Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nema veze masa sa tim...od senzora idu dve žice od kojih najverovatnije jednu šrafiš za masu a drugu na ulaz cajgera za kilometar-sat.

 

Ako neće tako da radi, mora da se vidi kakav signal zahteva cajger da bi pokazivao brzinu i pređeni put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Nema veze masa sa tim...od senzora idu dve žice od kojih najverovatnije jednu šrafiš za masu a drugu na ulaz cajgera za kilometar-sat.

 

Ako neće tako da radi, mora da se vidi kakav signal zahteva cajger da bi pokazivao brzinu i pređeni put.

Evoooo resenjnjnjaaaaaaaaa... :D

Ljudi samo je magnet bio u pitanju samo sam okrenuo suprotan pol na magnetu i sljaka......

Pozdrav braco bajkeri i hvala svima na pomoci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

E jbg opet ja....sad pokazuje koliko ide km/h ali laze opasno.... idem 100 on pokazuje 20 ili 25.... e sad kazu treba se to podesiti...ali kako ...zna li iko... mislim videcu da odvezem motor kod majstora ali ajd rteko da vidim da li je neko imao istu muku pa mozda moze da pomogne da ne gazi motor cak do majstora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Stvarno ne znam kako to da podesiš? Možda negde u cajgeru, ili da se pravi impulsator 1:4? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

ajde malo da ozivim i ovu temu.pisao sam o problemu u kineskoj temi ali evo i ovde cu.svaka pomoc je dobrodosla.

jednoga dana motor mi je ostao skroz bez struje.vozio sam ga.ugasio.par puta davao kontakt i sve je funkcionisalo.kada sam trebao da krenem dao sam kontakt,na delic sekunde je zaverglao i onda se sve na njemu ugasilo.sve lampice i sijalice.ostao je bez struje.proveren je osigurac,kontakt brava i akumulator i to verovatno nije problem.majstor je pogledao i rekao da je KOMUTATOR ili ti CDI.posto se u te stvari ne razumem recimo da je to kvar.e sada da li je CDI razlog da motor ostane skroz bez struje ili ima tu jos nesto?probao sam da ga upalim na guranje posto nema kurblu,i nece ni tako.inace motor je kinez QINGQI 125 2D.ako neko zna u cemu je problem neka pise.odgovor mi je hitan posto treba da nabavim delove koji su potrebni pa da idem u BG da to probam da resim.da napomenem da nisam u mogucnosti da motor negde dopremim nego bi sve trebalo da uradim tamo na licu mesta.unapred svima hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

kada sam trebao da krenem dao sam kontakt,na delic sekunde je zaverglao i onda se sve na njemu ugasilo.sve lampice i sijalice.ostao je bez struje.proveren je osigurac,kontakt brava i akumulator i to verovatno nije problem.majstor je pogledao i rekao da je KOMUTATOR ili ti CDI.posto se u te stvari ne razumem recimo da je to kvar.e sada da li je CDI razlog da motor ostane skroz bez struje ili ima tu jos nesto?probao sam da ga upalim na guranje posto nema kurblu,i nece ni tako

 

cdi je zaduzen za paljenje a kad ti mrkne struja po celom motoru, nije do njega.  narocito za verglanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Antone, proveri ti ili neki električar da li ti radi kontakt brava, da li prolazi 12V kroz nju? Nadam se da si sve osigurače dobro proverio, naročito njihova ležišta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: nsu 175 Pretis

Ugradio sam magnetno paljenje sa platinama  na nsu moze li se elektonski regulisati pred paljenje (TJ nekako zameniti uloga centrifugalnog regulatora)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Teško. Kako bi naterao platine da "opale" pre nego što se mehanički razdvoje. Ako su platine, onda je to mehanička naprava. Ako je elektronika onda može da se izgrumfuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa joska je pravio elektronsko paljenje za mz i za javu koje je imalo elektronsku regulaciju ugla paljenja...mozda bi se nesto moglo iskoristiti u tvom slucaju.potrazi po forumu ili se javi njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

I da je to besplatinsko od tomosa,opet ne moze.Duzina brega koji prolazi ispred pickupa odredjuje opseg regulacije predpaljenja,i obicno se nalazi sa spoljasnje strane magneta gde je i pickup.Kod tomosa nije takav slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...ili akumulator?

 

Kad je ugašen, na klemama akumulatora mora biti oko 12.6VDC a kad upali penje se do 14 - 14.4VDC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Crna Gora

nisam dobro objasnio,dok ga palim moram ga prespoit sa drugog akumularora.dok radi motor kad skinem kleme koje se kace na akumulato pokazuju tako slab napon.evo danas sam pregledao magnet i primetio sam ostecenja na njemu.Morat ce da se zamijeni,trazit cu polovan da mu nadjem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nije dobro da se skidaju kleme dok motor radi,zbog skoka napona moze pregoreti neki deo elektronike...napon punjenja se meri na prikopcanom akumulatoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

...niti stavljati kleme dok drugi motor radi jer hoce skala obrtomera da prošiša ceo krug i ostane u tom max. položaju!!

Teka kada se dobro nakače kleme pali se makina a onda i druga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja