Jump to content

Moto Zajednica

K6-K9 GSX-R 600/750 official thread! :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Dobro ako mislis da nije glupo da izlazim iz teme ja cu da napisem.

 

GSX-R1000K6-----------165,5KS/121,8KW pri 11900 ob/min.(na mernom stolu).max obrt. moment 104 NM/9200.Masa 166kg.Rezervoar 17lit.Visina sedista 810mm.Brzina nakon 1500metara sa polaskom iz mesta283,8(25,3sek.)Preticanje od 80km/h do 130 km/h  4,4 sek (81 metar). Kocenje od 50km/h do 0 2,6 sek(24,4 metara) Max. brzina 308 km/h(fabricki). Motor 4 cilindra u liniji ,vodeno hladjenje,precnik x hod  klipa 73,4mmx59,0mm radna zapremima 999cm3, kompresioni odnos 12,5:1. Distribucija preko dva bregasta vratila u glavi motora, 16 ventila ...

Znam jos mnogo podataka o  GSX-R-ovima  sta vas interesuje pitajte.

 

    Inace svima bih preporucio GSX-R1000 jer je to brutalan motor u svim rezimima rada  verujte da cima i na 270 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Pa koliko sam ja uspeo da prevedem - sustina je da se dobija 2 konja vise, sto se navodno najbolje oseti u podrucju 4-8 hiljada obrtaja i malo bolji zvuk, jer se navodno iskljucuje neki ventil koji kontrolise-ogranicava izduvne gasove...jebem li ga. ???

Kao jedinu negativnu posledicu ovog zahvata, momci su naveli da ti se upali greska F1 i crvena lampica.

 

Da se ja pitam, nista ja tu ne bi dir'o  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

hehe...pa brate sto mi onda lomimo mozak kontajuci sta je ovo.

 

Imamo naseg Makija da pitamo, koji je covek sve te zajebe vec probao.

 

Od sad samo njemu sibnemo PP, pa ako je nesto korisno, postavljamo u temu  ;D

 

eh,da...Maki ajd pojasni (ako znas naravno) kako se postavljaju crash padovi (protektori, barovi...kako vec).

Cekam da mi stignu, pa da ja to spreman docekam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako nekad uzmem motor ( ::)) onda cu samo katalizator + kn i nist vise ne treba.

 

Oko KN su podeljena misljenja, ja licno ne bih davao novce na to. Razmisljao sam o uklanjanju katalizatora, ali to je kod K6-7 takva yebada da mi je lakse da kupim polovan originalan lonac (ima po oglasima za 80-100e) pa onda da njega modifikujem, jer mora "carski rez"  ;D po sredini da se pravi, pa je pitanje kako ce to izgledati i drzati kad se ponovo zavari. Taman koliko izgubim tezinu katalizatora ima neki majstor da mi "nasere" var.  ;D U principu skoro nista ne dobijes a skupa malo igranka.

 

Ako hocete da se petljate oko masine na K6-7 (neznam kako je kod K8-9), ne treba ici na povecanje snage vec na ublazavanje njenog isporucivanja oko 2-4000rpm. U prve 3 brzine ima izrazen "cim" na gasu pri ovim obrtajima, sto ume da bude nezgodno jer ja uglavnom biram stepen vise u krivini pa mi trenutak dodavanja gasa padne na nekim ovom obrtajima, sto ume da iznenadi.

Pokusao sam ovo da resim pomeranjem TPS "za malcice" i funkcionise, al ne moze onda da sastavi ler kako treba. A i kontam da bi od viska goriva skratio vek katalizatora, svecica... Neznam kako ce se ponasati kad mu napravim TRE spravu, ona prevari ECU da misli da je motor uvek u 5 brzini. Ovako nesto sam pravio Marku za TLS, a sebi nisam montirao jer onda izgubim pokazivac stepena prenosa na instrument tabli. Nemozes sve da imas, pa da ga jebes, cim izmislim kako ovo da resim, na konju sam.

 

 

A, da, neznam kako vi, ali ja bih jos investirao u Teflonska creva i nesto uradio sa svetlom koje je ocaj.  >:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Pa stavi xenon?

BTW, drug ima k6 750 i skinuo je katalizator bez secenja, i stavio za 30e bmc filter. kaze da je razlika za tu investiciju vise nego primetna, motor radi lepse, cistije, bolje se cuje i bolje povlaci. Imam pedantnog majstora koji bi to sredio sa puno volje i veoma precizno, tako da mislim da cu uraditi. al opet, neznam.

A sta je sa svetlom, lose osvetljuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Za svetlo se slazem sa tobom - stvarno je ocaj. Zato je meni druga stvar koju sam uradio bila ugradnja ksenona,tj bi ksenona - kratko 10000,dugo 8000k i onda izgleda ujednaceno kada sijaju oba svetla. (prva stvar su naravno bile gume).

 

Nego daj neki savet gde uzeti teflon creva i koliko parica otprilike treba  (mada sam ja citajuci ove druge forume skontao da K6-K7 ima odlicna originalna crveva).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

hehe...pa brate sto mi onda lomimo mozak kontajuci sta je ovo.

 

Imamo naseg Makija da pitamo, koji je covek sve te zajebe vec probao.

 

Od sad samo njemu sibnemo PP, pa ako je nesto korisno, postavljamo u temu  ;D

 

eh,da...Maki ajd pojasni (ako znas naravno) kako se postavljaju crash padovi (protektori, barovi...kako vec).

Cekam da mi stignu, pa da ja to spreman docekam

 

 

;D

 

 

Ne znam koje si crach-padove uzeo. Ja sam se odlucio za Puigove, jerbo nema busenja plastika, a i najpovoljniji su. Dobijes detaljno uputstvo, i zamenske srafovve nosaca motora, pomocu koji se oni drze. Samo pazi kad srafis, nista silom (ni cekicem!  ;D) jer je sve 'laminijum pa da ne upropastis navoj.

 

 

A sta je sa svetlom, lose osvetljuje?

 

Jako je slabo i usko fokusirano, nemoze celu sirinu puta da osvetli. Neznam dal je do sijalice ili fara. Kod K8-9 je 100x bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Za svetlo se slazem sa tobom - stvarno je ocaj. Zato je meni druga stvar koju sam uradio bila ugradnja ksenona,tj bi ksenona - kratko 10000,dugo 8000k i onda izgleda ujednaceno kada sijaju oba svetla.

 

Koliko je izasla ugradnja ovog sistema?? i jel se povecava potrosnja struje znacajno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Za svetlo se slazem sa tobom - stvarno je ocaj. Zato je meni druga stvar koju sam uradio bila ugradnja ksenona,tj bi ksenona - kratko 10000,dugo 8000k i onda izgleda ujednaceno kada sijaju oba svetla. (prva stvar su naravno bile gume).

Nego daj neki savet gde uzeti teflon creva i koliko parica otprilike treba  (mada sam ja citajuci ove druge forume skontao da K6-K7 ima odlicna originalna crveva).

 

Uuuu, fabricke su uzas. Tek kad stavis druge vidis koliko. Nemogu da nahvalim nove BT-016, na 15stepeni, nisam prelazio nekih 8000rpm i uspeo sam da iz zacrnim skroz od ruba do ruba. Drze za sve novce, sad koliko ce da traju.... :-\

A sad za kocnice, nisu lose, ali ono... Sto ne bi mogli bolje. Stvarno ne znam gde kupiti creva, nisam usao jos u tu problematiku, nije mi oglavu...

 

 

 

P.S. Slike sa prekjucerasnje voznje (slikao mobilnim, pa je los kvalitet), probao da vidim kako se nova boja felni ponasa u voznji:  ;D

 

2PTTp_slika018.jpg

 

0irtw_slika021.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Izaslo me 150 evrica sa montazom. Bili su i neki kineski za 80, al reko - neka fala.

Ovi sijaju ludacki - nemos gledati u njih sa dugackim svetlom.

 

MAki hvala na odgovoru, ajd postavicu slike kad stignu pa cemo diskutovati dalje.

Inace bele felne su mu legle bruka, nego nisi napisao do kraja - kako drzi u krivini nova boja?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Izaslo me 150 evrica sa montazom. Bili su i neki kineski za 80, al reko - neka fala.

 

Gde si radio ako nije tajna? jel tu ide samo sijalica, mislim iza sociva ili kako? K8/9 ima 3 male sijalice + socivo, sta se tu sve moze staviti da sija plavo, kontao sam da je najbolje socivo xenon+ tri halogene ili kako se vec zovu sijalice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Covece pa kad si farbao felne??? Sad je gotovo, al jesi razmisljao o ovoj kombinaciji, bela traka na crnu felnu...

 

Pa onomad.  ;D Duga zima bila, pa dokon covek uzeo da rastura motor. I bilo je ili skroz belo ili nista, nikakve trakice i to. Veruj mi da uzivo izgleda mnogo dobro!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Covece pa kad si farbao felne??? Sad je gotovo, al jesi razmisljao o ovoj kombinaciji, bela traka na crnu felnu...

 

Pa onomad.  ;D Duga zima bila, pa dokon covek uzeo da rastura motor. I bilo je ili skroz belo ili nista, nikakve trakice i to. Veruj mi da uzivo izgleda mnogo dobro!  ;)

 

Ne odlicno izgleda i na slikama, iako su lose(slike mislim). uzivo je sve bolje verovatno. Nego sam se zacudio odkud nisam na forumu nigde naleteo na thread da si ih farbao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Nego sam se zacudio odkud nisam na forumu nigde naleteo na thread da si ih farbao :)

 

Pa kad ne pazis na casu!  ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29718.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Nego sam se zacudio odkud nisam na forumu nigde naleteo na thread da si ih farbao :)

 

Pa kad ne pazis na casu!  ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=29718.0

 

A ti menjaj mobilan ! :D u ovom threadu sto si sad poslao izgleda bruka, znaci stvarno mi se svidja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Gde si radio ako nije tajna? jel tu ide samo sijalica, mislim iza sociva ili kako? K8/9 ima 3 male sijalice + socivo, sta se tu sve moze staviti da sija plavo, kontao sam da je najbolje socivo xenon+ tri halogene ili kako se vec zovu sijalice...

 

Zna neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Felne u belo izgleda ekstra.Ja cu na hayabusi ili da ofarbam ili da plastificiram u belo.Malo ce samo da bude problem odrzavanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Felne u belo izgleda ekstra.Ja cu na hayabusi ili da ofarbam ili da plastificiram u belo.Malo ce samo da bude problem odrzavanje!

 

Ofarbaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja