Jump to content

Moto Zajednica

Novo iskustvo na Comet-u 650. Necete vjerovati!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Pre svega moram reci da nisam vozio Gt650 ali sam se dosta navozio sa Suzukijem SV 650. Inace Suzuki je pravio SV-a u istoj fabrici u kojoj se pravi GT650. Korejanci su iskopirali ceo bike, (ako uspem postavicu i uporedni test ova dva motora).

Sto se tice pocetnika, GT650 je odlican pocetnicki bike je V2 ostavlja puno prostora za greske koje su na I-4 (inline 4) prosto nedozvoljene. Jako gresis ako mislis da je CBR600F pitomija od GT650. V2 motori raspolazu izvanrednim obrtnim momentom u celom rasponu i zato kao sto si i sam primetio oni vuku od samog pocetka. Zato je V2 dominirao Superbajkom jer se performance dosta lakse izvlace i samim tim zahtevaju manju koncentraciju.

 

Svaki V2 of 600-700cc je izvanredan pocetnicki bike, ali ne samo pocetnicki, oni su pre svega izvanredni gradski motori, mali lagani sa dovoljno snage.

 

Evo ga link

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/05_Hyosung_GT650_SV650/index.motml

 

Ako nemozes sve da procitas javi mi da ti posaljem ceo clanak u originalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
aj objasni konkretno-primer greske?

 

Pre svega, zbog karakteristika V2 motora kod kojih je obrtni moment is snaga pravilnije rasporedjenja kroz citav spektar obrataja i karakteristika I4 koji maksimalnu snagu i obrtni moment imaju pri vecim tj maksimalnim obratajima, V2 motori dozvoljavaju tj njihov obrtni moment dozvoljava da se recimo u krivinu udje "pogresnom" stepenu prenosa i da bez problema taj isti obrtni moment izvuce motor bez ikakvih problema. Kod I4 bi se isti slucaj zavrsio ili gasenjem motora i nedaj Boze padom. Takodje V2 zbog tog istog obrtnog momenta zahteva daleko manje saltanja.

 

 

Iz licnog iskustva:

 

Ja sam na stazi vozio RS250, ZX6RR, i Aprilia RSV Mille i SL 1000, razlika je takva da se I4 mora voziti slicno cvajama, uvek na granici obrtaja da bi se bio u maksimalnom obrtnom momentu. Kod V2 to nije slucaj.

 

Naravno sve ovo sto sam rekao je i stvar ukusa ali da bi se stvarno shvatile razlike trebalo bi provozati kompatiblne motore obe konfiguracije, recimo V2 od 650cc i I4 od 500-550cc, da bi se osetila razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Pre svega moram reci da nisam vozio Gt650 ali sam se dosta navozio sa Suzukijem SV 650. Inace Suzuki je pravio SV-a u istoj fabrici u kojoj se pravi GT650. Korejanci su iskopirali ceo bike' date=' (ako uspem postavicu i uporedni test ova dva motora).

Sto se tice pocetnika, GT650 je odlican pocetnicki bike je V2 ostavlja puno prostora za greske koje su na I-4 (inline 4) prosto nedozvoljene. Jako gresis ako mislis da je CBR600F pitomija od GT650. V2 motori raspolazu izvanrednim obrtnim momentom u celom rasponu i zato kao sto si i sam primetio oni vuku od samog pocetka. Zato je V2 dominirao Superbajkom jer se performance dosta lakse izvlace i samim tim zahtevaju manju koncentraciju.

 

Svaki V2 of 600-700cc je izvanredan pocetnicki bike, ali ne samo pocetnicki, oni su pre svega izvanredni gradski motori, mali lagani sa dovoljno snage.

 

Evo ga link

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/05_Hyosung_GT650_SV650/index.motml

 

Ako nemozes sve da procitas javi mi da ti posaljem ceo clanak u originalu.[/quote']

Na linku mi pise Accesss denied, ne mogu da pogledam cijeli text, ako mozes, bilo bi dobro da mi ga posaljes na mail.

Vidim da imas dosta znanja o motorima, zanima me tvoje misljenje. Koliko je po tebi Hyosung Comet GT650® pouzdan motor? Kakvog je kvaliteta, to mi je najvaznije? Kakav je za voznju (u raznim testovima kazu da ima veoma krut zadnji amortizer i da ga to cini nesigurnijim po losijim putevima, a sjediste mu je malo spustenije u odnosu na slicne motore, ali to eto kao nije mana)? Dakle bitna mi je pouzdanost i sigurnost. Brzina i performanse dolaze tek poslije.

Do sada sam vozio 5 godina skuter(e) od 100-125 kubika i izmedju toga jednu godinu Kawasaki Ninja 250R. Cilj mi je da sjednem na pravi R motor (CBR600RR, R6, ZX-6R, GSX-R600, a mozda i CBR600F mada je ona mozda bolja kao stepenik prije ovih), ali sam mislio da prvo par godina vozim nesto slabije da bi stekao iskustvo. Dakle, razmisljao sam prvo o Suzukiju GS500F ili Hondi CBF500, ali su me ljudi posavjetovali da mogu odmah na CBR600F pa polako. Medjutim tu se desi sto se desi i ja se upoznam sa Cometom GT650. I sada sam u teskoj nedoumici. Comet je strasno pristupacan (5500 eura) dok je CBR600F vec malo vise (8600 eura). Mada mi se cini kao da je Comet nervozniji i brzi pri manjim brzinama i manjim obrtajima od Honde.Dok je ova naravno u visem rezimu obrtaja nedostizna. Procitah i tvoju poruku o V2 i I4 agregatima i odatle se potvrdjuje to da su ovo totalno dvije razlicite stvari, drugacije se voze i sve. Pa ja sad razmisljam, ne znam koliko mi je pametno da uzimam Cometa (V2), a kada poslije budem uzeo nekog R-a (I4) moram da se privikavam i ucim sve iz pocetka. Mada mi za grad totalno odgovara V2 agregat... Sta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

pa izgleda da je sv650 najbolja prelazna varijanta em zbog gabarita[otklanja mane gt650] i opet,suzuki je.markirano je markirano.evo covek ga je bas vozio,ima max iskustva s njim pa verovatno da moze najobjektivnije da prokomentarise o motoru[sv650]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da se neces prevariti sa bilo kojim od tih motora. Jedan je malo skuplji od drugog, ali sve u svemu ces se isto voziti i na jednom i na drugom. Sta god budes uzeo, uzivaces, to je sigurno. :D

 

Zato, izvagaj jos malo, pa kad skupis kintu, obraduj nas lepim vestima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Na linku mi pise Accesss denied' date=' ne mogu da pogledam cijeli text, ako mozes, bilo bi dobro da mi ga posaljes na mail.

Vidim da imas dosta znanja o motorima, zanima me tvoje misljenje. Koliko je po tebi Hyosung Comet GT650® pouzdan motor? Kakvog je kvaliteta, to mi je najvaznije? Kakav je za voznju (u raznim testovima kazu da ima veoma krut zadnji amortizer i da ga to cini nesigurnijim po losijim putevima, a sjediste mu je malo spustenije u odnosu na slicne motore, ali to eto kao nije mana)? Dakle bitna mi je pouzdanost i sigurnost. Brzina i performanse dolaze tek poslije.

Do sada sam vozio 5 godina skuter(e) od 100-125 kubika i izmedju toga jednu godinu Kawasaki Ninja 250R. Cilj mi je da sjednem na pravi R motor (CBR600RR, R6, ZX-6R, GSX-R600, a mozda i CBR600F mada je ona mozda bolja kao stepenik prije ovih), ali sam mislio da prvo par godina vozim nesto slabije da bi stekao iskustvo. Dakle, razmisljao sam prvo o Suzukiju GS500F ili Hondi CBF500, ali su me ljudi posavjetovali da mogu odmah na CBR600F pa polako. Medjutim tu se desi sto se desi i ja se upoznam sa Cometom GT650. I sada sam u teskoj nedoumici. Comet je strasno pristupacan (5500 eura) dok je CBR600F vec malo vise (8600 eura). Mada mi se cini kao da je Comet nervozniji i brzi pri manjim brzinama i manjim obrtajima od Honde.Dok je ova naravno u visem rezimu obrtaja nedostizna. Procitah i tvoju poruku o V2 i I4 agregatima i odatle se potvrdjuje to da su ovo totalno dvije razlicite stvari, drugacije se voze i sve. Pa ja sad razmisljam, ne znam koliko mi je pametno da uzimam Cometa (V2), a kada poslije budem uzeo nekog R-a (I4) moram da se privikavam i ucim sve iz pocetka. Mada mi za grad totalno odgovara V2 agregat... Sta da radim?[/quote']

 

poslao sam ti mail sa clankom na hotmail adresu.

 

Neces imatu nikakvih problema da posle V2 odes na I4. Imaces mnogo vise samopouzdanja i sigurnosti. Sto se tice amortizera to se lako sredi, ili ga podesi po svojoj volji ako je moguce ili ga zameni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Na linku mi pise Accesss denied' date=' ne mogu da pogledam cijeli text, ako mozes, bilo bi dobro da mi ga posaljes na mail.

Vidim da imas dosta znanja o motorima, zanima me tvoje misljenje. Koliko je po tebi Hyosung Comet GT650® pouzdan motor? Kakvog je kvaliteta, to mi je najvaznije? Kakav je za voznju (u raznim testovima kazu da ima veoma krut zadnji amortizer i da ga to cini nesigurnijim po losijim putevima, a sjediste mu je malo spustenije u odnosu na slicne motore, ali to eto kao nije mana)? Dakle bitna mi je pouzdanost i sigurnost. Brzina i performanse dolaze tek poslije.

Do sada sam vozio 5 godina skuter(e) od 100-125 kubika i izmedju toga jednu godinu Kawasaki Ninja 250R. Cilj mi je da sjednem na pravi R motor (CBR600RR, R6, ZX-6R, GSX-R600, a mozda i CBR600F mada je ona mozda bolja kao stepenik prije ovih), ali sam mislio da prvo par godina vozim nesto slabije da bi stekao iskustvo. Dakle, razmisljao sam prvo o Suzukiju GS500F ili Hondi CBF500, ali su me ljudi posavjetovali da mogu odmah na CBR600F pa polako. Medjutim tu se desi sto se desi i ja se upoznam sa Cometom GT650. I sada sam u teskoj nedoumici. Comet je strasno pristupacan (5500 eura) dok je CBR600F vec malo vise (8600 eura). Mada mi se cini kao da je Comet nervozniji i brzi pri manjim brzinama i manjim obrtajima od Honde.Dok je ova naravno u visem rezimu obrtaja nedostizna. Procitah i tvoju poruku o V2 i I4 agregatima i odatle se potvrdjuje to da su ovo totalno dvije razlicite stvari, drugacije se voze i sve. Pa ja sad razmisljam, ne znam koliko mi je pametno da uzimam Cometa (V2), a kada poslije budem uzeo nekog R-a (I4) moram da se privikavam i ucim sve iz pocetka. Mada mi za grad totalno odgovara V2 agregat... Sta da radim?[/quote']

 

poslao sam ti mail sa clankom na hotmail adresu.

 

Neces imatu nikakvih problema da posle V2 odes na I4. Imaces mnogo vise samopouzdanja i sigurnosti. Sto se tice amortizera to se lako sredi, ili ga podesi po svojoj volji ako je moguce ili ga zameni.

Puno ti hvala na onom tekstu. Dosta toga mi je jasnije. Ovaj motor je idealan za neki prelaz, da se lijepo vozi 5-6 godina pa onda na neki RR. Saznao sam da nema podesavanje zadnjeg amortizera ali naci ce se neki pa cemo ga zamjeniti. To i crijeva od kocnica i spreman je za sve izazove :biker:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ovaj moj drugar je vec do sada presao oko 7 000 km. I nje imao ama bas nikakvih problema, a vjerujte mi, bas ga vozi, brutalno :twisted:

Dakle do sada je sve OK, e sta ce biti kada predje malo vise, to i mene zanima. Ako se ovaj motor bude dobro pokazao i ako bude presao vise od 30000-40000 km, onda je ovo definitivno najbolja stvar za kupovinu kod nas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Procitao sam na netu na nekoj Suzukijevoj stranici da je max brzina Suzuki-ja SV650S 205km/h, dok je za Hyosung-a GT650 235km/h! I ovaj podatak za Cometa je provjeren, probao drug 8) Zaboravih da vam kazem da je stavio na njega neki novi top i kaze da ce ici bar 245km/h ali to jos nije probao. Cim bude odradio test ja vam naravno javljam :D

 

Zakljucak je da ova dva motora ipak mozda i nisu isti...

 

Hyosung-GT650R.jpg ili ipak SV650-1a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Mislim da max brzina nije toliko bitan faktor, malo se ljudi vozi na tim brzinama svaki dan... Otpadaju dzepovi kad stignes do 200 kmh :? Ali razlicite su masine, to definitivno.

 

Inace, Evil_Zo, jasno nam je da ti se svidjaju ova dva motora, ali brate smanji te slicice u potpisu :shock: :D Ima dosta ljudi koji gledaju sajt preko dial-up-a, zato ne bi bilo lose da ih smanjis na pola recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo zahvaljujuci nasem Pablu i ostalim momcima iz BJB-a :kul: hvala momci!!! :kul:

sada imate i slike i jedan video mog doticnog drugara koji ja vlasnik Comet-a o kome sam vam vec toliko pricao :)

7QUxG_ostruznica0511sept20055tl.th.jpg

bifoO_ostruznica0711sept20055om.th.jpg

A video, naravno, mozete vidjeti na www.bjbikers.com u odjeljku video snimci.

 

Dajte neki komentar. Samo moram reci da nije na videu bas bio nesto u elementu :( ali nije los uopste, samo kazem da moze on mnoooogo bolje. Pogledajte :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ajde ti lepo kupi taj bike pa postavi slicice da vidimo kako tebi stoji. A ovih normalnig marketinskih slicica smo se vec nagledali.

Razgovarao sam sa starom oko finansija, nema nista prije marta :cry:

Ja cu do tada da poludim, samo o motoru mislim :cry:

 

Tjesim se tako sto vozam ovih dana neki drugarov skuter, dizem ga malo na zadnji itd... :skuter:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Ajde ti lepo kupi taj bike pa postavi slicice da vidimo kako tebi stoji. A ovih normalnig marketinskih slicica smo se vec nagledali.

Razgovarao sam sa starom oko finansija' date=' nema nista prije marta :cry:

Ja cu do tada da poludim, samo o motoru mislim :cry:

 

Tjesim se tako sto vozam ovih dana neki drugarov skuter, dizem ga malo na zadnji itd... :skuter:[/quote']

Ma da opici tudji skuter po zadnjem :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Nisam se puno igrao, 10-ak metara pa spustim, ipak nije moj motorin, mada je vec padano sa njega pa ovoga lika nije ni briga puno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja