Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, Hendrix je napisao:

Imam problem sa reglerom. Naime varira napon od 12 do 14.5 kad se upale svetla jedva dolazi do 13. Original regler i namotaji nisu bili ispravni. Namotaji su promenjeni a regler sam uzeo neki za 600din na kp. regler ima 5 dzeka. Dok kod mene dolaze 3.  2 zute 1 crvena.
U pitanju je Pegaso 125 iz 91 Rotax 123
Povezao sam te 3 zice. Masa sa akumulatora i plavi kabl sa reglera vezao zajedno na masu gde sam usrafio regler.
Znam da je joskin regler dobar jedan sam jos pre uzeo za drugi motor. al za ovaj sto ponekad vozim tacnije jako retko mi je skup.
Jer ima neko ideju sta probati ?
slika 1 je trenutni a slika 2 je drugi koji sam nasao i koji bi mozda radio ako bi ga uzeo naravno 1600din je
Akumulataor je nov
Cdi je nov
 

1.jpg

2.jpg

Pojma nemam kako si povezao ovaj regler sa slike 1, ali u svakom slučaju moj ti je savet da to baciš da ne bi napravio neku veću štetu.

Nisam uspeo da nađem šemu instalacije za tvoj motor, ali po tvom opisu bih rekao da je u pitanju "dvofazni" alternator pa bi mogao eventualno da pokušaš da povežeš ovaj regler sa slike 2 tako što bi te dve žute žice vezao na bilo koja dva pina u donjem redu, svoju crvenu žicu da vežeš na pin u gornjem redu levo, a masu da vežeš na pin u gornjem redu desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

... Osim ako nisu te dve faze jednim krajem na masi? Nemam semu, samo pretpostavljam. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, Hendrix je napisao:

Imam problem sa reglerom. Naime varira napon od 12 do 14.5 kad se upale svetla jedva dolazi do 13. Original regler i namotaji nisu bili ispravni. Namotaji su promenjeni a regler sam uzeo neki za 600din na kp. regler ima 5 dzeka. Dok kod mene dolaze 3.  2 zute 1 crvena.
U pitanju je Pegaso 125 iz 91 Rotax 123
Povezao sam te 3 zice. Masa sa akumulatora i plavi kabl sa reglera vezao zajedno na masu gde sam usrafio regler.
Znam da je joskin regler dobar jedan sam jos pre uzeo za drugi motor. al za ovaj sto ponekad vozim tacnije jako retko mi je skup.
Jer ima neko ideju sta probati ?
slika 1 je trenutni a slika 2 je drugi koji sam nasao i koji bi mozda radio ako bi ga uzeo naravno 1600din je
Akumulataor je nov
Cdi je nov

Hebem mu misa razanog, zar mora ovako biti <_<

 

Taj regler sto si uzeo je cisto sranje jer je kinez. Pored toga sto je kinez, mozes imati daleko vecu stetu na motoru od sadasnje ako ti okrene polaritet (+ i -) ..... za 1 tren ces se naci u dimu jer su zice debele, sledeci tren je vatra i tu te neugasi niko.

 

Zamenio si namotaje, zamenio si akumulator, zameno si CDI a Joskin provereno dobar regler ti je skup......

Kolega, ako nemas para da nesto odrzavas kako treba, onako kako dolikuje, nemoj voziti, nemoj karabudziti svakakva sranja, parkiraj sa strane i skupljaj kes. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, shoyyka je napisao:

Isti slučaj... meni oba upala ispod Air box-a i nema ih... stavio neke i odvijajući, zavijajući tokom Zime sjebem plus... 

A baterija ekstra, iz Francuske... nadam se da će 'vaki spoj izdržati današnju vožnju... mislim stegao sam ali... proveravaću... 

Pingvin jos nije dosao po kockice i srafice tako da su na raspolaganju drugom kolegi kom zatreba.

Dobrano si skembao klemu, drzace vodu dok ne dodje sledece otpustanje pa stezanje, to drugo ne verujem da ce prezivati a da bude stegnuto kako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600
37 minutes ago, Satelis said:

Hebem mu misa razanog, zar mora ovako biti <_<

 

Taj regler sto si uzeo je cisto sranje jer je kinez. Pored toga sto je kinez, mozes imati daleko vecu stetu na motoru od sadasnje ako ti okrene polaritet (+ i -) ..... za 1 tren ces se naci u dimu jer su zice debele, sledeci tren je vatra i tu te neugasi niko.

 

Zamenio si namotaje, zamenio si akumulator, zameno si CDI a Joskin provereno dobar regler ti je skup......

Kolega, ako nemas para da nesto odrzavas kako treba, onako kako dolikuje, nemoj voziti, nemoj karabudziti svakakva sranja, parkiraj sa strane i skupljaj kes. 

 

Nije mi skup za dzep nego za motor koji posedjem. Imam kesa da kupim al kao sto sam reko ne ulaze mi se vise u taj motor dosta sam ulozio.
To je cvaja retko ga vozim za 6 meseci presao sam 10km. Jedino da gledam da uzmem polovan original.
Planiram kupovinu drugog motora a ovaj da bude tu sto bi se reklo da bleji jer je jednostavan za odrzavanje a i uzeo sam ga za matorog ne za sebe.
Posle 600cc i 1000cc nije mi interesantan. motor je slucajno dosao do mene za lepe novce pa sam ga zato i uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600
2 hours ago, Arakis said:

... Osim ako nisu te dve faze jednim krajem na masi? Nemam semu, samo pretpostavljam. 

Nema nista o tom motoru.. sve sam pretrazio. To bi trebalo da je isto kao af1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600
6 minutes ago, Hendrix said:

Nema nista o tom motoru.. sve sam pretrazio. To bi trebalo da je isto kao af1.

Zika66.

Msm da sam vezao dobro regler. jer ipak daje neko punjenje tacnije regulise napon. al je verovatno slab i cim se upale svetla pada na 12 i nesto. Vezao sam narandzastu i zutu na 2 zute iz namotaja. crvena na crvenu. a plavu vezao sa masom zajedno sa - kleme na akumulatora. Svaka drugacija sema ne daje nikakvo punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Pingvin jos nije dosao po kockice i srafice tako da su na raspolaganju drugom kolegi kom zatreba.

Dobrano si skembao klemu, drzace vodu dok ne dodje sledece otpustanje pa stezanje, to drugo ne verujem da ce prezivati a da bude stegnuto kako treba.

Uopšte nisam gledao... hvala, ako, a moram uzeti drugi, slučajno ne uzmem javljam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Hendrix

Drug, totalno je nebitno za koga si uzeo i dal je to prvi ili peti motor u kuci i koliko je ulozeno u njega. 

Bitno je da kad uzmes nesto da radis, (sta god bilo) to sto radis da bude ispravno a ne ofrlje.

Pricamo o Joskinom regleru koji kosta 60eur, mogu razumeti parolu "snadji se" da regler kosta 200, 300, 600eur ovako stvarno ne mogu razumeti tvoj rezon popravke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600
11 hours ago, Satelis said:

@Hendrix

Drug, totalno je nebitno za koga si uzeo i dal je to prvi ili peti motor u kuci i koliko je ulozeno u njega. 

Bitno je da kad uzmes nesto da radis, (sta god bilo) to sto radis da bude ispravno a ne ofrlje.

Pricamo o Joskinom regleru koji kosta 60eur, mogu razumeti parolu "snadji se" da regler kosta 200, 300, 600eur ovako stvarno ne mogu razumeti tvoj rezon popravke.

Drug mislim da ga sad malo preterujes. Ja znam sta si hteo da kazes i ne kazem da nisi u pravu.
Samo sam pitao ljude to jest vas sta mogu da uradim povodom ovoga na sta sam dobio i odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kad znam da sam u pravu, ne da preterujem nego se znam na glavu popeti, gori od najgore zene postanem u zvocanju u nedogled :)

Salu na stranu, u cemu mislis da preterujem.... u tome sta ti se moze desiti sa kineskim sranjem od reglera ili u tome sto ti ukazujem kako treba a ne kako si zamislio uraditi?

Reci mi pa da ti objasnim, nije mi tesko, video sam svasta od budzevina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
On 8/10/2019 at 8:56 PM, N.F.S. said:

Rasturao sam slican agregat, mislim  da namotaji ostaju na dekli a magnet na radilici... 

Znaci, ispustis samo ulje i skidas, ne treba radapciger... (nadam se)

 

fixed-startor-plate.jpg

Nisam se javio. Ista je situacija kao na ovoj slici. Otpalo mi je parce magneta i ostetilo je namotaje. Premotao sam namotaje tek pre par dana, videcu ovih dana da to sastavljam. Zanima me sta moze da bude uzrok da se oljusti deo magneta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Los kvalitet magneta ili lepka, pad motora i udarac u tu deklu... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Kada u service manuelu kazu open-circuit voltage jel se misli na proveru stanja akumulatora sa ukljucenim kontaktom? 

 

Ili se misli na proveru napona akumulatora sa ukljucenim motociklom?

 

Hvala

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Da pojasnim. Open circuit voltage ne sme biti ispod 12.8

Ako je ispod 12.8 na punjenje, ako je ispod 12 treba novi akumulator - tako kaze manuel. 

 

Sve ja to znam otprilike al ovo open circuit voltage me malo buni, a potrebno mi je radi daljeg proucavanja ovog chaptera u manuelu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Znaci po tome trebao bi cesce da ga dopunjavam jer mi je izmedju 12.3 kad stoji 7,8 dana a posle voznje dodje do 12.75 otprilike. Mada ko zna koliko je star. Yuasa je na njemu al sam dobio savete od kolege @Satelis da pogledam godinu proizvodnje ako ima jer ovi noviji Yuasini rade kinezi.

 

Mada sad sam mu skinuo one kleme od punjaca i upaljaca to bi trebao preko kontakt brave da se ugradi jer sam cuo da teoretski i to moze da vuce pomalo struje kad stoji duze vreme.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Menjaj. Zeznuce te kada ti najvise treba, pogotovo sto ne znas kolilo je star acu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

Akumulator mi se prazni. Star je godinu dana , danas sam ga napunio do 12,3v i ubrzo,kroz nekih sat vremena je spustio na 12,2v . Ne znam da li je neophodno da ga zamenim ili mogu da dospem neku tecnost ili sta vec. Ako neko zna uopste koji je tip akumulator i sta dalje da radim. Evo slika u prilogu i hvala unapred ! 

15832582110875939243983192483664.thumb.jpg.878cb569209c14cc53931cae2e847dd0.jpg

15832581944265046798595574686328.jpg.82cc0d076a23dbc2a688c544501939f4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 13 sati, Berar je napisao:

Akumulator mi se prazni. Star je godinu dana , danas sam ga napunio do 12,3v i ubrzo,kroz nekih sat vremena je spustio na 12,2v . Ne znam da li je neophodno da ga zamenim ili mogu da dospem neku tecnost ili sta vec. Ako neko zna uopste koji je tip akumulator i sta dalje da radim. Evo slika u prilogu i hvala unapred ! 

15832582110875939243983192483664.thumb.jpg.878cb569209c14cc53931cae2e847dd0.jpg

15832581944265046798595574686328.jpg.82cc0d076a23dbc2a688c544501939f4.jpg

Ovaj akumulator stavi da se puni dok ne postigne napon od 14,7 Volti, pa nekoliko sati nakon što ga skineš sa punjača proveri napon. Trebalo bi da bude 12,7-12,9 V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Ovaj akumulator stavi da se puni dok ne postigne napon od 14,7 Volti, pa nekoliko sati nakon što ga skineš sa punjača proveri napon. Trebalo bi da bude 12,7-12,9 V.

Ako je tako onda je sve uredu?

Koliki bi napon trebao da bude npr posle dan,dva stajanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, Berar je napisao:

Ako je tako onda je sve uredu?

Koliki bi napon trebao da bude npr posle dan,dva stajanja?

Pa ne bi smela da bude neka osetna razlika u odnosu na prethodno stanje (znači oko 12,7-12,8V).

Tvoj je akumulator očigledno duboko ispražnjen i vrlo je moguće da je i trajno oštećen, ali poušaj nekim "pametnim" punjačem (koji ima program za desulfatizaciju) da ga povratiš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850
Pre 19 sati, zika56 je napisao:

Pa ne bi smela da bude neka osetna razlika u odnosu na prethodno stanje (znači oko 12,7-12,8V).

Tvoj je akumulator očigledno duboko ispražnjen i vrlo je moguće da je i trajno oštećen, ali poušaj nekim "pametnim" punjačem (koji ima program za desulfatizaciju) da ga povratiš.

Sinoc sam ga napunio do 14v i skinuo sa punjaca, za sat vremena je palo na 13v i tako je bilo i sada kada sam proveravao pa pretpostavljam da je ipak sve uredu samo se malo vise ispraznio verovatno zato sto sam u zadnje vreme samo palio motor a nisam vozio pa tada nije alternator punio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, Berar je napisao:

Sinoc sam ga napunio do 14v i skinuo sa punjaca, za sat vremena je palo na 13v i tako je bilo i sada kada sam proveravao pa pretpostavljam da je ipak sve uredu samo se malo vise ispraznio verovatno zato sto sam u zadnje vreme samo palio motor a nisam vozio pa tada nije alternator punio 

Na 14 volti još uvek nije dovoljno napunjen. Napuni ga ovaj put do 14,7V.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja