Jump to content

Moto Zajednica

Gilera MXR 125 HELP!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Drugar ima problem sa Gilerom MXR 125, pa trazimo pomoc! U voznji mu je blokirala masina i ugasio se. Sada vergla ali ubrzano, kao da nema nikakvog opterecenja. Nije jos otvorio masinu da vidi sta se desilo. Potreban nam je manual za ovaj motoric i savet za mesavinu: "KOJI BENZIN I KOJE ULJE JE NAJZDRAVIJE ZA OVU MASINU, STA JE PREDVIDEO PROIZVODJAC".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Izgubio je kompresiju,zbog toga vergla ubrzano,verovatno mu je prsla masina.. znaci generalka.. Ne znam sta bi moglo da bude drugo.

 

Za dvotaktne sipaj Castrol TTS on ti je oko 1100 dinara litar.To ti je jedno od najboljih ulja,neki kazu da je i Motul 2T Race dobar,ali ja sam imao lose iskustvo s njim(previse je mastio pa se skupljalo i polako zacepljivalo auspuh)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Baranda

Verovatno je pukla klipnjaca.....Imam ja dva manuala! Posalji mi tvoj e-mail na pm pa cu ti poslati kad budem mogao...

 

Probaj da ga ubacis u 1. brzinu i poguras, ako tesko vrti tocak i blokira, ali okrece magnet, onda ti je verovatno otisao anlaser....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad

cekajte ljudi ne mora biti bas tako crno .moguce je da je zbog slabe meshavine slepio karike na klip pa zbog toga nema kompresije.sto bi znacilo da uz malo vodene smirgle i novih karika motor mogao da ide dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Slaba vajda od vodene smirgle . Tu bi mu mozda mogao pomoci carobni prasak sto ga prave patuljci preko sedam gora i sedam smora!

 

Ali salu na stranu . Poskudaj da skines oklop da dodjes do glave motora , odvij svecicu i vidi ima li kakve kompresije. Ako se nista ne desava proveri makar ide li klip gore dole . Ubaci dovoljno dug srafciger u cilindar pa polako okreci zadnji tocak i vidi sta se dogadja. Ako klip ide gore dole mozda je samo problem sa karikama ili je pukao klip na celu , a ako stoji u mestu . Klipnjaca je verovatno pevnula !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Motor je ostao bez ulja tj podmazivanja i klip se zalepio za stublinu. Zato je blokirao u voznji. Karike su se slepile za klip, zato nema kompresiju i ne moze da upali. Ako je stublina gusana - dobro je, verovatno nije ostecena, ali ako je "niklovana" (to je u stvari neki oksid, zaboravio sam kako se zove, ali ima osobinu da je velike tvrdoce pa samim tim i trajnosti) onda se verovatno parce nikla zalepilo za klip. To je vec veca muka...

 

Pretpostavljam da motor ima poseban rezervoar za ulje i da sam pravi mesavinu. Ovo IZBEGAVATI MAKSIMALNO kod dvotaktnih motora, jer kad otkaze pumpa koja pravi mesavinu desi se ovo sto se desilo draculinom drugu. Sam svoj majstor je najbolja varijanta, znaci sami pravite mesavinu.

 

Napisi jeste li oktrili u cemu je problem, ali ja sam gotovo siguran da je do ovog sto sam napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

nikasil se zove to shto si nazvao niklovanjem... nisam hteo da zvuchim neprijateljski nastrojen samo nisam znao kako drugachie da napishem... ustvari je to neka legura aluminiuma... not sure....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Baranda

Pretpostavljam da motor ima poseban rezervoar za ulje i da sam pravi mesavinu. Ovo IZBEGAVATI MAKSIMALNO kod dvotaktnih motora' date=' jer kad otkaze pumpa koja pravi mesavinu desi se ovo sto se desilo draculinom drugu. Sam svoj majstor je najbolja varijanta, znaci sami pravite mesavinu.

 

Napisi jeste li oktrili u cemu je problem, ali ja sam gotovo siguran da je do ovog sto sam napisao.[/quote']

 

To ti pricam, on ima dve sajle na gasu, jednu za gas i jednu za mixer za ulje.

Ja sam skin'o onu drugi, i skon'o mixer 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
nikasil se zove to shto si nazvao niklovanjem... nisam hteo da zvuchim neprijateljski nastrojen samo nisam znao kako drugachie da napishem... ustvari je to neka legura aluminiuma... not sure....

Tacno, nikasil, dok sam pisao ceskao sam se po glavi u stilu "kako ono bese", al nisam mogao da se setim :) Zato i jesmo tu da se dopunjujemo.

Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja