Jump to content

Moto Zajednica

...Jos jedna moto prica...

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Ljubav.Jedino tako jedino mogu objasniti sve sto cu reci u daljem tekstu.Sve je pocelo kad je moj drugar dobio Tomos Automatic, i kada sam se prvi put sreo sa tom cudnovatom masinom zvanom motocikl. Njegov otac, veliki ljubitelj motora ni u jednom trenutku nije oklevao kada mu je sincic zatrazio dvotockasa, dok je moj otac bio protiv toga, u potpunosti. Tada je pocelo jedno veliko prijateljstvo izmedju nas trojice.Nene, Automatica i mene. Nas dvojica smo bili u stanju da ceo dan provedemo na motoru, vozeci se jednom istom rutom od nepunog kilometra.I onda, kada bi nam ponestalo goriva, usunjali bismo se u kucu, maznuli koji kintu od matorih i sjurili se biciklima(jer je pumpa bila van tog nevidljivog granicnog pojasa do kog smo smeli da idemo motorom). Kasnije je taj lopovluk bio ocigledan, i morali smo naci novi izvor prihoda.Poceli smo da przimo suncokret i da ga prodajemo lokalnim trgovcima!Zamislite, ja sam imao 9, a on 10 godina! Medjutim, "sulja", kako je mi zovemo, nam je u tom periodu obezbedila pristojne novce, dovoljne za corbu za ljutu guju. Pa onda kvarovi, zapusenje karburatora i jos stosta!U pocetku smo provodili krs vremena skidajuci karburator, dok se nismo izvestili i naucili napamet sve delove. Tu su onda i prvi padovi, izderane ruke i situacije u saobracaju u kojima smo u nekoliko navrata jednom nogom bili u grobu.Ali, sve je to deo zivota, valjda moras da iskusis neke stvari na svojoj kozi, ne bi li shvatio da je to pogresno, ili mozda opasno po zivot.Par puta smo cak ostavljali motor na dan ili dva, ne vozeci ga jer smo se pre toga izleteli nekome ili sl. i doslovce se usrali. Onda je on dobio APN 6, koji smo nazvali "Al Kaida", ni sami ne znamo sto, valjda nam je to prvo palo na pamet.Tu sam vec vodio pravi mali rat sa roditeljima, i skakao im po glavi ne bi li mi kupili dvotockasa.Nista nije moglo da ih uveri u to da sam ja stvarno zaljubljen u tu spravu, i da bi me to ucinilo srecin do neba.Medjutim, stric mi je pozajmio starog APN 4, onog sa pedalama.Dobio je nadimak "Chopper", jer je imao izrazito sirok i visok korman, koji je stvarno licio na one na Harlijima.Prevalio sam brdo kilometara sa njim, i nikada me nije izdao.Uvek se provaljivao gromoglasan smeh medju vrsnjacima kada bih prosao, jer sam kao pojava, stvarno smesno izgledao na njemu.Posle divnih godinu dana, morao sam da ga vratim nadajuci da ce matori da se smiluju i da mi kupe nesto.Medjutim, nista od toga...

 

Sada imam nepunih 19, i jos uvek sam bez dvotockasa.Zadnjih par godina su bile cupave u smislu odnosa sa roditeljima u vezi toga.Hiljadu puta smo se posvadjali, hiljadu puta sam preplakao negativne odgovore, ali nista ne moze da ih uveri da ja to stvarno volim, i da je to prakticno, jedna vrsta opsesije.Sa onim drugarom sam se i pokumio, postali smo nerazdvojni do dan danas, sve zbog motocikla.On, naravno ima svoj motor na kom redovno mozete videti njega sa caletom, koji nikada nije posumnjao u njega i omogucio mu da ostvari svoj decacki san.Svaki put kad sednem na motor, okrenem kljuc i startujem ga, obuzme me neka jeza, i trnci mi prodju celim telom.To se ne moze opisati recima.To se moze samo osetiti.Taj zvuk je za mene svetinja, i nema mu ravnog.Sad im se pridruzila i moja devojka, koja isto ne podrzava motore.Imam osecaj da se svi okrecu protiv mene.I onda mi dodje jedan stari bajker, i kaze:" E, vidis ja sam bezao iz skole da bih gledao tvog caleta kako ucestvuje na lokalnim moto trkama!On je prakticno, bio moj idol" Za to nisam imao pojma, i nikada ga nisam hteo pitati nista vezano za to.Prosto ne zelim, jer sam razocaran u njega...

 

Do trenutka kada sednem na svog dvotockasa proci ce verovatno dosta vremena, ali kada se to desi, eto mene, sa vama, na drumu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dobrodosao!

I mene prodju trnci dok citam ovo nesvakidasnje predstavljanje. Ja sam takodje dobio dozvolu da vozim caletov automatik u nekom 5-6. razredu. Valjda moj cale, koji je takodje vozio motor dok je bio mlad, vise podseca na caleta tog tvog ortaka-kuma, i nikada nije bilo nerazumevanja!

Ne predaj se i malo po malo ces ostvariti svoj san!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

retko lepo predstavljanje. i retko zreo nacin razmisljanja na temu koja u osnovi ima strast prema tako opasnom hobiju. tebi je ljubav prema motorima vec toliko duboko usadjena (sudeci po napisanom) da te nece napustiti cak i onda kada dodjes u moje godine. u mom predstavljanju mozes procitati da sam ja prestao da vozim upravo u ovom trenutku (u godinama) u kojima si ti sada. i poceo opet nakon skoro 30 godina. u svojoj 40-toj. zato, ne zameri roditeljima i ispostuj njihov stav. on je u sustini krajnje ispravan i odgovoran. a zivot je pred tobom. doci vreme kada ces preuzeti potpunu odgovornost prema sebi, prema svom novcu, svom slobodnom vremenu pa i prema svojoj porodici. bilo kada mozes nastaviti svoju moto-pricu - vazno je da zadrzis ovako zreo stav prema opasnostima koje ona nosi sa sobom i uzivaces, sigurno.

 

pozrav i dobro nam dosao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

 

 

  Vau,svaka cast na predstavljanju.Vecina nas te kapira odlicno.Veruj(mi) imaces motor jednog dana pre ili kasnije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Pozdrav i dobro nam dosao.

Stvarno ti svaka cast za predstavljanje !!! :o

E sad najmanje sto zelim je da budem shvacen kao neko ko se prose...a ali ipak mislim da bi drugi pristup sa tvojim caletom mozda mogao da bude produktivniji. Posto si zestoko zarazen dvotockasima mislim da bi za pravi cilj vredelo malkice saviti glavu? Pokusaj da ga navuces da ti prica o danima dok je on vozio motor jer dok se bude secao toga setice se i koliko su mu znacili pa mozda uspe da te razume i popustii. Obavezno trazi nekog copera 125ccm uz pricu kako ti se gade klinci na trkacima bez kacige i opreme, i kako bi ti zeleo nesto sa cim mozes da uzivas u voznji a ne da izigravas ludaka na ulici i sl. Glavni razlog sto ne popusta je sto se plasi za tebe tako da ako to uspes da anuliras ne vidim zasto nebi popustio. Takodje svadjom samo postizes kontra efekat i tek onda nema nade!?! Provlaci kroz razgovor i da ti je muka da uzimas motor od ortaka da shvati da ti svejedno vozis kupio ti on motor ili ne.

Izvini ako sam te udavio ali stvarno ti zelim od sveg srca da sto pre sednes na svoju masinu i jako dobro znam kako se osecas zbog svega i to iz licnog iskustva. ;)POZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav i dobro nam dosao.

Stvarno ti svaka cast za predstavljanje !!! :o

E sad najmanje sto zelim je da budem shvacen kao neko ko se prose...a ali ipak mislim da bi drugi pristup sa tvojim caletom mozda mogao da bude produktivniji. Posto si zestoko zarazen dvotockasima mislim da bi za pravi cilj vredelo malkice saviti glavu? Pokusaj da ga navuces da ti prica o danima dok je on vozio motor jer dok se bude secao toga setice se i koliko su mu znacili pa mozda uspe da te razume i popustii. Obavezno trazi nekog copera 125ccm uz pricu kako ti se gade klinci na trkacima bez kacige i opreme, i kako bi ti zeleo nesto sa cim mozes da uzivas u voznji a ne da izigravas ludaka na ulici i sl. Glavni razlog sto ne popusta je sto se plasi za tebe tako da ako to uspes da anuliras ne vidim zasto nebi popustio. Takodje svadjom samo postizes kontra efekat i tek onda nema nade!?! Provlaci kroz razgovor i da ti je muka da uzimas motor od ortaka da shvati da ti svejedno vozis kupio ti on motor ili ne.

Izvini ako sam te udavio ali stvarno ti zelim od sveg srca da sto pre sednes na svoju masinu i jako dobro znam kako se osecas zbog svega i to iz licnog iskustva. ;)POZ

 

 

Prijatelju, hvala na dobrodoslici, i na lepim recima! Sto se tice pristupa, veruj mi, na svaki nacin pokusavam da ih razuverim, i da im dokazem da je to sto zelim plod ljubavi prema motociklima, a ne neki hir ili zelja za socijalnim uzdizanjem nad drustvom ili slicno.I pokusavao sam da lepo razgovaram sa njim hiljadu puta, ali odgovor je uvek istiSto se tice opreme i svega toga, isto sam mu stavio do znanja da motor ne kupujem radi vozanja u gacama i japankama, i da bi me svi videli.Zelim ga zbog sebe, zbog toga sto mi voznja pruza jedan neverovatan uzitak, i zato sto mi je to u krvi.A, sto se tice poverenja, prvi put sam seo u kola sa 12, a poceo sam da vozim sa 15.Ovo se moze protumaciti kao njegova greska u smislu sto me je tako mladog pustio za volan, ali je to plod poverenja, i moje odgovornosti.Tako da sad ova situacija nema apsolutno nikakvog smisla, po meni...

 

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Vecina prica o pocecima vecine clanova foruma (bar ja tako mislim) je slicna.

Samo SeanJohn je tu "nasu" pricu ispricao (tj napisao) izuzetno 'toplo".

Zbog toga ovo predstavljanje bi trebalo da izazove "pozitivna" osecanja kod vecine nas.

Kod mene jeste ;)

 

Dobro dosao SeanJohne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Dobrodosao brate !!! I mene su prosli trnci i setih se sebe i svih muka, bukvalno sam protiv svih!  Ali razumem ja i njih, sve to ima svoje zasto! A ljubav je ljubav i protiv toga se ne moze, dzaba im sve, imaces sigurno svoj motor!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

dobro dosao.Neznam sta vise reci a da nisu rekli prethodni clanovi.Zelim ti da ti se snovi o motoru sto pre ostvare i da posle izvesnog vremena kada snovi postanu stvarnost ,a sigurno hoce. Jer ces ti u svojoj zelji istrajati kao i mnogi od nas i da onda  zavrsis ovu prelepu moto pricu koja ce se zavrsiti sa happy end.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

SVAKA CHAST ZA PREDSTAVLJANJE.

 

Vidi se iz texta da si zagrizen i to debelo i da te (nadamo se) nece pustiti tako lako...

 

 

Nisi nam rekao glavno pitanje. to jest dva. O kom motoru sanjas? I koju klasu motora bi vozio? Nadam se da cesh uzeti neshto skorije pa makar i kineza od 125 starog 10 god ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Lepo predstavljanje, dobrodošao.

 

Potpuno te razumem o čemu pričaš, vršnjaci smo a i ja sam do skoro bio u sličnoj poziciji u vezi motora.Doduše vozio sam neki stari skuter ali moji nisu želeli da mi kupe motor, a nisu ni mogli tj nisu imali novca.Zato sam ga ja kupio sam.  :) Jbg radi, štedi, bori se, dok ti skupiš pare za motor i oni će valjda smekšati kad vide koliko ti je stalo.I veruj mi, mnogo je lepo kad znaš da si ga sam kupio. ;)

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

SVAKA CHAST ZA PREDSTAVLJANJE.

 

Vidi se iz texta da si zagrizen i to debelo i da te (nadamo se) nece pustiti tako lako...

 

 

Nisi nam rekao glavno pitanje. to jest dva. O kom motoru sanjas? I koju klasu motora bi vozio? Nadam se da cesh uzeti neshto skorije pa makar i kineza od 125 starog 10 god ;)

 

Pa recimo izmedju 250 i 500, mada, ako bih nasao nesto od 600, gde bi se poklopile stvari u smisli cene, izgleda, i jos cega, zasto da ne.Smatram da imam dovoljno iskustva vozeci razne kubikaze, i mislim da bi period ucenja isao lako.A sto se tice pitanja kakav motor, recimo neki naked, ili nekog sportaka, mozda.Enduro mi ne odgovaraju, recimo, vozao sam na par dana R 1200 GS, i motor sam po sebi je strasan, ali prevelik i glomazan za mene.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mnogo retko odgovaram u rubrici predstavljanje clanova, ali ovo predstavljanje ne mogu da preskocim :) Dobro nam dosao !

I ja sam bio u slicnoj situaciji kao ti, imao sam svoj prvi motor tek onda kad sam ga sam sebi kupio, zato te u potpunosti razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Mnogo retko odgovaram u rubrici predstavljanje clanova, ali ovo predstavljanje ne mogu da preskocim :) Dobro nam dosao !

 

 

+1

 

 

I ja sam bio u slicnoj situaciji kao ti, imao sam svoj prvi motor tek onda kad sam ga sam sebi kupio, zato te u potpunosti razumem.

 

+1

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Hahaha ala sam se nasao u prici neverovatno. Ja sam kao klinac imao veliku zelju da imam Automatik. Ali moja keva je bila veliki protivnik mojih ideja. Moji prijatelji su imali Zolje i ja sam neke popravljao i cackao ali svoju nisam imao. Ocaja sa velikom zeljom i ljubavlju kupio sam ram sa blokom i jos nekim delovima i resio sam da sam sebi sklopim motocikl. Treba reci da mi je keva branila da cak i sednem sa nekim na motor. Ipak ja sam nastavio rad na motoru ( 14 godina ) i kada sam trebao ici na casove engleskog ja sam odlazio kod prijatelja u garazu de sam ja sklapao zolju a on apn...nisam imao para a sve sam krio od roditelja. Uzimao sam pare za exkurziju ( svercovao se ) i sve sam to ulagao u zoljicu. Sklapao sam ja to sigurno godinu dana samostalno bez icije pomoci. Mnogo puta nije radila kako treba ali je svanuo i dan kada je dobro radila.KAKAV SRECAN TRENUTAK. Zatim sam vozio zolju dve godine a matorci mi to nisu znali....???? Kada sam im konacno rekao da mi nemogu zabraniti da vozim i da imam zolju nasli su se u cudu. Posle je stigao APN, BT50 CEVASTI ELEKTONIC, CTX, pa BT sa E 90 ( pravi motor )...a sa 18 godina sam kupio neispravnu HONDU CB250 ( mali BOLL DOR )

Nije bila ispravna i ceo grad je zeleo da je kupi ali sam je ipak kupio ja...( prodao sve iz kuce a i curine kuce ) Kada sam ga doneo pred vrata stana odmah sm ga rastavio...preskocio je po stoti put glava mu je ranije bila budzena i varena i nije bas lepo izgledala....vidim ja da mi trebaju dva ventila i lanac...dam ja gas odem u Beograd kod stankare a on mi je tamo prepotentno rekao da da znam je mozes da skratis od boll dora 900 ali to ja tako neradim...ali vi tamo u Novom Sadu sve mozete?????????  ( znao sam ja to i bez njegove price ) bilo kako bilo doneo je on meni ta dva ventila a ja sam mu se srecan zahvalio i platio ih 20 DM...Krenuo sam za N.S i kada sam uleteo u kucu uzeo sam pasos i seo u kola i burazer me je odveo za Rumu na voz.....Voz za Trst je vec bio krenuo iz Beograda a ja sam ga u Rumi stigao....ujutru sam bio u Trstu ( imao sam samo lanac bregaste u rancu i dve litre mleka i par sendvica ) obisao sam radnje odmah i u poslednjoj ( debon )kada sam usao i pokazao.covek je pogledao i rekao ....hmmm mozda????? otisao je on u magacin i nije ga bilo neko vreme a meni nije bilo dobro od tog teskog iscekivanja...on se pojavio i drzao je je kavasakijevu kesicu u rukama...i rekao je SLUSAJ SINKO tvoj ima 104 karike a ovaj ima 140 moras ga skratiti za 36......ZNAO SAM JA DOBRO DA MOJ IMA 104..pitao sam ga koliko kosta ??? 71000 lira ja sam izvadio 100dm i dao mu presrecan.......

Kada sam izasao na ulicu iz radnje zeleo sam da sam pored motocikla i nisam mogao cekati voz da krene nazad za beograd ( tek u 23h ) i krenuo sam autu stopom kuci i bio sam kuci u 24h

Sutradan je taj motocikl sklopljen i bio je to NAJSRECNIJI MOMENAT.........a moj prijtelj bajker koji je izasao na zvuk mog motocikla na prozor i video mene kako sam se zaustavio nije mogao da veruje da sam za 48h bio u SEDLU. a ja sam mu ponosno rekao PRIJATELJU JAPANSKI MOTOCIKL SE UGNJEZDIO U MOJU KUCU...i dao sam gas...........

 

Posle sam sa tom hondicom ja i cura otisao u Split , Hvar, Brac Split, Rjeka ( Grobnik ) Rovin, Rabac Umag itd itd.........treba reci da mi keva ni tada nije dala da idem motociklom ali sam je ja ubedio da ce motocikl ici vozom ( laz vec je bio spakovan u garazi kod moje cure ) i onu su me cak ispratili na stanicu i ja sam usao u voz a izasao na drugu stranu i vratio se kod cure a zatim sam u ponoc osedlao motocikl i krenuo na put preko PETLJE..na petlji je bilo ludilo i bilo je jako puno mase svi su me oni pozdravili i pozeleli sretan put..........HVALA IM........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i onu su me cak ispratili na stanicu i ja sam usao u voz a izasao na drugu stranu i vratio se kod cure a zatim sam u ponoc osedlao motocikl i krenuo na put preko PETLJE..na petlji je bilo ludilo i bilo je jako puno mase svi su me oni pozdravili i pozeleli sretan put..........HVALA IM........

KRALJU  ;D ;D ;D

 

@SeanJohn

 

ih taj tomos automatik.... elem dobrodosao i sto pre kupio sebi motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja