Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Čika@Arakis meni se na 1100GS istopio fasung sijalice štop svetla, ćopava mi gasi u leru. Može li se "budžiti" mikro prekidač, ako je on "zalepio" ili mora original. Čuo sam da u Mikro princu imaju mikro prekidače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: 2002 Suzuki V Strom DL1000

@Urban Cruiser Sto samo ne ocistis prekidac na copavoj sem ako je ne ispravan onda ga menjaj. Meni se prekidac na copavoj lepio pa sam ga sa WD-40 okupao, sada radi perfektno. Ako ti se topi fasung onda moras da proveris gde ima kratak spoj ili los spoj, jer zato ti se i topi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 Ma ima raznih mikroprekidača ali treba videti koji može da pasuje? A za stop svetlo najbolje nabavi LED sijalicu i nema više topljenja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ima li dovoljno dobrih? Poslednji put kad sam probao, nije sijalo dovoljno jako kao klasična sijalica. Sad me ponovo zanima jer mi je stigao LED blinker stop svetla koji blinkne nekoliko puta pa konstantno sija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Urban Cruiser je napisao:

Čika@Arakis meni se na 1100GS istopio fasung sijalice štop svetla, ćopava mi gasi u leru. Može li se "budžiti" mikro prekidač, ako je on "zalepio" ili mora original. Čuo sam da u Mikro princu imaju mikro prekidače.

Cim topi fasung, najverovatnije da ti ne valja masa na samom grlu.

 

pre 7 minuta, jboban je napisao:

Ima li dovoljno dobrih? Poslednji put kad sam probao, nije sijalo dovoljno jako kao klasična sijalica. Sad me ponovo zanima jer mi je stigao LED blinker stop svetla koji blinkne nekoliko puta pa konstantno sija.

Ako mislis tj pitas za led stop/poziciona sijalica.... preporuka je da pogledas OVDE, sija odlicno i nikad nisam imao problema na bivsem atu i automobilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Za stari motor sam kupovao LED sijalice u arrow-u, sajt je mislim autodiode.rs. Nalaze se negde u Gospodara vučića, u zgradi u podrumu, jedva sam ih našao. Cene su bile oko 450din, a za poziciju oko 750 din.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav. Ukucam pitanje u google on me odvede u ovu temu. Motor je sv650 a problem se odnosi na paljenje. Okrenem kljuc odradi bzzzzz kvacilo stisnuto do kraja u neutralu, pritisnem start i nista, mrtav. Pustim kvacilo do pola on upali. Nekada kvacilo ponovo stisnem i krenem da pustam da bi upalio. Retko upali sa kvacilom do kraja stisnutim. Ima onaj prekidac sa donje strane, verovatno je negde u njemu problem. Aftermarket su rucice i skoro sam stelovao sajlu kvacila koje radi kako treba. Svaka pomoc i savet su dobrodosli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Cistio sam kontakte wd-om nista se nije promenilo. Probacu ponovo, hvala na odgovoru u svakom slucaju. Interesovalo me je pre svega posto je 99% problem u prekidacu, da li samo negde gubi kontakt ili sam prekidac ima neke pozicije, neko stelovanje mozda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da sam prekidac nema stelovanje, jedino da probas da ga skines i pokusas da mu nadjes bolji polozaj, mozda sredis stvar? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Da li je neko ima sličan problem? Motor ponekad neće da upali, ni da zavergla, pomerim malo akumulator i upali iz prve, što samo po sebi nije toliki problem, ali mi se desilo u vožnji da mi se skroz ugasi motor, odnosno neće da da gas, i to mi se oba puta desilo kada sam spuštao brzinu. Posle toga sam stao sa strane, malo pomerio akumulator i opet upalio iz prve. Takođe bio bih zahvalan ako neko može da preporuči dobrog električara u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Probaj prvo da ocistis kleme na akumulatoru i dotegnes, zatim proveri glavni osigurac, to samo negde gubi kontakt ili ima oksida na klemama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Kod reglera sa 4 izlaza (shadow 600 ali ne znam da li je njen regler posto je prepravljeno sve a instalacija katastrofalno) kako se povezuje kontrolna lampica za punjenje aku? Postojeca lampica se ne pali na kontakt a hoce da svitne u voznji ponekad. Inace punjenje jo dobro, oko 14,5v. Imam osecaj da je zica od reglera do lampice ostecena pa bih stavio drugu celom duzinom a staru da ponistim na obe strane ali da ne zeznem nesto. Koliko sam video dve zice su crvene a dve zelene ali ne znam tacno koja je zasta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125
2 hours ago, Biker Q said:

Probaj prvo da ocistis kleme na akumulatoru i dotegnes, zatim proveri glavni osigurac, to samo negde gubi kontakt ili ima oksida na klemama.

Hvala, probaću. Mada svakako bi mi značilo ime dobrog električara jer sam nabavio novi cajger sa ali expressa, bez ikakvog upustva i nemam blage kako bih ga povezao, jer generalno nov sam u svemu ovome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
On 6/2/2017 at 1:41 PM, Arakis said:

Mislim da sam prekidac nema stelovanje, jedino da probas da ga skines i pokusas da mu nadjes bolji polozaj, mozda sredis stvar? 

Skinuo, ocistio, probao jednom dvaput i nekako ga ubo. Upalio, ja se obradovao! Dotegao srafcice, ponovo upalio, ubacio u brzinu - ugasio se. Pokusao da nastelujem kvacilo, nista. Ponovo skinuo prekidac i vratio ga, ista prica. Dobio sam da motor pali bez stiskanja rucice kvacila, ali cim ubacim u brzinu ugasi se. Posto sam se skuvao tokom 3 sata cackanja, odlucio sam se za pauzu. Gde gresim? Da li mogu da nadjem kvacilo podesavajuci sajlu, ili da ga samo gurnem u potok?!

20170712_160055.jpg

20170712_154332.jpg

20170712_154348.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Teško je podesiti taj prekidač kad se jednom "razbuca" :) a pogotovo što je vezan i sa lampicom neutrala a bogami i sa prekidačem ćopave...

 

Možeš da ga kratkospojiš, izvadi konektor sa prekidača pa kratkospoji te dve žice dok negde ne nabaviš drugi alli pazi da ga uvek pališ u leru da ne bi sam krenuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Tako i bi, spojio žice. Pali, radi, ide! Hvala, i imam jedno podpitanje. Da li i kakav kvar može da izazove sadašnje stanje, odnosno nepostojanje prekidača? Osim što ga u Suzukiju nisu bespotrebno tu stavili, da li je poznato kakav kvar može da nastane? Ne bih se previše cimao sada da jurim drugi, a nisam previše zabrinut oko paljenja (usmeravaću ga ka livadi :)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Tek sad sam se ukljucio pa se izvinjavam. Meni je na kawi bio polomljen deo preko koga rucica kvacila aktivira taj prekidac. E sad posto vozim kola poprilicno duze i mnogo pre kave imao sam i tada naviku da motor uvek palim sa stisnutim kvacilom, tako da mi se nikada nije desilo da mi motor krene kad zaverglam a istovremeno mi je alnaser i malo rasterecen jer ne vrti menjac. Prekidac je ostao u zatvorenom polozaju i nisam primetio da mi je ikad ista falilo motoru zbog toga

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre sat vremena, Jupiter je napisao:

Tako i bi, spojio žice. Pali, radi, ide! Hvala, i imam jedno podpitanje. Da li i kakav kvar može da izazove sadašnje stanje, odnosno nepostojanje prekidača? Osim što ga u Suzukiju nisu bespotrebno tu stavili, da li je poznato kakav kvar može da nastane? Ne bih se previše cimao sada da jurim drugi, a nisam previše zabrinut oko paljenja (usmeravaću ga ka livadi :)).

 

Ne boj se, ništa se neće pokvariti samo moraš biti pažljivji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Biću, od sada umesto u trku da naskočim na motor, pažljivo ću se na prstićima penjati.  :jee: Šalu na stranu, čovek uvek treba da bude obazriv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Čika Rajko, jedno pitanjce, kod montiranja kofera i ledizacije istih pretpostavljam da činčevima radite povezivanje ? I pitanje br 2 gde ga pozicionirati na ploči-blize bravici ili u donjoj zoni gde su zupci za kačenje kofera? Ja koristio petopolac mikrofonski al mi nešto brljavi pa se sad mislim da ga menjam za činč obzirom da ionako imam samo poziciju izvedenu u kofere

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Može petopolac, može i činč...zavisi koliko kontakata ti treba :)

 

Obično poziconiram ženski konektor baš na mesto gde je ostavljen prostor za njega, blizu zadnje kopče sa desne strane kada otvoriš kofer,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja