Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha YZF-R6

Pozdrav svima,
Potreban mi je savet i smernica za resenje problema koji imam sa Yamahom R6 2003 godiste.
Imam problem sa ler gasom, u neutralu njegovo osciliranje nakon postizanja radne temperature dostize raspon izmedju 500-3000rpm, cak se desava da padne na 0 i da se motor ugasi. Motor radi bas neravnomerno. Takodje mi se desava da prilikom voznje, prilikom kocenja kada pritisnem kvacilo i odvojim ga obrtaji skroz padnu i motor se ugasi. To mi se desava jedno 10minuta prilikom svake voznje nakon dostizanja radne temperature, kasnije se stabilizuje, pa opet u nekom trenutku pocne isto da se desava. Sumnjao sam na bobinu, svecice, ali sve je zamenjeno zimus prilikom servisa, no mozda ih treba opet pregledati. Majstor koji je radio servis mi spominje mogucnost brljavljenja TPS-a.
Zna li neko mozda sta je u pitanju, da li je neko imao slicna iskustva?
Unapred zahvalan.



Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Jel ima to čudo step motor za gas??? Takvi simptomi na kolima bi odgovarali crkavanju step motora za ler gas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha YZF-R6

Rešio sam problem nakon bezbroj pročitanih foruma i odgledanih video snimaka :)

Prilikom očitavanja pozicije gasa na kompijuteru motora paljenjem DIAG moda očitane su mi preniske pozicije gasa (TPS), dosta niže od fabričkih. Skidanjem uređanja, čišćenja i njegovog štelovanja (preciznog rotiranja na desno) namestio sam vrednosti kao što fabrika preporučuje.

 

Snimak (od 3:40) gde se pali DIAG mode i proverava pozicija min/max. Meni je min bio 7, a max 85, dok su fabričke vrednosti su min 18 i max 97. Tako da mi je to pravilo problem prilikom dostizanja radne temp motora.

 

0-02-04-85a7ca8554028622ce83f2c476b1c9af9f1b5d323f89c050d094e86b1ef52941_full.jpg

0-02-04-9ebe373f551c69e4afc5bc07d3abee30544f5e6d4bfc1a5038243fa9fde1abb9_full.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
54 minutes ago, MOTO Iannone said:

A povrh svega svetla moraju biti upaljena jer GS nema prekidač za svetla.

Ima li vode u celijama,sipa se destilovana.

Ako ima onda je zveknula neka celija . Koliko znam ne bi trebalo voziti sa takvom baterijom.

Mogu ti kupiti ako nesto radi sutra pa poslati na autobus drugu bateriju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace svetla mozes ugasiti tako sto iscupas osigurac.

Meni kad je crko akumulator na Er5 nije hteo da pali ni na gurku. Cdi koristi bateriju za  neki kurac,uglavnom nije 'teo!

Kod gs-a je mozda drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Probaj da upalis motor pa izmeri onda napon i ako mozes struju koju vuce akumulator. Mozda i moze tako da se vozi (u slucaju da ne vuce veliku struju).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha YZF-R6
On 01/08/2017 at 3:28 PM, britka sablja said:

Rešio sam problem nakon bezbroj pročitanih foruma i odgledanih video snimaka :)

Prilikom očitavanja pozicije gasa na kompijuteru motora paljenjem DIAG moda očitane su mi preniske pozicije gasa (TPS), dosta niže od fabričkih. Skidanjem uređanja, čišćenja i njegovog štelovanja (preciznog rotiranja na desno) namestio sam vrednosti kao što fabrika preporučuje.

 

Snimak (od 3:40) gde se pali DIAG mode i proverava pozicija min/max. Meni je min bio 7, a max 85, dok su fabričke vrednosti su min 18 i max 97. Tako da mi je to pravilo problem prilikom dostizanja radne temp motora.

 

0-02-04-85a7ca8554028622ce83f2c476b1c9af9f1b5d323f89c050d094e86b1ef52941_full.jpg

0-02-04-9ebe373f551c69e4afc5bc07d3abee30544f5e6d4bfc1a5038243fa9fde1abb9_full.jpg

Dužnost mi je da napišem da mi se problem sa neravnomernim radom motora na leru i gašenjem pri odvajanju kvačila prilikom zaustavljanja nastavio ponavljati uz sve učestalije "rupe" i "gutanja" gasa. 

Nakon brojnih konsultacija sa majstorima i nagađanja mogućnosti izvora kvara (svecice, filter fazduha, bobina, zaprljanost dizni, pumpa goriva...) i zamalog uverenja od strane jednog majstora da je 100% u pitanju karburator (motor inače nema karburator) odlučio sam da pomoć potražim u Loznici kod majstora Milana. Motor je preuzeo u ruke mlađi majstor Čeda koji je zajedno sa majstor Milanom u trenutku mog dolaska sastavljao i spremao za stazu neku opasnu trkačicu (oduševio sam se pristupu i pedantnosti rada). Sačekao sam svoj red :)

Izmeren je pritisak pumpe za gorivo gde je ustanovljen pritisak ispod potrebnog (propisanog). Očišćen mi je filter pumpe za gorivo koji je očigledno bio zagušen od prljavštine (nikad čišćen). Nakon vraćanja izmeren je pritisak pumpe za gorivo koji je sad imao propisan/dovoljan pritisak. Proveren je filter vazduha koji je bio ok.

Prilikom provere ajnšprica usanovljena je nesinhronizovanost što je odmah naštelovano (slika u prilogu). 

 

Moje eksperimentisanje sa TPS senzorom je bilo prokomentarisano da se to nikada ne dira, odnosno da postoje majstori posebno za tu oblast. Vratio sam TPS na podešavnja na ona koja sam zatekao. Motor sada radi kao sat da ne ureknem :) 

Velike pohvale za majstora Čedu kome nije teško da svaki svoj potez i funkcije sklopova motora objasni (koga zanima). Sve preporuke svim bajkerima sa foruma. 

 

 

0-02-04-08e813e3b265ace54092d671c2917b3dccf172cb5ea4cd40eb2d9965742914ff_full.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ne radi mi kratko svetlo (oboreno) na Pan Evropi. U faru ima dve H4 sijalice, nisam još ništa skidao (malo je komplikovano pa čekam vikend) ali koliko vidim obe su da kažem, bele, čitave i ne vidim da su začadjavile. Postoji li neka druga solucija da je nešto crklo, pošto na obe dugo svetlo radi? Čisto pitam ako neko ima iskustva dok ne skinem oklope da vidim i gde da odem ako je nešto drugo u pitanju a ne zamena sijalice. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Osigurač?

Premeri napon punjenja na akumulatoru, da nije probio regler pa diže napon na 17-18V?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

CDI na malom dominatoru pomalo zeza... Radi, radi, pa neće. 

Dešava se da posle par dana stajanja motora (posebno ako su bile neke ozbiljnije promene spoljašnje temperature) hondica jednostavno izgubi varnicu na svećici. Onda je ja izlečim tako što skinem rezervoar, par puta kucnem CDI, malo pritisnem kontakte (koji mi se čine dobrim) i onda pali na pola tastera kao i uvek. I tako radi lepo nekad 3, nekad 13 dana dok ponovo ne poludi.

Vrlo retko (samo jedanput) se to desilo u vožnji, obično se problem javi na prvom dnevnom paljenju.

 

Da li da jurim drugi CDI ili se ovaj problem može nekako elegantnije rešiti?

Ukoliko kupujem drugi, da li je isti kao sa drugih (dvocilindričnih) modela Honde (Transalp, Afrika)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre sat vremena, Arakis je napisao:

Osigurač?

Prefmeri napon punjenja na akumulatoru, da nije probio regler pa diže napon na 17-18V?

Hvala arakis. Provericu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
CDI na malom dominatoru pomalo zeza... Radi, radi, pa neće. 
Dešava se da posle par dana stajanja motora (posebno ako su bile neke ozbiljnije promene spoljašnje temperature) hondica jednostavno izgubi varnicu na svećici. Onda je ja izlečim tako što skinem rezervoar, par puta kucnem CDI, malo pritisnem kontakte (koji mi se čine dobrim) i onda pali na pola tastera kao i uvek. I tako radi lepo nekad 3, nekad 13 dana dok ponovo ne poludi.
Vrlo retko (samo jedanput) se to desilo u vožnji, obično se problem javi na prvom dnevnom paljenju.
 
Da li da jurim drugi CDI ili se ovaj problem može nekako elegantnije rešiti?
Ukoliko kupujem drugi, da li je isti kao sa drugih (dvocilindričnih) modela Honde (Transalp, Afrika)?
Koliko sam ja gledao, najčešće se problem reši ponovnim lemljenjem na ploči u CDI-u. Mora da se otvara, ima detaljno uputstvo na adv forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Poz svima.Imam problem sa oksidiranim kontaktima  na samom cdi-u a i na dzekovima.Burgman 400 je u pitanju,nahvata se neki zeleni oksid.Sad ja sam to oprao sa kontakt sprejom i bilo je cisto.Juce reko ajd da proverim kakvo je stanje kad ono isto puno tog zelenog.Predpostavljam da je to od vlage,sad cime naprskati da ne dolazi ponovo do ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Opet očistiš i dobro osušiš. Ima da se kupi u wobi hausu kao izolirka, ali od žive gume.

Umotaš sa time konektor i po mogućnosti spoj sa CDI-jem. Ima da bude hermetički zatvoreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Da nije mozda u tome problem,posto kad sam ocistio kontakte nisam ih osusio nego ih naprskao kontakt sprejem onako bogato i spojio cdi,pa da se zato to zeleno ponovo pojavilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Moguće, taj sprej ne bi trebalo da provodi, ali u kombinaciji sa oksidom koji je bio na kontaktima moguće da je stvorio provodni film.

Sve što se čisti i pere od elektrike trebalo bi prvo dobro osušiti pa tek onda uključiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

WD нужно зло , ако имаш варијанте боље иди у неку радњицу за продају електронике тамо имаш спрејеве за те ствари . темељно се очисти и ако треба осуши ( зависи од третмана ) WD има добру и лошу страну , лоша је та да после неког времена има потребу да везује за себе све и свашта а у комбинацији са бакром . Имао је неки пластик спреј који нанесеш и он направи заштитни филм где си миран неко дуже време , намењен штампаним плочама и др. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nađe se :)

 

http://vermijsmotorsport.nl/manuals/YZ250.pdf

 

Nemaš akumulator, ispod dekle sa leve strane imaš pick-up, namotaj za visoki napon - punjenje kondenzatora u CDI-u i namotaj (dve žice) za napajanje strujom CDI-a...tu bi se moglo probati sa dodatnom elektronikom sknuti napon za dodatna LED svetla koja bi trebala biti 5-6W max....

 

Možda je bolje rešenje jaka baterijska LED lampa, u džepu rezervne baterije i udri :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja