Jump to content

Moto Zajednica

Dodajte model vaseg motora na spisak!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Ne znam zasto ne mogu pokrenuti novu temu , ali ajde da stavim pitanje onda ovdje...

 

Ima li ko iskustva sa Yamahom FZ 8 N ? Vozio sam FZ 6 N i bio mi je malo nizak, sada vozim Varadero xl 2008 god. Rado bih se vratio na Yamahu , ali na novi model FZ 8 N , jer je sjediste visocije za 2 cm od FZ 6 N ...

 

Ako je ko vozio ili vozi ovaj model , molim ga da kaze svoje utiske. Visok sam 190cm i tezak (covjek 1zvizduk.gif 91kg . Ovo pisem da vidim da li je ko slicne visine i tezine sijedao na ovaj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Ne znam zasto ne mogu pokrenuti novu temu , ali ajde da stavim pitanje onda ovdje...

 

Ima li ko iskustva sa Yamahom FZ 8 N ? Vozio sam FZ 6 N i bio mi je malo nizak, sada vozim Varadero xl 2008 god. Rado bih se vratio na Yamahu , ali na novi model FZ 8 N , jer je sjediste visocije za 2 cm od FZ 6 N ...

 

Ako je ko vozio ili vozi ovaj model , molim ga da kaze svoje utiske. Visok sam 190cm i tezak (covjek 1zvizduk.gif 91kg . Ovo pisem da vidim da li je ko slicne visine i tezine sijedao na ovaj motor...

 

tu smo negde ....185cm/110Kg

 

Ja vozim model fazer 8 sa polu oklopom 2012 godište .

 

Motor je za svaku preporuku , vuče iz niskih obrtaja odlično , vibracije su pod kontrolom i osete se samo i jednom veoma uskom opsegu obrtaja ....

Potrošnja se kreće od 5l/100Km do 6,5l/100Km u zavisnosti od uslova vožnje . Do nekih 6.000 rpm je jagnje , posle toga je zver . Dobro je što nema nekontrolisanih reakcija provale snage pa se može dati u ruke i manje iskusnim ali odgovornim vozačima , jer prašta greške .

 

Oklop dobro radi posao do nekih 150Km/h što je ok za dalji put . Položaj sedenja je nešto između sportskog i turističkog stila ali dozvoljava da se vozi oko 2 do 2,5 sata bez pauze a posle svakako treba natočiti benzina .

 

Jedina zamerka je što moj model nema ABS i treba biti oprezan pri kočenju jer su prednja klešta prejaka i može se lako doći do proklizavanja prednjeg točka ...zadnju kočnicu i ne diram tako da kombinovani ABS sigurno može doprineti sigurnijem osećaju kod kočenja !

 

Prednje vešanje je odlično , a zadnji amortizer držim na sredini pošto retko vozim nekog iza sebe ....ako imaš nameru da voziš saputnika na duži put treba razmisliti o boljem amortizeru jer sam primetio da se teško smiruje ljuljanje zadnjeg dela pri velikim opterećenjima čak i pri manjim brzinama .

 

Registracija je oko 23.000 dinara .

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Piaggio MP3 250kubika 2008., trenutno imam i koji prodajem,a uzeću posle Hondu VFR 800 V-TEC izmedju 2002.-2009. god..attachicon.gifimage.jpg

Баш лепо од тебе што си после цела три сакупљена поста огласио скут за продају у рубриџи "Возили смо", и то у подрубрици додајте модел...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja