Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Postoji više rešenja za ugradnju relea svetala, a ovo je nešto poboljšano jer je zadržana automatika uključenja, a dodat i prekidač za bezuslovno isključenje.

 

Prvenstveno je za Suzuki V-Strom, ali se može primeniti i na druge motocikle. Ovim se postiže zakasnelo paljenje svetala, posle starta motora da bi se pomoglo bateriji, a dodat je i prekidač (SW) kojim se svetlo može potpuno isključiti. Osim ovoga, svi prekidači, start motora (Ign), kratko/dugo svetlo (LB/HB), blicanje (PASS), su rasterećeni i kroz njih prolazi samo mala struja za pobudu relea, a glavna struja ide kroz kontakte relea.

 

Rele za kašnjenje daje masu za pobudu relea, dok ga odgovarajući taster (SW_LB, SW_HB) aktivira.

 

Šta elektro kolege misle o ovom rešenju?

 

0ebf2b9bd791b58e858f436db68206c8.jpg

 

Elektricno dobro reseno, meni smeta samo jedna stvar, sto u slucaju kvara vremenskog releja ostajes bez dugog i kratkog svetla momentalno, nije bezveze u originalnoj instalaciji odvojen krug dugog i kratkog svetla.... i posebni osiguraci!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: herceg novi
  • Motocikl: piaggio

ima problem vec par dana analogna tastatura na piaggio x 9 evolution nece da radi blokirala je,sta moze biti problem???

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: herceg novi
  • Motocikl: piaggio

post-39918-0-17060300-1466593010.jpgpost-39918-0-07708700-1466593174.jpg

ima problem vec par dana analogna tastatura na piaggio x 9 evolution nece da radi blokirala je,sta moze biti problem???

 

hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

meni smeta samo jedna stvar, sto u slucaju kvara vremenskog releja ostajes bez dugog i kratkog svetla momentalno, nije bezveze u originalnoj instalaciji odvojen krug dugog i kratkog svetla.... i posebni osiguraci!

Lako se on premosti ako otkaže. Posebni osigurači su i dalje u funkciji jer ovo samo daje zajednički minus (masu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Zamenio sam akumulator, problem sa svetlima je nestao ali je ostao problem sa reglerom.

Napon na regleru sa svetlima na leru, 14,5V a kako se povecavaju obrtaji pada do 14.1V , bez svetala od 14.3V - 13.9V.  

 

Servis manual kaze da treba 14.2 - 15.2V i da se napon dize sa dizanjem obrtaja. Ukoliko se ne dize, regler je neispravan.  >:(

 

Po tome sto znam o funkcionisanju reglera i akumulatora, taj napon bi trebao da bude okej za punjenje akumulatora. Ali bih voleo neko strucniji da mi potvrdi to, treba da idem na put uskoro (4000km), pa ne bih da se bacam na trosak oko reglera ako nije potrebno, ali isto tako ne bih ni voleo da ostanem negde na putu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Pozdrav svima! Malo da promenim temu! Trazim drugaru CDi za Kawasaki KFX 700, kvad! Posto sam se cuo sa cika Arakisom ;),  rekao da je CDI zaliven smolom i covek mi lepo kaze da od popravke nema nista i ja pocnem da vrtim telefone.....Pozovem jako poznatog mehanicara iz Beograda, kaze raspitace se pa ce da mi javi? Ok, vidim da je cena na E-Bay-u max 150 dolara za nov, za polovan 80-100....cekam odgovor! Zove me u ponedeljak, kaze cena za nov je 650 e???? Ja pocnem da se smejem! Kaze, sta je smesno? Sve je smesno druze!! Kaze....I sta cemo sad? Nista, hvala, sta da ti kazem! Kaze.....a moj trosak sto sam zvao inostranstvo? Ja zbunjen?? Covek me najcrnje odjebe i zalupi slusalicu!? Strasno, najcrnje.........I tako ti ja izracunam......Viza do Engleske 100e, avionska karta 200, smestaj za dva dana 100e, nov CDI 150 e, dva dana hrane, recimo, fish and chips i 4 Guinness-a 100 e i ostaje mi da kupim 3-4 magneta za frizider sa Big Ben-om i neki Engleski casopis o motociklima!!!! E sad slobodno nek mi neko kaze da sam lud i da nisam u pravu!!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

Kako da proverim da li je ispravan regler?

 

 

Ako su faze sa alternatora ispravne i ako je akumulator u redu, merenjem napona na akumulatoru sa upaljenim svetlima na 3000 obrtaja biće ti sve jasno :)

 

Napon treba biti između 14 - 14.4V

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Zamenio sam akumulator, problem sa svetlima je nestao ali je ostao problem sa reglerom.

 

Napon na regleru sa svetlima na leru, 14,5V a kako se povecavaju obrtaji pada do 14.1V , bez svetala od 14.3V - 13.9V.  

 

Servis manual kaze da treba 14.2 - 15.2V i da se napon dize sa dizanjem obrtaja. Ukoliko se ne dize, regler je neispravan.  >:(

 

Po tome sto znam o funkcionisanju reglera i akumulatora, taj napon bi trebao da bude okej za punjenje akumulatora. Ali bih voleo neko strucniji da mi potvrdi to, treba da idem na put uskoro (4000km), pa ne bih da se bacam na trosak oko reglera ako nije potrebno, ali isto tako ne bih ni voleo da ostanem negde na putu. 

 

Druže, nemaš nikakav problem sa reglerom. To su sve OK vrednosti za voltažu.

 

Normalno je da se podizanjem obrtaja SMANJI voltaža (koja i dalje ostaje u granicama tolerancije). To ti upravo pokazuje da regler radi kako treba.

Ja ću čak i na nov motor da ugradim mali voltmetar, čisto zlu ne trebalo. Prošli put sam "skuvao" nov akumulator... Ako se odlučiš da to uradiš, gledaj da ga vežeš preko releja direktno na akumulator. Jedino tamo imaš "pravo stanje stvari", normalno je da napon varira u ostalom delu instalacije. Preko releja vežeš zato da se ugasi kada skineš kontakt. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

......Viza do Engleske 100e, avionska karta 200, smestaj za dva dana 100e, nov CDI 150 e, dva dana hrane, recimo, fish and chips i 4 Guinness-a 100 e i ostaje mi da kupim 3-4 magneta za frizider sa Big Ben-om i neki Engleski casopis o motociklima!!!! ...

 

Biće da se istom logikom i računicom vodio i serviser koga si zvao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

 

......Viza do Engleske 100e, avionska karta 200, smestaj za dva dana 100e, nov CDI 150 e, dva dana hrane, recimo, fish and chips i 4 Guinness-a 100 e i ostaje mi da kupim 3-4 magneta za frizider sa Big Ben-om i neki Engleski casopis o motociklima!!!! ...

 

Biće da se istom logikom i računicom vodio i serviser koga si zvao :D

 

Pa po svemu sudeci, izgleda da jeste  :lud:  :lud:  :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

 

Zamenio sam akumulator, problem sa svetlima je nestao ali je ostao problem sa reglerom.

 

Napon na regleru sa svetlima na leru, 14,5V a kako se povecavaju obrtaji pada do 14.1V , bez svetala od 14.3V - 13.9V.  

 

Servis manual kaze da treba 14.2 - 15.2V i da se napon dize sa dizanjem obrtaja. Ukoliko se ne dize, regler je neispravan.  >:(

 

Po tome sto znam o funkcionisanju reglera i akumulatora, taj napon bi trebao da bude okej za punjenje akumulatora. Ali bih voleo neko strucniji da mi potvrdi to, treba da idem na put uskoro (4000km), pa ne bih da se bacam na trosak oko reglera ako nije potrebno, ali isto tako ne bih ni voleo da ostanem negde na putu. 

 

Druže, nemaš nikakav problem sa reglerom. To su sve OK vrednosti za voltažu.

 

Normalno je da se podizanjem obrtaja SMANJI voltaža (koja i dalje ostaje u granicama tolerancije). To ti upravo pokazuje da regler radi kako treba.

Ja ću čak i na nov motor da ugradim mali voltmetar, čisto zlu ne trebalo. Prošli put sam "skuvao" nov akumulator... Ako se odlučiš da to uradiš, gledaj da ga vežeš preko releja direktno na akumulator. Jedino tamo imaš "pravo stanje stvari", normalno je da napon varira u ostalom delu instalacije. Preko releja vežeš zato da se ugasi kada skineš kontakt. 

 

Hvala na odgovoru,ali mi sve mi nekako deluje da postoji neki glup problem, tipa losa masa ili neki nepredvidjeni potrosac, jer ipak japanci nisu tako predvideli da radi a i citao sam  po stranim forumima da bas ima dosta ovakvih situacija i u 90% slucajeva nije regler u pitanju, nego neka potpuna glupost. Tako da danas imam visak vremena, pa cu da pretresem i ispitam kompletnu struju i uredjaje na motoru, cisto da budem siguran.

 

A za voltazu ja imam ovu zajebanciju, zavrsava posao i to super.

http://www.aliexpress.com/item/4-in1-3-1A-Dual-USB-Car-Charger-Digital-Display-Ammeter-Voltmeter-Thermometer-Electric-Voltage-Meter/32485868392.html?spm=2114.13010608.0.86.x496C2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Radi i to radnju, naravno, samo budi onda siguran da ti je punjač priključen direktno na akumulator. Sad, da li preko releja, pa da gasi dotok struje kada skineš kontakt ili ne, to već kako želiš. Bitno je da voltmetar dobije voltažu direktno sa aku, ne "negde iz instalacije" :) U suprotnom ćeš imati sasvim pogrešna očitavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

 

 

Kako da proverim da li je ispravan regler?

 

 

Ako su faze sa alternatora ispravne i ako je akumulator u redu, merenjem napona na akumulatoru sa upaljenim svetlima na 3000 obrtaja biće ti sve jasno :)

 

Napon treba biti između 14 - 14.4V

 

12.75V samo akumulator

14.15V Ler sa svetlima

14.30V Ler bez svetala

14.18V 3000 obrtaja sa svetlima

14.30V 3000 obrtaja bez svetala

 

To ispade da je sve ok sa reglerom?

 

A meni se desi da se akumulator isprazni u toku voznje i onda ne mogu da vozim motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

To bi trebalo da je ok. 

Inace, sve sam proverio danas i sve je u savrsenom stanju. I primiteo sam da regler normalno radi tj puni od 13.8 do 15.2 (raste napon kako rastu obrtaji) samo kada se upali ventilator na hladnjaku. Tek mi sad nista nije jasno. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Kolege, da li mozete da mi preporucite nekoga ko bi mi ugradio xenon sa projektorom na motocikl, naravno, hocu sve da bude kvalitetni uradjeno, ne kinesko itd, u pitanju je gsxr 600, k8?

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kolege, da li mozete da mi preporucite nekoga ko bi mi ugradio xenon sa projektorom na motocikl, naravno, hocu sve da bude kvalitetni uradjeno, ne kinesko itd, u pitanju je gsxr 600, k8?

 

NARAVNO!

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113328-moto-elektrika-%C4%8Dika-rajko-arakis/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

 

Kolege, da li mozete da mi preporucite nekoga ko bi mi ugradio xenon sa projektorom na motocikl, naravno, hocu sve da bude kvalitetni uradjeno, ne kinesko itd, u pitanju je gsxr 600, k8?

NARAVNO!

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113328-moto-elektrika-%C4%8Dika-rajko-arakis/

Hvala

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

 

 

Kako da proverim da li je ispravan regler?

 

 

Ako su faze sa alternatora ispravne i ako je akumulator u redu, merenjem napona na akumulatoru sa upaljenim svetlima na 3000 obrtaja biće ti sve jasno :)

 

Napon treba biti između 14 - 14.4V

 

12.75V samo akumulator

14.15V Ler sa svetlima

14.30V Ler bez svetala

14.18V 3000 obrtaja sa svetlima

14.30V 3000 obrtaja bez svetala

 

To ispade da je sve ok sa reglerom?

 

A meni se desi da se akumulator isprazni u toku voznje i onda ne mogu da vozim motor

 

 

Promeni akumulator, pozajmi negde pa probaj. Izgleda da je on krivac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To bi trebalo da je ok. 

 

Inace, sve sam proverio danas i sve je u savrsenom stanju. I primiteo sam da regler normalno radi tj puni od 13.8 do 15.2 (raste napon kako rastu obrtaji) samo kada se upali ventilator na hladnjaku. Tek mi sad nista nije jasno. :D

 

Takvi su fabrički regleri, sa povećanjem opterećenja povećavaju i napon. Sve je to ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

 

 

 

 

Kako da proverim da li je ispravan regler?

 

 

Ako su faze sa alternatora ispravne i ako je akumulator u redu, merenjem napona na akumulatoru sa upaljenim svetlima na 3000 obrtaja biće ti sve jasno :)

 

Napon treba biti između 14 - 14.4V

 

12.75V samo akumulator

14.15V Ler sa svetlima

14.30V Ler bez svetala

14.18V 3000 obrtaja sa svetlima

14.30V 3000 obrtaja bez svetala

 

To ispade da je sve ok sa reglerom?

 

A meni se desi da se akumulator isprazni u toku voznje i onda ne mogu da vozim motor

 

 

Promeni akumulator, pozajmi negde pa probaj. Izgleda da je on krivac.

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Honda vfr rc24 izbija glavni osigurač. Šta može to da izazove,gde da počnem traziti grešku. Pitanje postavljam radi lakše i brze diagnoze.Hvala lepo unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Ajde da i ja nesto pitam. Ako imam sijalicu h4 55/60w koliko dugo ona moze da svetli na akumlatoru samo 12Ah? Jel mi dobra racunica da bi trebalo 2.4 sati da sija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja