Jump to content

Moto Zajednica

Velika tura "Planine Srbije" sa izlaskom na Midžor

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova

Pozdrav drugari,

 

Planiram krajem juna (okvirno) jednu lepu turu po Srbiji pa me zanimaju sugestije iskusnijih članova, i naravno zainteresovani! Ideja je da se za produženi vikend obiđu neki od najlepših predela drage nam domovine, uključujući nekoliko najznačajnijih planina Srbije. Plan puta:

 

1. dan: kretanje iz Beograda; Avala, Mladenovac, Topola, Kragujevac, Kraljevo, zatim uspon na Kopaonik iz pravca Jošaničke banje. Na Kopaoniku klopa i spavanje u planinarskom domu Rtanj. Možda neki manji off-road ako ima vremena i zainteresovanih (izlazak na Suvo Rudište ili Pančićev vrh recimo).

 

2. dan: silazak sa Kopaonika prema Brusu, Blace, Prokuplje, Niš, Svrljig, zatim uspon na Staru planinu do vrha Babin Zub. Odatle jedan lagani off-road i izlazak na Midžor, najviši vrh Srbije (2168m). Klopa i spavanje u planinarskom domu Babin Zub.

 

3. dan: silazak sa Stare planine do Knjaževca, zatim preko Sokobanje i planine Rtanj, pa Boljevac, Bor, Žagubica, Petrovac na Mlavi i dalje za Beograd pored Požarevca. Interesantne stvari u ovom danu su, pored Rtnja, prolazak kroz Gornjačku klisuru i kupanje u termalnim izvorima u mestu Ždrelo.

 

Tura je planirana kao idealna za dual-sport motocikle (Transalp, Africa...), ali sve sem par kilometara izleta Babin Zub-Midžor je asfalt, tako da je lepa i za vozače svih ostalih mašina. Detaljna mapa puta, kilometraža, itd. slede. U međuvremenu, šta mislite o predlogu?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Extra rura samo ne bi bilo lose da se ostane u Zdrelu na prenociste kod naseg Bajkera, a hotel sa bazenima i djakuzima , masazom, i ostalim zezalicama je vrh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad su u putanju obilasci planina, uvek sam zainteresovan :) Predlog mi se svidja, najverovatnije se prikljucujem, iako sam sve to vec obisao, uvek je lepo obnoviti gradivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ja sam zainteresovan,samo me j... ovaj off.  :-\

Planirao sam zamenu motora za enduro ali sam ipak odustao za ovu sezonu.

Ako se vozi dobrim/losim asfaltom +1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

da se i ja prijavim za svaki slucaj. mozda mi posle promakne tema a ovako nadam se setice me se neko kad se bude pravio finalni plan i spisak.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Zaintersovan sam predlog je odlican! jedino neznam za slobodno vrema kada se bude precizirao datum.

 

+1

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Prijavljujem se !

 

Samo imam jednu molbu, da to ne bude u terminu od 20 - 31 juna.

 

 

 

31 juni ne postoji, nikad nije postojao!

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika
:) daleko je Jun ali evo i ja da se prijavim... iskreno, svidja mi se marsuta ali mi se ne svidja vreme za koje sve ovo treba da se obidje. Voleo bih kada bi to trajalo minimum 7 dana. Sa vise kampovanja i boravka u prirodi... znam da mnogi nece moci da izdvoje toliko vremena pa zato pristajem i na ovu varijantu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

I ja da se utefterim posto vidim da je sve asfalt sem tog izleta od Babinog Zuba, tako da cu moci svuda da prodjem. Pratim temu  i zavisno od slobodnog vremena sve se da planirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

:) daleko je Jun ali evo i ja da se prijavim... iskreno, svidja mi se marsuta ali mi se ne svidja vreme za koje sve ovo treba da se obidje. Voleo bih kada bi to trajalo minimum 7 dana. Sa vise kampovanja i boravka u prirodi... znam da mnogi nece moci da izdvoje toliko vremena pa zato pristajem i na ovu varijantu..

 

Što se toga tiče, organizovaćemo nešto drugo. Malo je ljudi koji mogu da odvoje toliko vremena, a i 7 dana boravka u prirodi zahteva malo veće logističke pripreme.

 

Hoću da kažem da jedno ne isključuje drugo :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Dom Rtanj je vec opste poznato mesto i uslovi za smestaj i ishranu su odlicni. Takodje parking je blizu.

Dom na Babinom zubu je dobar samo moramo da rezervisemo mesta na vreme da nam ne uleti neko. Bice malo opreznija voznja do doma (zbog ogromne kolicine rizle i kamencica) ali dom ima ok klopu za pristojne novce. Motori mogu da se parkiraju ispred doma (deo doma sluzi kao policiska stanica).

Slabo sam spavao po hotelima u juznoj Srbiji ali sad cu da probam....

Naravno ako mogu ja sa mojim Zelenkom da ucestvujem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

:) daleko je Jun ali evo i ja da se prijavim... iskreno, svidja mi se marsuta ali mi se ne svidja vreme za koje sve ovo treba da se obidje. Voleo bih kada bi to trajalo minimum 7 dana. Sa vise kampovanja i boravka u prirodi... znam da mnogi nece moci da izdvoje toliko vremena pa zato pristajem i na ovu varijantu..

 

Što se toga tiče, organizovaćemo nešto drugo. Malo je ljudi koji mogu da odvoje toliko vremena, a i 7 dana boravka u prirodi zahteva malo veće logističke pripreme.

 

Hoću da kažem da jedno ne isključuje drugo :).

Imam skoro potpuno razradjenu rutu koju sam planirao da odvezem jos prosle godine, ali ostala je za ovu. U pitanju je dugacka offroad tura (oko 150km sumskih puteva i makadama)) koja prolazi kroz srce kucajskih masiva, jednog od najnenaseljenijih u podrucja u Srbiji i ide do dunava. Bice i kampovanja i svega, kad razradim sve detalje postavicu na forum, ako bi jos neko posao samnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

:) daleko je Jun ali evo i ja da se prijavim... iskreno, svidja mi se marsuta ali mi se ne svidja vreme za koje sve ovo treba da se obidje. Voleo bih kada bi to trajalo minimum 7 dana. Sa vise kampovanja i boravka u prirodi... znam da mnogi nece moci da izdvoje toliko vremena pa zato pristajem i na ovu varijantu..

 

Što se toga tiče, organizovaćemo nešto drugo. Malo je ljudi koji mogu da odvoje toliko vremena, a i 7 dana boravka u prirodi zahteva malo veće logističke pripreme.

 

Hoću da kažem da jedno ne isključuje drugo :).

Imam skoro potpuno razradjenu rutu koju sam planirao da odvezem jos prosle godine, ali ostala je za ovu. U pitanju je dugacka offroad tura (oko 150km sumskih puteva i makadama)) koja prolazi kroz srce kucajskih masiva, jednog od najnenaseljenijih u podrucja u Srbiji i ide do dunava. Bice i kampovanja i svega, kad razradim sve detalje postavicu na forum, ako bi jos neko posao samnom.

Ocu ja sa tobom, a verovatni i Mikelevw. Javi kad razradis plan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

:) daleko je Jun ali evo i ja da se prijavim... iskreno, svidja mi se marsuta ali mi se ne svidja vreme za koje sve ovo treba da se obidje. Voleo bih kada bi to trajalo minimum 7 dana. Sa vise kampovanja i boravka u prirodi... znam da mnogi nece moci da izdvoje toliko vremena pa zato pristajem i na ovu varijantu..

 

Što se toga tiče, organizovaćemo nešto drugo. Malo je ljudi koji mogu da odvoje toliko vremena, a i 7 dana boravka u prirodi zahteva malo veće logističke pripreme.

 

Hoću da kažem da jedno ne isključuje drugo :).

Imam skoro potpuno razradjenu rutu koju sam planirao da odvezem jos prosle godine, ali ostala je za ovu. U pitanju je dugacka offroad tura (oko 150km sumskih puteva i makadama)) koja prolazi kroz srce kucajskih masiva, jednog od najnenaseljenijih u podrucja u Srbiji i ide do dunava. Bice i kampovanja i svega, kad razradim sve detalje postavicu na forum, ako bi jos neko posao samnom.

tih Aco ,shto ti nishta neznash???  ;D ;D ;D to i ja planirah dok nisam uzo tdm-a...podseti me pri kraju ovog meseca(dolazim u pn na dve nedelje ) DA TI PONESEM CD sa vojnim kartama i gps kordinatama na istim  kako bi to josh bolje isplaniro,slik'o i prich;o kako je bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja