Jump to content

Moto Zajednica

Skuter 49cc - nece da upali

Recommended Posts

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Naime...

 

Imam problem sa skuterom Baotian BT49QT-9. Skuter je stajao "garaziran" u ostavi u ulazu zgrade i kada sam posle oko 5 meseci probao da ga upalim - prc - nece! Pogledao sam, ima goriva (pola rezervoara koji stoji vec mesecima unutra), akumulator je pun (nov), svecica dobra i ociscena, ulja ima (stavljeno novo), osigurac radi, sve sajle rade, kocnice ispravne, znaci sve sto mi je palo na pamet sam pregledao i sve zasebno radi, ali kao celina nece da upali. Skuter je presao 3000km i razradjivan je kako je trebalo, skinute su mu sve blokade posle 1000km, promenjeni svi srafovi kineski i stavljeni valjani srpski.

 

Kada pokusam da ga upalim on vergla i to je sve...tu se prica o paljenju zavrsava...isto je i sa kurblom...nece da upali uopste...e da, copava je dignuta sve vreme  ;D

 

Da li neko moze da me uputi sta da radim da bih ga upalio ili ako je neko imao slican problem.

 

Ovo je njegova specifikacija :

 

Dimensions:  1680x680x1080

Weight: 82 kg

Max Load: 150 kg

Engine Type: 4 Stroke Air Cooled

Engine Size: 49cc

Max Power: 2.2kW/7,500 rpm

Max Torque: 2.9N.m/7,000 rpm

Max Speed: 45 km/h Limited (meni je isao do 70km/h, ali je nestabilan)

Wheel Size: Front 10

Brakes Front: Discs

Brakes Rear: Drum

Start Method: Electric/Kick

 

A ovako i izgleda :

 

bt50qt-9%20i_0603_505.jpg

 

Hvala unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Zavisi.

Skini airbox, zapushi rukom tu rupu gde je stajao filter zaverglaj nekoiko puta.

Posle probaj da regulishesh dotok vazduha sklanjanjem ili dodavanjem prstiju.

Kada pochne da pljuje benzin, vrati filter i pokushaj.

Tako meni uspeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo sto enone kaze moze da deluje. Mozes da probas i u spric malo benzina, pa da mu sipas direktno u cilindar. Najverovatnije ima problem oko povlacenja benzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Hm....zvuci zanimljivo...probacu sutra, a reci mi da li znas zasto se to desava?

Naguta se goriva motor.

Ako ovo neupali kreni redom. odvi svecicu i vidi da li je suva ili ne.Ako je kao barut znaci nedobija gorivo...Ako je masna vidi da li baca varnicu, odvi svecicu, stavi kapu na nju i motorcanglama prisloni na glavu motora i zaverglaj...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Hm....zvuci zanimljivo...probacu sutra, a reci mi da li znas zasto se to desava?

Naguta se goriva motor.

Ako ovo neupali kreni redom. odvi svecicu i vidi da li je suva ili ne.Ako je kao barut znaci nedobija gorivo...Ako je masna vidi da li baca varnicu, odvi svecicu, stavi kapu na nju i motorcanglama prisloni na glavu motora i zaverglaj...

 

 

Pokusavao sam to i svecica je svaki put suva kao BARUT - blago receno....a da nije do pumpe za gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Hm....zvuci zanimljivo...probacu sutra, a reci mi da li znas zasto se to desava?

Naguta se goriva motor.

Ako ovo neupali kreni redom. odvi svecicu i vidi da li je suva ili ne.Ako je kao barut znaci nedobija gorivo...Ako je masna vidi da li baca varnicu, odvi svecicu, stavi kapu na nju i motorcanglama prisloni na glavu motora i zaverglaj...

 

 

Pokusavao sam to i svecica je svaki put suva kao BARUT - blago receno....a da nije do pumpe za gorivo?

 

Jesi li siguran. Posto mnogi verglaju pa posle 2 sata skinu svecicu i vide da je suva a gorivo izvetrelo.

E sad neznam da li tvoj skuter ima pumpu ili gorivo ide slobodnim padom. Prekontrolisi karburator moguce je da je plovak zalepio.

Meni se to jednom desilo na motoru od camca.Ostalo je gorivo u karburatotu preko zime, gorivo je isparilo ali ostalo ulje (posto je bila mesavina). Ulje je zapeklo i zalepilo plovak za karb.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Hm....zvuci zanimljivo...probacu sutra, a reci mi da li znas zasto se to desava?

Naguta se goriva motor.

Ako ovo neupali kreni redom. odvi svecicu i vidi da li je suva ili ne.Ako je kao barut znaci nedobija gorivo...Ako je masna vidi da li baca varnicu, odvi svecicu, stavi kapu na nju i motorcanglama prisloni na glavu motora i zaverglaj...

 

 

Pokusavao sam to i svecica je svaki put suva kao BARUT - blago receno....a da nije do pumpe za gorivo?

 

Jesi li siguran. Posto mnogi verglaju pa posle 2 sata skinu svecicu i vide da je suva a gorivo izvetrelo.

E sad neznam da li tvoj skuter ima pumpu ili gorivo ide slobodnim padom. Prekontrolisi karburator moguce je da je plovak zalepio.

Meni se to jednom desilo na motoru od camca.Ostalo je gorivo u karburatotu preko zime, gorivo je isparilo ali ostalo ulje (posto je bila mesavina). Ulje je zapeklo i zalepilo plovak za karb.....

 

Aha, a plovak je gde tacno ? - da se ne pravim veliki majstor jer nisam  :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Pa u karburatoru. Ne znam kako pribliznije da ti objasnim. ;)

 

Da to nije mozda ono sa gornje strane karba, sto je kod mene zasrafljeno sa dva srafa i onda kada ga skinem ispod ima feder?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2298 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Pa u karburatoru. Ne znam kako pribliznije da ti objasnim. ;)

 

Da to nije mozda ono sa gornje strane karba, sto je kod mene zasrafljeno sa dva srafa i onda kada ga skinem ispod ima feder?

 

Ne. To bi trebao bi siber, na njega se kaci sajla gasa.  Plovak je odozdo. Pre bilo kakvih akcija za svaki slucaj zameni svecicu, i ako je nova moze ona da zeza..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Pa u karburatoru. Ne znam kako pribliznije da ti objasnim. ;)

 

Da to nije mozda ono sa gornje strane karba, sto je kod mene zasrafljeno sa dva srafa i onda kada ga skinem ispod ima feder?

 

Ne. To bi trebao bi siber, na njega se kaci sajla gasa.  Plovak je odozdo. Pre bilo kakvih akcija za svaki slucaj zameni svecicu, i ako je nova moze ona da zeza..

 

Porucio sam svecice...treb da mi stignu do subote neke NGK C7HSA Champion - te pisu da idu u njega - jesu li one ok? kostaju 220 dinara komad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Skini crevce od vakuuma,ali ga skini sa karburatora.Stavi u usta i povuci u sebe vazduh iz creva>Ne boj se neces se nagutati benzina.Zadrzi par sekundi vazduh,a onda vrati crevo na svoje mesto.Ima da upali iz prve.POZZ

 

Vazi, probacu i to sutra....hvala svima na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja sam nekad imao problema sa paljenjem svoje cvaje, problem je bio u onom crnom cilindru od plastike (tako izgleda) na karbu, tj. automatskom saugu, solenoid sa iglicom koja je bila prljava i zaglavljivala.

Kad sam to skinuo i očistio, upalio je k'o mina. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Ja sam nekad imao problema sa paljenjem svoje cvaje, problem je bio u onom crnom cilindru od plastike (tako izgleda) na karbu, tj. automatskom saugu, solenoid sa iglicom koja je bila prljava i zaglavljivala.

Kad sam to skinuo i očistio, upalio je k'o mina. ;)

 

Hvala Arakise...probacu i to...bitno je da nije copava ostala  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

xexe...kad te nisam onako "roditeljski" klepnuo to veče, nikad neću :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Sve sto ste napisali sam probao i ... opet nista...danas mi stizu svecice pa cu probati sa njima onda...inace ako nije ni do svecice...smor..jel pada nekome na pamet sta to moze da me zeza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve sto ste napisali sam probao i ... opet nista...danas mi stizu svecice pa cu probati sa njima onda...inace ako nije ni do svecice...smor..jel pada nekome na pamet sta to moze da me zeza?

Meni bi palo na pamet kada bih video motor, ovako preko tastature nemam pojma sta bi vise moglo da bude. Ako nije jos do svecice onda oteraj kod nekog majstora koji se razume u to i trebal bi brzo da resi problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Mozda kod onih istih sto su ih sklapali pa sam morao sve da menjam posle jer se nisu pridrzavali specifikacije...cak su i jeftiniju svecicu oni stavili...

 

...pa ako ne bude do svecice...onda kod majstora...

 

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Crna Gora

na samo dno karba imas jedan saraf,otpusti ga da izadje benzin,pa onda kad vratis saraf,stavi NOVU svecicu i onda verglaj.Takav sam motor radio vec ima ih docta u crnoj gori,obicno crkava im namotaj ispod magneta kad se peru,pokvase se.da ga nisi prvo oprao pa onda u garazu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

na samo dno karba imas jedan saraf,otpusti ga da izadje benzin,pa onda kad vratis saraf,stavi NOVU svecicu i onda verglaj.Takav sam motor radio vec ima ih docta u crnoj gori,obicno crkava im namotaj ispod magneta kad se peru,pokvase se.da ga nisi prvo oprao pa onda u garazu.

 

 

Jok bate, ja sam ga prao sa Merom spolja i krpom brisao...nikad na mlaz.

 

A probacu i to sto si mi ti rekao danas, a i evo stigle su mi svecice :

post-262-12879025457545_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja