Jump to content

Moto Zajednica

Problem obrtomer

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Imam problem kod obrtomera. Kad sam u 5-toj brzini, preko 4500 obrtaja, kazaljka pocne da skace. Ode skroz do nule , pa se vrati i tako u krug.

U cemu je problem? Napominjem da je u ostalim brzinama sve dobro.

Motor je Dominator 650, '90. god. RD-02.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Sad sam gledao, ne vidim nikakvu sajlu da izlazi iz sata, osim za brzinomer. Tako da ne verujem da ima sajlu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ja imam isti problem. kada polako ubrzavam sve je ok. ali kada mu naglo zabijem gas, preko 5k obrtaja skoci malo i padne do nule ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Ja sam danas nosio satove u precizno mehanicarsku radnju Grada vec pominjanu na forumu. Za 20 minuta mi je covek popravio i podesio brzinomer koji uopste nije davao znake zivota. Vidim da imaju gomilu satova tamo na policama i verujem da su naskilvani da to popravljaju. Nije bila ni neka para ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Los kontakt...isprati kablove koji idu iz obrtomera (obicno ih je tri) do dzeka i proveri u kakvom su stanju,naprskaj sa obe strane WD-om(pocetak i kraj kabla).

Verovatno se obojici na tim obrtajima kada kazaljka "poblesavi" javljaju neke vibracije koje prekidaju kontakt...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Evo vozao sam se do sada, pratio malo obrtomer, primetio sam da se to desava u svakoj brzini, ali tamo preko 4500, 5000 obrtaja. A kad sam upalio svetla, i osvetljenje table je u isto vreme gubilo kontak.

Nadam se da je samo do kablova, sutra idem do Jazaka, ali vec u nedelju cu se pozabaviti kablovima. Hvala svima na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ocistio sam dzekove, naprskao ih wd-om , sada sam se provozao i radi. Hvala na pomoci !

@Ivan_ZR  Probaj i ti da uradis isto ovo, verujem da ce ti raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Los kontakt...isprati kablove koji idu iz obrtomera (obicno ih je tri) do dzeka i proveri u kakvom su stanju,naprskaj sa obe strane WD-om(pocetak i kraj kabla).

Verovatno se obojici na tim obrtajima kada kazaljka "poblesavi" javljaju neke vibracije koje prekidaju kontakt...

 

Pozdrav Nenad.

 

momcovi, moje misljenje je da kontakte ne prskate VD-ovima, glupostima jer ... jebeno, to se tako ne radi. WD i ostala sretstva na uljnoj bazi ne čiste kontakte, već iste prekrivaju vrlo tankim slojem ulja koji je u ovom slučaju izolator. Potpuna analogija bi bila kada bih od "majstora" tražio savet zbog čeka im net povremeno "ispadne": Ma, nema frke samo ti Lan kabl i konektor mrežne naprskaj WD i to će raditi!! Rešenje tog problema leži u fizičkom čišćenju kontakata (fina šmirgla, gumica za mastilo, posebni sprejevi za kontakte...) a ne prskanje svim i svačim. U ostalom sitne greške i greškice koje su popravljali "stručnjaci" i "stručni saveti" uglavnom završavaju debelo po džepu ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

a ne znam sta je, naime, vrisnulo mi Start, ja pritisnem i nista se ne desava, i vratim se iz voznje i pokusam opet start i od tad mi ni svjetla ni zmigavci ne rade a ni obrtomer... cak ni kad mi je moto ukljucen. Ja mislio da je to zbog akumulatora, i dopunim akumulator i kad sam ukljucivao stalno kad spojim baca varnice. Da nije do releja? neko mi rece da moze bit do toga.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

WD se sme koristiti kao sto sam gore naveo,ima mesta gde ciscenje celicnom cetkicom,smirglom nije moguce bez "raspertlavanja"buksni i dzekova...

Nisam ni mislio da se cpu pinovi prskaju WD-om ;)

 

Pozdrav Nenad.

P.S. pre svake zime  el.kontakte na svakom motociklu koji sam posedovao prskao sam WD-om bez ikakvih posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Meni na cbr f2 obrtomer pokazuje 500 obrtomera na leru,a radilo je normalno na 1200.(stvara lažnu sliku).Skala normalno pokazuje kako dajem gas.

Znači samo na leru je 500obrtaja,umesto 1200 kako je i bilo.

Akumulator je nešto lošiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja