Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Treba da bude 3000-4000 mA (miliampera). Ili 3-4A (ampera). I još da bude pametan - da se isključuje automatski da ne puni non stop. Našao sam takav za 3000 din. A sada mi još treba muški deo za utičnicu, a povezivanje će mi odraditi električar, nije da ne znam za toliko ali neću da ništa sam da radim još uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Desetinom nazivnog kapaciteta je neko pravilo punjenja... Moze i vecom strujom na kratno ali bateriji (kiselinac/agm) vise prija sporije a duze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Stigao punjač.
Ima I sliku motora što mora biti dobra stvar . Kolega Nenade mogu li ja to tebi poslati da mi namestis dzek I muški punjač za 12v utičnicu? Platim pošteno + pivo 
 

20181008_110022.thumb.jpg.002c35abeebe2128b068d49bdae5619f.jpg

20181008_110005.thumb.jpg.32e616f5180416125241c811896a839c.jpgšteno + pivo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

https://www.akumulator-shop.rs/proizvod/punjac-akumulatora-cars-pro-ebc4000-612v-4a/

 

Ovaj punjač mi deluje ok, kupio bih ga, međutim interesuje me jedna stvar, da li je sa ovim punjačem moguće ostaviti akumulator na održavanju tokom cele zime. Recimo izvadim akumulator iz motora, priključim ga na punjač u oktobru i skinem u martu.

 

Koliko vidim, on nema onu opciju desulfacije, koliko je to bitno, i da li vredi dati više para za C-TEK? Unapred hvala na pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima opciju održavanja i koliko vidim iz pdf uputstva, ima i neki impulsni režim kojim pokušava oživljavanje u periodu od 30 minuta po uključenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mislio sam nesto tipa da ukljuci na npr 11 i puni do 12, cisto usled duzeg stajanja ne dodje do dubokog praznjenja, samo to.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zar računarski UPS-ovi nisu već konstruisani da lagano pune i održavaju akumulator (kiselinski, hermetički zatvoren) duži vremenski period?

Konkretno mislim na kućne varijante, 600-1000 VA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 8.10.2018. at 11:08, milosmc je napisao:

Stigao punjač.
Ima I sliku motora što mora biti dobra stvar emoji846.png. Kolega Nenade mogu li ja to tebi poslati da mi namestis dzek I muški punjač za 12v utičnicu? Platim pošteno + pivo 
 

20181008_110022.thumb.jpg.002c35abeebe2128b068d49bdae5619f.jpg

20181008_110005.thumb.jpg.32e616f5180416125241c811896a839c.jpgšteno + pivo 

Uopste mi nije problem da ti pomognem! Obrati mi se porukom slobodno ali da ne placas postarine mogu te telefonom uputiti kako i sta :), dve su zice u pitanju, baaaas je jednostavno! 

Elem ja ovako na motorima radim, (juce i na kawi, slika ispod), musko/zenski dvopolni kontakt, zenski "visi" pod deklom, vezan je za ram plasticnom selnom a za bateriju preko osiguraca, ima silikonsku kapicu tako da vek ostaje cist... Njegov muski parnjak vec imam na punjacu.. Jednostavno i prakticno.

gggg.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo ovako resih punjenje  preko uticnice... Nekada sam tako koristio na cbr1000f, obican trafo ispravljac, uticnica na guvernalu a u muskom delu prikazanom na slici redno vezana sijalica 12v10w... Kada svetli jako znaci da je baterija prazna, njeno slabljenje je proporcionalno punjenju/napunjenosti...

viber-image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
On 10/21/2018 at 8:16 AM, N.F.S. said:

Uopste mi nije problem da ti pomognem! Obrati mi se porukom slobodno ali da ne placas postarine mogu te telefonom uputiti kako i sta :), dve su zice u pitanju, baaaas je jednostavno! 

Elem ja ovako na motorima radim, (juce i na kawi, slika ispod), musko/zenski dvopolni kontakt, zenski "visi" pod deklom, vezan je za ram plasticnom selnom a za bateriju preko osiguraca, ima silikonsku kapicu tako da vek ostaje cist... Njegov muski parnjak vec imam na punjacu.. Jednostavno i prakticno.

gggg.jpg

 

Nisu uspeli da mi nadju punjac koji moze da se nabudzi. Ja sam doneo neka 2 komada koja sam imao u kolima ali rekose elektricari da ne moze, "ima puno nekih zicica"...  Razmisljam da odsecem uticnicu 12V jer ne koristim uopste i da stavim ovako kao na slici gore. To vec mogu i sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 3.7.2018. at 12:29, Markone88 je napisao:

Hvala majstoru @Arakis sto je za manje od pola sata vratio instalacije na fabricko stanje :) kod njega vredi otici i kad ti nista ne treba, cisti da se posedi malo i nasali sa covekom.

 

Ler gas je podignut na 1300 rpm i za sad se ne gasi pri oduzimanju gasa i naglom kocenju. Ispraticu situaciju ali nadam se da je to sad sve ok.

Z750s te generacije ima rucni sauh i Elektronsko ubrizgavanje. Veoma cudna kombinacija, ali zato radi veoma dobro, bez preterano elektronike i senzora.

Ja na svom Z-u nisam imao tih problema, sa gasenjem, a ler gas mi je bio na 1000 rpm. Postoji mogucnost da ti motor nije dostigao radnu temperaturu pa se gasi, ili negde na usisnim gumama - flansama falsira vazduh. Nema potrebe da dizes ler na 1300 rpm ako je ostalo kako treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na ovom Z-tu sauh nije "sauh"... Ne obogacuje smesu i nema nacina da to odradi mehanicki... Posto sam skidao dizne i slao na ciscenje (to je resilo problem gasenja na pustanju gasa, ler je sada na 1100) obratio sam paznju sta se desava povlacenjem poluge sauha...

Ovaj model ima dva seta leptira na usisu (i dva TPS senzora)prvi do kutije filtera vazduha kontrolise ECU preko step motora, drugi, blize agregatu kontrolise vozac... Motor ima senzor spoljne temperature ali nema O2 senzor u grani tako da pri hladnijem vremenu ECU produzi vreme brizganja a ti mu povlacenjem rucice "sauha" otvoris blago leptire do cilindara, da uprostim, kao da si blago dao gas...

Zato zagrevanjem obrtaji pod "sauhom" ne odlaze na gore vec su konstantno na 1500 obrtaja...

 

Da,da... Ulazim polako u Kawina resenja, nikada je pre imao nisam:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Gde si odradio ciscenje dizni, i koliko je to zadovoljstvo stajalo? Posto mi je motorin i dalje okacen na cengele za svinje, mogao bih ga pocastiti time, dok ne padne finalno sklapanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nego, pitanje za sve iz gradova vecih od ove moje provincije:

Ima li neko preporuku za majstora, elektricara/elektronicara, koji bi se bavio popravkom km/sata za mog Z750s '06. (potpuno elektronski sat, bez sajli). image.png.79e411a2a07d50977c330bbc13ab4bcc.png

Ili, ima li ko za prodaju km/sat od modela Z75n '04.-'06. onaj manji, digitalni? image.png.f3d8f0e5b4b4adada52fef3d76477e73.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U Kg imas dosta servisa za ciscenje dizni, ja skidam i dajem samo dizne, Milutinovic servis, (za cenu ih mnoras zvati), a ima i neki sistem da oteras motor pa ti mesto rezervoara zakace masinu gde motor radi i sagoreva neku tecnost njihovu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ih hoces ocistiti u svojoj reziji, onako preventivno imas na youtube jednostavne upute... Treba ti akumulator, crevce, sprej za ciscenje dizni i taster prekidac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Demontiras dizne, ciscenje ultrazvukom, montiras dizne pa nakacis na ciscenje s'aparat predvidjen za to, Wynn's npr..... nema bolje kombinacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemaju prikljucke, bar ovde u Kg za taj aparat, jedino kada znas nekoga pa da se prepravi prihvat za crevo... Servis koji gore pomenuh, kada im skinute dizne odneses naplacuju od 300 do 500 din po dizni ciscenje ali ne mogu se sve dizne proveriti na testeru posle ultrazvuka... Od TDM-a su mogli da testiraju ali evo od kawe samo ciscenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Drugari, stigle su mi Dynatek bobine za Kawu.

Ovako izgledaju:

DSC_0892.thumb.JPG.f3d4dd35cd2a63155df7ca21571669da.JPG

DSC_0893.thumb.JPG.a414b7cca9a409a164c0fc1b4f79aa96.JPG

DSC_0895.thumb.JPG.3a552f52eff4b2b9cb49103d82d2d492.JPG

 

E sad... Imam za njih nove neterminisane kablove (bez završetaka), imam i lule za svećice ali mi fale oni konektori koji idu na krajeve kablova ka bobini i zaštitne kapice:

 

553614251_krajevi2copy.jpg.5b0d59434444c145aabd388785d0857b.jpg

krajevi.jpg.027b643e3409a90cb87f75761834ec45.jpg

 

Zna li iko gde bih to mogao da pazarim u Beogradu? 

 

P.S. Znam da to može da se skine i sa starih kablova al ne bih da budžim i da se zafrkavam, hteo bih da stavim novo. Kud sve tud i to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja