Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 1000 F 91-93god.

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova

Intersuje  me  nešto  više  o  ovom  motoru  cbr 1000 f  91-93 god.  sem  pustih  tehničkih  karakteristika.  Cjena  motora,  kvalitez, vozne  karakteristike, održavanje, koliko  kilometara  može  da  pređe  uz  solidno  održavanje,  da  jednostavno  ne nabrajam  njegove  dobre  i  loše  strane.???  Hfala  svakom  ko  nešto  kaže  vezano  za  ovaj  motor,  pa  makar  to  bilo  i  pogrdno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Intersuje  me  nešto  više  o  ovom  motoru  cbr 1000 f   91-93 god.  sem  pustih  tehničkih  karakteristika.  Cjena  motora,  kvalitez, vozne  karakteristike, održavanje, koliko  kilometara   može  da  pređe  uz  solidno  održavanje,  da  jednostavno  ne nabrajam  njegove  dobre  i  loše  strane.???   Hfala  svakom  ko  nešto  kaže  vezano  za  ovaj  motor,  pa  makar  to  bilo  i  pogrdno.

moj matori je imao taj motor ,popularnu krmacu kad sam ja bio jos u osnovnoj. To je tad za mene bio vrh vrhova. E sad ja sam je malo puta probao(najcesce kad matorci nisu bili kuci ;)) i secam se da je bio povozan za sve te kilograme i da je dobro povlacio,meni je problem bilo samo stajanje na semaforu jer kad krene da pada ne zadrza ga bog. Cak i po gradu na mali brzinama se lako vozi,ubacis u drugu i vozis kao auto. E sad imali smo problem sa nekim zacepljenim vakumom ili nekim crevom ,ne secam se inace je sve ostalo bilo extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel to ovaj, nisam bas neki ljubitelj oklopljenih motora al ovaj je ljepo spakovan

post-3674-12879026403989_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

jedan drugar ga ima, i koliko mi prica prezadovoljan je. njegov je 92. i za celu proslu sezonu nije imao nikakve probleme sa njim... nisam ni smeo da pitam da mi da krug jer je motor zver. motor je ogroman i vrlo startan, a i lep je  ;)  pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kiseljak BiH
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero;Honda XLV750R

Vozim stariji model SC21 vec 3 godine,razlika je najvise u oklopima i zadnjoj gumi,i do sada nisam imao nikakvih problema.Snage ima dovoljno,moja oko 130ks,udobna ko kruzer doduse teska ali u voznji se neosjeca.Sto se tice kvaliteta nisu rijetke sa 150 000 km,potrosnja se krece od nekih 6 a moze i 11L.Mislim da nemozes pogrijesiti ako mislis kupiti.Ako znas njemacki imas CBR-1000.de forum na kojem imas par stotina ljudi i svi voze cbr1000f

post-5981-12879026469389_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozim nesto stariji model(sc21) ali kao sto kolega rece razlike su minimalne...evo mog misljenja _

Motocikl nije zahvalan za gradsku voznju,brzo zamara vozaca i zbog svoje tezine ne podnosi sporu voznju i nagle promene pravca,da bi upalio potreban je akumulator u top stanju.Potrosnja je kao i kod vecine litrasa "koliko obrtaja toliko i litara".

Voli otvoren put i duge pregledne krivine,poteze lepo iz niskih obrtaja ali razvijanje snage nije toliko brutalno vec lepo i linearno do kraja...

Krstarenje sa 140-150km/h u zadnjem stepenu prenosa je pravo uzivanje,nema suvisnih vibracija i udara vazduha jer oklopi iste lepo "prebacuju" preko vozaca.

Evo nekoliko slika mog motocikla,nisu nekog kvaliteta ali se vidi sva lepota ove krstarice...

 

Pozdrav Nenad.

post-4951-12879026675219_thumb.jpg

post-4951-12879026675721_thumb.jpg

post-4951-12879026676165_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

CBR 1000f je jedan od najmanjih potrosaca tako da se ne slazem da trosi kao mutav.Ja sam moj prodao Urketu iz Panceva a on je sa njom vise presao na jedan tocak nego mnogi od nas na dva. Toliko o pouzdanosti ovog modela.Imao sam i noviji model sa dual-brejkom i isto to mogu da kazem!Plana-Berane 300km sa 15 litara benzina!Jel to trosi kao mutav?Nas dvoje na motoru! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Ja sam vozio nekih 6 meseci CBR1000F dual 1994 i prodao sam ga zbog njegove prevelike tezine (bar za mene) i zbog potrosnje,slazem se sa Vladicom da ne trosi mnogo ali do 4 hiljade obrtaja,dok sam ga ja vozio potrosnja nije spadala ispod 10L a nije nikada vozen u crveno  :o dva glavna razloga prodaje tog motora,inace je motor bez greske

 

16141042_th.jpg

 

15360372_th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Hvala Nenade,novi vlasnik je prezadovoljan a ima samo 20godina  :o

 

stvarno ne znam kako se snalazi jer  sam ja imao bas dosta problema da ga savladam,mada nisam nikada pre toga vozio R to jest F-a pa jos hiljadarku ali opet ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Imao sam sva 3 modela i takodje tvrdim da nisu veliki potrosaci. 6-8 litara u zavisnosti kako ga vozis.

Inace Siki je sa njegovom presao 50000km za dve godine - motor se nije hladio, lanac u masini se cuo i kada je kupio i neki likovi se i danas voze bez kvarova i popravki. Jedino je crkla pumpa za gorivo za 20 godina  ;D

A Hitmen bi mogao da da jos tacniju informaciju o njegovoj skeli koja je dva ili tri puta okrenula sat i isla za Azerbejdzan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Ja  vozim  CBR 1000 F,  92 god.  oko  godinu  dana  i  prešao  sam  oko  12 000 km  sa  ovim  motorom,  samo  me  interesuju  vaša  iskustva  sa  ovim  motorčićem  od 268 kg.  sa  mnogim  stvarima  se  slažem  sa  vama,  samo  moj  motor  netroši  baš  dest  litara.  moja  iskustva  govore  ovako  što  se  tiče  potrošnje,  ako  ga  vozite  do  šesthiljada  obrtaja  potrošnja  je oko  6-6.5 litara  a  prko  šesthiljada  obrtaja  što  ja  najčešće  radim    oko  7.5-8.5  litara  bezolovnog  benzina. Mana  ovoga  motora  je  velika  težina  gume  se  poprilično  troše  ako  je  vozač  težak  kao  ja 120 kg,  ali  košto  je  neko  u  prethodnom  tekstu  rekao  ubrzava  linearno  ja  mislim  samo  zbog  svoje  težine  koja  nije  mala.  Slažem  se  da  nije  za  neku  gracku  vožnju  i  neležju  mu    kratki  oštri  zavoji,  dosta  opterećenja  prenosi  na  ruke  u  oštrim  kratkim  zavojima,  ali  zato  blage  duge  krivine  ne  osjeti  i  onda  do  izražaja  dolazi  njegova  masa  i  snaga.  Ja  sam  motor  uvezao  iz  vana,  motor  je  imao  na  satu  oko  72 000km  i  izgledao  je  nov  i  sada  izgleda  veoma  dobro  na  satu  je  malo  preko  84 000km.  Interesujeme  dali  bih  trebao  promjeniti  fazni  lanac  i  taj  španer  koji  mnogi  kažu  da  zna  da  prouzrokuje  mnoge  poteškoće  na  ovoj  mašini.  Motor  kad  se  upali  hladan  dvadesetak  sekundi  se  čuje  blago  caktanje  ja  mislim  da  je  upitanju  neki  ventil  ili  možda  taj  hidraulički  španer,  nisam  siguran  a  ni  drugi,  to  je  sasvim  blago  caktanje  da  budem  jasan  neko  kaže  da  to  nije  ništa  strašno  nego  samo  dok  se  ulje  ne  podigne,  pa  tako  da  ni  ja  sam  nisam  siguran  dali  bi  trebalo  mjenjati  fazni  lanac.  Sa  predhodnim  motorima  i  majstorima  imao  sam  u  većini  slučajeva  loša  iskustva  pa  tako  ako  bih  ovo  radijo  morao  bih  sam    najvjerovatnije.  Sliku  ću  poslati  motora  ali  nemogu  sad  jer  su  mi  djeca  negdje  zagubila  USB kabal,  šta  čovjek  da  radi.  Hvala  svim  ljudima  koji  su  izdvoili  malo  vremena  baveći  se  ovom  temom,  a  i  onima  koji  će  se  tek  baviti  ovom  temom.  POZDRAV!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Jel se to meni cini ili je samo meni trosio mnogo  ???

Majstor Joca je izgleda odradio servis na mestu ::) :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Potrosnja je usko vezana za stil voznje i uslove(grad,otvoren put....itd.).Citajuci tudja iskustva na CBR forumu,neka prosecna potrosnja kod ispravnog  motocikla je oko 8L, moja Honda trosi izmedju 7-10L(ovo 10L je grad,stani-kreni voznja).

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: NBG BLOK 45
  • Motocikl: Yamaha Fz 8 Fazer

Imao sam i noviji model sa dual-brejkom i isto to mogu da kazem!Plana-Berane 300km sa 15 litara benzina!Jel to trosi kao mutav?Nas dvoje na motoru! ;)

Vladice da li ti je poznata ova ljubicasta  Honda ?

Pozdrav Bane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Evo ja ne znam koliko je trosila kod Baneta ali ako ja nisam u pravu onda treba juriti servisera koji mi je radio i rekao da je to normalna potrosnja  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kiseljak BiH
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero;Honda XLV750R

Kao sto smo ustanovili potrosnja je relativna stvar , sto se tice toga sto zvecka ja imam isti problem samo sto se moja cuje i kad je ugrijana ali samo do 1800 obrtaja pa sam se raspitivao na cbr forumu i rece mi neki svabo koji ima kaze iskustva da nediram nista jer on je u svom dugogodisnjem iskustvu cuo za samo 2 slucaja da je lanac ili spaner napravio sranje,pa sam odlucio da ga poslusam i tako ostavim cisto iz razloga sto nevolim da mi majstori petljaju po masini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

404.jpg

 

CBR 1000f ili popularno u Engleskoj nazvan (flying fridge) "leteci frizider" posedujem vec 4 sezonu i presao sam oko 100k ... U pitanju je SC21 model 1987 godishte .. Iz mog skromnog iskustva mogu da prenesem sledece ...

 

 

1000f je cistokrvni sport-tourer. Po meni je to putni motor koji ima sportsku ® mashinu. Ili u slobodnom prevodu "Sportski karavan". Prva stvar u kontaktu sa tim motorom je neverovatno dobro resena zastita od vetra i reseni izvodi za grejanje kolena i ruku koje svakako doprinose opushtenijem putovanju u hladnijim vremensim uslovima. Josh jedna od stvari je idealan polozaj vozaca za "duge staze" gde je vozac taman toliko pognut ka volanu da je kicma potpuno rasterecena, a opet nije ni suvishe "na rukama" tako da momenat opterecenja zglobova na rukama se javlja tek posle zaista jako velikog broja kilometara ...

 

"Ispod haube" imamo fenomenalan Hondin agregat od 136 ks i 1000 kubika koji je zbog sestostepenog menjaca poprilicno elastican i time taj motor moze apsolutno da se vozi na 3 nacina .. 1. nacin je gradska voznja gde u rasponu do 4 hiljade obrtaja, motor se ponasha zbog svoje tezine i kubika kao auto .. 2. nacin (touring voznja) su "srednji obrtaji" koji su idealni za otvoren put u rasponu od 3000 - 6000 hiljada obrtaja, gde postoji neverovatno dobar "flow" i kompromis brzine i potrosnje .. Motor u tom rezimu bukvalno krstari izmedju 80 i 150 km/h i troshi prihvatljivih 6-6.5 l/100km. Ti obrtaji su takodje odlicni jer je motor u svakom trenutku spreman da bez promene u nizi stepen prenosa, bez poteskoca sa 3 kofera, vozacom i suvozacem bukvalno bez bilo kakve dileme digne brzinu ubedljivo na preko 150 i savlada svaku situaciju (obilazenje i sl.) 3. nacin (sport voznja) je mogucnost tog motorcikla da oslobodi svoju "zver" koju krije ispod haube i da potpuno ravnopravno parira mnogim R modelima. Do "stotke" dolazi za oko 3.5 sekunde i potpuno bezkompromisno i veoma ozbiljno vuce do swojih 250 km/h. Potrosnja u rezimu od 6-10k obrtaja je po mojoj slobodnoj proceni izmedju 8-12 l/100km.

 

Ne preterano zabavan za uske puteve i ostre krivine, ovaj motor zbog mase i gabarita jednostavno "trazi" magistrale sa dugackim a brzim krivinama ili auto-puteve na kojima apsolutno dominira u saobracaju .. Lokalni putevi su ok da se prevezesh ali umore ako se ceo dan vozikash po istima .. Na kraju krajeva taj motor nije ni namenjen toj svrsi .. Izuzetna sposobnost bez obzira na masu i velicinu je da jako lako ide na "koleno" i sa svojim sportskim karakteristikama ume da pruzi ozbiljnu dozu adrenalina i da bude jako zabavan za voznju ... Masa i velicina takodje doprinose neverovatno stabilnom prijanjanju za asfalt, shto rezultuje brzem trosenju guma i kocnica ...

 

Tourer koji je u mnogome poznat po svojoj pouzdanosti ipak ima jedan jedini "konstrukcijski" problem, a to je spaner lanca bregaste koji nije najsrecnije resen ali bez obzira na to ovaj motor ume da predje i preko 300k bez problema ..

 

Shto se mog primerka tice najkapitalniji kvar koji sam imao je bila pumpa za gorivo koja je posle 20 godina preminula, a obzirom da su Japanci mislili na sve, umesto za 220 evra koliko kosta Hondina, takvu identicnu pumpu imate da kupite za npr. starog Mitshubishi Colta za neverovatnih 40 evra i uz minimalne modifikacije (reducire za creva) prilagodite CBR-u... Moj primerak takodje ima jednu meni neverovatnu pojavu a to je da u 3. rezimu voznje pocne da "jede" ulje tako da nakon 500 km takve voznje ume da "potrosi" i do 300 grama ulja !! Opet ako je vozite u bilo kom drugom rezimu, imao sam situaciju da za 4000km nije potrosila ni gram !!

 

Motocikl je zbog svojih gabarita "malo komplikovaniji" za grasku guzvu, ali opet zbog fenomenalnog tezishta i visine polozaja vozaca u odnosu na asfalt nije problem ni savladati najgusce spiceve po gradu ...

 

Sve u svemu ovo je jedan jako ozbiljan motor sa odlicnim putnim karakteristikama koji uz redovno odrzavanje moze da vas odvede do kraja sveta i nazad nekoliko puta .. Takodje zbog izuzetnih performansi, odgovara i energicnijim vozacima koje svakako nece ostaviti ravnodusne ...

 

Toliko od mene :D

 

 

wk6vV_l480d5d1ac57ac20ac94811.jpg

 

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

CBR 1000f ili popularno u Engleskoj nazvan (flying fridge) "leteci frizider"

U komsiluku ima Gorenje servis pa eto ako zapne koji dio mogu pomoci  ;)

:D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja