Jump to content

Moto Zajednica

Serviseri za motore

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Moja preporuka za servisera Zareta iz Marinkove Bare, po mom misljenju decko koji je pre svega jako kulturan, pismen i jako dobro upucen za Yamahu ciji je i ovlasceni serviser. Po mom misljenju naslednik Spaleta. Ne prepoznajem svoj motor posle servisa koliko je sve uradjeno kako treba. Servise radi po knjizi i ne palamudi kao mnogi aljkavi majstori sa kojima sam se susretao.

DF3F9401-4018-443D-8F44-3BA66E0A97AF.gif

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ima li neko od servisera u Srbiji da kupuje na aukcijama polovne BMW motore K-serije (100 i 1100), 2- i 4-ventilske boksere, i da se kod njega mogu naći polovni dijelovi? Najviše me interesuje za K1100

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 8.4.2019. at 9:49, FFBikerSar je napisao:

Ima li neko od servisera u Srbiji da kupuje na aukcijama polovne BMW motore K-serije (100 i 1100), 2- i 4-ventilske boksere, i da se kod njega mogu naći polovni dijelovi? Najviše me interesuje za K1100

 

Iza pokojnog Džerija je ostala velika BMW zaostavština uključujući i nekoliko starijih motora, sve će otići u Sloveniju koliko sam načuo, tako da će se neko tamo time baviti, ili već jeste. U Srbiji nije bilo osim njega i pitanje je hoće li ikad, niko nije bio zainteresovan da preuzme, odnosno, otkupi nasleđe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Znaci ostaje mi samo Zlatko iz Kastel Starog (sada Solina)... Doduse on je vjerovatno najbolji za BMW u cijeloj ex-Yu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, Honda CBX 1000 BIG SIX
On 4/13/2019 at 9:23 AM, đunta said:

 

Iza pokojnog Džerija je ostala velika BMW zaostavština uključujući i nekoliko starijih motora, sve će otići u Sloveniju koliko sam načuo, tako da će se neko tamo time baviti, ili već jeste. U Srbiji nije bilo osim njega i pitanje je hoće li ikad, niko nije bio zainteresovan da preuzme, odnosno, otkupi nasleđe.

DJunta znao sam se sa Dzerijem odlicno, zvao sam suprugu i receno mi je do godinu dana nece nista prodavati od delova i motocikala a mozda i dok je ona ziva. Takav odgovor sam dobio pre 15 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Takav je običaj koliko sam upoznat, da se od pokojnika ništa ne prodaje il poklanja godinu dana od smrti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto je tema o servisu, gde nužno spadaju i delovi, Džerija sam sreo jedan jedini put otišavši sa klijentom po brdo delova, uzeto bukvalno 4 šrafa. Kupio sam sebi u nekoliko navrata nove delove i to dosta davno, upućivao ljude na njega kad je bilo stani pani, osim pojašnjenja paše nepaše, ništa više. O pokojnicima sve najlepše. Preneo sam informaciju dobijenu od poznanika, pomenuta je i neka cifra. Pokojni je bio Titov oficir JNA, porodična odluka je šta će i kako će.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Поздрав друштво! 

Неки ваљан сервис у Новом Бечеју или околини, нпр Петровграду(зрењанину)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Da li neko zna nešto o servisu u Milutina Milankovića 1 na NBG?

Dobijam preporuke za njega, ali kad gledam po forumu i internetu, kao da ne postoji.

 

Da li radi dobro? Da li poštuje rokove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 8.4.2019. at 9:49, FFBikerSar je napisao:

Ima li neko od servisera u Srbiji da kupuje na aukcijama polovne BMW motore K-serije (100 i 1100), 2- i 4-ventilske boksere, i da se kod njega mogu naći polovni dijelovi? Najviše me interesuje za K1100

Ima na eBay delova za tvoj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Tako je, to je to sa slike.

Bio sam prema velikoj preporuci, u 10 dana sam 3 puta navratio rekli su mi da dečko koji radi motore nije tu i niko ne zna gde je.

Dobio sam i neki broj na koji se niko ne javlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Da li znate dobar servis za BMW motore u Beogradu i okolini (Ne mora da bude u BG ako je dobar). 

 

Zeleo bih da uradim redovan servis i da mi pogleda motor. 

 

Vozim 650 CS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Jeste 

Isti kao i u F 650 GS, samo što za finalni prenos ima kaiš umesto lanca.

Sve ostalo je isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Koliko znam, ROTAX za Apriliju je drugačiji u odnosu na BMW, pa je zbog toga BMW pouzdaniji motor...

Evo teme BMW vs Aprilja

 

Ja bih se ipak drzao servisera za BMW, s obzirom da je motor samo jedna od komponenti motorcikla...Imamo i kočnice, diskove, kais, struju itd koju bi prekontrolisao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Uskoro se otvara novi i lincencirani BMW servis. Otvara ga naš kolega koji već godinama drži ovlašćeni servis u Moskvi. Verujem da će objaviti vrlo brzo da je počeo sa radom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
On 14.6.2018. at 23:59, abarth_maniac je napisao:

Nisam do sad gledao ovu temu. Ako nekome treba nesto, radim u NS. Nije mi osnovna delatnost (jos uvek), radim u garazi od 35 kvadrata. Alata imam jer sve sto ne ode na klinca odlazi na kupovinu alata. :)

Bavim se ovim poslom 20+ godina, inace apsolvent (vec duzi niz godina jer dobih ponudu na 4. godini koju nisam mogao da odbijam) motora i vozila na FTNu. Ima ljudi sa foruma kojima odrzavam motore, cak sam sa nekima i isao da im pomognem prilikom kupovine.  

Najveci problem je u tome sto se i kod mene ceka, nazalost. Uvek ima par motora, a ja radim pedantno a to trazi mnogo vremena. Kad nekome gori, onda se resava brzo, ali u tom slucaju musterija postaje segrt i dolazi tad kad sam rekao. I dozvoljavam mladim (po stazu) momcima i devojkama, da sednu i gledaju, da nauce sami neke osnove. Makar mali servis da urade. 

Niti se hvalim, niti nesto reklamiram, volim da sa ljudima radim na drugarskoj osnovi, ali su majstori za dvotockase u deficitu, pa mozda nekome znaci ova informacija.

;)

Imaš li iskustva sa BMW R1100S. Pregled zbog puta. Uzeo ga iz uvoza prošle godine. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pozdrav. Osnovni pregled nije nikakav problem. Ako bude potrebe da se odradi nesto specificno za BMWa, onda cemo proslediti motor ljudima koji se bave vise BMWovima nego japancima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja