Jump to content

Moto Zajednica

Javna kampanja za vozaèe automobila da vise obrate pažnju...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

:idea: :idea: :idea: Javna kampanja za vozaèe automobila da vise obrate pažnju na uèesnike u saobracaju na dva toèka :!:

 

Pa ljudi ova ideja mi je sinula juèe uveèe kad sam gledao na madjarskoj televiziji da bi i mi(mislim na moto drusvo u celini)mogli da uradimo kampanju pre sezone koja sledi.

O èemu se radi :?: Pa radi se o javnoj kampanji sto su uradili naši susedi u madjarskoj ,o obraæanju motociklista ostalim uèesnicima u saobraæaju pre svega vozaèima avtomobila, da više obrate pažnju na vozaèe dvotoèkasa, odnosno na nas bajkere(Jest da nemam jos motor ali na putu je).Oni su to odradili sirom madjarske na bilbordima :roll: raznim sloganima da ne ulazim u to posto nisam video nego samo prièu u moto emisiji.

E pa sad interesu je me vaše mišljenje sta vi mislite o tome ideja nije loša :lol: Pozdrav svima.

P.S. Inaèe ova tema tièe se svih motora u saobraæaju,pa sam mislio bilo bi dobro pokrenuti ga jer sutra i ja ulazim u svet na dva toèka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

imamo i mi slicnu kampanju koja je pocela polovinom leta. Ako malo prodjes forum pronaci ces je. Radi se o flajerima. Mozes downloadovati , stampati , seckati i deliti.

 

videcemo, ko zna mozda i mi postavimo neke bilboarde dogodine, sve je stvar dogovora i organizacije

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Zipa sad, ja radim u marketinškoj agenciji tako da imam pristup nekim korisnim informacijama...

 

Bilo kakva kampanja, da bi imala smisla, ako se ide samo na spoljno oglašavanje (bilbordi, jelte) bi morala da ima bar 30ak lokacija. Nedeljno, sa kojekavim popustima itd, to izaðe na 6000 evra. Jedna nedelja je malo, tako da bi trebalo iæi na minimum 2 nedelje. Eto nama cifre od 12000 evra (manje više). To je samo zakup. Produkcija bilborda, tj. štampanje je letos bilo 100e, ako se ne varam, pa puta 30, eto cifre od 3000 evra. To je 15 soma koje ne verujem da možemo da skupimo, a opet to je neki minimum. Jedino što može da nam pomogne, je da napravimo dobar projekat koji bismo predstavili ministarstvu za saobraæaj i/ili puteve (jbm ga, koje li je), i da tražimo od njih da sponzoriše, a mi da odradimo realizaciju...

 

Mislite o tome :)

 

Ako se ne varam, ima još par ljudi na forumu koji imaju veze sa ovom strukom, mogli bismo da se sastanemo i poprièamo na tu temu? Ja sam voljan da posvetim vreme, ako æemo se ozbiljno baviti time. Vreme je kritièno, moramo se spremati odma' ako mislimo na vreme da dobijemo sve što nam treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Pa evo ovako ja sam mislio na auto moto savez ili moto savez srbije ili sta god ili kogod vec.A ne na grupu pojedinaca,da to finansira vec sto ceh kaze treba stupiti u kontakt ministarsstva koja su zaduzena za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

naci ce ti ministartsvo izgovor veliki da te odbije jbg takvi su , imaju i precija posla, a nama zajednica nije toliko velika da to uspije bash lako, mislim na moto zajednicu, i pdo tri kolko nas ima za volanom motora da smo za primjer ajde kolko od vas poshtuje svako ogranicenej u gradu od 50 i sl ???????? da ne ulazimo dublje u temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ovo je zaista stari ali odlican topic.

 

Naime, ja sam u poslednjih 2 meseca razgovarao sa 10ak taksista, s obzirom da su oni po ceo dan u saobracaju, imao sam uglavnom prilike da cujem, verovali ili ne, dobronamerne, ali i cesto potpuno opravdane i realne kritike, koje i njih opravdavaju, tipa:

 

-"....šunjaju se skuteri i motori oko mene, jedva se snalazim u guzvi i sa drugim kolima a kamoli sa njima koji mi izlecu ispred haube i jure pored mene levo i desno...."

 

-" ...trebalo bi da se malo naviknemo i mi vozaci na vas motoriste. Mislim da je samo stvar navike u pitanju...."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

hm hm desno ????? e to je general problem svih muka motorasha i to je duivljanje pa vi kako hocete prvo nas treba tuc naucit pravilima pa onda da pricamo o cemu god ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: BG

Slazem se sa tobom. Stvarno smo ponekad prilicno blesavi na motoru, moramo i mi vise paznje da obratimo na nas nacin voznje. Jbg neka nas zakaci neko samo branikom ili retrovizorom i eto nas na zemlji a njima nece biti nista. Problem je i u nama i u njima budimo realni. Kultura voznje kod nas zaista ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja