Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Aku mi je ok kupio ga pre mjesec dana i napon na njemu je trenutno 12.5.A 30+v sa izmjerio na ovome dzeku koji ide sa namotaja,guglao sam i naisao na neki post gdje se na njemu valjda mogu ispitati namotaji ako daje pre 70+v da su namotaji ok.Krenuo sam od namotaja pa bi dalje.Samo ne znam da li to dobro radim,ono sto me najvise interesuje,ako anlaser losije okrece magnet na namotajima da li to isto tako znaci da namotaji daju manji napon dalje?Danas cu da skinem namotaje i da vidim da li je sve ok,postavicu sliku ovdje.

IMG_20180528_094849.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Kako?Da mjenjam dio po dio ili ...?Nasao sam sta je problem sa alnaserom i zasto sporo okrece.U pitanju je magnet unutar njega koji je pojeden,sutra idem da uzmem alnaser i bobinu pa cu da vidim sta ce se desiti...A sto se namotaja tice,htjeo sam da skinem i da vidim da li su oni ok posto sam iskren da budem presao preko njih sa vodom dok sam prao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Nema varnice na svecici a vergla, pun akumulator, podjes redom, proveris lulicu za svecicu, nije, proveris kabl bobina-svecica, nije, proveris bobinu, nije, +12v do bobine, nije, paljenje...

Ne bi verovao koliko cesto ljudi imaju probleme zbog labavog konektora, oksidiranog kontakta i slicnih gluposti.

Ne hvataj se odma za paljenje, namotaje, rotore, statore....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Sutra bi definitvno motor trebao kod majstora,cijeli dan sam se borio sa njim  i ne ide,ovo para sto sam odvojio za mora ode na njega ali ko ... :D.Hvala puno na pomoci,javicu se sta sam uradio,da znaju i za ubuduce ako bi neko imao isti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Zvao puna 3 majstora sto rade motore,navodno niti jedan nema vremena tj.prepuni su.Jedino sto mi ostalo da sam radim.Interesuje me da li dijelovi sa yamahe teos 125 odgovaraju na majesty 125...Masina je po izgledu ista,samo da napomenem da sam nasao preko neta dijelove i da samo putem slike mogu da vidim.Od tog cu uzeti alnaser,cdi i bobinu i nadati se da nisu namotaji stradali.Za to troje mi trazi 70e da li je to puno para za to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Samo da se javim motor je rijesen,u pitanju su bili namotaji i cdi,namotaji su bili toliko izbili da se nije ni vidjelo nista...Za svaki slucaj sam promjenio alnaser,bobinu,kabal sa bobine na svjecicu i novu svjecicu,motor je kao nov.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Pozz ekipa 

June mi ostane kljuc u bravI citav dan I naravno ode akumulator. Davao malo zivota ali ne dovoljno da zavergla.  Ja ga pokusao gurnuti ali bezuspesno, vrv ne dovoljno struje za pumpu goriva, tako da sam odmahave I odustao.  Ujutro kablovi pali I vozI.  U trenutu vidim sat brzina obrtaji I kilometraza ne rade.  Obrtakjka zakucala na oko 100 . Znaci nesto je crklo kad Sam ga gurnuo. Osiguraci su ok. U pitanju je f650 bmw 2004

Citavo jutro citam ali ne mogu naci nista. Jedino sta nadjoh je da navodno jedina zajednicka stvar za sve njih jeste samo jedna masa. Ali cisto sumljam da se masa raskaclla u konektoru samo tako od jednom. 

Svako misljenje bi znacilo

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvo dobro napuni akumulator nekim punjačem pa posle toga premeri napon punjenja na akumulatoru (14-14,4V).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, stefanFanatic said:

Sve normalnog

Proverih I abs.  Da nema struje dovoljno ne bi radio. Akumulator pun sve radi savreseno sem opisanog

Kad brljavi instrument tabla, to ti je uglavnom zbog neispravnog akumulatora,na svim motorima. 

E sad posto je to BMW, mozda je i jos nesto..

 Al ti probaj sa drugim akumulatorom. Nadji nekoga ko vozi motor koji koristi isti akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pozdrav kolege,

 

Imam jedno pitanje vezano za Kawasaki Z750S 2005 godiste.

 

Motor je u besprekornom stanju, pali iz prve i kad je hladno i kad je vruce, radi lepo i mirno.

 

Na motoru je promenjen auspuh, stavljen je Shark carbonski top. Motor ima dodat uredjaj za strob stop svetlo. Ima prikacen i punjac za mobilni ispod sedista, direkt na akumulator.

 

E sad, problem je u sledecem, samo kada je hladan motor, prvih par minuta voznje, ako naglo zakocim i naglo pritisnem kvacilo, obrtaji padnu i motor se ugasi (desilo se samo 3 puta, ali bolje da znam sta je). Posle nekoliko minuta voznje, to se vise ne desava, moze da se daje i oduzima gas kolko hoces, motor se ne gasi.

 

Dobio sam savet od jednog majstora da pojacam ler gas, jer je menjan auspuh, sto sam i uradio (podigao sam ler gas na 1300rpm kad je vruc). Provericu sutra prekosutra da li je stvar resena povecavanjem ler gasa.

 

Sutra idem kod majstora @Arakis da skinem strob uredjaj i punjac za mobilni jer mi nisu potrebni, pa taman da proverimo i struju.

 

Javicu ovde napredak, mozda moj slucaj nekome pomogne, a ako je neko od vas imao slicnih problema znacio bi mi neki savet.

 

Pozdrav i sigurnu voznju zelim

 

Za kraj, evo slika mog ljubimca

20180626_123948.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Hvala majstoru @Arakis sto je za manje od pola sata vratio instalacije na fabricko stanje :) kod njega vredi otici i kad ti nista ne treba, cisti da se posedi malo i nasali sa covekom.

 

Ler gas je podignut na 1300 rpm i za sad se ne gasi pri oduzimanju gasa i naglom kocenju. Ispraticu situaciju ali nadam se da je to sad sve ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Juce se zaputio u podne u Srpsku Crnju, stigao tamo sve super posle sat vremena da upalim kad ono crko konj. Tamo sam planirao prespavati pa sam celu noc punio akumulator i ujutru opet da upalim kad ono crko konj ni da bekne. Upalim ja njega na gurku lagano i ceo put ne smem da pustim da padne ler inace se motor gasi, polako stignem kuci i kazem sad mozes da odmoris pustim gas i ugasi se:jok:  Prikacim akumulator ceo dan danas da se puni i probam i opet sad uvece i nista. Akumulator je definitivno otiso i njega kupujem mozda i sutra, e sad da li je regler, malo mi cudno...:stabre:kako tacno utvrditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Blago tebi kad možeš da ga pališ na gurku. Meni kad se ugasio em sam morao da guram em da platim šlepovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 9 sati, Boba1990 je napisao:

Juce se zaputio u podne u Srpsku Crnju, stigao tamo sve super posle sat vremena da upalim kad ono crko konj. Tamo sam planirao prespavati pa sam celu noc punio akumulator i ujutru opet da upalim kad ono crko konj ni da bekne. Upalim ja njega na gurku lagano i ceo put ne smem da pustim da padne ler inace se motor gasi, polako stignem kuci i kazem sad mozes da odmoris pustim gas i ugasi se:jok:  Prikacim akumulator ceo dan danas da se puni i probam i opet sad uvece i nista. Akumulator je definitivno otiso i njega kupujem mozda i sutra, e sad da li je regler, malo mi cudno...:stabre:kako tacno utvrditi.

 

Stavi novi akumulator, pre toga ga napuni punjačem i upali motorče.

Ako se napon na akumulatoru kreće od 14 - 14.4V na 3000 obrtaja sa upaljenim svetlima...regler ti je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Cim kupim akumulator javljam. 

U moto radnjama nude mi samo landport akumulatore , koji uzeti sad 12v 8Ah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Kupljen danas akumulator, prikljucim i opet nece da upali, samo sto sad vergla kao lud al nikako da upali. I izbacuje mi gresku F1. :stabre:

Da dopunim, ocitao mi kod greske C23??

IMG_20180725_094826.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dosta se razumem u struju ali ipak da pitam.

Jamaha XT600E, sa otkačenim i prespojenim prekidačem ćopave. Neće da vergla kad je ubačena u brzinu i stisnuto kvačilo.

Šta da gledam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 7/25/2018 at 9:17 PM, lord_oblivion said:

Dosta se razumem u struju ali ipak da pitam.

Jamaha XT600E, sa otkačenim i prespojenim prekidačem ćopave. Neće da vergla kad je ubačena u brzinu i stisnuto kvačilo.

Šta da gledam?

Samo da javim da sam našao problem. Žica u snopu je bila u prekidu, sam prekidač na ručki je (bio) ok.

Takođe žica od sirene bila u prekidu negde u snopu.

Naravno, rasturio sam kompletnu instalaciju na sastavne delove i prepakivam sve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja