Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ajde da pitam, Josku sam pitao i on je skeptičan po pitanju popravke, da li može ovaj displej da se popravi. Mislim da su kontakti problem jer se menja broj mrtvih linija na displeju, nije uvek isto nekad se vidi bolje , a nekad lošije.

 

6D6695D8-D1F7-6741-A92B-93EFC6019570_thumb.jpg

 

Nešto mi se novo ne kupuje ( zbog cene ) , a polovno ne mogu da nađem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Bane, pretpostavljam da bi imalo efekta ocistiti kontakt gumu ispod display-a. Nisam to nikad radio jer su display-i sa kojima se ja susrecem relativno jeftini pa se nije isplatilo zajebavati se. Takodje proveri da li se ram koji drzi pritisnut display uz stampanu plocu nekako olabavio. Za to su male sanse, ali otkud znam, mozda je ipak moguce nesto tako na motoru usled vibracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

ovaj?

 

Ne, nije taj. Moj motor je 2000 godište, a ovaj displej je od novijih LC4. Funkciju bi verovatno obavljao ali je po obliku drugačiji i ne bi se uklopio u plastike. Kod mene je kvadratnog oblika.

 

Evo i slike :

 

D94B513A-6EF4-CA4A-AB96-516289DB9E41_thumb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pozdrav drugari ...

 

Danas mi umro motor ... neće da pali ... moj majstor - prijatelj  :) Srđan je locirao kvar ,pa šaljem sliku vinovnika  ;D

 

Motor je honda xl125 , stara 20ak godinica ... jel' zna neko gde da tražim ovo čudo elektronike ?

 

U napred hvala !

post-6653-12879049240178_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vidi šta ti je jeftinije.

 

Znam da je naš drugar platio 50E za motanje alternatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

E sad je samo pitanje kome ja da dam da to odradi ... ja ne da nikad ništa nisam vinklovao, nego i motor vozim tek par meseci ...

 

Koga mi preporučujete ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo i ja malo da pitam.Namerio sam da spremim za zimu punjač  akumulatora koji može sam da odradjuje paljenje i gašenje.U principu netreba da radi punjenje i pražnjenje nego mislim da je dovoljno da se pali u određenim intervalima na neko vreme.Posedujem solidan punječ 6-12 V kojim sam do sada dopunjavao akumulator i sa njim imam struju punjenja od 1A po uključenju do 0.4A posle par sati.Što mislim da je dobro ispravite me ako nije.Sad ja bi da napravim komplet drugi punjač da bi mi ovaj bi slobodan zbog eventualnog punjenja akumulatora za auto.Pribavio sam trafo od nekog urežaja ~230V/84mA/19.4VA primar i sec ‚~20V/750mA/15VA da li bi od toga moglo nešto da se uradi i jel može neka šema tog sklopa.Ako nemože od njega dajte neke podatke od čega je najlakše to odraditi.Inače potragom sam našao gotov punjač 0-2.5A regulacioni za 40 Evropskih novaca tako da ako se neisplati praviti da ga kupim ili da sve batalim i koristim manuelno onaj što imam kući svremena na vreme i završim posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pametna ideja :D što manje delova, neki dobar komparator i referentni element.

 

Ajd' gujo, pokaži umeće ;D, potražiću i ja neku dobru šemsu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Naleteo sam svojevremeno uradi sam uredjaj koji puni, prazni, osvezava i podmladjuje.  ;D

Ono sto mi se nije dopalo je sto iako ima MCU nije samostalan vec se kaci na racunar gde su sva podesavanja, realtime grafikoni itd. neverovatno kakav prejeban punjac. Naravno, za sve moguce i nemoguce tipove baterija.

Nemam ni ja nikakav punjac za olovne, a bilo bi dobro napraviti nesto za zimnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ma utanacicemo neku prigodnu semu.

akumulatoru prija da bude aktivan tokom zivota na polici ali za to nije neophodan kontroler.

(mada ukoliko se neko prifati da pece piceve i distribuira, sto da ne)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nemora toliko komplikovano moze obican tajmer da ga puni 10 min svakih 12 ili 24 sata i to resava problem akumulatora na polici.Ja bar tako mislim ako nije dajte resenje.Netreba mi da odrzavamo akumulatore ko ovi u radnjama ili servisima samo da ne propadnu i da mogu da ga stavim na motor i upalim ,a nemoram da mislim jel prazan ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

ma utanacicemo neku prigodnu semu.

akumulatoru prija da bude aktivan tokom zivota na polici ali za to nije neophodan kontroler.

(mada ukoliko se neko prifati da pece piceve i distribuira, sto da ne)

Ja sam se u Joskinoj temi ponudio da sprzim PIConje ko nema mogucnosti za to kao i da uradim plocice, pa to ponavljam i ovde.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja