Jump to content

Moto Zajednica

crveni semafor

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

 

onda sam se preselio u kraljevinu mirijevo, istreso gace, zaduzio se i kupio stan sa garazom - rekoh nema vise tog ludila karakteristicnog za strogi centar grada...sad imam i gde i u sta da parkiram i kola i motor...kad ne lezi vraze...nema dana a da mi neko od komsija nije parkiran ispred ulaza u garazu  :o >:( ne mogu da opisem s koliko bezobzirnosti se jedni te isti ljudi ladno nacrtaju ispred garaze...toliko blizu da ni vrata ne mogu da otvorim. sta sve nisam radio, molio, kumio, trazio zasedanje kucnog saveta, lepio obavestenja na soferke, zvonio na interfone (naravno nekada ranom zorom, nekada kasno nocu)...dizao brisace...lomio brisace, zvao pauka (kome naravno ne pada na pamet da dodje: "trenutno smo zauzeti, imamo guzvu..."). i naravno, coveku pukne film...ostavio sam kuci uljudnost, pristojnost....podigao sam ton, napusio sam par njih...i

 

sta je najgore od svega...to deluje. ljudi (naravno ne svi ali na zalost vecina) jedino razumeju jezik sile. na zalost...

 

pa kupi neki auto za 100 evra pa ga parkiraj isped garaze bar ces znati koje parkirao  ;D ;D ;D ;D

 

:) neces verovati. imam i bembaru 324d, '86.-to. on mi dodje kao teretno vozilo. ne mogu za njega da dobijem ni 1k a zao mi da ga dajem budzasto...i on stoji ispred garaze. ali pazi koja je to situacija. ulica u kojoj zivim je slepa ulica. ona prakticno zavrsava u mojoj garazi. i ja onda ne znam sta da radim. kad stavim bembaru ispred garaze, poslednji od komsija koji udje u ulicu ide do kraja i lepo stane iz bembare. ako ja bembaru stavim na parking sa strane (kad ima slobodno mesto) oni onda tacno na garazu. a opet meni neprijatno da drzim auto na parkingu kad mogu ispred svoje garaze pa makar ih preparkiravao po sto puta. ma ludnica. da mi nije stalo do ova dva motora mozda bih odavno i prodao garazu...manje bih se nervirao  ;D u svakom slucaju takve situacije su samo jos jedan od primera u kakvom ludom vremenu zivimo i kavi smo mi to ljudi  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

 

onda sam se preselio u kraljevinu mirijevo, istreso gace, zaduzio se i kupio stan sa garazom - rekoh nema vise tog ludila karakteristicnog za strogi centar grada...sad imam i gde i u sta da parkiram i kola i motor...kad ne lezi vraze...nema dana a da mi neko od komsija nije parkiran ispred ulaza u garazu  :o >:( ne mogu da opisem s koliko bezobzirnosti se jedni te isti ljudi ladno nacrtaju ispred garaze...toliko blizu da ni vrata ne mogu da otvorim. sta sve nisam radio, molio, kumio, trazio zasedanje kucnog saveta, lepio obavestenja na soferke, zvonio na interfone (naravno nekada ranom zorom, nekada kasno nocu)...dizao brisace...lomio brisace, zvao pauka (kome naravno ne pada na pamet da dodje: "trenutno smo zauzeti, imamo guzvu..."). i naravno, coveku pukne film...ostavio sam kuci uljudnost, pristojnost....podigao sam ton, napusio sam par njih...i

 

sta je najgore od svega...to deluje. ljudi (naravno ne svi ali na zalost vecina) jedino razumeju jezik sile. na zalost...

 

pa kupi neki auto za 100 evra pa ga parkiraj isped garaze bar ces znati koje parkirao  ;D ;D ;D ;D

 

:) neces verovati. imam i bembaru 324d, '86.-to. on mi dodje kao teretno vozilo. ne mogu za njega da dobijem ni 1k a zao mi da ga dajem budzasto...i on stoji ispred garaze. ali pazi koja je to situacija. ulica u kojoj zivim je slepa ulica. ona prakticno zavrsava u mojoj garazi. i ja onda ne znam sta da radim. kad stavim bembaru ispred garaze, poslednji od komsija koji udje u ulicu ide do kraja i lepo stane iz bembare. ako ja bembaru stavim na parking sa strane (kad ima slobodno mesto) oni onda tacno na garazu. a opet meni neprijatno da drzim auto na parkingu kad mogu ispred svoje garaze pa makar ih preparkiravao po sto puta. ma ludnica. da mi nije stalo do ova dva motora mozda bih odavno i prodao garazu...manje bih se nervirao  ;D u svakom slucaju takve situacije su samo jos jedan od primera u kakvom ludom vremenu zivimo i kavi smo mi to ljudi  :(

nasmijah se,ti imas scenario za mister bin-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jasam prosao par puta kroz crveno,

ali iskljucivo u gluvim (nocnim) situacijama, gdje je pregledno, male raskrsnice i samo ja.

Nekako mi glupo da camim sam cekajuci, kad  vidim i znam 100% da nema nikoga.  :-X

Zapravo bi u takvim situacijama trebalo treptati zuto, ali nije svugdje taj nivo tehnoloskog napretka.  ::)

 

Prolaz "na srecu", je naravno idiotizam, u bilo koje doba. Cak sta vise, i zelenom ne vjerujem dok doobro ne osmotrim sve....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

na crveno nikad,ni pod kojim uslovima....cak ni 99 kad je bilo bombardovanje i kad se brankov most posle 20 casova prelazio sa 120 na sat,

uvek imam toliko vremena da sacekam , a i na zeleno prvo pogledam pa prolazim.

 

i ja u zemunu zivim u jednosmernoj ulici,i uvek ulazim u ulicu po propisu i ako sam 30 metara od kraja ulice.

 

za garazu nisam imao nikad problem da je neko zagradi,jer sam postavio stubice da ne mogu da se parkiraju paralelno sa zgradom, a da stanu direktno na nju ne mogu jer im pola auta ostane na ulici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

@ Daco

 

Jel`  znas ti onaj stari vic?

 

Zaustavlja policajac vozaca i krece konverzacija:

 

Policajac:  Dobrovece, vi predjoste na crveno !?!

 

Vozac:      Hebi ga  prijatelju, od belog me  `vata gorusica.

 

 

Nisi sam !!  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: bijeljina i prasnjavi drumovi

 

@ Daco

 

Jel`  znas ti onaj stari vic?

 

Zaustavlja policajac vozaca i krece konverzacija:

 

Policajac:   Dobrovece, vi predjoste na crveno !?!

 

Vozac:       Hebi ga  prijatelju, od belog me  `vata gorusica.

 

 

Nisi sam !!  ;)

 

da,nekad sam ga cuo ali sam zaboravio,dobar vic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, to sa garazama mi je jasno, nema mesta, grad, guzva, puno ljudi, malo prostora...

 

Ali, ovo mi nije jasno.

 

Kod mene na Tresnji nema puno kuca. Prvi komsija sa moje strane je oko 100m ispred mene, a drugi oko 200m ispod mene. Preko puta ima jedna, dve kuce i oni stvarno nemaju gde da stanu, takva je konfiguracija terena i puta.

 

Pord moje kapije sam napravio poravnat prostor za bar 6 automobila. Kao mali parking dok je radio lokal. Medjutim, cesto cujem da se neko parkira /krenuo u kucu preko/, izadjem, a genije se parkira tacno na moju kapiju. NE mogu ni motorom da izadjem. Naravno vrlo "raspolozen" pitam zasto tu staju? Pa, necemo mi dugo. Pogresan odgovor. Nisam pitao koliko misli da me drzi u kucnom zatvoru, nego zasto je tu stao. Sa jednim sam se zamalo potukao, nece da se pomeri, ubedjuje me da mogu da se provucem i da on nece dugo. I to mator covek, deluje pristojno. Morao sam da potegnem argument u obliku vodovodne cevi /metalne/ i teorije o cvrstini materijala. Sta je tvrdje, metalna cev, stakla na kolima ili njegova glava? Tek tad se pomerio, koliko da mogu da izadjem kolima, uz provlacenje. Ljulja me kumila Bogom da ne pravim sr**e, i da ga ostavim.

 

Ljudskom bezobrazluku nema granica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

More kakve veze ima dal je selo il je grad? Tuđa garaža ili kapija je tuđa garaža ili kapija i tu se ne parkira. Aj da vidimo kako bi bilo da se neko od nas parkira tom nekom na kapiju ili garažu? Nek mi neko kaže da bi taj isti bezobrazni majmun ladno prećutao takvu situaciju. To je bezobrazna i nevaspitana stoka koja ne poštuje nikoga oko sebe i na sve okolo gleda kao na ovce koje treba šišati. To što takav ne poštuje ni sebe, ladno me zabole k...

Crveno svetlo je crveno svetlo i na crveno se staje. Tačka. Stoka koja se navukla u Beograd tokom devedesetih je donela taj običaj da se ne staje na crveno, parkira na pešačkom, pred tuđom garažom, vozi u kontra smeru... Tužno je to što je civilizovanih ljudi u gradovima sve manje jer su ih divlji oterali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

More kakve veze ima dal je selo il je grad? Tuđa garaža ili kapija je tuđa garaža ili kapija i tu se ne parkira. Aj da vidimo kako bi bilo da se neko od nas parkira tom nekom na kapiju ili garažu? Nek mi neko kaže da bi taj isti bezobrazni majmun ladno prećutao takvu situaciju. To je bezobrazna i nevaspitana stoka koja ne poštuje nikoga oko sebe i na sve okolo gleda kao na ovce koje treba šišati. To što takav ne poštuje ni sebe, ladno me zabole k...

Crveno svetlo je crveno svetlo i na crveno se staje. Tačka. Stoka koja se navukla u Beograd tokom devedesetih je donela taj običaj da se ne staje na crveno, parkira na pešačkom, pred tuđom garažom, vozi u kontra smeru... Tužno je to što je civilizovanih ljudi u gradovima sve manje jer su ih divlji oterali.

 

Nije lijepo generalizirati! A pogotovo je ruzno negativno generalizirati.

Nesto kao svi su crnci ovakvi lii onakvi je svakom ko ima vise od 2 grama mozga totalna nebuloza.

BTW, na "civilizovanom" se "stoka" kaze primitivan (mada je to samo priblizan prevod, jer pravog nema), a "zabole me k.." se kaze bash me briga ili ne marim  bye.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

 

@ Daco

 

Jel`  znas ti onaj stari vic?

 

Zaustavlja policajac vozaca i krece konverzacija:

 

Policajac:   Dobrovece, vi predjoste na crveno !?!

 

Vozac:       Hebi ga  prijatelju, od belog me  `vata gorusica.

 

 

Nisi sam !!  ;)

 

 

To je rekao Pavle Vujisić kada su ga zaustavili. Sa njim je bio i Ciga Stojanović koji je to pričao posle Pajine smrti...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

na crveno prodjem iskljucivo ako je u datom trenutku upaljeno crveno...

 

inace prolazim kroz zeleno i zuto...

 

u brazilu sam jos naucio kako se gledaju svetla::

 

zeleno = vozi

zuto = vozi

crveno = vozi obazrivo

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@sszgo

 

Assim, voltar ao Brasil e conduzir aí, meu amigo! Aqui, a luz vermelha significa pare

 

ako treba mogu i da ti prevedem na srpski, po srpski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Bogami poucen tudjim iskustvima koja sam procitao na forumu ispada da je bezbednije proci na crveno nego na zeleno  ???  Jer ako prelazite na crveno ukrstate se sa vozacima koji paze da im neka budala ne naleti sa strane i nemorate da obracate paznju, samo proletite  :-\  A ako prolazite kroz zeleno morate da pazite da vam neka budala ne naleti sa strane i samo proleti kroz vas  :-[  A vozaci koji prolaze kroz crveno uglavnom voze mnogo brze od onih koji prolaze na zeleno svetlo.... :-\  Tuzno ali istinito...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Prvo.

Ja sedam na sqt iz cistog zadovoljstva i zato sto me voznja opusta. Ne vidim sta moze biti toliko hitno da moram proci kroz crvevno?

I odakle nekom pravo da ugrozava neciji zivot prolaskom na crveno?

 

Mislim da, sto se tice motora, kroz crveno uglavnom prolaze pozeri (tatini sinovi), R-ovci, i sqterasi od 14 godina ( buduci R-ovci ).

To je bar ono sto sam ja vidjao u gradu.

Da budem iskren ne krecem instant ni na zeleno, bas zbog hormonaca koji prolaze na crveno.

Ja se nekako nadam da ce Srbija postati pravna drzava pa da ce se takvim likovima oduzeti i motori ( kola ) i dozvole i da ce asfalti biti bezbedniji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne znam kako ce da bidne kad si pazarim motor, al ako bude ko s kolima tesko da ce nesto da me natera na crveno da prodjem... mozda mi se par puta desilo da me uvati narandzasto (ono kad na semaforu nema trepcuce zeleno nego odjednom kad si na pola metra uradi zuto pa crveno (pritom ni za pesak  u istom smeru se ne ugasi zeleno - sto se desava malo pre nego za kola uglavnom))... Samo bez iznenadjenja, ni kocnicu ne volim da koristim bez muke, ako mogu motorom... ne volim da se zaglavljujem ljudima u branik... ako ce neko da udje ispred mene samo neka da zmigavac da ne nagadjam gde ce...

 

ta varijanta... da usporim.. pa kad si usporio onda i stani... aj sto ces sebe da unesrecis... nego i nekog drugog... 

 

tedoh nesto da napisem al da ne raspirujem sada....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene interesuje zasto je tesko da i u bg kao u ns stave uslovno desno na svakom semaforu gde je to moguce (a moguce je u vecini slucajeva) kao i one table na raskrsnicama sa natpisima ulica jbg ne kosta mnogo a dosta znaci ako niste taxista i iz beograda ipak je najveci grad kod nas.

Elem na crveno nikad ne prolazim osim sto sam odlucio da sam sebi dajem uslovno desno :) tj ako sam na motoru i idem desno a nema saobracaja ne interesuje me previse sta semafor kaze,sve ostalo mi ne pada na pamet jer je previse rizicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja