Jump to content

Moto Zajednica

Istra 1.dio UMAG-HUM (najmanji grad na svijetu)

Recommended Posts

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Nakon toliko price i dizanja prasine oko cuvenog Bavarca,odlucio sam i ja da zajasim to cudo od motora i krenem lagani djir po Istri.

Gdje cu,sta cu,odlucim se za HUM,najmanji grad na svijetu.

Pretpostavljam da ste culi za njega,mozda i ucili u skoli o tom Istarskom gradicu nadomak Buzeta.

Tesko je opisati slikama sta se sve moze tamo vidjeti,ali i izgubiti cijeli dan da se obidju sve najzanimljivije stvari za pogledati kao i probati autoktonu Istarsku kuhinju u odlicnim lokalnim konobama.

Posto sam bio sam,nisam imao volje za domacu klopu jer sam htio sto vise iskoristiti prekrasan suncan dan sto se tice same voznje a i usporediti BMW-a u odnosu na mog Varadera.

 

Ovako je to danas pocelo...

Krenuo am iz Umaga pa preko Buja,Motovuna i Buzeta dosao u Hum.

Zao mi je sto nisam usao u Motovun da vam pokazem nekoliko zanimljivosti,ali to cu ostaviti za neki drugi put jer i tamo kao u svakom Istarskom gradicu ima puno toga za vidjeti a i svaki gradic prica neku svoju pricu.

Nakon dvadesetak kilometara prolazim Buje i bacam pogled na gumu da vidim kako se ponasa Bavarac nakon prvih zavoja.

S obzirom da motor nije moj, i nije tako lose

 

A5VXH_picture053resize.jpg

 

Buje

kwCxY_picture046resize.jpg

 

Palim cigaretu,krecem dalje i prolazim pokraj Motovuna

GzSU2_picture049resize.jpg

 

OMiTX_picture050resize.jpg

 

DDepV_picture052resize.jpg

 

Ulazim u Buzet...

2RtxM_picture077resize.jpg

c8FJ9_picture078resize.jpg

Tr84K_picture054resize.jpg

 

mxVnB_picture055resize.jpg

 

...i stizem na odvajanje za najmanji grad na svijetu

XQngI_picture056resize.jpg

 

Od skretanja sa glavne ceste do Huma ima 6,5 km i na putu nailazim na neke zanimljivosti

 

8qC6L_picture057resize.jpg

s8eaZ_picture058resize.jpg

Gic33_picture059resize.jpg

404.jpg

 

Napokon stizem u Hum.

Uglavnom,dosta toga je za vidjeti ali evo samo nekoliko slika jer vam nesmijem otkriti sve tajne tako da morate doci i sami se uvjeriti u to

 

9NBZl_picture061resize.jpg

qVES0_picture062resize.jpg

v4YaN_picture063resize.jpg

v4YaN_picture063resize.jpg

c2pTX_picture065resize.jpg

QvRNS_picture066resize.jpg

LMP1F_picture067resize.jpg

PPdmp_picture068resize.jpg

ht2ya_picture069resize.jpg

 

Vracam se nazad i odlucim skrenuti u jedno selo KOTLI koje je odaljeno od Huma 1,5 km jer je steta zaobici ovu ljepotu

 

Slike sve govore...

rl7It_picture070resize.jpg

uEyvX_picture071resize.jpg

W2jjD_picture072resize.jpg

rH69X_picture073resize.jpg

tNb3B_picture074resize.jpg

7mbA8_picture075resize.jpg

KgJfC_picture076resize.jpg

 

i na kraju,svaki put kada stignem kuci sa motorom,moj mali razbojnik mora sjesti na motor uz uvijek isto pitanje «tata,kad narastem,jelda da ces me povesti sa sobom?»

nLV0n_picture080resize.jpg

 

Tko kaze da Istra ima samo more?

Ima jako puno stvari koje treba obici i vidjeti .

Ova voznja je samo prvi dio price o Istri...

 

I na kraju da spomenem da sam to obisao sa GS-om kako bih ga usporedio sa Varaderom i nisam bio bas nesto posebno ocaran kako sam mislio.

Uglavnom,motor je odlican,ima neke bolje karakteristike u odnosu na Varadera ali i neke nedostatke.

Bolje podnosi makadam,nesto je za nijansu zivlji od Varadera ,laksi je za voznju po gradu,kocnice su podjednako dobre na oba motora,ali GS ima vise vibracija na rukama i losiju zastitu od vjetra.

Sto se tice kardana,nekako mi nije sjeo i ono sto je najvaznije,GS djeluje «prazan « u odnosu na Varadera.

Oba motora su tu negde,ali ono sto je prevagnulo je da Varadero ima dusu.

Mozda zato sto sam navikao na njega,ali po mom misljenju definitivno GS ne opravdava toliku cijenu koju drzi vecom od Varadera

Da se razumijemo,ne mislim da je GS los motor,naprotiv,jako je dobar ali nije ono sto sam ocekivao

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uvek sam voleo Istru i Istrijane, ne samo zato što u Puli imam rođake i puno puta sam kao klinac bio tamo, nego što Istra odiše mirnoćom i "tihom" lepotom.

 

Možda se prevarim pa dođem tamo ove godine, da malo uživam ;)

 

Hvala Sale na probuđenim uspomenama, lepa vožnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odlicna ideja za okolno krstarenje kad dodjem u Umag. Motovun je na spisku jos od kada sam u Moto Pulsu video reportazu, a bogami i ovaj Hum deluje zanimljivo. Skoro sam bas zakacio nesto na TV o tom gradicu.

Uglavnom prelep ugodjaj.

A sto se Bavarca tice bojim se ovakvih komentara, lako se otmu kontroli! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Upravo si bio tamo gde sam sebi zacrtao da odem kad dodjem kod vas na skup. Pored kupanja, obilazak Istre je ono sto me posebno privlaci, pamtim je kao prekrasnu jos od `81. kad sam tamo bio poslednji put. Kraj u kome ima toliko toga da se vidi i dozivi.

 

Sale, ako ti nije preveliki problem, molio bih te da napravis/ucrtas na mapi Istre neke predloge sta sve treba obici. Ako na to dodas i znamenitosti pojedinih ocrtanih lokacija, bio bih ti veoma zahvalan. Naravno, ako imas vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Upravo si bio tamo gde sam sebi zacrtao da odem kad dodjem kod vas na skup. Pored kupanja, obilazak Istre je ono sto me posebno privlaci, pamtim je kao prekrasnu jos od `81. kad sam tamo bio poslednji put. Kraj u kome ima toliko toga da se vidi i dozivi.

 

Sale, ako ti nije preveliki problem, molio bih te da napravis/ucrtas na mapi Istre neke predloge sta sve treba obici. Ako na to dodas i znamenitosti pojedinih ocrtanih lokacija, bio bih ti veoma zahvalan. Naravno, ako imas vremena.

ovo je 1.dio putopisa po Istri.

namjeravam svaki vikend negdje od najzanimljivijih mjesta opisati ovako u ovom forumu bas zbog toga jer mnogi od vas dolaze nekoliko dana prije moto susreta pa da ne lutate bezveze nego da si mozete napraviti plan gdje i sta obici  ;)

ne brini,na sve sam mislio  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

,GS djeluje «prazan « u odnosu na Varadera.

 

 

  Ovom izjavom si se zamjerio polovini na forum. ;D ;D ;D Sad očekuj lavinu! ::) ::)::)

 

 

sto ljudi sto cudi  ;D

ne vjerujem da sam se kome zamjerio,jedino mi je krivo sto sam ja ocekivao vise od toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Mislim da sam baš Hum primetio na povratku iz Umaga prošle godine...

Put kojim smo se kretali je prolazio dugom dolinom a on je bio na samom

vrhu brda pored koga smo prošli... Hteo sam da svratim i bacim pogled

ali smo kasno krenuli i nismo odmarali do Siska...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

koje mjesto za 2.dio,prijedlozi?

 

Skoro sam video neku reportazu iz Moscenice i svidelo mi se do OO. Imam ideju da iz Umaga idem na Grobnik u nedelju preko Pazina i Moscenice. Voleo bih da mi das neko uputsvo i da li je OK put, sta videti, gde svratiti...Naravno kafa na vidikovcu...

post-1943-12879024788895_thumb.jpg

post-1943-12879024789579_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

,GS djeluje «prazan « u odnosu na Varadera.

 

 

  Ovom izjavom si se zamjerio polovini na forum. ;D ;D ;D Sad očekuj lavinu! ::) ::)::)

 

 

 

Baš obrnuto, diplomatski je izveo usporedni test na jednom izletu.

 

(prazan=mislio je na onu rupu izmedju.... :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

sljedeca voznja je Momjan,Oprtalj,Motovun,jama Baredine...

Varaderom naravno  ;D

 

 

  Naravno , glupo je paliti GS-a za takve kratke izlete . Verujem da ce Varadero izdrzati sve te napore  ;D ;) . Sorry za off Sale , morao sam malko da te pecnem .

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

sljedeca voznja je Momjan,Oprtalj,Motovun,jama Baredine...

Varaderom naravno  ;D

 

 

  Naravno , glupo je paliti GS-a za takve kratke izlete . Verujem da ce Varadero izdrzati sve te napore  ;D ;) . Sorry za off Sale , morao sam malko da te pecnem .

 

ne brini,i ja se nadam da ce izdrzati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Imam rodbinu u Labinu.Kad dolazim u Bgd. iz Italije kopnenim putem,iako nije bas uz put,obavezno svratim u ove krajeve.Dolazilo se i u doba dok nije postojao auto put.Kakva muka kroz Gorski kotar sa raspalim "kecom".Ili recimo vozom zimi kroz Delnice,kakav spektakl.Da ne odvlacim temu geografski na istok,eto predlog.Labin i okolina.Ako se ne varam 45 km od Pule i 60 km od Rijeke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

,GS djeluje «prazan « u odnosu na Varadera.

 

 

  Ovom izjavom si se zamjerio polovini na forum. ;D ;D ;D Sad očekuj lavinu! ::) ::)::)

 

 

sto ljudi sto cudi  ;D

ne vjerujem da sam se kome zamjerio,jedino mi je krivo sto sam ja ocekivao vise od toga

Izneverena očekivanja...Znam kako si se osećao.Tako je i meni jesenas bilo kad sam vozao MV AGUSTU F4 !!??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Ćao Sale! Baš mi se svideo ovaj tvoj putopis. Utoliko pre što i ja poslednjih godina letujem u Dalmaciji (stacioniran u šibenskom Zatonu, a zujim od Zadra do Dubrovnika). Šta reći, prelepo je. Nažalost, u Istri nisam bio baš dugo, još od 87' pa eto polako razmišljam da iskoristim skup u Umagu da malo obiđem i Istru. Ako baš imaš dilemu gde bi išao na vožnju, ispunjavaš želje čitalaca ;) a i zarad putopisa, predlažem ti jedan đir do starog grada Poreča. čuo sam da je zaista fascinantan. A i nije ti daleko, mislim da od Umaga imaš cirka 30-tak km. Čisto da nas preduhitriš i pokažeš nam šta ne smemo da propustimo kad dođemo. Naravno, sve to Varaderom, mani se Bavarca ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Prošle godine u aprilu samo bili na  seminaru u Rovinju. Nedaleko od njega samo išli na večeru je jednu konobu Tugurio. Da li možda možeš da nam trasiraš gde se ona nalazi jer je to mesto gde vredi otići. Hrana fantastična, usluga isto a način kako su zabavili nas je bio stvarno odlično osmišljen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Prošle godine u aprilu samo bili na  seminaru u Rovinju. Nedaleko od njega samo išli na večeru je jednu konobu Tugurio. Da li možda možeš da nam trasiraš gde se ona nalazi jer je to mesto gde vredi otići. Hrana fantastična, usluga isto a način kako su zabavili nas je bio stvarno odlično osmišljen

 

 

http://tugurio.hr/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja