Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav ljudi, ne dopunjuje mi akumulator, nije do reglera, nov je ( Joskin ) po uputstvu koje Joska salje uz regler pise da se uzme jedna sijalica od auta i da se provere faze da kad je motor ugasen ne sme ni na jednoj od tri da ima struje tj da se sijalica upali - meni pali na sve tri (na jednoj sija kao Las Vegas na druge dve malo slabije ) sto znaci da su namotaji negde u kratkom spoju koliko se ja razumem. Samo mi treba pomoc da li da se namotaji skinu uradi remont i da li je to resenje ili ne ako nije sta jeste ? Hvala unapred na odgovorima, u pitanju je Majesty 400 2005

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skinu se namotaji i ili se kupe novi ili se salju u neku radionicu za premotavanje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 239 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

kawasaki vn 800, izgubio kratko svetlo na faru.imam poziciju,imam dugo svetlo.pregledao prekidač ,osigurač ima jedan za prednji kraj i on ispravan,Na faru žica za kratko svetlo nema napon,kolko sam shvatio ima relej koji je umetnut u kutiju sa osiguračima i do kog nemogu da dođem.dali može da je problem u releju i ako jeste kako da se reši tj dali je izvodljivo postaviti spolja relej a izolovati ovaj koji je u kutiji za osigurače.

hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Čika Rajko, @Arakis, da li je moguće napraviti regler, ali da ima samo jednu fazu, treba mi za jednog starog Dukatija ST2 1998, iz namotaja mu idu 2 žice, a ne 3 kao što je obično normalno svuda... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To su ti dve faze... na trofazni regler, gde je ulaz za naizmenicnu struju dovedes te dve, jedna slobodna ostane.

( a imas i regler sa dve faze)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace ti dukati regleri imaju dve zute, jednu crvenu, jednu belu i jednu crnu zicu.

Zute su ulaz sa namotaja, crvena plus, bela ide na tablu, crna na bravu... Minus je kuciste reglera (i srafi se na ram)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Dobro veče.
Koje žice preporučujete za povezivanje žmigavaca? Pre možda godinu dve sam zamenio žice u samim žmigavcima jer su bile kratke, stavio sam neke crno crvene slične debljine koje su mi se tu našle u garaži, ali izgleda da su lošeg kvaliteta  jer sada u roku od mesec dana mi se desilo da se crvena prekinula u oba žmigavca sama od sebe, kao da je oksidirala ili tako nešto. Nije precvikovana ili iskidana - u telu žmigavca su se prekinule, ne znam koliko se vidi:
0-02-05-31ef289371e0d41dd1de0f598e55c95328d68c9eedfed4d67cb5547046952844_27ad766a41c.thumb.jpg.2c1a7a5bb26af338186e6c3a26f16163.jpg

Drugo pitanje: Te žice od žmigavaca iza tablice su mi malo izložene vodi i blatu. Koji bi bio najbolji način da ih povežem na instalaciju i zaštitim a da ih ne lemim, da bih mogao da skinem žmigavce ako zatreba. Ja sam probao sa onim izoliranim konektorima, pa sam preko njih navukao termo bužir. Ima li nekog boljeg rešenja ?
Pozdrav

0-02-05-8c00873823d697d2249130d448e43f080d7e489e9c2a20ed3cce7d29b96d4661_27ad76195d8.thumb.jpg.dc28cef4e41b3439ba7961afdd30c496.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nemojte da koristite one tzv zice za zvucnike, crvenu i crnu zalepljene zajedno, veoma su loseg kvaliteta i rado trule i gube kontakt. Ima lepih dvozilnih kablova sa plasticnom izolacijom ili kupis kabl 1.5mm2 razlicite boje, lepo ga omotas izolirom i to je ok. Ako zice stavljas u termobuzir, nemoj nikako da ga zagrevas da smanji precnik zato sto se vremenom ukruti i hoce da se "slomi", kidajuci zice unutra. 

A za kontakte je ok na tvojoj slici samo dobro oblozi izolir trakom protiv vlage. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

@živke ako možeš da nađeš žice od auto instalacije, možeš njih da iskoristiš. Treba da budu sa "mekanom" licnom. Ove kod tebe mi deluju kao da su suviše krute. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Čika Rajko ako može savet šta činiti? 

U pitanju je Sym Maxsym 400 još uvek u garanciji, u toku vožnje varira mu napon izmedju 14,8 i 14,1 V. To se dešava i na konstantnom broju obrtaja. Jel to normalno ili da ga vozim u servis? Akumulator je Yuasa fabriči na njemu. 

Ranije nisam obraćao pažnju na to pa ne znam kako je bilo do sada. Takođe nisam merio unimerom direktno na akumulatoru ovo su očitavanja sa njegovog displeja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 10 sati, BaneZ je napisao:

Pitanje za @Arakis, merenje napona na klemama bez kontakta 12,53, čim se da kontakt pada na 12,13. Da li je to u redu?

Jeste, kada motor ne radi napon na klemama bi trebao biti oko 12.6V a kada das kontakt proradi pumpa goriva (ako je ima), sva elektronika, sijalice... Zato napon padne. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 8 sati, Darko Floyd je napisao:

Čika Rajko ako može savet šta činiti? 

U pitanju je Sym Maxsym 400 još uvek u garanciji, u toku vožnje varira mu napon izmedju 14,8 i 14,1 V. To se dešava i na konstantnom broju obrtaja. Jel to normalno ili da ga vozim u servis? Akumulator je Yuasa fabriči na njemu. 

Ranije nisam obraćao pažnju na to pa ne znam kako je bilo do sada. Takođe nisam merio unimerom direktno na akumulatoru ovo su očitavanja sa njegovog displeja. 

Moras da premeris napon punjenja direktno na klemama i tek onda ces da zakljucis sta se desava. 

Napon punjenja sa upaljenim svetlima trebao bi biti oko 14.5V na preko 2500 1/min a to tvoje merenje na instrument tabli obicno nije precizno, napon varira od broja obrtaja, da li si pritisnuo polugu kocnice, ukljucio migavce i slicno. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
12 hours ago, Darko Floyd said:

u toku vožnje varira mu napon izmedju 14,8 i 14,1 V.

Proveri prvo unimerom, nemoj se pouzdati u instrument tablu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja