Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Hvala, hocu... videh da imaju nesto slicno u ponudi, bullet sa izolacijom koji bi mozda mogao da mi posluzi. 

Svakako sam mislio da svratim do njih po neke kablice, pa cu pitati i za ovaj konektor. Trebace mi 4 muska za ove:

 

 

IMG_20220219_163044.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav imam problem na kombiju ford tranzit temperatura motora je super grijanje kabine isto .. mjerac ulja je normalan čep ulja suh . A u posudi od vode neka masnoća i ulje . Šta bi to moglo biti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
16 minutes ago, Dalibor Amic said:

Pozdrav imam problem na kombiju ford tranzit temperatura motora je super grijanje kabine isto .. mjerac ulja je normalan čep ulja suh . A u posudi od vode neka masnoća i ulje . Šta bi to moglo biti ?

Druze produvao ti je motor garant, tu bez mijenjanja uljne pumpe i lezajeva na krstu kardana nema pomoci :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Ovo je moto forum prijatelju....

Pa čovek i pita za motor !

Pod haubom...:)

Jedno slovo, manje/više, hehe !

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 12.3.2020. at 10:24, Juan je napisao:

Da li je neko stavljao led sijalicu u far, u pitanju je vespa t5 indijka 150 lml?
Nosi 12v 35/35w. Katastrofa mi je za voznju nocu na neosvetljenom putu, nista se ne vidi.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

zdravo na faru unutrasnjosti pise da nosi 40-45w predvidjeno je za balonku e sad mozes da budzis ja sam stavljao Hs1 12v 35w i nista nisam dobio cak sam je izvadio i vratio balonku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Društvo, jos jedno pitanje u vezi reglera i punjenja.

Primetio sam da mi na DRZ 400 da mi je slabije punjenje, nekako kao da mi je novi akumulator gubio kapacitet.

Izmerim punjenje, kad ono puni oko 13.5v, max. To nije ok znam, treba preko 14v.

Posto novo kod nas nisam nasao, porucim sa ebay ali dok cekam porucim isti takav polovan, kaze covek ispravan.

Pre toga proverim namotaje omski da nisu probili, to je ok. Proverim medjufazni napon alternatora, na leru 32v, kada dam gas ide na 90v, i tako uzmedju svih faza.

Danas namontiram taj polovni ali stanje isto, puni max 13.5v i to na leru. Kada dam gas, umesto da napon poraste in padne na 13v, to mi je tek čudno.

U toku merenja svetla su upaljena posto su automatska, akumulator pun, dopunjen punjace, kupljen nedavno 

 

Da li treba jos nesto proveriti ili je ovo definitivno regler ? 

 

Motor je jako kompaktan, nema mesta za Joskin, to sam prvo proverio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prvo meriti drugim unimerom, drugo zameniti akumulator (pozajmiti od prijatelja npr, pa meriti), trece (ako nema promene) regler je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stator daje super voltazu ali meris na sledeci nacin.

 

Raskacen, motor ugasen.

Unimer na "pistavac" pa probas kombinacije sve izmedju faza, svuda mora da pisti (nije u prekidu znaci),

onda probas izmedju faza i mase, ne sme se zvuk oglasiti!..

 

Zatim prebacis unimer na otpor, najmanju vrednost (obicno 200) i ocekujes izmedju 0.1 i 0.6 oma ako je vise, pipni pipaljke izmedju sebe pa njihov otpor oduzmes od ocitanog.

Za te vrednosti ovi jeftiniji unimeri nisu bas nesto, trazis vise da ocitavanja izmedju faza (svih kombinacija) budu jednaka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo sedim pored motora i cekam instrukcije :)

Proverene faze omski jos jednom ni jedna ne pisti u kontaktu sa masom znaci ok.

Proveren otpor izmedju faza : izmedju svake 0.9 oma ( kada spojim pipalice bude 0.1, sto znaci realno 0.8 izmedju faza) sto mi deluje ok.

Imam uticnicu za punjenje mob sa votmetrom. I ona pokazuje slicne vrednosti, izmedju ostalog sam zbog toga proveravao, mislim sam da je neispravno merenje, ali izgleda da nije.

Akumulator je nov, napunjen punjacem. Izgleda da je stari ispustio dusu zbog loseg punjenja, isti simtomi bili...

 

Ako ja dobro razumem, problematiku, ipak je regler ?

 

Sada mi dodje da skinem regler da nekog drugog motora pa da probam, ali mi grehota seci originalne dzekove :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I meni deluje kao regler... Ali za pocetak raskaci sve osigurace koji nisu potrebni za rad motora, ocitaj punjenje. Ako se unormali (bude oko 14v) vracaj jedan po jedan osigurac i vidi na kome ce oboriti voltazu. Mozda imas potrosaca koji "vuce" vise nego sto treba (los kontakt npr...?) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Reseno. Na zalost kupovina polovnog jos jednom se pokazalo kao losa odluka.

Skinuo sam regler sa kog vernog kineza, koji btw izgleda prilično ozbiljnije nego ovaj na suzukiju, i radi savršeno. Bez obzira na broj obrtaja daje 14.3-14.4v.

Malo me muci sto je ta par mm izvan moguce mere, ali uklopicemo nesto dok ne stigne novi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Imam problem sa takoreci novom masinom. Na oko 500km faze statora probijaju na masu vozila.

AC napon na dve faze je uredan, ali na trecoj fazi je 2-3v.

Odrzava, tj nekako puni akumulator sve dok se ne ukljuce veci potrosaci, svetla ili ventilator hladnjaka, verovatno i samo stop svetlo. Onda crpi aku...

Posto nisam prvi vlasnik, a on se pravi da nije znao za to, mene interesuje zasto se moze dogoditi da tako strada stator na novom vozilu.

Imam novi stator , ali bih da proverim  druge komponente koje mogu uzrokovati takav problem.

Da ne bih dzaba krecio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Dok cekam da mi stigne novi regler, sa ebay,namenski za moj moped, resim da kupim rezervni privremeno neki kineski sa kp. Nadjem za 800 dinara, kineski za atv do 150ccm, sa 5 zica. Sve ja to lepo prespojim na moje dzekove, 3 faze, plus i minus. 

Upalim motor, i iznenadjeje. Napon svega 11.5v. Sa prethodno skinutim bilo 14.4v.

Da li je moguće da je ovaj kineski toliko smece ili ima razlike neke koju ne vidim ? Razumeo bih da je neko vreme radio pa se pregrejao i crko, ali da od starta ne daje napon to mi čudno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako si dobro pogodio raspored žica, Izgleda da je od starta.... Crko. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sada si me malo zbunio, kako mislis raspored žica? Faze sam sigurni odvojio od plus i minus. Da li i faze imaju neki raspored ?

 

Realno nisam ni mnogo ocekivao od reglera od 800 dinara, ali bas da crkne odmah nisam očekivao. Mislio sam da mi bude rezerva za vukojebine gde vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 46 minuta, lemy je napisao:

Sada si me malo zbunio, kako mislis raspored žica? Faze sam sigurni odvojio od plus i minus. Da li i faze imaju neki raspored ?

 

Realno nisam ni mnogo ocekivao od reglera od 800 dinara, ali bas da crkne odmah nisam očekivao. Mislio sam da mi bude rezerva za vukojebine gde vozim.

Nije ni crkao kod tebe, nego je "crknut" proizveden.

Stave u kućište "grecov spoj" (četiri diode za ispravljanje monofaznog napona), za to priveđu dve faze (treća nigde nije povezana), ostatak prostora u kućištu napune kvarcnim peskom i eto ti reglera za nekoliko evra.

Imao sam gomilu video snimaka šta nalazim unutar kućišta kad rasturam reglere.

Smejurija!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660Z Tenere, 1200GSA

Da li neko ima predstavu zašto mi ne rade sva 4 zmigavca?

Skinuo sam fabričke i montirao neke sa kp. Nisu led već obični, 21w kako kaže prodavac.

Posle svakog koji sam montirao, probao sam da li rade levi, desni i sva 4 i radilo je kako treba dok nisam postavio treći zmigavac. Nakon toga radi samo levo i desno a sva 4 nešto neće.



Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mozda su ti original po 10W pa tih 4x21W su za automat previse? 

Zato i radi na dva migavca a na vise nece

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pozdrav!
Video sam da je par ljudi na modelu koji vozim prespojilo žice u prekidaču za svetla tako da kada se upali dugo svetlo kratko takođe ostaje upaljeno (fabrički radi ili jedno ili drugo).
Sviđa mi se ta ideja ali se pitam da li bi to moglo da izazove neke probleme ? Trenutno nemam ništa dodatno od potrošača na motoru, sve je fabrika. Sijalice za dugo i kratko su po 55W, kapacitet reglera 35 A .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prekidac za svetla nije predvidjen za duplo opterecenje ali posto ne vozis dugo pod dugim svetlima mislim da nece biti problema. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Može i relej da ubaci da rastereti prekidač, samo da uzme pobudu od dugog pa preko releja da premosti na kratko ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja