Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Odgovor Beraru.

Verovatno je akumulator loš. Možda i nećeš moći da ga napuniš do 12.7V.

Kada pališ motor oseti se kako "vergla". Ako može da kresne mašinu, dobro je. Sada su hladniji dani. Prati stanje, kada dođu topliji dani, možda izgura leto, a ako ne i nameravaš na dalja putovanja, na žalost, moraš ga menjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
Odgovor Beraru.
Verovatno je akumulator loš. Možda i nećeš moći da ga napuniš do 12.7V.
Kada pališ motor oseti se kako "vergla". Ako može da kresne mašinu, dobro je. Sada su hladniji dani. Prati stanje, kada dođu topliji dani, možda izgura leto, a ako ne i nameravaš na dalja putovanja, na žalost, moraš ga menjati.
Napunio sam ga do 14,7 i za sad je sve uredu .. 13,5stoji vec par dana i sve je okej

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
4 hours ago, Berar said:

Napunio sam ga do 14,7 i za sad je sve uredu .. 13,5stoji vec par dana i sve je okej

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 

Drago mi je da je "aku" dobar, ali 13,5V nije moguće ako je skinut sa punjača. Taj rezultat možeš imati ako je akumulator na upaljenom motoru, a to je način za proveru da li alternator puni akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
Drago mi je da "aku" dobar, ali 13,5V nije moguće ako je skinut sa punjača. Taj rezultat možeš imati ako je akumulator na upaljenom motoru, a to je način za proveru da li alternator puni akumulator.
Moja greska , 13.05 ima kada je motor ugasen . Proveravao sam i alternator i regler kada pojacava obrtaje voltaza raste tako da mislim da je sve kako treba

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Da li je neko stavljao led sijalicu u far, u pitanju je vespa t5 indijka 150 lml?
Nosi 12v 35/35w. Katastrofa mi je za voznju nocu na neosvetljenom putu, nista se ne vidi.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 5/22/2017 at 12:09 AM, Bane je said:

Aj da pitam ovdije.. 

Jel pogrešno gasit motor na ključ, a ne na dugme... Ponekad se zamislim nešto pa ga tako ugasim. 

Dal ima neki štetni uticaj na bombine ili tako nešto? 

Lično ne vidim uopšte razliku jer i jedno i drugo prekidaju strujno kolo u mašini. Lično gasim motor na kill switch da farovi ostanu uključeni, pa ako mi ne treba svjetlo onda okrenem ključ na "OFF". Ako mi treba, ostavim ključ u "ON", izvadim dokumente ili šta već ispred farova, sjednem na motor, prebacim opet kill switch, palim i gonim dalje.

 

A ima i video na tu temu od jednog sjajnog moto kanala koji sam non-stop gledao nekoliko godina unazad (Motorcyclist Magazine). Dio kanala je bio posvećen mehanici i elektrici po imenu "MC Garage". Dosta razloga zašto u uputstvima piše da treba gasiti na ključ su objašnjeni tu:

 

 

P.S. Sad sam tek vidio da je pitanje staro skoro 3 godine pa se izvinjavam zbog kasnog dodatka.

Ali pošto nije bilo u potpunosti objašnjeno, neka i moj komentar ostane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Dijagnostikovan danas problem zasto se aku prazni pomalo. Al da je star, star je to je evidentno u to je prvo. Medjutim zadnjih 7 dana se ispraznio od 12.7 svega do 12.6. Korektno.

 

Ali...Prepunjava. 

 

14.5V  do i preko 3000 obrtaja sa ugasenim potrosacima

14.8 sa upaljenim potrosacima duga svetla do i preko ( u service manuelu pise tolerancija do 15.5 V). 

 

Al ne lezi vraze. Na preko 4000 obrtaja kad se u isto vreme stisnu i kocnice i da gas 15.4 pokazuje lagano. Mada service manuel i dalje prkosi ovoj cinjenici al to smatram kao fabricko ogradjivanje. Mnogo je ipak to...

 

Ja reko jaoj novi alternator i ko zna sta jos. Kaze majstor isti slucaj ko na diverziji 900 nemas brige alternator ti je dobar. Resicemo za sat vremena, bez problema. Sve Jamine vazdusare od 900 plus pa cak i Suzukijeve imaju ovakav "problem". Ima za to leka.

 

Interesantno. Znam da mi je Suzuki uljara punio 15V lagano al nisam znao za Jamu.

 

Niko mi nikad nije rekao da moram da kad proveravam punjenje stisnem obe il bar zadnju kocnicu kod ovih modela + da ukljucim potrosace. Ja proveravao u leru punjenje na 3000 obrtaja, sve u granicama tolerancije bilo, al kad se stisnu kocnice, baca preko 15 i vise lagano...

 

Eto, mali info za japanske vazdusare/uljare pogotovo sa vecom kubikazom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 8 sati, Pingvin37 je napisao:

Ja reko jaoj novi alternator i ko zna sta jos. Kaze majstor isti slucaj ko na diverziji 900 nemas brige alternator ti je dobar. Resicemo za sat vremena, bez problema. Sve Jamine vazdusare od 900 plus pa cak i Suzukijeve imaju ovakav "problem". Ima za to leka.

Novi regler ili neki majstorski vudu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bez obzira o kom prevoznom sredstvu se radi, 2 il 4 il vise tockova..... punjenje proveravas na leru, na srednjim i visokim obrtajima.

Zatim sve to isto ponovis sa svim ukljucenim potorsacima (sem migavca i sirene) jer je to opterecenje za regler ili alternator kod automobila.... tad pokaze pravu sliku dal pravilno radi.

 

Kod 4 tocka, ukljucujes svetlo farova, ventiltor u kabini na max, grejac zadnjeg stakla.

Kod 2 tocka takodjer palis sve potrosace a pozeljno je da meris punjenje kad se ventilator hladnjaka ukljuci jer nije mali potorsac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, mradomir je napisao:

Novi regler ili neki majstorski vudu? 

Prvo provera reglera, a zatim može i vudu.

Evo o čemu se radi:

Kod motora koji na regleru uz plus, minus i tri faze imaju još i šestu žicu (koja služi za "pobudu" reglera), dolazi do toga da u toj žici dolazi do pada napona kada se uključe potrošači, pa onda ona daje pogešnu informaciju regleru o visini napona i regler na osnovu toga podiže napon. To može da se reši na više načina (ne bih o tome ovde, jer ipak trebaju neka osnovna znanja onog koji bi da to radi, pa ne bih da neko sjebe nešto slušajući uputstva data na ovaj način).

A inače ispravan napon na akumulatoru bi trebalo da bude 14-14,4V, (max. 14,7V u kraćem periodu).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

XJR1300? Koji alternator ima? Sa cetkicama kao automobil ili bez? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 32 minuta, Pingvin37 je napisao:

Kao automobil. Kao Diverzija 900. 

E, ako je tako s'g će čiča Rajko da objasni šta ti je činiti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ili najbolje svrati jedan dan da ti to sredim? 

Ili da ti objasnim? 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Može li ovaj mosfet regler sa linka 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Regler MOSFET FH020AA mit Adapter Aprilia RSV 1000 R Factory RR 2003-2005 bei eBay...

na ZX-9R 1999 žica na žicu ?

 

Ovakav imam

WWW.SEDIBUZGOODS.COM

Regler Gleichrichter KW-055 für Kawasaki ZX 9 R ZX9 ZX9R ZX-9 ZX Bj. 1998-1999

Tri faze 2 crvene, 2 zelene, crna žica.Sve isto.

 

Hvala unapred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, icecool je napisao:

Može li neko pomoći?

Trebalo bi da može, ali je vrlo teško nešto pomagati i davat savete napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Onomad mi bio neki baš veliki regler od Qvada, da ga proverim da li valja i ja ga proverio, bez oterećenja (samo akumulator 0,3A), 14,3V, sa 15A opterećenja 14,1V. Znači dobro i vratim regler.

Danas me tip zove, kaže da mu majstor ugradio regler i da kod njega puni (sa upaljenim svetlima) sveg 13,6V. 

Pitam ga u kakvom u stanju akumulator, kaže nov (ispade posle da jeste nov, ali kupljen i formiran novembra, ali nije uopšte ni stavljan na vozilo niti je dopunjavan). Tu prisutan i taj majstor i pitam ga koliki je napon akumulatora kad nije upaljen motor, kaže da je 12,2V i da je to odlično (jer je više od 12V).:neznam::grr:

Rekoh im da probaju da taj akumulator napune, pa da onda probaju ponovo da upale motor i izmere napon. 

Naravoučenije: Nije majstor svaki majstor.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ajd da pitam i za jedan slučaj kod mene, duže vreme je već  takva situacija ali nisam nešto pridavao značaja. Kod mene na CBR 900 se dešava sledeće:

 

Na ler gasu sa isključenim potrošačima punjenje je 14,1V. Međutim kako se dodaje gas punjenje opada, npr. na nekih 5000 i preko opadne na 13,5V.

Vrednosti očitavam na ugrađenom voltmetru na tabli koji je zakačen preko brave, nisam očitavao direktno sa akumulatora mada sam ga proveravao kad sam ga ugradio i poklapao se sa unimerom.

 

Akumulator je stavljen pretprošlog leta,  odmah nakon saobraćajke stajao u garaži godinu dana, od pre godinu dana ponovo je u upotrebi. Dopunjavana otprilike na mesec dva dana preventivno, bilo da stoji ili se koristi, ali sada mu napon posle npr. dva dana nekorišćenja bude 12,4-12,5. 

 

Nemam nikakvih problema inače, prethodni akumulator mi je trajao 6 godina u identičnim uslovima, oko reglera nikad nisam ništa čačkao, nego me zanima zašto napon opada iako bi po logici trebao da se poveća sa povećanjem obrtaja motora, i da li bih trebao nešto da preduzmem po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvo, ti meriš napon na bravi a do akumulatora imaš konektore i glavni osigurač. Sa porastom broja obrtaja raste i struja prema potrošačima pa tako raste i pad napona kroz kablove do voltmetra i voltmetar pokazuje manji napon u odnosu na napon na samim klemama akumulatora. Jedino pravo merenje napona je na klemama. 

Ako je na klemama akumulatora slična situacija - pad napona sa povećavanjem broja obrtaja, menjaj regler. 

Pre svega, pozajmi negde dobar i nov akumulator pa proveri punjenje, meri napon na klemama akumulatora. 

Još jedna stvar, često me zovu ljudi i kukaju kako im se prilikom merenja napona isti lagano povećava i posle minut ode preko 16 V. Greška je obično u praznoj bateriji multimetra, čim se pojavi info na displeju da je baterija prazna menjajte je odmah inače pokazivanje napona nije tačno. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ok, hvala na info, ja sam pošao od pretpostavke da ponašanje mora biti isto na klemama i na udaljenom voltemtru, bez obzira da li postoji neka manja razlika u vrednostima. Napuniću prvo akumulator pa ću onda izmeriti na klemama da vidim kakva je situacija, nisam baš u mogućnosti da pozajmim nov akumulator negde i još da je gabarita da može stati kod mene. Mogao bih eventualno sa ćaletovog skutera 150ccm, on je pre 3-4 dana stavio nov akumulator, samo što je nešto manjeg kapaciteta.

 

Javiću kakvo je stanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Uvaženi dr Arakis, što kažu long time listener first time caller

 

Imam jedno pitanjce... Da li postoji neka LED opcija za farove za Horneta 600 iz 2006, a da nije neki budž?

 

Znam da idu 2xH4, ali jednostavno zbog kokošijeg slepila uveče voleo bih neko jasnije svetlo makar što se tiče temperature svetla a ako je moguće i jačeg intenziteta...

 

Hvala unapred!

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja