Jump to content

Moto Zajednica

A sta ja da uzmem?

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Imam CBR929 i vrlo sam zadovoljan, ALI ovaj motor ima par nedostataka u mojoj specificnoj situaciji.

 

1. VJETAR - Posto zivim u Holandiji (zemlji vjetrenjaca @#%$) imam veliki problem sa vjetrom i slabom zastitom na CBR-u.

 

2. GUZVA - Posto zivim u Holandiji (zemlji ravnoj k'o tepsija) nema krivina i uglavnom se ide pravo, a uz to su jako velike guzve, pa se cesto ne moze odvrnuti gas. Jedna malo duza voznja u guzvi i vec pocinju da bole zglobovi.

 

3. IZDRZLJIVOST - Posto zbog istih tih guzvi idem motorom na posao trebalo bi mi nesto sa duzim intervalima odrzavanja, jer pravim po 120 km dnevno (minimum).

 

4. FUN - I na kraju ono naaajgore, posto sam se navukao na 150 konja, sta god probam da rjesava gore navedene probleme me podsjeca da vozim sleper.

 

Razmisljao sam i sam (prije nego sto sam i vas evo ovim cinom ukljucio u analizu) pa sam dosao do nekih alternativa:

 

- KTM 950 SM - GUZVA+++, FUN +++, VJETAR mozda sa nekim extra vizirom, ali IZDRZLJIVOST??? (skup!!)

 

- FJR 1300 - VJETAR++, IZDRZLJIVOST ++,  GUZVA nije bas cvjecka , a i FUN je dosta ogranicen (ogroman i tezak motor)  a i cijena kolje.

 

- Varadero - VJETAR++, IZDRZLJIVOST ++,  GUZVA++, FUN me malo brine, tezak, velik, 95 konja???

 

- SV 1000S - VJETAR+, IZDRZLJIVOST ??,  GUZVA+ (valjda se da staviti SB korman ako zatreba) FUN ++ (+ relativno jeftin)

 

- Dursadoro - samo sam ga stavio onako posto mi se svidja ali ne zadovoljava + je skup u pm :)

 

 

Dakle htio bih nesto lagano, snazno, prvenstveno za asfalt, van vjetra, pogodno za duzi put, pogodno za grad i guzvu, da udje a da ne udje  ;D 8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja mislim da ovo shto ti trazish NEMA ???

 

 

Mozesh naci dosta motora koji zadovoljavaju sve kategorije osim FUN (onako kako si je ti definisao)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

KTM 990 adv -

 

-GUZVA: visok, dobra preglednost sa njega, vitak i udoban - dobar za probijanje guzvu,

-VETAR: zastita od vetra dobra

-IZDRZLJIVOST: poprilicno izdrzljiv, ljudi prelaze dobre kilometraze i putuju po svetu bez problema

-FUN: nije bas kao sportak, ali sasvim dobro povlaci (obrtni momenat)

 

MANE: skup je, nije bas lagan i visok je (ne znam koliko si ti visok, da ti ne bude previsok)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

jer pravim po 120 km dnevno (minimum).

 

za ovo postovanje!!!

 

 

da sam ja u toj situaciji ,da mogu da priustim uzeo bi neki bmw(polovan k1200s recimo,k1300s....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

KTM 990 adv -

 

-GUZVA: visok, dobra preglednost sa njega, vitak i udoban - dobar za probijanje guzvu,

-VETAR: zastita od vetra dobra

-IZDRZLJIVOST: poprilicno izdrzljiv, ljudi prelaze dobre kilometraze i putuju po svetu bez problema

-FUN: nije bas kao sportak, ali sasvim dobro povlaci (obrtni momenat)

 

MANE: skup je, nije bas lagan i visok je (ne znam koliko si ti visok, da ti ne bude previsok)

 

Visok sam 180 i onako vitak  ;D pa mi cimanje sa FJR-om zato bas i nije idealno, a i KTM 990 adventure mi je povisok, ali nije u tome najveci problem.

990 je uzasno svjez (citaj skup), a kad mi lova ne bi bila problem uzeo bih KTM 990 SMT, cini mi se idealan po svim parametrima.

Ja za Hondu mogu dobiti nekih 5000 eura (give or take) pa bih mogao mozda jos nesto doplatiti, ali to sigurno nije jos 10.000    ::)

Znaci nesto iz ranih 2000-tih, oko 5-7000 eura....

 

zx10r, gsxr i slicno vec imam, samo made by Honda  8)

 

VFR 800 sam totalno zaboravio, a valja ga razmotriti. Mislim da cu otici do nekog dile da je malo provozam.

 

Ja mislim da ovo shto ti trazish NEMA ???

Mozesh naci dosta motora koji zadovoljavaju sve kategorije osim FUN (onako kako si je ti definisao)

 

Nemoj mi sjedas na muku  ;D ... Bez zeze, zdrav razum je mocna i kvalitetna stvar, ali motor bez FUNa (individualno definisanog naravno) moze da stvori frustracije. FUN je znaci kriterijum br. 1, a ovo ostalo mora nekako da se upasuje.  8)

 

Niko nista o SV1000S?? On mi je naajjeftiniji, samo da nema kakva zackoljica? Neko iskustva? (moze i SV1000, razlika je samo plastika)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

a dvanaestica? ozbiljno pitam. jesi je razmatrao?

 

 

Nisam. Nemam nikakvog iskustva sa Kawama, ali ih se nesto bojim u vezi pouzdanosti.

Mozda grijesim. Sigurno ide k'o zmaj (onaj zeleni  ;D), ali koliko dugo  ???

 

S druge strane, iako nemam iskustva sa KratkoTrajnimMotorima, nekako bi se upustio u rizik. Vuce me to narandzasto, a "svi" se nesto zhale.  ;D

 

Zasto 12ica? Elaborir pliz. Kakve su s vjetrom te R 12ice i 13ice?

 

Sad mi jos pade i VTR1000 Firestorm na pamet. I to bi trebalo da ide, a sjedi se malo manje "u koso" .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

joj al si ga sad izmesao. :D

 

Pa stam, 12-ica treba da je bolja od 929 sto se tice vetra, a o razlici u snazi je suvisno pricati. najbolje vladica69 i obelix da napisu utiske iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

joj al si ga sad izmesao. :D

 

Pa stam, 12-ica treba da je bolja od 929 sto se tice vetra, a o razlici u snazi je suvisno pricati. najbolje vladica69 i obelix da napisu utiske iz prve ruke.

 

Pa stam? Pa nem. ;D

Razlika u snazi nije u ovom slucaju bitna (jer je 929 snaga vise nego dovoljna), vladica i obelix su evo ovlasteni da elaboriraju.

Mada sumnjam da ima tih 12ica u mom budgetu, ali za neka druga vremena valja elaborirati.  ;D

 

A Yamaha FZ1 Fazer ? Ili FZS1000 Fazer ?

 

Sjedio sam danas na nekom Fazeru (da li 1 ili 6) i ne znam zasto sam odmah ustao i otisao dalje.

Mislim da mu je VJETAR kritican.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: kocani MKD-Sandhurst UK
  • Motocikl: suzuki gsx,svasta

suzuki v-storm,1000 ili 650.Za guzve i preglednost,i puno kreni- stani situacije ,udobnost, putni enduro je najbolji.650 je veoma lak za voznju a zastitra od vetra je solidna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Миле-душе, по твојој причи, изгледа да би ти одговарала Kia Ceed караван. ;)

 

Vidis, vidis... Samo ce onda da mi se prishlepaju zena i djeca.  :D

 

VStrom 1000 cu isto da probam, da vidim kako to ide.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

A sta mislim na Apriliju Falco, kazu iskusniji bajkeri da je bolja od SV 1000 dosta, a u tom je rangu koji ti trazis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Aprilia i Ducati, bojim se da malo vire iz budzeta.

 

U Italiji , Apriliju mozes da nadjes za nekih 2500-3000 evra, tako da nije neka cena, a godista su od 2000 pa mladji. Pogledaj malo, motor je skroz ok. Pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Aprilia i Ducati, bojim se da malo vire iz budzeta.

 

U Italiji , Apriliju mozes da nadjes za nekih 2500-3000 evra, tako da nije neka cena, a godista su od 2000 pa mladji. Pogledaj malo, motor je skroz ok. Pozdrav  :)

 

Pogledat cu  ;)

Hvala na tipu. Samo sto mi Italija nije opcija. Ja uglavnom idem u Njemacku u shopping. Pa onda jos moram da placam neke carine i poreze i 100 cuda, ali je opet jeftinije nego da kupim "domace".

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja