Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 1000 F 91-93god.

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

interesuje me da li na model iz 1991 moze lako da se namesti rep od movijeg duala...?

 

Da samo odvrtanjem- zavrtanjem dva sharafa kojima se rep uchvrshchava. ;):D

 

Inace posjedovao i vozio CBR 1000 F SC24 1991.god. cetiri sezonei. Sve u predjasnjim postovima receno je tacno.Prodao sam je samo zbog njene gabaritnosti i "neupotrebljivosti" po bijeljinskim uskim i veoma losim ulicama.Bukvalno sam motocikl koristio samo za putovanja. :D Tu je svoj na svome izuzetno udoban i brz motocikl. Toliko da ne davim vise. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

interesuje me da li na model iz 1991 moze lako da se namesti rep od movijeg duala...?

 

Da samo odvrtanjem- zavrtanjem dva sharafa kojima se rep uchvrshchava. ;):D

 

Inace posjedovao i vozio CBR 1000 F SC24 1991.god. cetiri sezonei. Sve u predjasnjim postovima receno je tacno.Prodao sam je samo zbog njene gabaritnosti i "neupotrebljivosti" po bijeljinskim uskim i veoma losim ulicama.Bukvalno sam motocikl koristio samo za putovanja. :D Tu je svoj na svome izuzetno udoban i brz motocikl. Toliko da ne davim vise. ;D ;D ;D

pa imam u planu ako sve ispadne kako treba da uzmem jednu i jedino mi je rep malo ruzan pa sam mislio da nabacim od novijeg tipa kao i mozda i komplet oklope ako naletim povoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

interesuje me da li na model iz 1991 moze lako da se namesti rep od movijeg duala...?

 

Da samo odvrtanjem- zavrtanjem dva sharafa kojima se rep uchvrshchava. ;):D

 

Inace posjedovao i vozio CBR 1000 F SC24 1991.god. cetiri sezonei. Sve u predjasnjim postovima receno je tacno.Prodao sam je samo zbog njene gabaritnosti i "neupotrebljivosti" po bijeljinskim uskim i veoma losim ulicama.Bukvalno sam motocikl koristio samo za putovanja. :D Tu je svoj na svome izuzetno udoban i brz motocikl. Toliko da ne davim vise. ;D ;D ;D

pa imam u planu ako sve ispadne kako treba da uzmem jednu i jedino mi je rep malo ruzan pa sam mislio da nabacim od novijeg tipa kao i mozda i komplet oklope ako naletim povoljno

 

Hmm, sto se tice komplet oklopa, to je bash KOMPLET, sve sa nosacima, plastikama i instrument tablom. :o Ja sam svojevremeno htio zamjeniti samo rep. Bila je jedna u Pancevu  SC24 sa Dualkinim repom i super izgleda. ;) Ali eto razisli smo se Ja i moja CBR prosle godine. :'(  ;D ;D ;D

post-770-12879029797849_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

interesuje me da li na model iz 1991 moze lako da se namesti rep od movijeg duala...?

 

 

Da samo odvrtanjem- zavrtanjem dva sharafa kojima se rep uchvrshchava. ;):D

Gornja slika je nastala u Photoshopu kada sam ja namjeravao zamjeniti rep i prednji blatobran. ;)

 

Moja CBR 1000 F,

post-770-12879029803686_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200

Ja imam istu ovakvu belo-crveno-plavu,samo sto je moja 89,zna li neko gde mogu da nadjem plastike za nju?i uopste delove,cisto ako zatreba,mada sumnjam :D ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Evo i ja da se zapljunem :D

 

Od pre 2 nedelje sam vlasnik CBR1000F '99.

Ako sam dobro shvatio, motor se vremenom nije menjao uopste osim oklopa, sire zadnje gume i DBS-a, koji poseduju noviji modeli ('96-'99)...

 

Za sad predjoh samo 100km, osecao sam se kao da se vozim u nekom mercedesu :D

a na trenutke sam imao osecaj da sam u mlaznom avionu :D :D

 

Sl. nedelje menjam zadnju gumu, ulje, filter i antifriz i onda samooo gassssssss :)

 

39928hondacbr1000f1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Sl. nedelje menjam zadnju gumu, ulje, filter i antifriz i onda samooo gassssssss :)

 

 

 

uf sto dobro izgleda...isti moj, samo s lancom :D

 

Ne zaboravi promjeniti i freon...ko zna kad je mjenjan. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

Za sad predjoh samo 100km, osecao sam se kao da se vozim u nekom mercedesu :D

a na trenutke sam imao osecaj da sam u mlaznom avionu :D :D

 

 

Smanji ribu Mujo, pobiću decu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

uf sto dobro izgleda...isti moj, samo s lancom :D

 

Ne zaboravi promjeniti i freon...ko zna kad je mjenjan. :D

 

Ma kakvi isti, ovo je honda - H O N D A :D

Freon ne mora da se menja jos uvek, radi klima-ubija. Sto veci gas, ona bolje 'ladi :D

 

Smanji ribu Mujo, pobiću decu :P

 

Hahaha :D Pa jeste bre, k'o raketLu da vozis.... a i KONACNO imam kocnice na motoru :D:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zapustila se tema...

 

Na sve rečeno dodao bih: ko voli veće brzine a putuje sa tank torbom treba da razmisli o povišenom viziru na dužim putovanjima. Danas imamo tu mogućnost, pristupačnije je nego nekada...

 

Slike: usputna pumpa, vezan lancOm u Amsterdamu, pozeraj u Lisabonu.

post-1452-0-36739000-1353883976_thumb.jpg

post-1452-0-39106800-1353883990_thumb.jpg

post-1452-0-90084100-1353884001_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Zapustila se... ali popravicemo to :)

 

Lepo joj je cucnuo ovaj vizir. Jel bese ivan to pravio ili si kupio gotov (rekao si mi, ali ne mogu da se setim). Jel bolje sa njim? Ja sam malko visi (190cm), pa mi vetar malo smeta, a nemam tank torbu... moracu da uradim nesto povodom toga...

 

Jel imas probleme sa sedistem? Mene posle 150km u komadu pocnu 00 da bolje i zulja me u predelu prepona. Imam fabricko sediste. Ne znam da li je do velikih 00 ili mi jednostavno ne odgovara to fabricko :D

 

Kolika ti je bila potrosnja na putu? Prosecna brzina? Jel trosila ulje?

Koje ulje je u motoru? Jel pravio motor ikakve probleme? Daj malo nekih podataka za puta :)

 

Ja sam moju konzervirao.. Sl. godine samo moram lanac u masini da promenim, a mozda i spaner.. nabacim jos 2 kofera - bocna i to je to... Ako bude parica, planiram do Spanije sa devojkom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U pogledu tehničkih detalja nemam šta da dodam, sve je napisano.

 

Vizir jeste radio Ivan ali sam opčinjen lepotom na Alpima pao i sjebao ga pa sam lepio i budžio samo da izdrži do kuće (slika).

 

U Štutgartu sam upoznao momke koji voze samo ove Honde i svi su uradili produžene vizire. Uradili su kod istog čoveka koji tamo pravi vizire i po njima to je to, tako treba, tako se radi...

 

Hteo sam da uradim isti kao njihov ali je Ivan bio protiv jer "može još bolje". I zaista je uradio bolje, nadmašio je kolegu Švabu. Fotografiju nemam jer je motor kod Bokilica na zimovanju pa kad odeš do njega pogledaj.

 

Jaja me ne bole, možda zato što sam delimično naslonjen na tank torbu. Ili nisam dovoljno kurat, i to je moguće... :lol:

Uz vizir i sa tank torbom možeš lepo da se zavališ na +140 pa telo nigde nije opterećeno.

 

Usput, tokom vožnje ugrubo sam računao da između sipanja imam 200km ali sam tankovao na 170km ako prolazim kroz neke bestragije, plašio sam se da li ću imati pumpu baš na tih mojih idealnih 200. To kažem da znaš da ćeš imati prilike da staješ i po potrebi odmaraš ali ako voziš brzo onda će te to stajanje nervirati, sipaćeš bez silaženja.

 

Španija je lepa ali duva. Duva svuda i stalno, na nekim delovima nisam mogao preko 80-100, udara u naletima pa stane, pa opet i opet...

Uz Sredozemlje duva manje a i lepše je pa ako nemaš neka posla na severu onda biraj gde je bolje. ;)

post-1452-0-35495200-1353966790_thumb.jpg

post-1452-0-76359800-1353966807_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nisam, imam samo jedan putopis na Forumu ali nije sa ovim motorom.

 

Trenutno ovo je jedan od poznatijih klipova, uvek ga pretraživači izbacuju pri vrhu a meni se najviše dopada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Jebiga ja sam krenuo obrnutim putem ali nije prva stvar koju radim naopako.

 

Prva voznja sa f-kom mi je bila avalskim putem sa uskim ostrim krivinama preko Ralje do Arandjelovca a drugi Avala do vrha jos uzim puticem sa krivinama i do 180 stepeni....

 

Kad sam posle toga izasao na autoput imao sam utisak da vozim 4 tocka.

 

Nisam imao prilike da uporedim ciklistiku Hitmanove cbrke (prvi model) sa mojim `94 zapravo `92 samo preradjenim plastikama, ali je mje iskustvo identicno svim prethodnim. Ovo narocito imajuci u vidu da su promene bile relativno kozmetickog karaktera.

 

Kada su mi ga doterali, nas cetvorica smo ga istovarivali iz kombija na jedvite jade tako da mi je odmah bilo jasn sa kojom tezinom imam posla.

 

Medjutim, vec nakon kretanja, motor se pokazuje kao neverovatno stabilna masina na 2 tocka.

 

Potrosnja mog primerka doduse ne ide ispod 9,10,11 L ali mislim da su mi karburatori nesinhronizovani i jaca mesavina pa cemo videti sta Bokilic kaze kad se vidimo.

 

Uzeo sam ga prosle godine i jedini ozbiljan problem koji treba da resim je spaner koji verovatno nikada nije menjan a na satu ima 80K.

 

Ide kao lud, lepo razvija snagu, linearno, a posle 6000 obrtaja se pretvara u torpedo! Inace me odusevljava rezim voznje o kome je Hitman pisao, na niskim obrtajima moguce je promeniti svih 6 brzina u gradskoj voznji oko 60km\h a da mu to nimalo ne smeta.

 

Na ostrim avalskim zavojima upravljanje nije naivno, volan je tezak, ruke se napinju i definitivno nije predvidjen za tako nesto, imajuci u vidu i tezinu motora i rastojanje izmedju tockova koje je poprilicno. Nazad imam nesto siru i nizu 180/55 tako da verujem da sa fabrickom 170/60 nesto lakse okrece.

 

Motor je ozbiljna sprava, teska i pomalo pitoma azdaja i drago mi je sto nisam video da ga batice rabe....ima neki svoj duh i feeling, prosto mi je drasticno razlicit od svega sto sam vozio do sada...narocito od tomos automatika1zvizduk.gif Motor je jedna prava sportska krstarica. Mislim da cu u jednom trenutku heblove zameniti kormanom jerbo je polozaj iako rasterecujuci za kicmu ipak takav da se ruke i sake napinju.

 

Inace, sto se udobnosti tice, tesko da sam seo na udobnije sediste a zena se ne zali:)

 

I na kraju, ako neko ima nacrt ili primerak nosaca za Wing rack II koji imam sa koferom, nek salje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Da zazivimo temu :)

Imam ovu krmacu, 1993 (zadnji model-F3) i to mi je treca krmaca. Prve dve su bile Hurricane. Zadnju sam uzeo za jeftine pare jer nije bila kako valja i potrosio brdo para, sto sto se moralo, sto za cef.

Uporedba za XX je ocekivana jer je XX sledeca generacija od F. Ali, veliko ALI, XX je mnogo mnogo meksi od F-a. Tako da, onaj sportski deo mora da se vozi sa malo vise paznje. Inace XX je dosledan naslednik F-a.

Cak i dan danas nema slicnih modela koje nude ovo sto ovi modeli nude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja