Jump to content

Moto Zajednica

Serviseri za motore

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 9/10/2018 at 7:34 PM, Urban Cruiser said:

 


Pored već navedenih majstora, starije japanske motore (mada najviše voli britance) radi i Zare. Ima servis kod plavog mosta i ne retko je pun. Iskreno ne volim da ga preporučujem iz više razloga ali ako zagusti možeš da mu se obratiš. U centru je jedan koji je sredjiva cb-ejke razne. Mislim u Višnjićevoj. Javi se na pp za Zaretov br.

 

Kakav je majstor Zare? Dobar? Skup? Posten?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Kakav je majstor Zare? Dobar? Skup? Posten?


Iz mog iskustva, efikasan. Kod njega održavam motore unazad 5-6 godina, a stečeno, obostrano, poverenje je individualna stvar. Prvenstveno on je majstor za starije motore i njih voli da radi. Nije skup, a o poštenju dovoljno govori preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ja sam to mislio i tome se nadao...ali tvoj prethodni post me naterao da mislim suprotno ;) Sada je sve jasno... Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Ja sam to mislio i tome se nadao...ali tvoj prethodni post me naterao da mislim suprotno  Sada je sve jasno... Hvala!


Izvini, nisam baš razumeo. Jesam li napisao nešto negativno?!

A ja tek sad vidim da sam u mom postu otkucao reč “sredjiva” i smejem se sam sebi već pet minuta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

:) 

 

Ma samo zbog ove recenice; "Iskreno ne volim da ga preporučujem iz više razloga ali ako zagusti možeš da mu se obratiš." Kad je procitam zvuci kao "ne bi isao kod njega ako bas ne moram i nemam gde" ;) ili to samo ja tako shvatam... ali ok, sve je jasno sada... Hvala!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ne volim da preporučujem jer su ljudi vrlo čudni, i majstori i “klijenti”. Ja ne znam šta za nekog nije skupo i koje je merilo “dobrog” majstora. A sa druge strane, Zare ima toliko posla da mi je nekoliko puta rekao da na forumu napišem “da je umro”, bukvalno!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da napisem i ja koju o pomenutom majstor Zare-tu.....

 

Zovem ga, sreda bese prosle nedelje da vidim da li mogu i kada doneti prednje amortizere od Honde SW400 da se uradi servis.

 

Majsto rece dodji sutra, sad je vec kraj radnog vrmena, radim do 17h

.... Ok vidimo se sutra oko 10h

 

....otisao sutradan, ostavio u kesi, upisao podatke mopeda, moj br. uz reci da ce sutra biti gotovo i javlja kad zavrsi.

..... vazi, javi, vidimo se sutra

 

.... sutra, ni traga ni glasa, zovem ga u 16:30 da vidim sta se desava.

aha da da, ja jos jutros uradio, jbg izvini zaboravio da ti javim, ako mozes dodji tu sam do 17:30

..... ok nije tolika hica ma da sam te cekao ceo dan, sta je tu je, docicu sutra samo mi reci kad i koliko para da ti ponesem?

 

mislim da je 40eur, ajd da vidim pa ti javim za 5min sms-om ili viberom

..... ok vazi, allll na plazi, nema ga da se javi

 

....sutradan odlazim do njega, zdravo zdravo, dodjoh po amortizere

aha evo ih, 4.000din si duzan, katastrofa su bili 20w ulje sam sipao

..... ok izvolte kes i dovidjenja, odlazim jer sam bas u zurbi

 

Dodjem kuci, vadim amortizere, gledam nema starih semeringa u kesi tj nema nicega, cekaj mozda je pukla kesa pa ispali..... ma jok nema, kesa citava.

pogledam same amortizere i imam sta da vidim

jedan

1512472330_viberimage2019-03-0711_56_50.thumb.jpg.cf5ed5a78ee1fae4ad19403e5e39e1f7.jpg

 

drugi

571759339_viberimage2019-03-0711_56_56.thumb.jpg.6488b01a48e5fe108b15a8bde5d231f8.jpg

 

Ovako majstor Zare spakova amortizere, naplati i predade meni....... ja stavrno al stvarno ne znam sta se desava sa ljudima?

 

nista mi drugo nije preostalo nego da saniram stetu dok se ne nadju novi prasinari

1718852838_viberimage2019-03-0712_23_31.thumb.jpg.4fe43749b3e58ac5b5fb41614f361f3d.jpg

 

516557800_viberimage2019-03-0712_23_46.thumb.jpg.17371c15b751a51572f4dc3ef4f7b7e9.jpg

 

Eto toliko od mene o pomenutom majstor Zare-tu.... ja mu na vrata sigurno vise necu zakucati.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Motobike web shop ili Sekula. I za par dana su tu. Ali s obzirom na prasinare, ja bih na tvom mestu razmislio da porucis odmah i semeringe. Pitanje je da li su dobro ugradjeni ako su menjani jer je ovo definitivno nestrucno rukovanje. 

Ako treba pomoc za dimenziju ili nesto drugo, pisi. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Zato ja gledam da sve sto mogu da odradim sam. Ima interneta ima repair manuala ima foruma. Pa i ako sjebem drugi put ce da bude dobro. Sjebao sam besplatno, nisam nekom platio da mi sjebe.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 1 minut, x-man je napisao:

Zato ja gledam da sve sto mogu da odradim sam. Ima interneta ima repair manuala ima foruma. Pa i ako sjebem drugi put ce da bude dobro. Sjebao sam besplatno, nisam nekom platio da mi sjebe.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 

Kad covek ima smisla za takav posao, onda ok. Ali se desi da ljudi naprave mnogo vise stete nekad nego da su platili. Doziveo sam da je covek na CBR stavio podloske izmedju stapa i kljesta jer nije mogao da vrati celjusti, udarale o disk. Stego je najpre osovinu tocka u stapu a onda navrtku osovine. Nije mu bilo sumnljivo zbog podloski nego mu vile nisu bas radile. On je mogao nestrucnost da plati bas bas skupo. Mnogo vise od para semeringa i 1l ulja za vile. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Meni su preporucili majstor Zareta pa sam se zajebao, i to za neku sitnu intervenciju odmah sam video da nije to to. Mrzelo me da idem van BGa gde imam proverenije majstore I odradim nesto kod njega jos u toku prosle sezone. Iako sam priznajem, izguglao sve teme koje postoje na internetu I nisam bas naisao na neke pozitivne komentare za njega - naprotiv. Opet odlucim da odem, kao blizu je, usput, a imao sam preporuku. 

 

Sve u svemu, da ne kanalim coveka, ok je lik, oce da da savet, nije govno od coveka, daleko od toga, al definitivno ne moze da se izbalansira sam sa sobom I tu nastaje problem. Brzo odradi, uvek u zurbi, a to brzo bude il povrsno il sa greskom I onda od toga slaba vajda. Da ne kazem da to brzo kod njega, skoro pa sigurno jeste I kuso. 

 

U oci kad ga gledam ne vidim da je los covek il jajara, al dzaba sve to kad ne uradi posao kako treba. I to verujem zbog zurbe vise nego zbog toga sto je los majstor. Al jbg, jebe mi se sto je u zurbi, dao sam pare, bio sam pristojan - ocu uslugu. A I da nisam pristojan - dao sam ti pare, dovoljno je. Ocu kvalitetnu uslugu, ne trazim nemoguce. Samo trazim ono sto je moje. Nista preko toga. 

 

Medjutim, pored toga sto je po mom misljenju ok lik, nije zadovoljio kriterijume jer je uvek rasejan I u guzvi. To je dovoljno da me vise put tamo ne navede...

 

Ovo je najblaze receno. Necu dalje u detalje jer ne volim da kanalim nekog ko mi ne deluje los I ko je uvek bio pristojan ma kakav god da je. Al one bezobrazne, njih bi kecao sa zadovoljstvom... 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve je trebao da uradi samo ne ovo na ovakav nacin, na stranu stavljam sto nije javio da je zavrsio kao i cenu....to mi nije toliko bitno.

Kad je video da nema potrebne delove, trebao je nabaviti ili javiti da nema pa samim tim posao ne bi ni radili a ne ovako da smandrlja.

Bezveze kanali sebe, ja razumem guzvu, vrlo dobro cak sta vise odlicno je razumem. S'tim da guzvu, musterije, zivot, zene, blizu i dalju familiju sa poslom nikad ne treba mesati, posao je posao a druzba je druzba i tu nema kompromisa.

Nije losa dusa al kao sto Pingvn rece.... sav je pogubljen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A jel zamenio semeringe? 4000 DIN je jako malo para, nema ni za materijal rekao bih.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kako malo? Ulje je 500 din, semerinzi ariete 1000din... Resto ruke... Ulja mu ostane za jos par stapova skuteraskih.
Na ovako skinutim stapovima, zamena semeringa, ispiranje i sipanje ulja traje sve ukupno 15 minuta.
20eura je i previse za ruke, za traljavost i nacin komunikacije nemam komentar.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čini mi se da sam delove platio dosta više. Ali dobro, možda je i do marke delova a možda i do podneblja. Ako me sećanje dobro služi bila je litra ulja 20-30€ a semerinzi od 15-40€ u zavisnosti od marke. A trebalo mi je malo više od 1L ulja tako sa sam uzeo 2. A prasinari su bili nešto sitno. Mada za skuter je to manje možda.

A da, koštalo me i 2-3 litre onog sredstva za ispiranje po par eura. Ne računam neki sitni alat sto sam kupio, to je kod majstora uračunato u cenu rada (za ruke).


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moguce Savane da je skuplje, agip ulje za stapove, gradacija nije bitna 460din/L u Kg, ariete italijanski semerinzi od 900 do 1400 din u Balosavi kraj Kg (3t racing radnja). Prasinarke (gume iznad semeringa) oko 1000 din.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čisto usporedbe radi:

WWW.OLIEHANDEL.NL

Motorfiets voorvork en schokdemper olie kopen? Groot aanbod voorvork en schokdemper olie ✓ Gratis verzending bij bestelling boven €50,- ✓ Vandaag bestellen = morgen in huis!? ✓ Binnen 7 dagen zonder reden retourneren


U online prodavnici gde je znaci sve za 10-20% jeftinije nego u pravoj prodavnici, sva ulja su preko 10€. Jedino to AGIP tj ENI po novom je 8€ ali i to je skoro 1000 dindzi.

Za semeringe je slična situacija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako gledamo odnos plata/cena kod nas je skuplje... A cena manja , mi smo podneblje kontrasta i ne logicnosti.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste, istina. Stim sto proizvodjac nema bas puno sentimenta prema primanjima naroda već svoju cenu bazira na osnovu svojih parametara. Jedina varijacija može da bude na osnovu poreskih i carinskih osnova.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prašinari sa slika su bili od ranije oštećeni na šta sam mu odmah ukazao prilikom predaje, računajući da će sve zameniti, uraditi kako dolikuje....kad ono međutim.

Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 9.3.2019. at 13:57, Savan je napisao:

Čisto usporedbe radi:
 

WWW.OLIEHANDEL.NL

Motorfiets voorvork en schokdemper olie kopen? Groot aanbod voorvork en schokdemper olie ✓ Gratis verzending bij bestelling boven €50,- ✓ Vandaag bestellen = morgen in...

 


U online prodavnici gde je znaci sve za 10-20% jeftinije nego u pravoj prodavnici, sva ulja su preko 10€. Jedino to AGIP tj ENI po novom je 8€ ali i to je skoro 1000 dindzi.

Za semeringe je slična situacija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

EU u cijoj clanici zivis, ima koliko znam ili je bilo ranije, ekoloske takse za ulja, tako da je to ono sto cini da ulje bude dosta skuplje nego kod nas. Mada nije iskljuceno i da je sam kvalitet u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 3/9/2019 at 9:07 AM, Satelis said:

Sve je trebao da uradi samo ne ovo na ovakav nacin, na stranu stavljam sto nije javio da je zavrsio kao i cenu....to mi nije toliko bitno.

Kad je video da nema potrebne delove, trebao je nabaviti ili javiti da nema pa samim tim posao ne bi ni radili a ne ovako da smandrlja.

Bezveze kanali sebe, ja razumem guzvu, vrlo dobro cak sta vise odlicno je razumem. S'tim da guzvu, musterije, zivot, zene, blizu i dalju familiju sa poslom nikad ne treba mesati, posao je posao a druzba je druzba i tu nema kompromisa.

Nije losa dusa al kao sto Pingvn rece.... sav je pogubljen.

Vidis druze, na kraju se sve svede na licno iskustvo...a sad i ja moram moje da podelim za istog majstora... ;)  

 

Ja sam otisao kod njega na preporuku (zvuci poznato? :)) Taj drug me odvede kod njega jedan dan i popricali smo oko pola sata i zagledali samo motor sa svih strana. Stekao sam utisak da covek zna sta radi, da je ozbiljan i da generalno, na prvu loptu deluje OK. Rece i da je radio u Yamahi godinama, da generalno voli starije :D a i da ima bolest zvanu kolekcija motora...da, kolekcija u desetinama... tako kaze. Drug koji me je odveo je licno kod njega radio par cafe racer projekata, unikatnih. 

 

Prema meni je ispao skroz korektan. Ja sam ga udavio sa pitanjima i sve je odgovarao i objasnjavao lepo i pokazivao mi svasta oko motora. Sve smo se lako i lepo dogovorili, odradio je sta sam od njega trazio i jos preko toga. Nastelovao mi je motor, sada radi skroz drugacije i prede kao maca. Odradio je i viljusko inace :)  Popravio i neke tastere koje mu nisam pomenuo, kontrolisao ceo motor jer sam mu rekao da sam ga skoro kupio a znamo da je imao pad sa leve strane te je proveravao simeriju, proveravao razmak izmedju tockova, svasta pomalo...

 

Moram da napominjem da sam kod njega isao pocetkom godine i da nije bilo guzve mada je i tada, svaki dan kada sam bio tamo, u i ispred garaze bilo 3-4 motora. Ja iskreno verujem da je to jedan od razloga sto je sa mnom bio OK jer nije bila guzva velika pa je verovatno imao vremena da mi se posveti. 

 

Druga strana medalje je ta, da sam primetio da nije bas najpedantniji, ili bar ne onako kako bih ja voleo da jeste, onako da blago naginje na bolest :P recimo kao Darko ;) Kod mene je zeznuo to sto je uspeo da mi tako veze voltmetar da je radio sve vreme, cak i kad je ugasen motor. Covek njegovog kalibra bi to trebao i sam da zna, da se ne vezuje to tako, zar ne:zbunjen:? Sve u svemu, popravio je to za 5 minuta mada je ostavio kablove onako, malo razbacano za moj ukus. 

 

Ako odete kod njega ovih dana, videcete u svakom trenutku minimum 10 motora, ali minimum. Svaki dan prolazim pored njega kad vozim decu u ili iz skole. Svaki dan ista prica. I to bi trebalo da nesto govori o majstoru? Ako ne vredi kao majstor, ne bi ljudi u tolikom broju odlazili kod njega. Na svakih pola sata neko svrati da pita ili zakaze nesto, razbija se od posla. Ja verujem da ako zajebe nesto to je samo sto je pogubljen u prostoru i vremenu i da mozda zagrize vise nego sto moze i da se razumemo, to nije profesionalno ali jebga... Kad ima vremena, ja verujem da radi OK posao ili sam ja jedan lucky mother fuck8r :D 

 

Eto, mojih pet para na tu temu... ;) 

:yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja