Jump to content

Moto Zajednica

Crna Gora, preko Bosne....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Ja sam išao od Višegrada preko Rudog (kanjon Lima ), pa u Srbiju preko malograničnog prelaza, ali sam morao da se vratim na glavni prelaz, nekih 15 km, da mi udare neki štambilj pa da mogu na malogranični.

Onda ima po tom dijelu Srbije slijedi jahanje po uskoj i zavojitoj cesti sa dosta pjeska.

U Crnu Goru sam ušao na prijelaz Čemerno i onda dalje već poznatim putevima.

post-184-12879035855259_thumb.jpg

post-184-1287903585647_thumb.jpg

post-184-12879035857664_thumb.jpg

post-184-12879035858933_thumb.jpg

post-184-12879035860135_thumb.jpg

post-184-1287903586142_thumb.jpg

post-184-12879035868236_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Ja sam išao od Višegrada preko Rudog (kanjon Lima ), pa u Srbiju preko malograničnog prelaza, ali sam morao da se vratim na glavni prelaz, nekih 15 km, da mi udare neki štambilj pa da mogu na malogranični.

Onda ima po tom dijelu Srbije slijedi jahanje po uskoj i zavojitoj cesti sa dosta pjeska.

U Crnu Goru sam ušao na prijelaz Čemerno i onda dalje već poznatim putevima.

dje je mosta sa zadnje slike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

evo konacno da sednem i za comp nakon povratka.

 

znaci, kao sto gore napisah, ovaj pravac za odlazak u CG toplo preporucujem (i ja).

 

ima svega: prelepih predela, dobrog asfalta, deonica na kojima moze i da se " zavrne po gasu" (podromanija), deonica koje lice na soft off-road (25km - Scepan polje), intezitet saobracaja vise nego slab, dobrih kafana i benzinskih pumpi vise nego dovoljno...a u stvari ono sto ovu rutu posebno krasi, iznad svega toga, je Covek.

 

GS care, hvala ti na gostoprimstvu, hvala Vesni na predivnom i preobilnom rucku, hvala na ponudjenom prenocistu... Hvala ti za celokupnu podrsku na ovom mom putovanju. Divan je taj osecaj (posebno kad vozis sam nepoznatim putem) da tu negde postoji Bajker na kojeg mozes da se oslonis u slucaju nuzde ili puke potrebe za drustvom.

 

Vidimo se ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Da se nadovezem...

Ako Bog da, u subotu idem za Igalo, iz BG-a. Plan je Valjevo, Uzice, Visegrad, Gorazde, Foca, Trebinje, Igalo.

Ono sto me najvise zanima je kojim putem da idem od Trebinja do HN-a. Viamichelin mi nudi preko Dubrovnika, a mislim da ima nesto krace, direktno na HN.

Takodje, ako neko ima predlog za neku drugu rutu, a da nije mnogo veca kilometraza, vicite.

Unapred hvala za svaki predlog i savet.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

cim izadjes is trebinja (put dubrovnika) imas lijevo skretanje za herceg novi, tako da ne moras ici na du

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Mozes direktno na HN. Pre dve godine je put bio u uzasnom satnju posto su ga pravili i prosirivali. Deo puta otprolike 5-10km je bio u tucaniku. Verovatno su ga vec zavrsili, ali nije na odmet da proveris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Hvala na informacijama. Ostaje drugi deo pitanja

 

...Plan je Valjevo, Uzice, Visegrad, Gorazde, Foca, Trebinje, Igalo.

...

Takodje, ako neko ima predlog za neku drugu rutu, a da nije mnogo veca kilometraza, vicite.

Unapred hvala za svaki predlog i savet.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

napravljen je odličan nov put. Kada izadješ iz trebinja prema jugu, imaš 2 raskrsnice, levo, levo. Inače sipaj gorivo na izlazu u BIH, razlika u ceni je OGROMNA (0.74 : 0.94).

 

E da, postoji putarina na tom delu, mislim da je nešto oko 1.5 eura za dvotočkaše, nisam siguran, u svakom slučaju, vredi

 

Put ka HN je super za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Kao sto je rekao Dr.Mracni, na izlasku iz Trebinja ka Dubrovniku imas odvajanje u levo za Herceg Novi, vidno je obelezeno i ne moze da se promasi. Taj put je nov i izlazi u Meljinama (pored Herceg Novog) na magistralu. Na njemu se placa putarina 1,50 evro. Ekoloska taksa se ne placa za motor.

  Ako se budes vracao na tu stranu, mozas pre Ustiprace da skrenes levo, pa mesto Visegrada i Uzica da ides na Sokolac, Han Pijesak, Vlasenicu, Zvornik... to je sjajna deonica.

  Srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Nemojte nikako Zvornik da obidjete :-) (rodno mesto)

Put uz drinsko jezero je odlican. Ja planiram za leto tim putem kroz Bosnu na more a u povratku kroz Srbiju, da obidjem neka mesta u kojima nisam bio 100 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja