Jump to content

Moto Zajednica

Beli dim iz auspuha nakon zimskog sna

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

BMW r1200c. Danas sam ga upalio prvi put nakon nekih 3, 4 meseca i obilje belog dima je izbacivao iz auspuha. Nakon nekih desetak minuta se izduvao i to je sada jedva primetno. Mrzelo me da cekam vise a pada kisa i nije bas za voznju pa sam ga ugasio i ostavio tu akciju za drugi put. Buni me sto posle proslogodisnje zimske pauze to nije bilo tako, ali sam ga vozio vec od februara. Da li je to normalno, ili je neki znak? Meni deluje kao posledica stajanja, talozenja vode iz benzina itd ali sam siguran da ovde ima kvalifikovanih da mi rese dilemu. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

pa kad ga izduvas ja mislim da ce da nestane. moj prosli skuter je dimio zesce nakon 3 dana stajanja. sa prvim produvavanjem je to nestalo.

ja mislim da ne bi trebao da brines.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

pa kad ga izduvas ja mislim da ce da nestane. moj prosli skuter je dimio zesce nakon 3 dana stajanja. sa prvim produvavanjem je to nestalo.

ja mislim da ne bi trebao da brines.

 

Da nije kojim slucajem dvotaktna masina, taj skuter?  ::)

 

@Zub, beo dim ukazuje ili na kondenzaciju iz auspuha, ili na, ne daj boze, antifriz u cilindru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Ako je bilo dima pa posle izvesnog vremena nestalo to ti je malo od ulja koje je sagorelo u izduvnom sistemu , nemoj da brines bitno je da dim neide non stop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

pa kad ga izduvas ja mislim da ce da nestane. moj prosli skuter je dimio zesce nakon 3 dana stajanja. sa prvim produvavanjem je to nestalo.

ja mislim da ne bi trebao da brines.

 

Da nije kojim slucajem dvotaktna masina, taj skuter?  ::)

 

@Zub, beo dim ukazuje ili na kondenzaciju iz auspuha, ili na, ne daj boze, antifriz u cilindru.

 

kojim slucajem jeste ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

 

Posto sam imao nesto takvo (BMW) budi bez brige,jos pogotovu ako je stajao na copavoj.Malo ulja doslo na celo klipova.BMW je to nista nije savrseno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

mora tako sefe...kao sto si napisao nisi ga dugo palio,posljedica stajanja....

nece mu nista biti...upali ga ostavi da radi,kad postigne temperaturu  vozi ga,izvozaj ga ,i prije neg krenes kuci onda ga "propiri"  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Sve je to normalno za BMW, veruj mi  8)

Malo kondenzacija, malo ulje sa cela klipa, kad se zagreje prestane i to je to. Kad ga redovno vozis ne stigne sve to da se nakupi. I brate, nemoj ga drzati na copavoj preko zime. Pogotovu ga nemoj paliti na copavoj jer mu kasni podmazivanje desnog cilindra.

 

@pero rep

sta bre nije savrseno? obrati paznju na izrazavanje iz fundamenta, BMW je BMW bre!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Osobina ulja je da upija vlagu iz vazduha.Zbog toga konstruktori motora i proizvodjaci ulja preporucuju zamenu ulja SVAKE SEZONE,bez obzira na èredjene kilometre.Znam da je kriza i da svaki dinar znaci,ali to nije neki veliki izdatak,pa gledaj da svog ljubimca pocastis jednom dobrom "transfuzijom".Bice mu lepse i lakse da se veselo "vrti"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

vozim R1200C več 6.godina i prevalio sam sa njim preko 120.000 kilometara po svakojakim vukojebinama....to što svake toliko zadimi iz dimnjaka nema sile. Obično kad ga odma ugasim i ponovo upalim prestane da dimi.....inače fenomenalan motor (moj kao drugi motor za lepe vožnje na tortice na more), .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja