Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Nema odgovora danima na moje pitanje. Morao sam da se prepustim sopstvenom istraživanju pa sam u međuvremenu ovde našao sve što mi treba. Ljudi drže kablove izuzetnog kvaliteta koje možete da kupite i na metar, kao i zaštitne kapice, terminale i sve ostalo. Moja preporuka.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Pozz Ekipa,

Malo neobican problem, naime pokazivac goriva stalno na maximum,kada izvadim plovak I citavu jedinicu napolje pokazuje normalno, kazaljka radi ali onog trenutka kada ga gurnem u rezervoar i dam kontakt kazaljka samo skoci na maksimum. Honda Transalp 650.

Ima li ko ideju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Gde i kako da stavim voltmetar ? Iz Kine, 100njak dinđži...stavio bih ga oko bravice, jer tu ne kisne...ali ne znam kako bih ga povezao...na akumulatoru već imam nekoliko različitih klema, pa na njega ne bih...neki predlog ?

Voltmetar.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 40 minuta, Lenko je napisao:

Gde i kako da stavim voltmetar ? Iz Kine, 100njak dinđži...stavio bih ga oko bravice, jer tu ne kisne...ali ne znam kako bih ga povezao...na akumulatoru već imam nekoliko različitih klema, pa na njega ne bih...neki predlog ?

Voltmetar.jpg

Ako ga već postavljaš u blizini brave, onda minus provodnik Voltmetra veži negde na masu, a plus provodnik veži na provodnik koji sa brave (kada se okrene ključ) dobija "kontakt". Mada možeš i negde sa pozicije (ili osvetljenja instrumenata) da uzmeš plus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, Branko je napisao:

Pitanje za auto-moto elektricara:

- Koliki je minimalan napon ispravnog akumulatora od 12V? :stabre:

Kada nije na punjaču i kada nema priključenog potrošača napon ispravnog i napunjenog akumulatora je 12,6-12,7V. Ukoliko je akumulator nedovoljno napunjen napon opada, ali ne suviše naglo. Čak i kada je akumulator potpuno prazan napon je preko 12V.

Minimalni napon koji sme da se desi na akumulatoru je 10,8V i to prilikom punog opterećenja nekim potrošačem. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

600mA puni ali sporije, ako je akumulator "zdrav"  i on ce ga napuniti samo mu vise vremena treba... Neko je pravilo da se pune desetinom nazivne snage (10A punis sa 1A).. Zika ce verovatno preciznije upute dati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, Branko je napisao:

Da sa mog Bandita AGM akumulator. Bio vec na punjacu, ali onom malom od 0.6A iz Louisa.  Moracu ga staviti na ozbiljniji punjac da vidim sta ce se desiti?  :na_glavi:

Najverovatnije da ti je akumulator na uzdisaju i verovatno se ništa bitno neće desiti ni sa jačim punjačem. 

jači punjač će samo brže da napuni akumulator od onog slabijeg, ali ukoliko taj slabiji ne uspe da ga napuni za duži period neće ga napuniti i ovaj snažniji.

Ostavi akumulator na ovom slabijem punjaču 24 sata i ukoliko ne bude napunjen znači da je neispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@zika56

Ja sa tim akumulatorom nisam imao nikakvih problema. Skinuo sam ga na prezimljavanje u stanu da ne stoji u motoru u garazi,  jer ga ne bih palio preko zime. Na malom punjacu je bio cca 8h i lampica koja signalizira da je napunjen se ugasila. Mozda je nesto u najboljem slucaju do unimjera, pa ne pokazuje tacno? Moracu prvo provjeriti napon sa drugim unimjerom,  pa vidjeti kakve sam "srece"? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 29.11.2018. at 15:41, zika56 je napisao:

Najverovatnije da ti je akumulator na uzdisaju i verovatno se ništa bitno neće desiti ni sa jačim punjačem. 

jači punjač će samo brže da napuni akumulator od onog slabijeg, ali ukoliko taj slabiji ne uspe da ga napuni za duži period neće ga napuniti i ovaj snažniji.

Ostavi akumulator na ovom slabijem punjaču 24 sata i ukoliko ne bude napunjen znači da je neispravan.

 

U pravu si, svi su izgledi da je novi aku u najavi. Punjenjem 24h sa klasicnim punjacem od 2A sam uspjeo nagurati napon u na 11.86V sto je malo za ispravan akumulator.  Nije ni cudo kad je u pitanju akumulator YUASA Made in China. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I kod mene je Yuasa, aku star koliko i motor ili ti od 2016-te.
Jos krajem prosle sezone je počeo da krepa dok recimo na ex bajku je isti brend trajao skoro 6 godina.

Na proleće sledi Banner, Exide ili Fulbat.....videću sta je najsvežije od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

To sa akumulatorima je kao igra na srecu. Ja sam na TDM-u imao LP akumulator 5-ipo godina, nikad dopunjavan na ispravlajcu ( samo je na kraju "umro" :D ) , dok drugima crkne za 6 mjeseci? Prije toga imao VARTU na CBR1000F 4 godine ( prodao motor sa tim akumulatorom ) bez problema, a drugi imaju problema sa tim akumulatorima. Ovaj sad ( YUASA ) sam dobio na motociklu, pa ne znam koliko je star i sumnjam da je od 2010. kad je motocikl kupljen, ali eto popusta, prem da nisam osjetio na motoru vec kad sam ga skinuo i premjerio. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Qingqi 125 2D

Pozdrav svima, imam pitanje vezano za Apriliu pegaso 650 cube i viskom napona,
na leru 14,8 - 15v.......kratka svetla 14,4v....

Regler nije fabricki vec  SH538D-13, na njemu imam kuler za hladjenje.
Povezao sam po semi sa neta od bmw f650 i nisam dobio nikakve promene.
Kako ga dovesti u normalu, neki savet,sema.....

 

BatterySaver2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 49 minuta, Marko-2D je napisao:

Neka druga sema, neki savet kako...?

Treba prvo da se utvrdi da li je regler ispravan, jer ukoliko je neispavan nijedna šema tu ne pomaže.

Napon (pri 2500 i više obrtaja) bi trebalo da bude u granicama 13,8-14,4 (sa upaljenim svetlom), a bez svetala još za ok 0,2 volti više.

Ukoliko napon (pri višim obrtajima) bitno prelazi ove vrednost menjaj regler, da ne bi uništio i akumlator, (a moguće još mnogo toga što je neuporedivo skuplje od reglera).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Marko-2D je napisao:

Opet naglasavam da je u pitanju Aprilia pegaso 650 Cube.

I upravo tako, sa upaljenim svetlima je 14,4-14,5V
Bez potrosaca 14,8-15V

Taj napon (sa upaljenim svetlom) je prihvatljiv i sa 14,5V (na višim obrtajima), a ovih 15v (bez svetla) je već malo više nego što bi smelo da bude.

Međutim motor se uvek vozi sa upaljenim svetlom pa ne bi tu trebalo da bude nekog problema. Postavi obavezno neki voltmetar negde oko table da uvek imaš kontrolu visine napona i ako vidiš da napon ode preko limita (ili padne ispod limita) traži uzrok.

Inače maksimalnu visinu napona održava regler i tu nikakve budževine ne pomažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Da li je neki problem sto sam akumulatoru sipao vode preko crte za gornji nivo?

Da li da vadim visak ili ce to od vrucine da ispari ili iscuri kroz ono crevo za odusak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja