Sport mode ne isključuje DTC (kontrolu proklizavanja). Po defaultu je level 2 a ima ih 8 a može se i totalno isključiti. Na level 2 nema šanse da se podigne motor na zadnji točak jer DTC reaguje. Moja podesavanja za Sport DTC level 2, Touring level 4, Urban level 6 Diavel juri kao sportak ali zna zavarati jer tera na brzu vožnju ali ne moze kroz krivinu kao čistokrvni sportak mada je blizu. U pravoj liniji ubrzava bolje od većine sportskih motora. Medju top 10 je produkcijskih motocikala po ubrzanju

Make and model Year (model) Time (seconds)[note]
Suzuki GSX-R1000 2006 2.35[1]
Suzuki Hayabusa 2002 2.47[2]
Yamaha VMAX 2010 2.5[3]
Kawasaki ZX-12R 2002 2.59[2]
BMW S1000R 2014 2.6[9]
BMW S1000RR 2013 2.6[8]
Ducati 1199 Panigale 2014 2.6[7][8]
Ducati Diavel 2015 2.6[10][11]
EBR 1190RX 2014 2.6[7]
Honda CBR1000RR SP 2013 2.6[8][12]
Kawasaki Ninja H2 2015 2.60[4]
Kawasaki Ninja ZX-14R 2012 2.6[6]

 

Stoji da je okretan sa obzirom da je bar po Ducati-u kruzer ali kao sto mnogi kažu Diavel je klasa za sebe, ni tamo ni vamo. Mana mu je što mu je donji opseg katastrofalan , Na primer vozim po gradu 55-60, 3. brzina mu je premalo a 2. previse. Ljudi to obicno resavaju stavljanjem prednjeg lančanika za zubom manje tj. 14. Ja sam narucio Tuneboy ECU remap jer uz to osim prefinjenije vožnje u donjem opsugu dobije se i tempomat a naručio sam i njihov quickshifter i jako me zanima kako ce da radi. Trebalo bi mi stici ovih dana pa mogu napisati kako je prosao remap i instalacija quickshiftera

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944
1 hour ago, BaneVuk58 said:

ST4s 2004

Kupih ga iz inata. Druga dimenzija.:ljubav::ljubav:

DSCN3013.JPG

20181112_135743.jpg

Zaista prelep motorcikl. I totalno druga dimenzija. Zaljubis se na prvu voznju!

ST4s model ima i ABS, sto mu je veliki plus, Kada sam ja uzimao, nije ga bilo na oglasima.

P.S. Nalepnice su vrh!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

2001 Ducati Monster S4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Multistrada 1200, 2012. Večeras dostavljena, prva vožnja odrađena bez obzira na snjeg koji se još nije otopio svugdje. I naravno kao pravi početnik na blatu je opustim na bok, nasreću bez posljedica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja