Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z750 - Katalizator

Recommended Posts

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ja sam na mom izvadio  onu klapnu ispred lonca i skinuo sam katalizator iz lonca i mnogo bolje se cuje i  ubrzava , a sad potrusnju nisam  merio........ako hoces pusticu ti na mail snimak da cujes zvuk....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

ja sam stavi kn filter, i slip on leo vice auspuj koji se cuje kao formula.Ali zanima me ako izvadim katalizator da li ce lamda sonda da javlja neku gresku i da li ce da mi pravi u kompjuteru neku gresku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
On 28.3.2009. at 21:55, andjelo je napisao:

evo da postavim link  zvuk  z 750 orginal auspuh bez katalizatora i klapne..............da li ima razlike

Kolega,ja sam sad na hondi hornet stavio ovakav auspuh..Malo je reci da sam razočaran..zvuk mu je kao ds je vespa od 350 kubika..takav zvuk ima do nekih 5-6000 obrtaja ,posle toga je ,ajde da kazem ok..ono,kao zujalica..da li se tu nesto moze uraditi da ima jači zvuk? I reci mi,za sta mu sluzi ona kao pločica ispod koje je neki feder,steže se sa imbus šrafovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

I da napomenem,motor nisam vozio posle stavljanja tog auspuha,jer imam nesto da mu zavrsim oko zmigavaca itd,ali sam primjetio da ne prima gas kaf je u leru kao sto je ranije primao kao da ga guši novi auspuh..ranije je na njemu bio fabricki auspuh ali prazan je bio,a imao je zvuk bas dobar,samo mi je bio ruzan..i zato sam ga zamijenio ovim od z 750..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, NikolaCg je napisao:

I reci mi,za sta mu sluzi ona kao pločica ispod koje je neki feder,steže se sa imbus šrafovima?

To je klapna koja se otvara sa dodavanjem gasa, ako je povezana (preko sajli) ako nije tebi je zatvorena.

Ja sam na TDM stavio isti, klapna eliminisana, zvuk nista i knedlu dobio.

Uzeo burgiju (navarenu na armaturu :)) i sa 4 rupe mu "dao da dise" 3 kroz veci otvor i 1 kroz manji, sa zadnje strane , knedla nestala i dobio prihvatljiv zvuk, koliko to 2 cyl dozvoljavaju.

Promenio član bdada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 4 minuta, bdada je napisao:

To je klapna koja se otvara sa dodavanjem gasa, ako je povezana (preko sajli) ako nije tebi je zatvorena.

Ja sam na TDM stavio isti, klapna eliminisana, zvuk nista i knedlu dobio.

Uzeo burgiju (navarenu na armaturu :)) i sa 4 rupe mu "dao da dise" 3 kroz veci otvor i 1 kroz manji, sa zadnje strane , knedla nestala i dobio prihvatljiv zvuk, koliko to 2 cyl dozvoljavaju.

Aaaaaa zato je meni ovaj koji mi je prodao auspuh dao i neke dvije sajle,pretpostavljam da je to to?? Pa da li bi koliko bolji zvuk meni bio sta mislis da ga tako izbusim? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sigurno bi bio bolji, ovako je bas tih i sto je jos gore davi masinu, ka sam pazljivo busio, kroz ta dva otvora vidis ravnu plocu i nju busis a ispod nje su krivine, pazio sam da njih ne ostetim jer bi se verovatno hadno dernjao a to mi bas nije cilj, takodje sa prednje strane je katalizator, njega sam ostavio citavog, em mi lep miris em kada stavim sondu skoro da nema izduvnih gasova tj zagadjenja, radi svoj posao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 13 minuta, bdada je napisao:

Sigurno bi bio bolji, ovako je bas tih i sto je jos gore davi masinu, ka sam pazljivo busio, kroz ta dva otvora vidis ravnu plocu i nju busis a ispod nje su krivine, pazio sam da njih ne ostetim jer bi se verovatno hadno dernjao a to mi bas nije cilj, takodje sa prednje strane je katalizator, njega sam ostavio citavog, em mi lep miris em kada stavim sondu skoro da nema izduvnih gasova tj zagadjenja, radi svoj posao. :)

A sta da radim sa ovom klapnom? Kojom debljinom burgije da busim? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ili je izvadi pa vrati poklopac ako si vican majstorisanju ili je nekako zaglavi u otvorenom polozaju, mozda opruga da je drzi ako imas gde drugi kraj zakaciti.

Ja sam je odsekao jer svakako mi ugao nije odgovarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 3 minuta, bdada je napisao:

Ili je izvadi pa vrati poklopac ako si vican majstorisanju ili je nekako zaglavi u otvorenom polozaju, mozda opruga da je drzi ako imas gde drugi kraj zakaciti.

Ja sam je odsekao jer svakako mi ugao nije odgovarao.

Ja nesto ni ne kapiram kako radi ta klapna?? Samo sam vidio da ima neka metalna plocica koja se steze imbusima a ispod te plocice je opruga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ta opruga vraca klapnu u zatvoren polozaj, secam se da sam pokusavao to resiti i skontam da mi ugao ne odgovara pa odsecem sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 3 minuta, bdada je napisao:

Ta opruga vraca klapnu u zatvoren polozaj, secam se da sam pokusavao to resiti i skontam da mi ugao ne odgovara pa odsecem sve.

A kako si to isjekao? Sta si uradio? Odsjekao oprugu ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 4 minuta, bdada je napisao:

Ne znam koliko mozes videti ovde jer je cev crna

IMG_20210415_230102.jpg.8b805d6d70451800c5a927aed7382650.jpg

 

 

 

Ti si makao onaj kao sivi ukrasni lim koji ide sa strane auspuha pa si onda ovo izrezao,uklonio klapnu,opet zavario auspuh i vratio ukrasni lim je li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 9 minuta, bdada je napisao:

Tako je

Pogledaj ovu foru..skratio ga za 10 cm..samo bas ne kontam jer se ne vidi na videu sta je izvadio iz auapuha..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Gasovi cirkulisu kroz te rupe, "udare" u lim koji je sklonio pa se vracaju dole i izlaze na ona dva otvora, busenjem te prepreke/lima propustis ih bez da se vracaju dole ili se mali deo vrati, uglavnom tako dobijes i zvuk i protok bez secenja celog topa, ne bas mnogo glasan ali dosta bolji od fabrickog.

IMG_20210415_235518.thumb.jpg.f5dc472354af9e4ddf91c26cf3145cdd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 12 minuta, bdada je napisao:

Gasovi cirkulisu kroz te rupe, "udare" u lim koji je sklonio pa se vracaju dole i izlaze na ona dva otvora, busenjem te prepreke/lima propustis ih bez da se vracaju dole ili se mali deo vrati, uglavnom tako dobijes i zvuk i protok bez secenja celog topa, ne bas mnogo glasan ali dosta bolji od fabrickog.

IMG_20210415_235518.thumb.jpg.f5dc472354af9e4ddf91c26cf3145cdd.jpg

Pa mozda je onda najbolje ovo da uradim,odsjecem kao on ovih 10 cm sa zadnjeg kraja,nekako uklonim ovu klapnu i vidim onda kakav je protok i zvuk..sta mislis? Ili kad bih nekako mogao necim (ali ne znam kako) klapnu da drzim non stop otvorenu,to bi bilo jos lakse..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
Pre 15 sati, bdada je napisao:

Gasovi cirkulisu kroz te rupe, "udare" u lim koji je sklonio pa se vracaju dole i izlaze na ona dva otvora, busenjem te prepreke/lima propustis ih bez da se vracaju dole ili se mali deo vrati, uglavnom tako dobijes i zvuk i protok bez secenja celog topa, ne bas mnogo glasan ali dosta bolji od fabrickog.

IMG_20210415_235518.thumb.jpg.f5dc472354af9e4ddf91c26cf3145cdd.jpg

Auspuh zavrsen,uspijesno

:)

I to sam samo obiljezio olovkom uz ovaj sivi poklopac,skinuo ga i po tome izrezao..čak su mi i ovi imbusi ostali,samo sam sa unutrasnje strane stavio matice..a poklopac sam pricvrstio pop nitnama..bukvalno se ne primjecuje..a zvuk..udusevljen sam..

:)

eee,i ona klapna,nisi morao nista da rezes sa strana auspuh..samo je na onu oprugu sa strane okrenes,da se klapna otvori i stopiras onaj mali metalni dio koji se okrece  to je to...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja